Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

New game master +Wars in skyrim & duel(better combat) ?!?

Η άμα θες έχουν βγει mods save με άλλο story φάση στο nexus...η πολύ απλά check this..

 

http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Quests_%28Skyrim%29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια πάρα μα πάρα πολύ γρήγορη απάντηση θα την εκτιμούσα για να ξέρω τι να κάνω. Μόλις το ξεκίνησα και

 

(spoiler για το γαμώτο) δεν ήξερα και ακολούθησα τον στρατιωτικό. Μετά το τέλος της μίνι εκπαίδευσης μου είπε να πάω στην κοντινή πόλη να μιλήσω με τον θείο του. Πηγαίνοντας εκεί και μη ξέροντας πως ακριβώς δουλεύει το παιχνίδι, έκανα κάτι και άρχισαν να μου επιτίθενται άτομα τα οποία και σκότωσα. Ένα από τα άτομα αυτά ήταν και ο τύπος που έπρεπε να δω και σκοτώνοντας την γυναίκα του μου έγραψε "mission failed". Επειδή είμαι στο πρώτο 20λεπτο (χωρίς save) να το ξανά ξεκινήσω πιο προσεκτικά; τι ακριβώς έγινε;

 

 

 

όποιος μπορεί να μου απαντήσει πάρα πολύ γρήγορα γιατί έχω κάνει pause και δεν ξέρω τι διάολο να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πάρα μα πάρα πολύ γρήγορη απάντηση θα την εκτιμούσα για να ξέρω τι να κάνω. Μόλις το ξεκίνησα και

 

(spoiler για το γαμώτο) δεν ήξερα και ακολούθησα τον στρατιωτικό. Μετά το τέλος της μίνι εκπαίδευσης μου είπε να πάω στην κοντινή πόλη να μιλήσω με τον θείο του. Πηγαίνοντας εκεί και μη ξέροντας πως ακριβώς δουλεύει το παιχνίδι, έκανα κάτι και άρχισαν να μου επιτίθενται άτομα τα οποία και σκότωσα. Ένα από τα άτομα αυτά ήταν και ο τύπος που έπρεπε να δω και σκοτώνοντας την γυναίκα του μου έγραψε "mission failed". Επειδή είμαι στο πρώτο 20λεπτο (χωρίς save) να το ξανά ξεκινήσω πιο προσεκτικά; τι ακριβώς έγινε;

 

 

 

όποιος μπορεί να μου απαντήσει πάρα πολύ γρήγορα γιατί έχω κάνει pause και δεν ξέρω τι διάολο να κάνω.

 

 

Θεωρητικά μπορείς να συνεχίσεις το παιχνίδι, μιας και οι χαρακτήρες αυτοί δεν είναι primary.

 

Στη θέση σου πάντως θα το ξαναξεκινούσα. Για 20 λεπτά δεν έχει νόημα. Είναι βέβαια και θέμα γούστου του καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά μπορείς να συνεχίσεις το παιχνίδι, μιας και οι χαρακτήρες αυτοί δεν είναι primary.

 

Στη θέση σου πάντως θα το ξαναξεκινούσα. Για 20 λεπτά δεν έχει νόημα. Είναι βέβαια και θέμα γούστου του καθένα.

 

Αυτό θα κάνω... θενξ Παναή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να τον resurrect.

 

>`
click the dead npc
resurrect

 

Αυτό το npc δεν το έπιασα για να είμαι ειλικρινείς και επίσης είμαι σε xbox (αν αυτό έχει καμιά σημασία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάνε συχνά και διαφορετικά saves. Μπορεί να σου τύχει κάποιο θέμα (πχ bug) και για να το διορθώσεις να πρέπει να γυρίσεις σε save πάνω από μισή ώρα πίσω. Μου έχει τύχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό το npc δεν το έπιασα για να είμαι ειλικρινείς και επίσης είμαι σε xbox (αν αυτό έχει καμιά σημασία)

 

ήταν για PC αυτό, κατεβάζεις κονσόλα και γράφεις cheat... εε command :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όποιος μπορεί να μου απαντήσει πάρα πολύ γρήγορα γιατί έχω κάνει pause και δεν ξέρω τι διάολο να κάνω.

