Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα το dashboard update στην φλασαρισμένη και έπαιξε το kinect. Πήγα τον δίσκο στην καθαρη κονσολα και μου ζήτησε πάλι Update για το kinect. Το έκανα πάλι. Ξαναπήγα τον δίσκο στην φλασαρισμένη και μου ζηταει πάλι Update για να δουλέψει το kinect! Μου λέει μπες στο live να το κανεις!!! Τϊ παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι christos.p25 δεν υπάρχει περίπτωση κάποιο παιχνίδι που έχει τη νέα προστασία ap2.5(fable3 & assassins creed3 προς το παρόν) ακόμα και να το πατσαρεις να δουλέψει σε 360 με το νέο dashboard και liteon ή benq drive.

 

με το assasins creed οκ το γνωστό οτι θέλει update κ μετά πάλι δεν στο παίζει...αλλά το fable σίγουρα έχει το νέο κλείδωμα ;; γιατί εγώ το έπαιξα κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σίγουρα έχει το νέο κλείδωμα ap25 απλά όσοι έχουν samsung ή hitachi(Εκτός των 78 & 79) drivers λέγεται ότι μπορούν να παίζουν τα νέα παιχνιδια με αυτή τη προστασία γιατί τα συγκεκριμένα drives δεν υποστηρίζουν από την μάνα τους αυτή τη προστασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στο system και έχω D:2.0.12413.0

 

Κατέβασα το 12611 dashboard από εκεί που λέει κατεβάστε το σε USB, έκανα extract το content τα διαφορα αρχεία στο στικάκι που είναι fat32 4gb αλλά δεν μου κάνει update. Τί κάνω λάθος?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το assasins creed οκ το γνωστό οτι θέλει update κ μετά πάλι δεν στο παίζει...αλλά το fable σίγουρα έχει το νέο κλείδωμα ;; γιατί εγώ το έπαιξα κανονικά...

 

κ εγω το εχω απορια αυτο,στο jtag μου με 9199 επαιξε το fable 3 μια χαρα ενω εχει το κλειδωμα,παω χθες να παιξω το assasins greed brotherhood κ μου ζηταει update.

ευτυχως εχει βγει για jtag το κινεct υpdate,ακολουθησα εναν οδηγο που βρηκα περασα το Κinect update+avatars κ το τελευταιο dashlaunch k τωρα παιζει μια χαρα κ το assasins greed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ξαναρωτήσει κάτι τέτοιο, αλλά δεν έλαβα κάποια απάντηση.. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποια ιστοσελίδα για να μπορώ να βλέπω με τι dashboard μπορώ να κάνω jtag? Εγώ έχω 9199 και κάποιοι από εδώ μου είχαν πει ότι δεν μπορώ πριν από περίπου 1-2 μήνες. Μήπως γνωρίζετε κάποια τέτοια σελίδα ή μήπως τέλος πάντων γνωρίζετε αν γίνεται τώρα αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν επειδη οι περισσότεροι τα έχετε κάνει λίγο σαλάτα να σας τα ξεκαθαρίσω λίγο.

 

Οτιδήποτε drive με σχεδόν οποιοδηποτε no stealth firmware και dashboard μεχρι το 9199 μπορείτε να παιζετε μια χαρά το παιχνίδι fable3 αλλά όχι τα assassins creed brotherhood, need for speed hot pursuit & νεότερα παιχνιδια που θα βγαίνουν από εδώ και πέρα και αυτά γιατί θέλουν υποχρεωτική εγκατάσταση του νεοτερου dashboard 2.0.12611.0.

 

Αν είστε από τούς τυχερούς(Ή άτυχους) και έχετε samsung ή hitachi(Εκτός των 78 & 79) τότε το ποιο πιθανό είναι αν έχετε περασμένο κάποιο no stealth firmware να παιζετε ακόμα και τα νεότερα παιχνιδια χωρίς να αλλάξετε απολύτως τίποτα.

Αν όμως έχετε οποιοδηποτε benq & liteon drive τότε χρειάζεστε υποχρεωτικά το νεότερο firmware ixtreme lt+ που θα βγει μελλοντικά.

Παιδιά έχω ξαναρωτήσει κάτι τέτοιο, αλλά δεν έλαβα κάποια απάντηση.. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποια ιστοσελίδα για να μπορώ να βλέπω με τι dashboard μπορώ να κάνω jtag? Εγώ έχω 9199 και κάποιοι από εδώ μου είχαν πει ότι δεν μπορώ πριν από περίπου 1-2 μήνες. Μήπως γνωρίζετε κάποια τέτοια σελίδα ή μήπως τέλος πάντων γνωρίζετε αν γίνεται τώρα αυτό?

