Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατάλαβες παντελώς λάθος.<br><br>Το ixtreme lt+ 3.0 είναι το φλασαρισμα που παίρνει το drive του 360 για να παίζει όλα μα όλα τα παιχνίδια xgd2 & xgd3 απλά για να παίξει τα xgd3 πρέπει υποχρεωτικά να τα γράψεις με ένα liteon ihas pc dvd-recorder με περασμένο το ixtreme burner max fw ώστε να γραφτεί ολόκληρο το xgd3 παιχνίδι και όχι μόνο το 97% του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και αν θελω να γραψω παιχνιδι οπως το fifa 12 το οποιο να ειναι xdg3(xdg2 ειναι αλλα λεμε τωρα) που ουσιαστικα δεν εχει τελος τι ακριβως χανω?τον τελικο κυππελου?:-$

 

Sent from my Nexus S using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εχω πει ηδη οτι για να μπορεσεις να παιξεις xgd3 games πρεπει να τα γραψεις υποχρεωτικα με liteon ihas pc dvd-recorder και σε verbatim dvd+r dl made in singapure δισκακια αλλιως πολυ απλα θα σου βγαζει το μυνημα "disc unsupported"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα αρχας καλη Ανασταση και χρονια πολλα σε ολους!

 

Ειμαι κατοχος ενος παλιου XBOX 360 (αγορασμενο 2007 αν θυμαμαι καλα).Απο οτι ειδα ο οδηγος του ειναι Hitachi.Επειδη ειμαι τελειως noob στο ζητημα modding,flashing κτλ θελω την πολυτιμη βοηθεια σας.Το θεμα εχει ως εξης: πηγα το μηχανημα για φλασαρισμα το Φεβρουαριο και ζητησα να μου το αναβαθμισουν στην τελευταια διαθεσιμη εκδοση ωστε να μπορω να παιζω τα τελευταια παιχνιδια (Batman κλπ).Το εχω ξαναφλασαρει αλλες δυο φορες στο παρελθον (στο ιδιο καταστημα παντα) και ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα.Εγραφα τα παιχνιδια μονος μου με το CloneCD και ολα ηταν μια χαρα.Τωρα ομως εχοντας χαλασει καπου 6-7 δισκακια δεν μπορω να καταφερω να κανω κανενα παιχνιδι να παιξει!

Δοκιμασα τα Pro 2012,Gears 3,Batman Arkham city,The Darkness 2 και κανα 2-3 αλλα κανενα δεν επαιζε!Διαβαζοντας ενα tutorial εμαθα για το abg360 αλλα και με αυτο καμια τυχη!Επειδη εχω πραγματικα πελαγωσει με ολα αυτα που διαβαζω απο και απο κει περι XG3,LT2+, Οδηγο της LiteOn που μονο με αυτον μπορω να γραφω παιχνιδια πλεον κλπ μπορει καποιος να με κατευθυνει λιγο η εστω να μου δωσει ενα λινκ για να βγαλω μια ακρη του τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να παιξω επιτελους κανενα παιχνιδι!Εχω αρχισει να πιστευω οτι στο καταστημα που το πηγα δε μου αλλαξαν τπτ και μου πηραν τσαμπα τα λεφτα!

 

Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αλλα το dashboard μου ειναι 2.0.12625.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα αρχας καλη Ανασταση και χρονια πολλα σε ολους!

 

Ειμαι κατοχος ενος παλιου XBOX 360 (αγορασμενο 2007 αν θυμαμαι καλα).Απο οτι ειδα ο οδηγος του ειναι Hitachi.Επειδη ειμαι τελειως noob στο ζητημα modding,flashing κτλ θελω την πολυτιμη βοηθεια σας.Το θεμα εχει ως εξης: πηγα το μηχανημα για φλασαρισμα το Φεβρουαριο και ζητησα να μου το αναβαθμισουν στην τελευταια διαθεσιμη εκδοση ωστε να μπορω να παιζω τα τελευταια παιχνιδια (Batman κλπ).Το εχω ξαναφλασαρει αλλες δυο φορες στο παρελθον (στο ιδιο καταστημα παντα) και ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα.Εγραφα τα παιχνιδια μονος μου με το CloneCD και ολα ηταν μια χαρα.Τωρα ομως εχοντας χαλασει καπου 6-7 δισκακια δεν μπορω να καταφερω να κανω κανενα παιχνιδι να παιξει!

