Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με liteon ihas ixtreme burner max fw και verbatim έχω απο τα παλιά xbox 2005 drive hitachi και το φλάσαρα πριν 1 με 2 μήνες...Με το τελευταίο firmware...

Πριν απο αυτό το πρόβλημα έπαιζα κανονικά όλα τα games (ssx,metal gear ktl).

Λες να έχει πρόβλημα πάλι ο σκληρός?Γιατι και πριν λιγο καιρό το έκανα format γιατι με πέταγε έξω το ssx.Θα βάλω το original σκληρό 20gb να δω μήπως είναι θέμα σκληρού...

Να σου πω δοκιμασες καποιο παιχνιδι που σου κολλαει να το τσεκαρεις με το abgx360 1.0.6 ΠΡΙΝ το γραψεις με το liteon ihas ixtreme burner max fw να δεις αν σου παιζει σωστα ή κολλαει?

Και τα games που λες ειναι παλια games φιλε μου οποτε ειναι με το παλιο συστημα xgd2 και οχι με το νεο xgd3 που ειναι ανω των 8gb και χρειαζονται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ το liteo ihas pc dvd-recorder & verbatim dvd+r dl για να τα γραψεις σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πριν τα γράψω τα περνάω πάντα 2 φορές με το adgx360.

Και νομίζω αν δεν κάνω λάθος το ssx είναι xgd3 δεν ξέρω αν είναι πάνω απο 8gb αλλά όλα τα γράφω με το liteon + verbatim...

Αν μου το έκανε original to firmware το max payne δεν θα τα αναγώριζε καθόλου τα games σωστά?

Πάντως ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Θα αλλάξω σκληρό και θα ενημερώσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το metal gear solid hd collection ειναι xgd3 αλλα OXI το ssx ΔΕΝ ειναι xgd3 φιλε μου αλλα xgd2 παιχνιδι.επομενως μπορεις να το γραψεις με οποιοδηποτε dvd-recorder και σε οποιοδηποτε δισκακι dvd+r dl.

 

Εσενα τι ακριβως σου κανει στα παιχνιδια που λες?

 

Επισης ποιο hitachi drive εχει η κονσολα σου και ποιο ixtreme του περασες γιατι για τα Hitachi 32, 36, 40, 46, 47, 58, and 59 το τελευταιο ειναι το ixtreme lt+ 2.0 και για τα Hitachi 78 & 79 το τελευταιο ειναι το ixtreme lt+ 2.0b(Γιατι το σκετο ειχε προβλημα και δεν επαιζε ολα τα παιχνιδια σωστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όλα τα xgd3 θέλουν liteon ihas pc dvd-recorder με ixtreme burner max fw γιατί αλλιώς δεν θα παίζουν με lt3.0+ i xtreme.

όποιος είναι οκ φλασάρι σε lt3.0+ κάνει το update και παίζει

το liteon ihas pc dvd-recorder χρειάζεται για να μπορεί να γράφει τα νέα παιχνίδια πλήρως και όχι το 97% που γράφουν τα κοινά dvd-rw όποιος θέλει οδηγό για flasharisma του drive ή για τις αλλαγές κλπ (Links και οδηγίες ) pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως εννοεις φιλε μου??για το rgh 2.0 μιλας?

 

παλαια που το ειχα κοιταξει

ειχε θεματα με το boot...

και επιεδη ειμαι σε φαση αλλαγης, ψιλοψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα jasper ειναι τα καλητερα απο τις fat κονσολες βεβαια και παιζουν στους ιδιους χρονους εκτος αν εχεις περασει το τελευταιο dashboard οπου εκει τα πραγματα ειναι χαλια..μου πηγε κανα 50αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα jasper ειναι τα καλητερα απο τις fat κονσολες βεβαια και παιζουν στους ιδιους χρονους εκτος αν εχεις περασει το τελευταιο dashboard οπου εκει τα πραγματα ειναι χαλια..μου πηγε κανα 50αρι.

 

δεν ξερω ποιο ειναι το τελευταιο dashboard αλλα εχω περασει το dashboard που χρειαζοτανε για να μπει το LT 3.0...

 

πες μου οτι εχει βγει καινουργιο... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παιζεις ονλινε λογικα εχεις αναβαθμισει στο τελευταιο...σκουρα τα πραγματα..για καιρο δεν μπορουσαν να γινεουν rgh οι γατ κονσολες με με το τελευταιο update αλλα εβγαλαν το rgh 2.0 και μποροεσαν να τις κανουν και αυτες αλλα με χρονους boot στα 3 λεπτα!!!αυτα ισχυουν μονο για τις φατ κονσολες..στις slim δουλεβει κανονικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παιζεις ονλινε λογικα εχεις αναβαθμισει στο τελευταιο...σκουρα τα πραγματα..για καιρο δεν μπορουσαν να γινεουν rgh οι γατ κονσολες με με το τελευταιο update αλλα εβγαλαν το rgh 2.0 και μποροεσαν να τις κανουν και αυτες αλλα με χρονους boot στα 3 λεπτα!!!αυτα ισχυουν μονο για τις φατ κονσολες..στις slim δουλεβει κανονικα..

 

εχω να μπω online εδω και 948 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...