 

Να ξερεις πρεπει να εισαι προσεκτικος με τους npc που συναντας.Δεν μπορεις να τους κλεβεις,σκοτωνεις κκκ ανελεγκτα,γτ εχει κ συνεπειες οπως το να γινονται εχθρικοι απεναντι σου και να σου επιτιθενται και οπως να γινεσαι καταζητουμενος (boynty) και να σε αναζητουν οι φρουροι της περιοχης στην οποια εγληματησες. To καλυτερο που εχεις να κανεις σε μια τετοια περιπτωση οπου σου ορμανε οι αρχικα φιλικοι npc τους οπους προκαλεσες με τις πραξεις σου είναι (εκτος απο το προφανες και μη rpg load) ειτε να κανεις κανα spell (calm) και να τους ηρεμησεις προσωρινα ειτε το ακομα καλυτερο να αρχισεις το τρεξιμο μεχρι να ερθουν οι φρουροι. Στους φρουρους αν κατεβασεις τα οπλα σου (R πληκτρο στο pc) τοτε σου δινεται η επιλογη να πληρωσεις ενα προστιμο για το εγλημα που εκανες η να πας φυλακη κ ολα μελι γαλα μετα.

 

 

Npc ειναι οι χαρκτηρες που ελεγχει το pc,οπως ο στρατιωτης που ακολουθησες,τον αλλο που σκοτωσες και τον εμπορο απο τον οποιο ψωνιζεις.

 

Παντως οπως σου ειπε και ενας προηγουμενος να κανεις συχνα (και ανα λεπτο) quicksave και κανονικο save ανα τακτα χρονικα διαστηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κάνει κάποιος λάθος επιλογή και να ξαναφορτώσει το παιχνίδι γιατί 'ήταν λάθος επιλογή' το θεωρώ εκτός του σκοπού των RPG.

Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Υπάρχει η ελευθερία τις επιλογής και το role play του καθενός.

 

Αν θέλει ο άλλος να το παίξει Χάρος που βγήκε παγανιά πέρνωντας τους όλους αμπάριζα, τί ψάχνουμε τώρα;

Και με όλα αυτά τα post με βάλατε σε πειρασμό να περάσω από φωτιά και τσεκούρι την Riverwood. :devil:

 

Άκου εκεί να σκοτώσουν τον συνάδελφο κλέφτη χωρίς δίκη. (Άλλος μλκς αυτός, πήγε να ανοίξει το μαγαζί στις 9 το πρωί με τον Ήλιο δυο οργιές πάνω από τα βουνά). :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το να οργωσεις την riverwood δεν ειναι πρακτικα βιωσιμο επειδη αρκετα npc εκει ειναι αθανατα :P κατα τα αλλα συμφωνω οτι πρεπει να υπαρχουν εναλακτικες στο σεναριο και για αυτες τις περιπτωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σκοτώνεις χωρίς λόγο δεν λέει όταν στην τελική η dark brotherhood σου δίνει άπειρα contracts που πληρώνεσαι κιόλας. Άλλωστε είσαι ο μοναδικός που έχεις το quickload shout! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκότωσα κανέναν... σε σπίτι μπούκαρα και αυτό μάλλον δημιούργησε το πρόβλημα. Και αυτό είναι ένα από τα μείον του παιχνιδιού, θα έπρεπε κάπως να σε προετοιμάσει ή έστω να μην μου την έπεφταν αυτοί που προείπα γιατί μετά είδα ότι έχουν να κάνουν με το story.

 

Το ξανά ξεκίνησα και τώρα (που έμαθα) διαλέγω τις κινήσεις μου.

 

Βρήκα και ένα φοβερό νέο ξόρκι... το ξεκίνησα χτες το απόγευμα το παιχνίδι, έκανα το ξόρκι και τσούπ... ξαφνικά είναι Κυριακή βράδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...