Προς το περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο νέο Insomnia


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα Είναι το σαιτ και πιο φιλικό για τα κινητά.

Πρέπει να εξελιζομαστε Όχι να μένουμε στάσιμη.

...ποιά έμεινε στάσιμη...; (...κοίτα κι εσυ πχ  εδώ , μια και λες περί εξέλιΖης/μη στασιμότητας...) 

 

(...και μια ερώτηση : τί θα γινόταν με τον Neo, αν οι σφαίρες δεν έμεναν στάσιμες...; )

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

btw, να βάλουμε και στο edit λίγα λεπτά υπομονή όπως παλιά, ε ε;

Κάνω edit να διορθώσω ένα τόνο π.χ και το εμφανίζει.

 

+100000000000 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Επίσης, πολύ πολύ σημαντικό: Όσοι εγκατέστησαν το user style που έδωσα στο μήνυμα #459, μάλλον είναι ώρα να το βγάλουν διότι, αφενός τα θέματα που έλυνε έχουν λυθεί ήδη με το hotfix που έγινε χθες από τον The_Edge, αφετέρου κάνει override την αλλαγή που έφερε το hotfix στους bold/μη-bold τίτλους θεμάτων οι οποίοι τώρα παίζουν όπως έπαιζαν στο vBulletin.

 

 

Tο hotfix δουλευει σε windows 7 64 ? Σε xp μου δουλευει κανονικα , ενω σε 7 οχι (ολα μη bold) :(

Kαποια ιδεα ?

 

Διορθωνω το απο πανω μηνυμα λεγοντας (αφου το τσεκαρισα )οτι σημερα δεν μου παιζει γενικως .Ενω χθες επαιζε (τουλαχιστον στα xp) :unsure: :blink:

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Μην με κακολογήσετε αλλά προτιμούσα το χρωματικό συνδυασμό του προηγούμενου insomnia που όπως είπε ο greece_gus ήταν ανεπανάληπτος. Το λευκό χειροτερεύει την αϋπνία! Προηγουμένως ήταν όντως γαλήνιος και πιο όμορφος στο μάτι. Όσο για τη λειτουργικότητα, παρ'οτι είμαι βολικός άνθρωπος στις αλλαγές, δεν με εξυπηρετεί ιδιαίτερα το νέο site. Το προηγούμενο insomnia είχε πολύ καλύτερο layout. Ο χώρος των αγγελιών ήταν μακράν πιο λειτουργικός, φιλοξενούσε πολύ περισσότερες αγγελίες ανα σελίδα και η ανάγνωσή τους ήταν πολύ πιο εύκολη στη μονάδα του χρόνου ενώ τώρα είναι πιο δύσκολη αν και υπάρχει καλύτερη κατηγοριοποίηση. Πατώντας στο κουμπί απάντηση σε πήγαινε κατ'ευθείαν στο login και σε ξαναγύριζε στο ίδιο σημείο ενώ τώρα αυτή η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη. Πρέπει πρώτα να συνδεθεί κάποιος, να μεταβεί στην αρχική σελίδα αυτόματα, να ξαναβρεί το νήμα και να πατήσει απάντηση ξανά. Ξέρω οτι πολλά bugs θα διορθωθούν, απλά το παλιό insomnia ήταν το κάτι άλλο και το είχα λατρέψει, τώρα απλά μου αρέσει και οχι κάτι παραπάνω. Χωρίς παρεξηγήσεις, απλά την άποψή μου παραθέτω. Όπως και να έχει, μπράβο σε όλους για τη σκληρή δουλειά!

 

 

όλα αυτά + το ότι σέρνει με opera...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ποιά έμεινε στάσιμη...; (...κοίτα κι εσυ πχ  εδώ , μια και λες περί εξέλιΖης/μη στασιμότητας...) 

 

(...και μια ερώτηση : τί θα γινόταν με τον Neo, αν οι σφαίρες δεν έμεναν στάσιμες...; )

 

το σαιτ ειναι πολυ καλο για μενα δικη μου γνωμη.

