Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αχά, έχω χάσει επεισόδια φαίνεται. Τελοσπάντων, επειδή επί του παρόντος δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ με νέο φλασάρισμα θα δοκιμάσω με τον πατροπαράδοτο τρόπο (3rd wave patcher) και βλέπουμε.

 

edit: τελικά μου φαίνεται το παιχνίδι δεν είναι καν AP25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε κανα fix της απελπισίας για Ε74? Σε 360 εκτός εγγύησης (και δεν είναι το AV καλώδιο). Όχι πετσέτες και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τζίφος. Απ' ότι κατάλαβα άπαξ και στο βγάλει αυτό το πράγμα δε γλυτώνεις με τίποτα. Δοκίμασα διάφορα κόλπα και το μόνο που κάτι πήγε να κάνει ήταν το φύσημα με πιστολάκι μαλλιών πάνω στις κολλήσεις του ANA scaler.

 

Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος αν όντως φταίει το chipset (και όχι η GPU), γιατί δοκίμασα να πιέσω/ταρακουνήσω/κοπανήσω το ANA όσο το 360 δούλευε και δεν φάνηκε κανένα πρόβλημα στην οθόνη.

 

Με τα πολλά το συναρμολόγησα, έβαλα να δοκιμάσω λίγο GTA4 (που το πρωί έκανε κάτι περίεργα, ακριβώς πριν μου βγάλει το Ε74), έπαιξε κομπλέ και όταν πήγα να το ξανανάψω μετά από 2' έκανε πάλι τα ίδια. Κόκκινο λαμπάκι και E74-1022.

 

Με βλέπω να φλασάρω το απείραχτο 360 (γενιάς μέσα 2008, νομίζω με Liteon drive, δεν θυμάμαι ποιο ακριβώς) και να παίρνω κανα slim. Αλλά πολύ ακριβό ρε γμτ. Μήπως να τσιμπήσω τίποτα από easybuyworld? (το ξανασκέφτηκα...)

 

ΥΓ: Μετά από κάμποσο ακόμα πιστολάκι πάνω στην ψύκτρα και το x-clamp της GPU κατάφερα να παίξω για άλλο ένα τρίωρο. Τώρα όμως τρέμω να το ξανανάψω :fear:

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον φλασαρα χτες το xbox 360(πριν φλασαρω ειχα κανει και το τελευταιο update με προστασια απ2.5) και ο συγκεκριμενος που μου το φλασσαρε μου εδωσε δυο παιχνιδια δωρο το need for speed hot pursuit και το cod black ops τα οποια τα επεζε κανονικα το χβοχ δοκιμασα σημερα να αντιγραψω ενα παιχνιδι απο το pc το dead space 2 με το imageburn αλλα μου ελεγε κατι για failed και τετοια την αντιγραφη του παιχνιδιου το κανω απο το Laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να παίξεις παιχνίδια απ'τον σκληρό δίσκο, χωρίς να τα κάψεις σε DVD? Όπως γίνεται στο Wii.

Και υπάρχει κάποιος game manager για την προβολή και την πλοήγηση στα iso με φωτογραφίες κλπ?

Κάτι σαν το usb gx loader του Wii?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελαν να γλυτώσουν τα παρατράγουδα του Xbox One, που οποιος είχε τσιπαρισμένη κονσόλα πήγαινε σε ένα video club, νοίκιαζε κάμποσα παιχνίδια, τα πέρναγε στο δίσκο και έπαιζε από εκεί. Στο 360 δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.

 

Αν και στο Xbox One το συγκεκριμένο κόλπο με είχε βολέψει πολύ και είχα μαζέψει καμια 50αριά παιχνίδια στο σκληρό, στο 360 ούτε που με ενοχλεί (παρ' ότι έχω παραπλήσιο αριθμό παιχνιδιών). Δεν αλλάζω δα και 10 δισκάκια τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτησω κατι και εγω παιδια (συγχωρεστε με αν εχει ξανα υποθει) θελω να αγορασω ενα καινουργιο xbox 360 4gb μαζι με kinect το οποιο απο οτι καταλαβα δεν χακαρετε ακομα, αν αγορασω καποιο fat δεν θα έχω προβλημα με το kinect? Οταν θα το χακαρω θα χασω την εγκυηση? Δεν θελω να χρησιμοποιω το live μονο για τα update κινδυνευω για ban ετσι?

Και κατι τελευταιο ξερει κανεις κανενα μαγαζι στην αττικη που να πουλαει fat ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι και εγω παιδια (συγχωρεστε με αν εχει ξανα υποθει) θελω να αγορασω ενα καινουργιο xbox 360 4gb μαζι με kinect το οποιο απο οτι καταλαβα δεν χακαρετε ακομα, αν αγορασω καποιο fat δεν θα έχω προβλημα με το kinect? Οταν θα το χακαρω θα χασω την εγκυηση? Δεν θελω να χρησιμοποιω το live μονο για τα update κινδυνευω για ban ετσι?

Και κατι τελευταιο ξερει κανεις κανενα μαγαζι στην αττικη που να πουλαει fat ?

1)οχι το νεο slim δεν χακαρετε.

2)το Kinect λειτουργει με ολα τα xbox

3)δεν χανεις την εγγυηση αρκει να κρασησεις το αυτοκολιτο.

4)κινδυνευεις κανεις δεν ξερει τι ακριβως κοιταει η ms.

5)http://www.skroutz.gr/s/1526/Microsoft-Xbox-360-Elite.html?from=suggest&keyphrase=Microsoft+Xbox+360+Elite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες και κατατοπιστικες απαντησεις σου

Θα ηθελα να ρωτησω αλλα 3 πραγματα.

1) Γινεται να κανεις update το xbox χωρις να συνδεθεις στο live

2) Γινεται να το "ξεχακαρεις" δηλαδη να βγαλεις το χακαρισμενο firmware και να βαλεις στον drive το αρχικο firmware

3) Ποσο περιπου μεγεθος εχει ενα save παιχνιδιου στον σκληρο του xbox για να ξερω τι πρεπει να αγορασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...