Προς το περιεχόμενο

AMD RADEON 69XX


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι άκουσα για κάτω απο 300Ε το 6950....

Εγώ πάντως σου προτείνω να μείνεις με τις 5850 μέχρι τα 28nm, αφού σε καλύπτουν άνετα.

 

Thanks, δεν έχεις άδικο αλλά ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα. :P

Μακάρι να πέσουν, αν γίνει αυτό σύντομα θα είναι καλή φάση. Αλλιώς με βλέπω να την παίρνω απο έξω αν τελικά το αποφασίσω.

Θα περιμένω και άλλα reviews βέβαια καθώς είναι ακόμα κάπως νωρίς.

Υπάρχει και μια 4η σκέψη να συνδυάσω προς το παρόν 6950 + 5850.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 713
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για την 6950 ακούγετε αύξηση $10-$20 Δε συζητάμε για τιμές Ελλάδας…

 

Μόνο εάν έχεις α) τα απαραίτητα λεφτά και β) αντίστοιχη οθόνη γ) επρακές υπόλοιπο σύστημα

σκέψου τις 6950CF - στην οποία περίπτωση σκέψου και μια σκέτη 580.

Μήπως καλύτερα θα ήταν να έριχνες λεφτά σε μια οθόνη καλό πληκτρολόγιο mouse κ.τ.λ.?

 

Την 5850 τη θεωρώ καταπληκτική vfm κάρτα – ειδικά για την εποχή της-, και OC ακόμα και σήμερα βαστάει καλά, και σε CF θα είσαι πολύ καλά με ελάχιστα έξοδα, όλα αυτά εάν έχεις όντος την υπομονή να περιμένεις να βρεις οικονομική μτχ. Καινούρια ΙΜΗΟ δεν αξίζει.

 

Τέλος, σίγουρα δεν έχεις τερματίσει ότι παίγνιο κυκλοφορεί? Γιατί εδώ που τα λέμε λίγα καλά παίγνια με μεγάλες απαιτήσεις κυκλοφόρησαν πάλι αυτή τη σεζόν. Τα περισσότερα μια χαρά παίζουν με την 5850.

 

 

Edit: μια χαρά είναι το σύστημα υπογραφής σου. Έχεις είδη 5850CF, συγνώμη παρανόησα. Μείνε εκεί που είσαι.

 

Eυχαριστώ φίλε tmjuju.

Στο ίδιο μήκος σκέφτομαι και εγώ απλά με τρώει ο αέρας της αλλαγής (ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα). :P

Απο την άλλη για τα παιχνίδια δεν το συζητάμε, δεν αντιμετώπισα ουδέν πρόβλημα μέχρι τώρα (και ούτε νομίζω να αντιμετωπίσω για καιρό ακόμα).

Τεσπα, θα δούμε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ φίλε tmjuju.

Στο ίδιο μήκος σκέφτομαι και εγώ απλά με τρώει ο αέρας της αλλαγής (ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα). :P

Απο την άλλη για τα παιχνίδια δεν το συζητάμε, δεν αντιμετώπισα ουδέν πρόβλημα μέχρι τώρα (και ούτε νομίζω να αντιμετωπίσω για καιρό ακόμα).

Τεσπα, θα δούμε. :)

αν εχεις το χρημα το αλλαζεις,πραγματικα ομως δεν χρειαζεσαι αναβαθμιση σε καρτες 69χχ!

 

Επειδη ομως ξερω πως θα σε τρωει το σαρακι θα την κανεις την αλλαγη ετσι για το γαμωτο!(δεν ειμαι ψυχολογος!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις το χρημα το αλλαζεις,πραγματικα ομως δεν χρειαζεσαι αναβαθμιση σε καρτες 69χχ!

 

Επειδη ομως ξερω πως θα σε τρωει το σαρακι θα την κανεις την αλλαγη ετσι για το γαμωτο!(δεν ειμαι ψυχολογος!!!)

 

Να σαι καλά βρε Cold. :)

Είπαμε "καμμένοι." :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις το χρημα το αλλαζεις,πραγματικα ομως δεν χρειαζεσαι αναβαθμιση σε καρτες 69χχ!

