Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τοτε δεν θα ειδες κ το τηλεφωνο οπου μπορεις να παρεις κ να μαθεις το που βρισκεται...

 

το τηλεφωνο δεν σημαινει τπτ

επισης

γιατι να μην δεχεται οταν εχει τιμοκαταλογο...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A)το τηλεφωνο δεν σημαινει τπτ

επισης

B)γιατι να μην δεχεται οταν εχει τιμοκαταλογο...?

A)To τηλεφωνο σημαινει οτι παιρνεις κ μαθαινεις οτι θες παρα να ρωτας εμας εδω που δεν ειναι δικη μας η επιχειρηση...

Β)Η προταση σου συντακτικα εμενα δεν μου βγαζει κανενα νοημα.τι θες να πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A)To τηλεφωνο σημαινει οτι παιρνεις κ μαθαινεις οτι θες παρα να ρωτας εμας εδω που δεν ειναι δικη μας η επιχειρηση...

Β)Η προταση σου συντακτικα εμενα δεν μου βγαζει κανενα νοημα.τι θες να πεις?

 

μπορει να μην ειναι δικο του το μαγαζι αλλα το προτεινεις...

 

επισης

 

ειναι μαγαζι ή ειναι μπακαλικο...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το προτεινω γιατι ρωτησες αν ξερουμε καποιο μαγαζι.Απο εκει και περα ειναι δικο σου θεμα να ρωτησεις οτι θες τον τυπο που το εχει.Για το αν ειναι μαγαζι η μπακαλικο/ιχθυοπωλείο/ταβερνα μπορεις να ρωτησεις τον ιδιο η να πας απο εκει και να διαπιστωσεις τι παιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! Από εχθές είμαι κάτοχος ενός xbox 360 slim 250gb (μεταχειρισμένο από Insomnia) και ενω έχω ψάξει αρκετή ώρα για φλασάρισμα, δεν έχω βρεί ακριβώς την άκρη με το τι firmware έχω.

 

LOT number: 1111x

Serial: 0705

Team: ADUR

MFR Date: 02 - 10 - 2011 (όπως ακριβώς είναι πάνω στην κονσόλα, οπότε φαντάζομαι είναι 10 Φεβρουαρίου)

 

Στις περισσότερες περιπτώσεις διάβασα οτι έχω 0225 αλλά είδα και αλλού οτι μπορώ να έχω 74850c?

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα παιδια μολις πηγα να μου κανουν rgh to 360 slim μου ολα λειτουργουν μια χαρα απλα δεν ξερω με τι προγραμμα θα κανω extract τα iso παιχνιδια του 360 δοκιμασα το future soldier με το wx360 και μου γραφει not an xbox iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το προτεινω γιατι ρωτησες αν ξερουμε καποιο μαγαζι.Απο εκει και περα ειναι δικο σου θεμα να ρωτησεις οτι θες τον τυπο που το εχει.Για το αν ειναι μαγαζι η μπακαλικο/ιχθυοπωλείο/ταβερνα μπορεις να ρωτησεις τον ιδιο η να πας απο εκει και να διαπιστωσεις τι παιζει...

 

αρα που καταληγουμε?

 

οτι δεν ξερεις και δινεις οχι ασφαλεις συμβουλες...

 

ευχαριστουμε

 

Καλησπερα και απο μενα παιδια μολις πηγα να μου κανουν rgh to 360 slim μου ολα λειτουργουν μια χαρα απλα δεν ξερω με τι προγραμμα θα κανω extract τα iso παιχνιδια του 360 δοκιμασα το future soldier με το wx360 και μου γραφει not an xbox iso.

 

αν πηγες σε αθηνεζο

στειλε μου πμ

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα που καταληγουμε?

 

οτι δεν ξερεις και δινεις οχι ασφαλεις συμβουλες...

 

ευχαριστουμε

 

 

 

αν πηγες σε αθηνεζο

στειλε μου πμ

:mrgreen:

α)Καταληγουμε στο εξης οτι για να στο προτεινω εχω παει το εχω δοκιμασει και εμεινα ευχαριστημενος,ομως δεν ειναι δικο μου θεμα να σου εξηγησω καθε λεπτομερια για το καταστημα.

β)επισης καταληγουμε οτι θες μασημενη τροφη και οτι βαριεσαι η δεν θες να κανεις ενα τηλεφωνο και να μαθεις οποια λεπτομερεια θες απο τον ιδιο και οχι απο τριτους...

 

Παρακαλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! Από εχθές είμαι κάτοχος ενός xbox 360 slim 250gb (μεταχειρισμένο από Insomnia) και ενω έχω ψάξει αρκετή ώρα για φλασάρισμα, δεν έχω βρεί ακριβώς την άκρη με το τι firmware έχω.

 

LOT number: 1111x

Serial: 0705

Team: ADUR

MFR Date: 02 - 10 - 2011 (όπως ακριβώς είναι πάνω στην κονσόλα, οπότε φαντάζομαι είναι 10 Φεβρουαρίου)

 

Στις περισσότερες περιπτώσεις διάβασα οτι έχω 0225 αλλά είδα και αλλού οτι μπορώ να έχω 74850c?

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Φιλαρακι το firmware της κονσολας μπορεις να το δεις πηγαινοντας ρυθμισεις - πληροφοριες συστηματος.

Ενω ποιον τυπο Driver εχεις πρεπει να ανοιξεις την κονσολα σου και να δεις τη αναγραφει πανω!

 

Υ.Γ Απο το παλικαρι που το αγορασες το ειχε φλασαρισμενο η ηταν original;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α)Καταληγουμε στο εξης οτι για να στο προτεινω εχω παει το εχω δοκιμασει και εμεινα ευχαριστημενος,ομως δεν ειναι δικο μου θεμα να σου εξηγησω καθε λεπτομερια για το καταστημα.

β)επισης καταληγουμε οτι θες μασημενη τροφη και οτι βαριεσαι η δεν θες να κανεις ενα τηλεφωνο και να μαθεις οποια λεπτομερεια θες απο τον ιδιο και οχι απο τριτους...

 

Παρακαλουμε.

 

hint:

παντα μιλας με τους πελατες και οχι με τον πωλητη...

common sense right?

 

επισης αν ελεγες οτι ειχες χρησιμοποιησει τις υπηρεσιες του τα comments δεν πηγαινανε εκει που πηγαν...

 

τα ευκολως εννοουμενα...

 

You're welcome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα φλασαρισμενο παλιο χβοχ και δοκιμασα να παιξω το prototype 2 και μου ζηταει update.πoιο update να βαλω στο στικακι?

 

κατεβασα αυτο SystemUpdate_15574_USB.......θα κανει δουλεια?υπαρχει περιπτωσει να κλειδωσει το μηχανημα?

post-154534-0-35899200-1341573439_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορω να δω πιο φιρμ εχει?και αν γυρισει στο οριτζιναλ?δεν θα παιζει αντιγραφες?και πιο ειναι το οριτζιναλ?στην φωτο που παρεθεσα ,δεν εχει καμια χρησιμη πληροφορια απο φιρμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...