Πρέπει να εχεις το πολύ παλιό 2d dashboard 7.xxxx αλλιώς δεν μπορείς εσύ που λες ότι εχεις το 9199 απλά το ξεχνάς το jtag.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ξαναρωτήσει κάτι τέτοιο, αλλά δεν έλαβα κάποια απάντηση.. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποια ιστοσελίδα για να μπορώ να βλέπω με τι dashboard μπορώ να κάνω jtag? Εγώ έχω 9199 και κάποιοι από εδώ μου είχαν πει ότι δεν μπορώ πριν από περίπου 1-2 μήνες. Μήπως γνωρίζετε κάποια τέτοια σελίδα ή μήπως τέλος πάντων γνωρίζετε αν γίνεται τώρα αυτό?

 

DASHBOARD OF 7371 OR LOWER

 

μακάριοι οι Jtag έχοντες...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω samsung drive!

Για το Firmware δεν είμαι σίγουρος αλλά για να παίξω wave 4 και παραπάνω πρέπει να βάλω πρώτα το activation disk, οπότε τα κάνω τα παιχνίδια wave 3.

Θα με ενδιέφερε να παίξω τα παιχνίδια του kinect και το nfs το καινούργιο!

Να κάνω update στο καινούργιο dashboard?

Τα παλιά παιχνίδια θα μου παίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου πέταξε ένα error E71 μετά το update της φλασαρισμένης αλλά ευτυχώς λειτουργεί και παίζω τώρα όλα τα παιχνίδια του Kinect που έχω γράψει! Sports, adventures, dance central, kinectimals, dance paradise & fighters uncaged! Μιλάμε για πόρωση το kinect!!! Ελπίζω μόνο να βγουν λίγο πιο προσεγμένα παιχνίδια όπως καλό τέννις, ping pong, volley κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου πέταξε ένα error E71 μετά το update της φλασαρισμένης αλλά ευτυχώς λειτουργεί και παίζω τώρα όλα τα παιχνίδια του Kinect που έχω γράψει! Sports, adventures, dance central, kinectimals, dance paradise & fighters uncaged! Μιλάμε για πόρωση το kinect!!! Ελπίζω μόνο να βγουν λίγο πιο προσεγμένα παιχνίδια όπως καλό τέννις, ping pong, volley κλπ...

 

εγω δεν το εχω παρει ακομα το kinect γιατι δεν με εχει συγκηνησει καποιο game εσυ απο αυτα που δοκιμασες πιο θεωρεις το καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είστε από τούς τυχερούς(Ή άτυχους) και έχετε samsung ή hitachi(Εκτός των 78 & 79) τότε το ποιο πιθανό είναι αν έχετε περασμένο κάποιο no stealth firmware να παιζετε ακόμα και τα νεότερα παιχνιδια χωρίς να αλλάξετε απολύτως τίποτα.[/color]

 

Έχω hitachi 47 με ixtreme 1.3 (μου φαίνεται). Σίγουρα πάντως δεν είναι stealth. Αυτό σημαίνει ότι δεν πρέπει να φοβηθώ να περάσω το νέο dashboard update? Το νέο Assassin's Creed θα παίζει όπως είναι ή θα χρειαστεί να το πατσάρω σε προηγούμενο wave (όπως έκανα μέχρι τώρα με όλα τα τελευταία παιχνίδια)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν το εχω παρει ακομα το kinect γιατι δεν με εχει συγκηνησει καποιο game εσυ απο αυτα που δοκιμασες πιο θεωρεις το καλυτερο?

 

 

Από το sports πολύ ωραία είναι τα ping pong και beach volley, boxing.

 

Και το kinectimals είναι πολύ καλό αλλά πιο πολύ για παιδιά...

 

Νομίζω ότι χρειάζονται κάποιοι πιο βαριοί τίτλοι για να πάρει τα πάνω του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω samsung drive!

Για το Firmware δεν είμαι σίγουρος αλλά για να παίξω wave 4 και παραπάνω πρέπει να βάλω πρώτα το activation disk, οπότε τα κάνω τα παιχνίδια wave 3.

Θα με ενδιέφερε να παίξω τα παιχνίδια του kinect και το nfs το καινούργιο!

Να κάνω update στο καινούργιο dashboard?

Τα παλιά παιχνίδια θα μου παίζουν?

 

Ας μου απαντήσει κάποιος τον παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...