Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί τώρα με όλα αυτα.

Εχω ενα xbox φλασαρισμένο το 2008 και θέλω να παίξω xgd3 χρειάζεται υποχρεωτικά Fw update και άν ναι μπορώ να γράψω παιχνίδια με το drive του υπολογιστή μου ή θέλω iHas και τετοια.

 

Και στη χειρώτερη μπορείτε να μου στείλετε έναν οδηγό για RGH σε Falcon??

 

θα πρεπει να εχεις ihas ειτε αναβαθμισεις ειτε οχι

δλδ και σε lt2.0 μπορει να σου παιξει το παιχνιδι

αν ειναι γραμμενο με ihas

 

για rgh αν δεν εχεις ασχοληθει με κολλησεις ειναι

λιγο δυσκολο διαβασε παρακατω

http://www.logic-sunrise.com/dossiers-et-tutoriaux-341328-en-reset-glitch-hack-on-slim-tutorial.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

θελω να φλασαρω το xbox 360 slim 250gb που καθετε και σκονιζεται με reset glitch hack ειμαι κυπρο αλλα θα ρθω για το μεταπτυχιακο 27 ιουνη κατω θεσσαλονικη αν υπαρχει κανα παιδι καμαρα μερια ή μαγαζι που το φλασαρει σε μια δυο μερες ας με ενημερωσει σε οσο το δυνατο καλυτερη τιμη γιατι τωρα ειμαι και ανεργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες σοβαρο προβλημα.περασα σημερα στο jtag την τελευταια εκδοση της freestyle dashboard και απ οτι καταλαβα και διαβασα εκανα κατι λαθος στις ρυθμισεις κ οταν bootαρει μου βγαζει το μηνυμα "no valid skin available" και μετα μαυρη εικονα χωρις να μπορω να πατησω και να κανω τιποτα.παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει,ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συγνωμη αλλα πραγματικα οποιος μπορει ας ΒΟΗΘΗΣΕΙ.μιλαμε ειμαι σε απελπηστικη καταστακη.απο εκει που ειχα μια χαρα jtag πλεον δεν μπορω να κανω τιποτα,το xbox guide button ξαφνικα αχρηστευτηκε ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΝ και προσπαθησα τα ξαναπερασω απ την αρχη dashlaunch και xex menu και δεν τ αναγνωριζει καν.δεν μπορω να καταλαβω γινεται να χαθει το j tag?? πραγματικα οποιος εχει ιδεα η εστω εχει καποιο στοιχειο ας το πει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει μπει ουτε μια φορα στο live.υπαρχει μηπως καποιο official dash που κανει για jtag να τα ξαναπερασω ολα απ την αρχη.στην ακραια περιπτωση που χαθηκε το jtag τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν ξέρω με το jtag τη παίζει ακριβώς .Κανεις ένα cache delete τον σκληρό όχι format πατά το y και θα σου βγάλει το σχετικό ίσως κολησε κάτι αλλιώς μπες στο xbox360modding.gr για περισσότερες πληροφορίες !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά , έχω μια fat με lt3.0+

 

υπάρχει κάποιος απο Πάτρα που να κάνει jtag η RGH (αναλόγος τι ταιριάζει στις fat γιατι δεν ξέρω και πολλά) να γλιτώσω απο τα δισκάκια ?

 

πόσο λέτε να μου κοστίσει ?..

 

μου είχαν ζητήσει 60 αλλα θα έδινα και μεταφορικά οπότε ξέφευγε το πράγμα (δύσκολες εποχές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προτείνω επίσης χαλαρά τον bilia στον πειραιά, τον postfire καλιθέα, vortex στο κουκάκι.

θα τους βρεις εδώ και τους τρεις http://www.360-gr.com/

 

και ο Μodguru παντως κάνει σωστές δουλειές. μαζεψε τιμές και όπου σε βολευει πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί μέσα στο φόρουμ,θα θελα να μάθω πως μεταφέρουμε και παίζουμε παιχνίδια από σκληρό δίσκο(τσιπαρισμενο RGH-Jtag) χωρίς δισκάκι? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...