Προς το περιεχόμενο

O σπουδαιότερος μπασκεμπολίστας όλων των εποχών;


Voodooman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελλάς ολέ Ελλάς ολέ Ελλάς ολεε οολεεε ολεεε!

 

Πως γίνεται να συμφωνούμε και να τσακωνώμαστε γι αυτά που συμφωνούμε ρε παληκάρια?! Ψάχνει ο άλλος να βρεί ποια είναι η τρίπλα του Γκάλη.. τι να βρείς? Δες ενα αγώνα του και θα καταλάβεις. Τι να αμφισβητήσουμε σε αυτό?

 

Απο την άλλη το οτι έβαζε 35αρες σε κάθε παιχνίδι είναι πάλι άσχετο και μη συγκρίσιμο με σημερινές συνθήκες. Αλλό το στύλ παιχνιδιού του τότε και άλλο του τώρα. Να σου δανείσω τη χρονομηχανή μου να φέρεις το Γκάλη να παίξει στον Αρη σήμερα (μπας και σηκώσουμε και κανα πρωτάθλημα ξανά ;ρ ) δε θα σου βάζει τόσους πόντους.

 

Κεφάλαιο μιχαλάκης.. Το οτι τον προωθήσαν οι εταιρίες μπορείς να το δεις και ανάποδα. Ηταν γαμώ τους παίχτες και τον τσιμπήσαν για να τους κάνει διαφήμιση στα παπουτσάκια τους.. Απ το κολέγιο φαινόταν οτι θα γίνει παιχταράς. Δεν τον έκανε η nike.. Αλλά το πιο σωστό είναι αυτό που είπε ο wash (μεταξύ άλλων πάλι πολύ σωστών στο θέμα γκάλη) οι μπούλς ήταν ομάδα.. εστώ και ένας να έλειπε δε θα απέδιδε τόσο όσο μπορούσε και ο μιχαλάκης. Χωρίς φιλ στον πάγκο.. χωρίς πίπεν μέσα στο γήπεδο κτλ κτλ.. Τους θυμήθηκα και θέλω να βρώ παιχνίδια του τότε να ξαναδώ..

 

ioanni.. δε παραφούσκωσες το γκάλη.. τα ποστς σου παραφούσκωσες και χάνεις πόντους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Εγω orotoi μολις ειδα ενα υπερ-παραφουσκωμενο post... το δικο σου.

 

Τι σε κανει να πιστευεις οτι ο Γκαλης σημερα δεν θα τα καταφερνε το ιδιο?

(πλην βεβαια των ευσεβων σου ποθων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Ιωάννη, να μη σου απαντήσω άλλο εγώ (θα αντιδράσεις και πάλι άλλωστε) - αφού απάντησε ο orotoi.

 

 

 

 

orotoi, αν δεν ξέρεις πού να βρεις αυτά που θες, pm.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Οπως αντιδρας εσυ, ετσι αντιδραω κι εγω, γιατι σου φαινεται παραξενο?

Και γιατι εχεις τετοιο προσωπικο κολημα? Γραφε για το θεμα και μην ασχολησε διαρκως με μενα, κατανταει κουραστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα και μάλλον διαβάζεις αυτά που θες μόνο. Οι "ευσεβείς μου πόθοι" θα ήταν να υπήρχε ο γκάλης στον αρη ας πούμε κ να βαζε 40αρες και 50αρες αν 8ες.. [το ευσεβείς σε εισαγωγικά γιατί σιγά μη κάτσω να σκάσω για το ποια ομάδα θα πάρει πρωτάθλημα.. αλλά ετσι κουβέντα να γίνεται.. πιο πολύ θα μου άρεσε να τον βλέπω να παίζει]

 

Παρότι και γω γκάλη/τζόρνταν λέω.. και παρόλο αριανός (αν και ομολογώ οτι δε πολυασχολούμαι πλέον) δε νομίζω να έβαζε 40αρες γιατί απλά έχει αλλάξει το στύλ παιχνιδιού όπως είπα και πριν. Δε το έχεις προσέξει?

