Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μου απαντήσει κάποιος τον παρακαλώ.

 

έκανα update στο νέο dashboard η κονσόλα μου έπαιζε μέχρι wave 3 ως τώρα και κάθε φορά πριν το γράψω άλλαζα σε wave 3 όλα τα παιχνίδια.

 

όλα τα παλιά τα παίζει κανονικά για το assasins creed πάει να κάνει και άλλο update ενώ έχει αλλάξει το dashboard και βγάζει disk error καθώς το κάνει.

 

ωραίο το νέο dashboard καθαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το έχουμε αναφέρει άπειρες φορές ποιο πάνω.

Απλά διάβασε τα προηγούμενα ποστ να δεις που αναφέρουν ότι όλα τα νέα παιχνιδια θα έχουν τη νέα προστασία της ms που ονομάζεται ap2.5.

Διάβασε τα ποιο πάνω ποστ για περισσότερες πληροφορίες.

Λοιπόν επειδη οι περισσότεροι τα έχετε κάνει λίγο σαλάτα να σας τα ξεκαθαρίσω λίγο.

 

Οτιδήποτε drive με σχεδόν οποιοδηποτε no stealth firmware και dashboard μεχρι το 9199 μπορείτε να παιζετε μια χαρά το παιχνίδι fable3 αλλά όχι τα assassins creed brotherhood, need for speed hot pursuit & νεότερα παιχνιδια που θα βγαίνουν από εδώ και πέρα και αυτά γιατί θέλουν υποχρεωτική εγκατάσταση του νεοτερου dashboard 2.0.12611.0.

 

Αν είστε από τούς τυχερούς(Ή άτυχους) και έχετε samsung ή hitachi(Εκτός των 78 & 79) τότε το ποιο πιθανό είναι αν έχετε περασμένο κάποιο no stealth firmware να παιζετε ακόμα και τα νεότερα παιχνιδια χωρίς να αλλάξετε απολύτως τίποτα.

Αν όμως έχετε οποιοδηποτε benq & liteon drive τότε χρειάζεστε υποχρεωτικά το νεότερο firmware ixtreme lt+ που θα βγει μελλοντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να διαβάζεις λίγο.

Η απάντηση είναι ένα ποστ ποιο πάνω από αυτό που έκανες.

Αν βαριέσαι να διαβάσεις δεν σου φταίει κανείς πέρα του εαυτού σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε δεν εχεις firmware καινούργιο γιατί αν είχες καινούργιο fw δεν θα χρειαζόταν το activation disc(Boot disc) για να παίξει οποιοδηποτε wave.

 

Είδες που θες να το παίξεις ότι ξέρεις αρκετά αλλά στην ουσία δεν ξέρεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε δεν εχεις firmware καινούργιο γιατί αν είχες καινούργιο fw δεν θα χρειαζόταν το activation disc(Boot disc) για να παίξει οποιοδηποτε wave.

 

Είδες που θες να το παίξεις ότι ξέρεις αρκετά αλλά στην ουσία δεν ξέρεις τίποτα.

 

καλά να βοηθήσεις θες η να αυτοεπιβεβαιωθείς!

Δες πιο πάνω τι γράφω, ότι δεν είμαι σίγουρος για τη βοήθεια.

(εγώ δεν ξέρω τίποτα και αναγνωρίζοντας το κάτι θα μάθω,εσύ που τα ξέρεις όλα θα μείνεις στην αμάθεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ αφού μας τι λες κιόλας βρες μόνος σου τη βοήθεια που θες.

Και για πες μου σε ποιο ποστ λες ότι δεν είσαι σίγουρος γιατί εγώ από το ποστ 6733 όχι μόνο δεν βλέπω πουθενά να λες ότι δεν είσαι σίγουρος αλλά να παρακαλάς και για βοήθεια.

 

Ορίστε και τα ποστ σου για του λόγου το αληθές.

 

Λοιπόν έχω samsung drive!

Για το Firmware δεν είμαι σίγουρος αλλά για να παίξω wave 4 και παραπάνω πρέπει να βάλω πρώτα το activation disk, οπότε τα κάνω τα παιχνίδια wave 3.

Θα με ενδιέφερε να παίξω τα παιχνίδια του kinect και το nfs το καινούργιο!

Να κάνω update στο καινούργιο dashboard?

Τα παλιά παιχνίδια θα μου παίζουν?

 

Ας μου απαντήσει κάποιος τον παρακαλώ.

 

Δεν παίζει το Need for speed το καινούργιο μετά τα update μου βγάζει disc unreadable!

Φταίει ότι το έχω κάνει wave 3?

 

Τι λες ρε φίλε.

Τα πάντα διάβασα αλλά κατάλαβα ότι με το drive που έχω θα παίζει!

Φταίει το wave 3?

 

έχω drive samsung και firmware καινούργιο το οποίο όμως για να παίξει wave 4 και παραπάνω θέλει δισκάκι οπότε τα μετατρέπω σε 3

 

καλά να βοηθήσεις θες η να αυτοεπιβεβαιωθείς!

Δες πιο πάνω τι γράφω, ότι δεν είμαι σίγουρος για τη βοήθεια.

(εγώ δεν ξέρω τίποτα και αναγνωρίζοντας το κάτι θα μάθω,εσύ που τα ξέρεις όλα θα μείνεις στην αμάθεια)

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

 

έστω ότι θέλουμε να περάσουμε ένα νεότερο title update στο σκληρό δίσκο (μέσω xplorer360). Αν προηγουμένως έχουμε βάλει και κάποιο παλιότερο TU, χρειάζεται να το σβήσουμε? Ή μπορούμε να ρίξουμε όλα τα updates χύμα και το 360 θα καταλάβει τι του γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...