 

Επειδη ομως ξερω πως θα σε τρωει το σαρακι θα την κανεις την αλλαγη ετσι για το γαμωτο!(δεν ειμαι ψυχολογος!!!)

Αυτό το σαράκι θα μας φάει όλους μας τελικά :D :D :D

 

Μόλις μου έκανε τηλέφωνο κολλητός φίλος για το λεγόμενο gpu-ΝΤΟΜΙΝΟ των Χριστουγέννων.

 

Είναι καθοδόν να αγοράσει μια 6950.

Θα αντικαταστήσει μια 6870.

Η 6870 θα πάει να αντικαταστήσει μια 460 σε άλλο γνωστό.

Η 460 θα πάει να αντικαταστήσει μια 5770.

Και η 5770 θα πάει αλλού σε PC που είχε ενσωματωμένη.

 

Δικτυωθείτε :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το σαράκι θα μας φάει όλους μας τελικά :D :D :D

 

Μόλις μου έκανε τηλέφωνο κολλητός φίλος για το λεγόμενο gpu-ΝΤΟΜΙΝΟ των Χριστουγέννων.

 

Είναι καθοδόν να αγοράσει μια 6950.

Θα αντικαταστήσει μια 6870.

Η 6870 θα πάει να αντικαταστήσει μια 460 σε άλλο γνωστό.

Η 460 θα πάει να αντικαταστήσει μια 5770.

Και η 5770 θα πάει αλλού σε PC που είχε ενσωματωμένη.

 

Δικτυωθείτε :D :D :D

 

 

Άστα να πάνε φίλε μου, αρρώστια.

Εξηγούμαι, :P

Είχα παραγγήλει δύο ψύκτρες της zalman (both ~ 100 ευρώ) πριν 2 εβδομάδες για να αλλάξω τις stock των ref 5850.

Όμως άργησαν να έρθουν λόγω διαθεσιμότητας και ακύρωσα την παραγγελία μέχρι να γίνουν ξανά διαθέσιμες. (+ 100 ευρώ λοιπόν τα οποία είχαμε ξεγράψει)

Πουλώντας τις 2 5850 + τα 100 ευρώ απο τις ψύκτρες που περίσσεψαν πάμε σχετικά πιο άνετα σε 2 6950.

Αυτά! :lol:

Δικτυωθείτε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

***edit: όσων αφορά 6970 vs. 570 προσωπικά πάλι θα πήγαινα στην δεύτερη αν είχα το δίλημμα μεταξύ των δύο. Η 6970 έχει 96 TMUs χρονισμένα στα 880ΜΗz και χρειάζεται εν έτη 2010 βελτιστοποιήσεις ανισοτροπικού; Τίποτα απολύτως δεν άλλαξε σε σχέση με τις 5xxx παρότι οι φήμες ήθελαν βελτίωση.

 

Το ήξερα πως κάποια στιγμή θα το έγραφες....γι αυτό και βλέπουμε σε κάποια τεστ επιδόσεις χειρότερες κ από την 5870...

ήμουν ανάμεσα σε 2 χ 6970 και 2 χ 570...πήγα άνετα στο δεύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέπω τα cf/sli έχουν πάρει τα πάνω τους..Εγώ δε σκοπεύω να αναβαθμιστώ πάντως ...Για λίγες μέρες ακόμα :P :P :P

 

 

Έχω κάτι σχέδια που άμα πάνε καλά μόνο το τροφοδοτικό θα μου μείνει από το "παλιό" σύστημα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 1920χ1080 βγαινει ανωτερη η 570 στα minimum frames με χαμηλοτερους χρονισμους !!!

 

 

For the GTX 570 we have gone with the highest overclock currently available on a retail card, 800MHz core with 1000MHz memory.

 

This gives us a core speed of 950MHz on the 6970 with 1450MHz memory.

 

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1085/pg13/gtx-570-vs-radeon-6970-and-6850-vs-radeon-5870-all-overclocked-review-conclusion.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...