Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως μπορώ να το βρω αυτό? Και να ρωτήσω και κάτι άλλο. Μπορώ να φλασάρω το drive του xbox χωρίς να το ανοίξω? Λογικά όχι, γιατί θα πρέπει να πειράξω το drive και όχι με usb. Απλά ρωτάω μήπως υπάρχει περίπτωση να γίνεται. Αλλιώς θα ήθελα να μου πείτε τη διαδικασία για να το κάνω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι δεν μπορείς να φλασαρεις κανένα 360 χωρίς να το ανοίξεις.

Όσο για το να δεις ποιο hitachi ακριβώς εχεις πρέπει να ανοιχτεί το 360 και το λέει στην ετικέτα του dvdrom αλλιώς δεν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να μπορέσεις να βρεις τον ακριβή τύπο του drive αν ρίξεις μια ματιά εδώ http://www.360drives.com/list

 

Σύγκρινε το MFR date και το LOT του 360 σου με αυτά που έχει στη λίστα, μπας και βγάλεις άκρη.

 

Και πάλι όμως θα είσαι 100% σίγουρος μόνο αν το ανοίξεις και δεις την ετικέτα στο dvdrom drive (όπως λέει ο JUST-GAMER). Ούτως ή άλλως όμως πρέπει να το ανοίξεις για να το χακάρεις, δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για πειτε κανα προγραμμα να αλλαζω waves εκτος του wave patcher tou γαλλου γιατι οταν το τρεχω να εγκατασταθει βγαζει error

υπαρχει κανα αλλο? (το εχω κατεβασει απο πολλα μερη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για πειτε κανα προγραμμα να αλλαζω waves εκτος του wave patcher tou γαλλου γιατι οταν το τρεχω να εγκατασταθει βγαζει error

υπαρχει κανα αλλο? (το εχω κατεβασει απο πολλα μερη)

 

 

αν σου βγάζει error το 360 στο installation δεν φταίει ο patcher. Φταίει η εγγραφή που έκανες στο δισκάκι. πιθανώς και το drive ή η εκδοση του παιχνδιού που κατέβασες.

 

Μου έχει τύχει να κατεβάσω παιχνίδι να το πατσάρω, να το γράψω σε 4Χ και να μου βγάζει error (pioneer 111d 5ετίας).

Πήγα και πήρα καινούριο αντιγραφικό (LG ns50), το ίδιο πατσαρισμένο image το έγραψα με τα ίδια βήματα και εγκαταστάθηκε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου βγαζει ερρορ το xbox μου βγαζει οταν παω να εγκαταστησω τον wave patcher στο pc ελεος...

τεσπα μαλλον θα παω να το φλασαρω στην νες wave να τελειωνω και ηρεμω..ξερω εναν που τα κανει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά,

 

Έχω ένα xbox 360 και θα ήθελα να το hackάρω για να μπορώ να παίζω games είτε απο κάποιο hdd είτε απο το DVD. xbox live δε έχω συνδεθεί ποτέ και ούτε θα συνδεθώ στο μέλλον, οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος να μπαναριστώ.

Υπάρχει κάποιος οδηγός νσ μου δώσετε; Έψαξα στο internet, αλλα με τόσο υλικό μπερδέυτικα.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

New Dashboard 12611 - Fixes 'Boot to Disc', New Protection

>> From majornelson.com:

On Wednesday, January 19th we will issue a mandatory dashboard update that (re) enables the ‘Boot to Disc’ option in the Xbox 360 dashboard. After you accept the update, you’ll be able to set the option to boot to the Xbox 360 dashboard OR directly to the game you have in the tray when you power up your console. This option can be found in the System Settings.

 

Additionally, on Thursday January 20th the Xbox.com team will ship an update that contains a small update to the Gamercards. We’ve updated the Gamercard look and feel a bit and removed gamerzone from the card. Other than that, the same amount of information is on the card. Here is an example:

 

It seems Microsoft also included a new protection to the update - certain backups won't boot anymore (like: Halo Reach, COD Black Ops and COD MW2) on certain drives (probably AP2.5-capable drives). Microsoft might have been able to activate AP2.5 on some older games.

Booting these games on 360 consoles with AP2.5-enabled drives can possibly result in a BAN (certainly if not using the LT+ FW).

If that's indeed the case, SSv3 for these games will have to be released for them to work on LT+.

#fw hello, looking into new dash,more soon.

 

Λυπούμαστε, ένα σφάλμα παρουσιάστηκε. Αν δεν είστε σίγουρος πως να χρησιμοποιήσετε ένα χαρακτηριστικό ή δεν ξέρετε το λόγο που σας εμφανίζεται το μήνυμα σφάλματος, δοκιμάστε να κοιτάξετε στα αρχεία βοηθείας για περισσότερες πληροφορίες.Λυπούμαστε, ένα σφάλμα παρουσιάστηκε. Αν δεν είστε σίγουρος πως να χρησιμοποιήσετε ένα χαρακτηριστικό ή δεν ξέρετε το λόγο που σας εμφανίζεται το μήνυμα σφάλματος, δοκιμάστε να κοιτάξετε στα αρχεία βοηθείας για περισσότερες πληροφορίες.Λυπούμαστε, ένα σφάλμα παρουσιάστηκε. Αν δεν είστε σίγουρος πως να χρησιμοποιήσετε ένα χαρακτηριστικό ή δεν ξέρετε το λόγο που σας εμφανίζεται το μήνυμα σφάλματος, δοκιμάστε να κοιτάξετε στα αρχεία βοηθείας για περισσότερες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να μου πετάξει κανα gamepad ο guru του thread που έχει απαντήσει άπειρες παρόμοιες απορίες (βλ. JUST-GAMER), να ρωτήσω κάτι για το Dead Space 2 XBOX360-COMPLEX. Απλώς για να το σιγουρέψω και μην κάψω τζάμπα δισκάκι. Είναι καινούριο game άρα φαντάζομαι έχει AP25.

 

Το θέλω για dashboard 9199 και firmware ixtreme 1.4 σε Hitachi-LG drive. Φαντάζομαι αρκεί ένα πατσάρισμα με τον 3rd wave patcher (ppf-o-matic3 κλπ) και θα παίξει. Ή μήπως χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο, πχ. να αναβαθμίσω το dashboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να μου πετάξει κανα gamepad ο guru του thread που έχει απαντήσει άπειρες παρόμοιες απορίες (βλ. JUST-GAMER), να ρωτήσω κάτι για το Dead Space 2 XBOX360-COMPLEX. Απλώς για να το σιγουρέψω και μην κάψω τζάμπα δισκάκι. Είναι καινούριο game άρα φαντάζομαι έχει AP25.

 

Το θέλω για dashboard 9199 και firmware ixtreme 1.4 σε Hitachi-LG drive. Φαντάζομαι αρκεί ένα πατσάρισμα με τον 3rd wave patcher (ppf-o-matic3 κλπ) και θα παίξει. Ή μήπως χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο, πχ. να αναβαθμίσω το dashboard?

 

Εγω με το lt+ το μονο που εκανα ειναι να το πατσαρω με το abgx και μου τρεχει κανονικα με το dashboard που εχει και τις επιλογες για το kinect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με τη δική μου περίπτωση. Στα Hitachi 46/47 δεν υπάρχει καν LT+ ενώ δεν έχω περάσει το dashboard του kinect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...