Προς το περιεχόμενο

Dell U2311h 208€


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει αυτά τα δύο ''λεπτομερειακά'';

α. ''Σε περίπτωση που ανακαλύψετε έστω και ένα ελαττωματικό pixel κατά την περίοδο της περιορισμένης εγγύησης υλικού, θα αντικαταστήσουμε την οθόνη σας δωρεάν.''

(http://www1.euro.dell.com/gr/el/business/monitor/monitor-dell-u2311h/pd.aspx?refid=monitor-dell-u2311h&cs=RC1078530&s=bsd)

 

β. ''3 Έτη Οn-Site από κατασκευαστή, 1 Bright or 6 Dark Sub-Pixels Warranty Replacement...''(http://www.msystems.gr/index.php?category=2323&product=10596)

...και να πει κάποιος αν μπορεί πως φαίνονται τα 5 Dark Sub-Pixels σε ένα μπλέ,πράσινο ή κόκκινο φόντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 574
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η ουσία είναι ότι αν τους πεις ότι κάτι παίζει με ένα pixel, την άλλη μέρα θα σου 'χουν φέρει αντικατάσταση και θα πάρουν την «παλιά» χωρίς να ρωτήσουν τι και πως.

 

Τώρα τι παίζει σε άλλες χώρες και κράζουν το support της Dell, δεν το γνωρίζω, αλλά από αυτά που ξέρω, μαζί με της Logitech είναι από τα καλύτερα και είναι από τους πιο ισχυρούς λόγους για να αποκτήσει κάποιος ένα προϊόν της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι έτοιμος να την πάρω απλά θέλω να ρωτήσω όσους έχουν την οθόνη (U2311H) έχουν καταλάβει διαφορά όταν διαβάζουν κείμενο;;;;

και έχουν παρατηρήσει κανένα πρόβλημα όταν βλέπουν γρήγορες ταινίες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κοιτάξτε και αυτό: http://www.nvnews.ne...ad.php?t=153200 αν υπάρχει ασφαλές τρόπος να γίνει πιστεύω οτι θα είναι πολύ ωραίο

 

Μαλιστα...

 

Με έβαλες σε δουλειες Παρασκευιάτικα! Σε διαβασα κατα τις 12 το μεσημερι... Εμεινα χωρις pc 8 ωρες...tongue.gif

 

Και...

 

Μολις επανηλθε η οθονη μου στη θεση της χωρις το AG film.

PHILIPS 22αρι 1650χ1080...

smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα...

 

Με έβαλες σε δουλειες Παρασκευιάτικα! Σε διαβασα κατα τις 12 το μεσημερι... Εμεινα χωρις pc 8 ωρες...tongue.gif

 

Και...

 

Μολις επανηλθε η οθονη μου στη θεση της χωρις το AG film.

PHILIPS 22αρι 1650χ1080...

smile.gif

χαχαχαχα χαίρομαι που πήρες τέτοιο ρίσκο και δεν χάλασες την οθόνη σου :mrgreen: .Πώς ειναι τώρα χωρίς το AG Coating;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χαχαχαχα χαίρομαι που πήρες τέτοιο ρίσκο και δεν χάλασες την οθόνη σου :mrgreen: .Πώς ειναι τώρα χωρίς το AG Coating;;

 

Ειμαι φαν των glossy οθονων χωρις να παραβλεπω το πλεονεκτημα (ενα μονο) των antiglare. Δεν μπορεσα να αντισταθω μολις διαβασα το λινκ σου. Δεν το γνωριζα, δεν ειχε τυχει να πεσει στην αντιληψη μου οτι ειναι δυνατη μια τετοια επεμβαση. Μετα το διαβασμα λοιπον της σελιδας επιτοπου τερματισα το pc και ξεκινησα το ξεβιδωμα. Πιανουν τα χερια μου οποτε δεν το φοβηθηκα ιδιαιτερα. 3 ετων ειναι ετσι και αλλιως... :P

 

Αφου ειχε μπει ηδη κατω απο τις πετσετες το πανελ, ανοιξα το λαπτοπ και βρηκα αυτο http://lumenlab.com/...topic=8283&st=0 για να περασει η ωρα...