 

 

 

 

 

wash.. 8ενξ :) το χω το χω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

....orotoi, αν ποτέ χρειαστώ spokesman, θα σε σκεφτώ. Έχεις θέσει σοβαρή υποψηφιότητα.

 

Ιωάννη, μη με διαβάζεις βρε πασάμ' άμα είναι.......Γιατί μου στερείς τη δυνατότητα να σε σχολιάζω; Τεσπα. Θα...προσπαθήσω να μη σε κουράσω άλλο (αν και τα δάχτυλα πάνε μόνα τους στο πληκτρολόγιο, όταν διαβάζω κάτι δικό σου... :rolleyes: )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Παρότι και γω γκάλη/τζόρνταν λέω.. και παρόλο αριανός (αν και ομολογώ οτι δε πολυασχολούμαι πλέον) δε νομίζω να έβαζε 40αρες γιατί απλά έχει αλλάξει το στύλ παιχνιδιού όπως είπα και πριν. Δε το έχεις προσέξει?

Ναι, κι εγω πιστευω οτι αν επαιζε σημερα ο Τζορνταν θα εβαζε λιγοτερους ποντους κι απο τον Τεπιτς, εξαλλου επειδη εχει αλλαξει το στυλ του παιχνιδιου ο Λαρυ Μπερντ δεν θα σταυρωνε οχι τριποντο αλλα ουτε ελευθερη βολη. Αλλωστε το ειπες και πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

α. το για τα δελτία τύπου πήγαινε στον wash.. (δεν είχε βγεί το δικό σου οταν εκανα reply.. anyway)

 

β. τώρα αν θες να εξισώσουμε τον μπέρντ και τον τζόρνταν με το γκάλη θα χρειαστεί να ανοίξουμε άλλο θρεντ

 

γ. χαλάρωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Απο την άλλη το οτι έβαζε 35αρες σε κάθε παιχνίδι είναι πάλι άσχετο και μη συγκρίσιμο με σημερινές συνθήκες. Αλλό το στύλ παιχνιδιού του τότε και άλλο του τώρα. Να σου δανείσω τη χρονομηχανή μου να φέρεις το Γκάλη να παίξει στον Αρη σήμερα (μπας και σηκώσουμε και κανα πρωτάθλημα ξανά ;ρ ) δε θα σου βάζει τόσους πόντους.

 

ioanni.. δε παραφούσκωσες το γκάλη.. τα ποστς σου παραφούσκωσες και χάνεις πόντους..

 

Εγω orotoi μολις ειδα ενα υπερ-παραφουσκωμενο post... το δικο σου.

 

Τι σε κανει να πιστευεις οτι ο Γκαλης σημερα δεν θα τα καταφερνε το ιδιο?

(πλην βεβαια των ευσεβων σου ποθων)

 

Παρότι και γω γκάλη/τζόρνταν λέω.. και παρόλο αριανός (αν και ομολογώ οτι δε πολυασχολούμαι πλέον) δε νομίζω να έβαζε 40αρες γιατί απλά έχει αλλάξει το στύλ παιχνιδιού όπως είπα και πριν. Δε το έχεις προσέξει?

 

Πολλα στυλ και πολλες αμυνες περασαν πανω απο τον Γκαλη χωρις ομως αποτελεσμα.

Ειναι τουλαχιστον κωμικο να λες οτι σημερα δεν θα εβαζε... δηλαδη τοτε ηταν χαζοι ή ανικανοι οι αντιπαλοι του και τον αφηνανε?

 

Με τη λογικη σου και ο Τζορνταν σημερα δεν θα εβαζε τιποτα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τοτε ηταν χαζοι ή ανικανοι οι αντιπαλοι του και τον αφηνανε?