Δοκιμασα τα Pro 2012,Gears 3,Batman Arkham city,The Darkness 2 και κανα 2-3 αλλα κανενα δεν επαιζε!Διαβαζοντας ενα tutorial εμαθα για το abg360 αλλα και με αυτο καμια τυχη!Επειδη εχω πραγματικα πελαγωσει με ολα αυτα που διαβαζω απο και απο κει περι XG3,LT2+, Οδηγο της LiteOn που μονο με αυτον μπορω να γραφω παιχνιδια πλεον κλπ μπορει καποιος να με κατευθυνει λιγο η εστω να μου δωσει ενα λινκ για να βγαλω μια ακρη του τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να παιξω επιτελους κανενα παιχνιδι!Εχω αρχισει να πιστευω οτι στο καταστημα που το πηγα δε μου αλλαξαν τπτ και μου πηραν τσαμπα τα λεφτα!

 

Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αλλα το dashboard μου ειναι 2.0.12625.0

 

χρόνια πολλά.

τσέκαρε λίγο το παρακάτω site..έχει πολλά πράγματα που μπορείς να διαβάσεις

http://www.360-gr.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρόνια πολλά.

τσέκαρε λίγο το παρακάτω site..έχει πολλά πράγματα που μπορείς να διαβάσεις

http://www.360-gr.com/

 

 

Σε ευχαριστω πολυ!Ελπιζω να βγαλω μια ακρη απο κει γιατι εχω αρχισει και απελπιζομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες εχει κανεις προβλημα με το witcher 2 swag?

 

γιατι παω να το πατσαρω και παιρνω κατι τετοια

 

Snap2012-04-23at140358.png

 

επισης τα verbatim disks μετα απο λιγο μου τα βγαζει unplayable

 

επισης μου βγαζει και το παρακατω μην το imgburn

W 14:08:58 Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance.

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα burn NBA 2012 game σε disc Verbatim DL και DVD RW LG

To DVD γραφτηκε κανονικα και οταν το βαζω για να παιξω έχω το error "Clean the disc with a soft cloth. 2. Restart the console"

Καμια ιδεα;

 

εχω καθαρισει το disc drive και έχω βαλει και ενα official game πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά κυρίως για όλα τα xgd3 και όχι μόνο παιχνίδια πρέπει να κάνετε τα παρακάτω για να μην έχετε προβλήματα σε κονσόλες με ixtreme lt+ 3.0

 

01. Αφού κατεβάσετε και αποσυμπιέσετε το .iso αρχείο του παιχνιδιού

02. ΠΑΝΤΑ το ελέγχετε με το προγραμμα abgx360 1.0.6 με αυτές τις ρυθμίσεις 2 φορές και λέω 2 φορές για να σιγουρευτείτε ότι τα έφτιαξε σωστά τη 2 φορά(Να είναι όλα πράσινα)

29fb03t.jpgwlrmzo.jpg

 

03. Και γράφετε τα xgd3(Άνω των 8gb) παιχνίδια πάντα με το liteon ihas με περασμένο το ixtreme burner max fw σε δισκάκια verbatim dvd+r dl made in singapure και το προγραμμα imgburn 2.5.7.0 και να έχετε τσεκαρισμένο την επαλήθευση ώστε μετά την εγγραφή να κάνει και επαλήθευση(Verify) και περάσει και την επαλήθευση χωρίς κανένα πρόβλημα(Συνήθως το βγαζει στο 49-51 %) τότε είστε έτοιμη να παίξετε το παιχνίδι στη κονσόλα σας χωρίς προβλήματα.

 

ρε παιδες εχει κανεις προβλημα με το witcher 2 swag?

 

γιατι παω να το πατσαρω και παιρνω κατι τετοια

 

Snap2012-04-23at140358.png

 

επισης τα verbatim disks μετα απο λιγο μου τα βγαζει unplayable

 

επισης μου βγαζει και το παρακατω μην το imgburn

W 14:08:58 Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance.

 

thanks

Λογικά είναι να τα εμφανίζει κίτρινα αφού ακόμα δεν έχουν προσθέσει στην database με τα verified παιχνίδια ακόμα το wither 2.

 

Άλλωστε το λέει και με τα κίτρινα γράμματα αν κάνεις μια απλή μετάφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...