μολις απαντησες κατι σε μενα κατευθειαν διπλα στο ονομα μου με ειδοποιησε οτι μου εχουν απαντησει

για μενα ειναι πολυ βολικο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ούτε κι εγώ θέλω να κατηγορήσω κανένα.. προσωπική μου άποψη το παλιό site ήταν μακράν το καλύτερο.. προσπαθώ και ελπίζω με το πέρας του χρόνου - ων να το συνηθίσω.. :lol:

 

* ένας χρήστης σε προηγούμενα post τα είπε όλα ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ!!! ( ΠΩΠΟΤΑΣ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ ) :lol:

Επεξ/σία από hackertom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι δεν πρόκειται για bug, απλά έχει «κρυφτεί» η δυνατότητα γιατί στο τρέχον skin έχει αφαιρεθεί το ακόλουθο drop-down menu από το πεδίο της αναζήτησης επάνω δεξιά:

http://www.invisionp...w_ss_search.png

 

Εντάξει, δεν είναι bug με την κλασσική έννοια... Το drop-down menu όμως έπρεπε να υπάρχει, αλλά η απουσία του δεν είχε γίνει αντιληπτή κατά τη διάρκεια του testing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνεται μόλις πατάω, Το Περιεχόμενο μου να βγάζει μόνο νέα θέματα στα οποία υπάρχει απάντηση και όχι όλα μαζί ανακατεμένα?

Επεξ/σία από Linus_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά το πρόβλημα με την <<εξαφάνιση>> των σελιδοδεικτών, γρήγορης απάντησης, κλπ, του κάτω μέρους της σελίδας, είναι του Opera, και όχι του plugin που είχα δοκιμάσει.

Κατέβασα τη τελευταία έκδοση, και την εγκατέστησα σε XP που δεν είχαν καν Opera, και μου έκανε τα ίδια.

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κωστάκης συναντα στο δρομο το Γιωργακη ...

 

Κωστάκης:

Μανία αυτοκαταστροφής τον άνθρωπο ‘χει πιάσει

γι αυτό και κάνει ότι μπορεί τo insomnia να χαλάσει;

 

Γιωργάκης:

Όλοι φιλοξενούμαστε στο insomnia δίχως νοίκι

και πρέπει να σεβόμαστε ότι δε μας ανήκει.

 

Κωστάκης:

Νοέβρη μήνα εδιάλεξε το insomnia να μισέψει

γι αυτό κι ακόμα δεν μπορεί κανείς να το χωνέψει.

 

Γιωργάκης:

Σαν το insomnia αγαθό στον κόσμο δεν ειν’ άλλο

κι από την οικογένεια πιο πάνω θα τo βάλω.

 

Κωστάκης:

Καινούργιε χρόνε πως μπορώ να σου ‘χω εμπιστοσύνη

αφού το insomnia τάζει χαρές μα μόνο bug αφήνει.

 

Γιωργάκης:

Ποτέ μην απελπίζεσαι στου insomnia τον αγώνα

να ρθούνε θέλει τα HotFix μετά απ'το χειμώνα.

 

Κωστάκης:

Τα σφάλματα ‘ναι ανθρώπινα μα ‘γω το πολυκάνω

και πάντα το insomnia μες στην οθόνη βάνω.

 

Γιωργάκης:

Μέσα από τα σφάλματα, μπορεί κανείς να μάθει

πως θα γνωρίσεις το σωστό άμα δεν κάμεις λάθη;

 

Κωστάκης:

Όντε σ’ ακούσω να μιλείς για σφάλματα μεγάλα,

τάξε πως λέει ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα.

 

Γιωργάκης:

Δε θέλω ‘γω παρηγοριά του insomnia να ξεφύγω

γιατί ‘μαθα την ασπρουλία στα μάθια να ξανοίγω.

 

Κωστάκης:

Σαν άλλαξες insomnia ποτέ χαρά δεν είδα

μα ελπίζω γιατί άνθρωπος δε ζει χωρίς ελπίδα!

 

 

Διασκευασμένες απο το βιβλίο του φίλου Μανόλη Μ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να πατησω "Συνδρομη στο θεμα" και μου λεει οτι εχω ηδη.Πραγματι εχω και εχω επιλεγξει αμμεση ενημερωση αλλα καμμια ενημερωση δεν παιρνω....

 

Φτιαξτε το ρε παιδια....Ουτε το εμφανιση νεου περιεχομενου δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να πατησω "Συνδρομη στο θεμα" και μου λεει οτι εχω ηδη.Πραγματι εχω και εχω επιλεγξει αμμεση ενημερωση αλλα καμμια ενημερωση δεν παιρνω....

 

Φτιαξτε το ρε παιδια....Ουτε το εμφανιση νεου περιεχομενου δουλευει.

Εμένα πλέον μου τα εμφανίζει κανονικά στη πρώτη σελίδα (συνδρομές -> νέα θέματα). Χρειάστηκε βέβαια να μαρκάρω ως αναγνωσμένα όλα τα προηγούμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...