Λιγοτερο αθλητες. Ο Γκαλης για την εποχη του συνδύαζε τη μεγάλη σωματική του δυναμη (ηταν και πυγμαχος), την απίστευτη ισορροπια στο αλμα (οντως αυτο μονο ο Ντράζεν) και την εκτελεστική δυνότητα. Αυτο δεν αναιρεί την ποιότητα του αλλά δεν θα μάθουμε ποτέ τι θα γινόταν όταν οι αντίπαλοι θα γινονταν πιο "αθλητες" και καλύτεροι αμυντικοί (τοτε δεν υπήρχαν παίκτες που η καλή τους πλευρά να είναι η άμυνα, εξαιρούνται κάποια 5αρια και 4αρια)

 

Με τη λογικη σου και ο Τζορνταν σημερα δεν θα εβαζε τιποτα ε?

Τον μισω

Και αυτον και τους Μπουλς

Αλλα ο τυπος ειχε the whole package. Είχε κορμι, ειχε μυς, ηταν γρηγορος, ειχε αλμα, ειχε πασα, ειχε σουτ απο μέσα, είχε τρίποντο, ειχε φοβερη αμυνα, ειχε ριμπαουντ, ειχε ντραιβ

Για τον Τζόρνταν δεν ισχύουν οι κανόνες που ισχύουν για τους άλλους γιατί απλά είχε τα προσόντα να παίξει σε οποιαδήποτε εποχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγοτερο αθλητες. Ο Γκαλης για την εποχη του συνδύαζε τη μεγάλη σωματική του δυναμη (ηταν και πυγμαχος), την απίστευτη ισορροπια στο αλμα (οντως αυτο μονο ο Ντράζεν) και την εκτελεστική δυνότητα. Αυτο δεν αναιρεί την ποιότητα του αλλά δεν θα μάθουμε ποτέ τι θα γινόταν όταν οι αντίπαλοι θα γινονταν πιο "αθλητες" και καλύτεροι αμυντικοί (τοτε δεν υπήρχαν παίκτες που η καλή τους πλευρά να είναι η άμυνα, εξαιρούνται κάποια 5αρια και 4αρια)

 

Λιγοτερο αθλητες?! καθε αλλο. Αντιθετα, ηταν καλυτεροι παιχτες απο τους σημερινους. Οπως δηλαδη ισχυει και στο ποδοσφαιρο. Σημερα υπαρχει λαμψη, διαφημισεις, ιντερνετ, χρημα αλλα απο ποιοτητα αστα... Δε σημαινει οτι η εποχη σου ειναι η καλυτερη επειδη αυτη συμβαινει να ζεις! ;)

Mαθε-ψαξε για τη παλια εποχη, μετα μιλα.

 

Τον μισω

Και αυτον και τους Μπουλς

Αλλα ο τυπος ειχε the whole package. Είχε κορμι, ειχε μυς, ηταν γρηγορος, ειχε αλμα, ειχε πασα, ειχε σουτ απο μέσα, είχε τρίποντο, ειχε φοβερη αμυνα, ειχε ριμπαουντ, ειχε ντραιβ

Για τον Τζόρνταν δεν ισχύουν οι κανόνες που ισχύουν για τους άλλους γιατί απλά είχε τα προσόντα να παίξει σε οποιαδήποτε εποχή

Και ο Γκαλης ειχε προσοντα για να παιξει σε οποιαδηποτε εποχη. Σημερα ειδικα που η ποιοτητα του μπασκετ ειναι χαμηλη θα τους εκανε πλακα(αν και μαλλον στο ΝΒΑ θα πηγαινε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να τα έβγαζε πέρα ο Γκάλης με τους αθλητικούς γκάρντ που υπάρχουν τώρα. Θα προσαρμόζονταν όλοι πάνω του, όποως έκανε ο Ζέλικο με τον Ναβάρο, και θα τελείωνε το παραμύθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LMAO και τι σχεση εχει ο Ναβαρo με τo Γκαλη???????

Ιεροσυλια:lol:

 

Οπως ειπα πολλες φορες, πανω στο Γκαλη δοκιμαστηκαν τα παντα, ακομα και ολοι οι αντιπαλοι απανω του. Σχεδον παντα ομως μηδεν αποτελεσμα. Ο Γκαλης στη ξεφτιλα του εβαζε 25 ποντους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...