 

Ηταν πολυ δυσκολη η philips μου ομως, σε σχεση με οσα διαβασα εκει, με ταλαιπωρησε αρκετα μεχρι που με τρομαξε... Αλλα ολα καλα τελικα.

 

Η γυαλινη πλεον οψη της, της δινει αλλη αιγλη! Εχει πλεον ολα τα (+) των glossy (πιο λαμπερη εικονα, καλυτερο κοντραστ, καλυτερη ευκρινια) οπως και το μονο (-), τις ανακλασεις, που δεν με ενοχλουν ομως αφου σχεδον ειναι ανυπαρκτες. Η γυαλινη οψη κανει μαλιστα τις ανακλασεις να μοιαζουν με πλεονεκτημα... Γουστα ειναι αυτα βεβαια... (ειναι κατι σαν το "τσικ" του βινυλιου που προσθετει μια αλλη γλυκα στον ηχο)

 

ΥΓ. Ευχαριστω για την "αφύπνιση"!! smilie.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι φαν των glossy οθονων χωρις να παραβλεπω το πλεονεκτημα (ενα μονο) των antiglare. Δεν μπορεσα να αντισταθω μολις διαβασα το λινκ σου. Δεν το γνωριζα, δεν ειχε τυχει να πεσει στην αντιληψη μου οτι ειναι δυνατη μια τετοια επεμβαση. Μετα το διαβασμα λοιπον της σελιδας επιτοπου τερματισα το pc και ξεκινησα το ξεβιδωμα. Πιανουν τα χερια μου οποτε δεν το φοβηθηκα ιδιαιτερα. 3 ετων ειναι ετσι και αλλιως... :P

 

Αφου ειχε μπει ηδη κατω απο τις πετσετες το πανελ, ανοιξα το λαπτοπ και βρηκα αυτο http://lumenlab.com/...topic=8283&st=0 για να περασει η ωρα...

 

Ηταν πολυ δυσκολη η philips μου ομως, σε σχεση με οσα διαβασα εκει, με ταλαιπωρησε αρκετα μεχρι που με τρομαξε... Αλλα ολα καλα τελικα.

 

Η γυαλινη πλεον οψη της, της δινει αλλη αιγλη! Εχει πλεον ολα τα (+) των glossy (πιο λαμπερη εικονα, καλυτερο κοντραστ, καλυτερη ευκρινια) οπως και το μονο (-), τις ανακλασεις, που δεν με ενοχλουν ομως αφου σχεδον ειναι ανυπαρκτες. Η γυαλινη οψη κανει μαλιστα τις ανακλασεις να μοιαζουν με πλεονεκτημα... Γουστα ειναι αυτα βεβαια... (ειναι κατι σαν το "τσικ" του βινυλιου που προσθετει μια αλλη γλυκα στον ηχο)

 

ΥΓ. Ευχαριστω για την "αφύπνιση"!! smilie.png

 

 

 

ΥΓ. Ευχαριστω για την "αφύπνιση"!! <~ Παρακαλώ :D

 

πρέπει να φαίνεται πολύ ωραία!!! μηπως θα μπορούσες όταν βρεις χρόνο να τραβήξεις καμια φώτο ;

γιατι πιστεύω οτι θα φαίνεται πιο ωραία χωρις το ag coating

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή στη U2711 το AG Coating είναι κάπως υπερβολικό, ψήνομαι να το δοκιμάσω, αλλά διάβασα και για κάποιους που έφαγαν τα μούτρα τους και δεν ξέρω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να ξέρετε γενικά η εγγύηση της DELL αντικαθιστά το monitor ή άλλο part με καινούριο εντός 30 ημερών, μετά από αυτήν την περίοδο το κομμάτι αντικαθιστάται με refurbished, εκτός και αν καταφέρετε να τους σπάσετε τα @@ με επικό τρόπο και σας στέιλουν καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...