Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το νέο abgx360 1.0.4 στην ουσία γι' αυτό το σκοπό βγήκε.

Για να μπορεί να φτιάχνει και το ap25 blank και να το κάνει σωστό γιατί αν βάλεις ένα παιχνίδι με ap25 blank(Άδειο) σε 360 με benq ή liteon drive και το νέο lt+ τότε απλά θα μαυρίσει η οθόνη και θα μείνει εκεί και το δισκάκι δε θα βγαινει ακόμα και eject να πατάτε, θα πρέπει να κλείσετε τη κονσόλα για να ανοίξει το πορτάκι κανονικά.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παίδες να ρωτήσω...τώρα που βγήκε το LT+ ουσιαστικά είναι δυνατό να φλασαριστούν και οι καινούριες κονσόλες(Slim) του Χ360?...

 

ή μόνο οι παλιές για να ξεπεραστεί το εμπόδιο του ΑΡ2.5??

 

*παιδιά μήπως ξέρετε πως μπορώ να αλλά αλλάξω "theme" και το insomnia να εμφανίζεται όπως παλιά?

Επεξ/σία από analwsimos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Μπορω να μαθω ποια η διαφορα?Δεν με ενδιαφερει το live αν ειναι για αυτο.

Επεξ/σία από mrgill69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ολόκληρη ιστορία η βασική είναι ότι το abgx360 αναβαθμίζετε συνεχώς(Και σαν πρόγραμμα αλλά και η λίστα παιχνιδιών) σε σχέση με το ppf o matic που στην ουσία έχει παραμείνει στην ίδια έκδοση εδώ και αρκετό καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω τωρα κατι και εγω γιατι εχω μπλεξει τα μπουτια μου λιγακι :P

To xbox μου εχει no stealth firmware (lite on drive) και δεν χρειαστηκε ποτε να κανω καποιο patch σε παιχνιδι για να τρεξει.

Τωρα με την προστασια AP25, αν το φλασαρω με το LT+ καθε παιχνιδι θα θελει patch-αρισμα;

Επισης, τα παλια αντιγραφα θα παιζουν κανονικα;

 

Υ.Γ. ΔΕΝ το χρησιμοποιω στο LIVE οποτε δε με νοιαζουν τα bans.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι ολόκληρη ιστορία η βασική είναι ότι το abgx360 αναβαθμίζετε συνεχώς(Και σαν πρόγραμμα αλλά και η λίστα παιχνιδιών) σε σχέση με το ppf o matic που στην ουσία έχει παραμείνει στην ίδια έκδοση εδώ και αρκετό καιρό.

 

Για όσους όμως έχουμε ξεμείνει με μπαναρισμένα 360, παμπάλαια drive (Hit47dj), αρχαία ixtreme (1.3) και τόσο καιρό "δουλεύαμε" με το wave patching μέσω ppf-o-matic, έχει νόημα να γυρίσουμε στο abgx?

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν για να καταλάβετε τι ακριβώς παιζει με τη νέα προστασία ap25.

 

Όσοι έχετε samsung, Hitachi(Με ixtreme 1.51) drivers με no stealth firmware θα συνεχίζετε να παιζετε τα πάντα χωρίς πρόβλημα.

 

Όσοι όμως έχετε benq, liteon drives πρέπει υποχρεωτικά να αλλάξετε firmware για να μπορείτε να παίξετε τα νέα παιχνιδια με προστασία ap25 και όσα παιχνιδια είναι κανονικά να έχουν τέτοια προστασία αλλά δεν την έχουν τότε πολύ απλά δεν πρόκειται να παίξουν σε benq/liteon με ixtreme lt+ αφού απλά θα μαυρίζει η οθόνη και θα μένει μονίμως εκεί και το πορτάκι του drive δεν θα ανοίγει ακόμα και το eject να πατάτε παρά μόνο όταν κλείσετε το 360 και πατήσετε eject.

 

Όσα παιχνιδια είναι σωστά(Πατσαρισμενα όπως λέτε αν και δεν είσαι σωστός ο όρος) με το ap25 μέσα(Το νέο πρόγραμμα abgx360 1.0.4 το ελέγχει αυτό) τότε θα παίζουν μια χαρά χωρίς πρόβλημα.

 

Μην μπερδεύεται το wave με το ap25 είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

Όποιος θέλει περισσότερες λεπτομέρειες ας με ρωτήσει εδώ ή με ιδιωτικό μήνυμα.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ κατάλαβα, ευχαριστώ για την εξήγηση (για άλλη μια φορά).Είναι που δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ακόμα, γιατί το μόνο παιχνίδι με AP2.5 που με ενδιαφέρει είναι το AC: Brotherhood (και ακόμα παίζω το AC2).

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε με από τώρα και στο εξής όλα μα όλα τα νέα παιχνιδια έτσι θα βγαίνουν γι' αυτό και ποιο πάνω λέω ότι όσοι έχουν liteon/benq drive θα αναγκαστούν να βάλουν το νέο ixtreme lt+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση και απο εμενα...

Δεν ξερω με ποιο extreme μου εχουν φλασαρει την κονσόλα. παντως εγω για να παιξω τα μετατρεπω σε wave 3.

 

Λοιπον κατεβασα το kinect sport το μετετρεψα σε wave 3 με την διαδικασια που χρησιμοποιουσα παντα (360 wave patcher) και αντεγραψα σε δισκακι.

Ομως ειναι το μονο παιχνιδι που δεν μου παιζει ολα αυτα τα χρονια...

 

εχω περασμενο το dashboard του kinect ( update που εκανε απο το original δισκακι tou adventure)

 

Μπορειτε να με βοηθησετε?

 

 

 

 

ΥΓ το drive μου ειναι BENQ αναβαθμιζεται στο νεοτερο LT+ ...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ το drive μου ειναι BENQ αναβαθμιζεται στο νεοτερο LT+ ...?

 

Ναι μπορεις και ειναι μονοδρομος για να παιξεις τα καινουργια παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...