Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες μία ερώτηση θέλω να κάνω!

Έχω βρεί ένα XBOX 360 κατασκευασμένο το 2009, μήνα δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι το serial του, δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό...

Υπάρχει τρόπος να μάθουμε τι μητρική φοράει, αν είναι falcon ή jasper δηλαδή και αν χακάρεται?

Το παιδί μου είπε πως είναι αυτό που του έστειλε η MS πίσω όταν το δικό του έπαθε RROD! Η βλάβη αυτή και η αντικατάσταση(?) έγινε αρχές του 2010.

Εμένα δεν μου γεμίζει το μάτι... Εσείς τι λέτε???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.Γ: Έχει σκληρό 20Gb... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χακαρεται σιγουρα.Το τι μητρικη εχει το καταλαβαινεις απο το ρευμα

Στο πισω μερος της συσκευης εχει το σεριαλ number.Κατω αριστερα γραφει καποια ρευματα

Αν λεει 12,1 Α ειναι jasper[το καλο]

Aν λεει 14,2 Α ειναι falcon[χαλαει]

 

Το drive το ακταλαβαινεις απο εδω

http://www.llamma.com/xbox360/repair/manual_eject_xbox_360_dvd.htm

Βγαζεις το faceplate μπροστα ,βρισκεις την τρυπα και αναλογα τι καλοδιο εχει μεσα ειναι και το drive σου

Στον οδηγο στο λιονκ δεν εχει τα lite-on drive.Τα lite-on εχουν κιτρινο καλοδιακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χακαρεται σιγουρα.Το τι μητρικη εχει το καταλαβαινεις απο το ρευμα

Στο πισω μερος της συσκευης εχει το σεριαλ number.Κατω αριστερα γραφει καποια ρευματα

Αν λεει 12,1 Α ειναι jasper[το καλο]

Aν λεει 14,2 Α ειναι falcon[χαλαει]

 

Το drive το ακταλαβαινεις απο εδω

http://www.llamma.co...box_360_dvd.htm

Βγαζεις το faceplate μπροστα ,βρισκεις την τρυπα και αναλογα τι καλοδιο εχει μεσα ειναι και το drive σου

Στον οδηγο στο λιονκ δεν εχει τα lite-on drive.Τα lite-on εχουν κιτρινο καλοδιακη.

 

Το serial δεν βοηθάει σε τίποτα δηλαδή, ε?

Δεν έχω τι δυνατότητα να βάλω το παιδί να κοιτάξει τι drive έχει. Γιατί παίζει κάποιο ρόλο?

Εσείς πως το βλέπετε?

Να προχωρήσω? (σε περίπτωση που είναι jasper εννοείται!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τι δυνατότητα να βάλω το παιδί να κοιτάξει τι drive έχει

Γιατι?ΑΠλα βγαζει faceplate και το βλεπει.Και το αλλο ειναι κατω αριστερα στην μερια που εχει το σεριαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τι δυνατότητα να βάλω το παιδί να κοιτάξει τι drive έχει

Γιατι?ΑΠλα βγαζει faceplate και το βλεπει.Και το αλλο ειναι κατω αριστερα στην μερια που εχει το σεριαλ.

 

Πρίν την αγορά τι με νοιάζει τι drive έχει? Συγνώμη αν είναι πολύ χαζή η ερώτηση αλλά είμαι παντελώς άσχετος από XBOX.

Μέχρι στιγμής εγώ νόμιζα ότι το να ξέρουμε ποιο drive έχουμε αφορά αποκλειστικά την μέθοδο/τρόπο που θα κάνουμε το φλασάρισμα και όχι να καθορίσει την αγορά κάποιας κονσόλας.

Κάνω λάθος???

Και παλι συγνώμη για τις noob ερωτήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I am happy to announce that we’re doing an Xbox 360 System Update Preview program for our next release, and the opportunity to sign up is now available," notes Major Nelson. "We are conducting an open call for US based participants for a public preview to help us prepare for an updated Xbox 360 disc format. This is an important update as we continually strive to improve our products and we could not do so without the help of our great Xbox community. As part of the preview program, you will receive a copy of Halo: Reach along with other possible rewards."

 

Major also posted a couple off notes before you proceed:

 

They are looking for multiple thousands of participants, so your chances of making it in are good.

This opportunity is open to Xbox Live Members in US region only due to disc distribution limitations

To avoid any problems, read the survey carefully and double check all the information you provide.

While both Xbox Live Gold and Silver members can sign up, priority will be given to Gold members in the selection process.

This preview will not impact voice/party chat at all.

 

τι λετε να ειναι αυτο το disk format update?αποτι διαβασα θα εχουν νεο κλειδωμα κ μεγαλυτερη χωρητικοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Now you ask what it is exactly? Microsoft will introduce the so-called XGD3 disc formats from around late April / early May. Currently, the XGD2 (Xbox Game Disc 2) formats in use. The disc image will always have a fixed size of about 6.8GB net and as such are limited to this maximum limit. The format offers something XGD3 about 1GB more memory (also net) and reached thus roughly 7.8GB. This 1GB available to developers of course. However, this new hash checks and anti-piracy measures are used. This XGD3 disc image (if one can read in the conventional way), cannot be burned to a commercially available double-layer discs, because they are outside the size capacity. During pressing of the discs in the press shop are virtually forced validation data to the extreme edges of the disc, which on the one hand, the verification, on the other hand, as an anti-copying system, since these sectors are not to describe blanks, not to mention the fact that Brenner these do Außnahmesituationen can only describe.

 

 

μαλλον την κατσαμε την βαρκα!

Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...