Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καπου διαβασα για ενα τροπο να αποφυγεις το AP 2.5 μe καποια Kinect updates.Ισχυει κατι τετοιο αν δεν με ενδιαφερει το live?Επισης ελεγαν οτι υπαρχει κινδυνος να βγαλεις off το drive αν ειναι spoofed κατι το οποιο δεν ξερω για το δικο μου(εχω benq)με 9199 dash.Να το ρισκαρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σχετικό είναι αυτό.

Γιατί στα νεότερα παιχνιδια θα είσαι αναγκασμένος να περάσεις το νέο dashboard οπότε για να τα παίξεις το νέο ixtreme lt+ είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρετε..μια γρήγορη ερώτηση...εαν στο φλασαρισμένο xbox μου περάσω το τελευταίο update (kinect) θα έχω πρόβλημα στο να παίξω τα παιχνίδια που παίζω τώρα;; τώρα τα παίζω όλα (εκτός τα ap 2.5 εννοείται) απλά στα πιο καινούρια πχ fable 3 χρησιμοποιώ πρώτα το activation disk πριν βάλω το δισκάκι ενώ στα παλιότερα πχ fable 2 παίζω κανονικά χωρίς activation disk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν θα μπορείς να παίξεις κανένα μα κανένα ap25 παιχνίδι μόνο τα παλιά που δεν είναι ap25.

 

Για να παίξεις τα νέα ap25 παιχνιδια είσαι υποχρεωμένος να βάλεις το νέο ixtreme lt+ εκτός αν εχεις samsung ή hitachi drive που τότε θα μπορείς να παίζεις και τα ap25 games αν τους έχεις περάσει καποιο no stealth firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν θα μπορείς να παίξεις κανένα μα κανένα ap25 παιχνίδι μόνο τα παλιά που δεν είναι ap25.

 

Για να παίξεις τα νέα ap25 παιχνιδια είσαι υποχρεωμένος να βάλεις το νέο ixtreme lt+ εκτός αν εχεις samsung ή hitachi drive που τότε θα μπορείς να παίζεις και τα ap25 games αν τους έχεις περάσει καποιο no stealth firmware.

 

 

αυτό το γνωρίζω αρα δεν υπάρχει φόβος να μην μπορώ να παίξω τα παιχνίδια που ήδη παίζω τώρα....αυτό με νοιάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αδερφέ ούτε 5 δεν είναι τα παιχνίδια με το νέο κλείδωμα...κ από αυτά μόνο το brotherhood με ενδιαφέρει....μόλις μπορέσω θα περάσω το νέο firmware...όλα τα άλλα παίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, εγω δεν εχω το νεο LT+ , και το drive μου ειναι toshiba-samsung καπου πηρε το ματι μου οτι υπαρχει καποια moda να παιξω τα Ap2.5 ?

Σορρυ εαν εχει απαντηθει ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα samsung ή hitachi drivers αν τους εχεις περάσει καποιο no-stealth firmware δεν θελεις καμία μόντα για να παίξεις ap25 games τα παίζουν κανονικότατα.

 

Ευχαριστω για την απαντιση .!

Ειναι ευκολο να μου πεις ή να ψαξω στο google ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς να δεις τι firmware έχει το 360 σου?

Αυτό μπορείς να το δεις μόνο αν το συνδέσεις με το pc σου και τραβήξεις πάλι το firmware για να δεις ποιο fw ακριβώς έχει περασμένο το

dvdrom του 360 σου.

 

Ένας εύκολος τρόπος είναι να γράψεις ενα καινούργιο παιχνίδι(Π.χ. το castlevania) χωρίς να το πατσαρεις και να το βάλεις να δεις αν θα το παίξει.

Αν το παίξει τότε είσαι οκ γιατί εχεις nostealth firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς να δεις τι firmware έχει το 360 σου?

Αυτό μπορείς να το δεις μόνο αν το συνδέσεις με το pc σου και τραβήξεις πάλι το firmware για να δεις ποιο fw ακριβώς έχει περασμένο το

dvdrom του 360 σου.

 

Ένας εύκολος τρόπος είναι να γράψεις ενα καινούργιο παιχνίδι(Π.χ. το castlevania) χωρίς να το πατσαρεις και να το βάλεις να δεις αν θα το παίξει.

Αν το παίξει τότε είσαι οκ γιατί εχεις nostealth firmware.

 

Οκ με βοηθαει αρκετα αυτο που μου γραφεις .. και παλι ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...