Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

alex285 για τα xgd3(ανω των 8gb) παιχνιδια ναι παιζει τεραστιο ρολο η μαρκα και η προελευση του dvd.

 

Εγγραφη θα κανει σε οποιιδηποτε δισκακι αλλα επαληθευση οχι οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος για να μου περασει το LT3 περιοχη περιστερι σεπολια κεντρο;Ας μου στειλει pm μαζι με την αμοιβη που παιρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παρακληση οποιος εχει την ευγενη καλοσυνη κ υπομονη το κυριοτερο να μ απαντησει σε καποιες ερωτησεις (2-3 ειναι) σχετικα με το rgh (το εχω ηδη) αλλα με απλα λογια κ οχι με κωδικοποιησεις να μ στειλει 1pm,πχ,χβοχ1games, ενω εχω ξεπατωθει στο διαβασμα τελικα εχω μπερδευτει.

ευχαριστω εκ των προτερων κ σορρυ που το γραφω εδω!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος xbox360 elite lt3.. δεν παίζει όμως παλίοτερα δισκάκια που η παλιά μου κονσόλα έπαιζε με lt2 πχ rage, nba2k12,

υπάρχει τρόπος να παίξουν? μεταροπή αυτών σε lt3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να τα τσεκαρεις με το abgx360 1.0.6 και να τα γραψεις υποχρεωτικα με καποιο liteon ihas pc dvd-recorder με περασμενο το ixtreme burner max fw αλλιως θα σου βγαζουν το κλασικο μυνημα "disc unsupported".

 

Συνηθως σε δισκακια verbatim dvd+r dl και αφου τα γραφεις με το imgburn 2.5.7.0 να τα κανεις και επαληθευση γιατι με τα νεα δεδομενα που πλεον ολα τα νεα παιχνιδια ειναι παραπανω απ' οσο χωραει ενα απλο δισκακι dvd+r dl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά εμένα μετά το παίξιμο του max payne...2 πίστες...

Μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

Όποιο games και να βάλω ξεκινάει αλλά μόλις κάνει το πρώτο save (ακόμη και πριν μπει στο παιχνίδι) με πετάει στο αρχικό μενου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κανεις με δικο σου ρισκο γιατι απο τι στιγμη που θα την κανεις υπαρχουν 3 περιπτωσεις

 

01. Να κολλησει στην αναβαθμηση και να μην συνεχισει και αυτο γιατι ναι μεν εχεις φλασαρισμενο drive αλλα αν δεν ειναι αλλαγμενο στο νεο μοντελο ισως κολλησει, Αν δεν κολλησει τοτε πολυ απλα θα σου ξεφλασαρει τη κονσολα με αποτελεσμα να παιζει ΜΟΝΟ αυθεντικα παιχνιδια και τιποτα αλλο.

02. Να γινει κανονικα η αναβαθμηση και να μην σου ξεφλασαρει τη κονσολα αλλα μετα δεν θα μπορεις να παιζεις τα xgd3 παιχνιδια(Ανω των 8gb) που ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ γραμμενα με το liteon ihas ixtreme burner max fw και σε verbatim dvd+r dl δισκακια.

03. Να γινει κανονικα η αναβαθμηση και να παιζουν κανονικα τα παντα οπως παιζουν τωρα.

 

Και το ποιο πιθανο σεναριο για εμενα ειναι το 1 και μετα απλα θα πρεπει να ξαναφλασαρεις τη κονσολα σου με το ixtreme lt+ 3.0 για να μπορεις να παιζεις ολα τα παιχνιδια και ΜΟΝΟ τα xgd3 που ειναι γραμμενα με το liteon ihas ixtreme burner max fw.

 

Παιδιά εμένα μετά το παίξιμο του max payne...2 πίστες...

Μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

Όποιο games και να βάλω ξεκινάει αλλά μόλις κάνει το πρώτο save (ακόμη και πριν μπει στο παιχνίδι) με πετάει στο αρχικό μενου...

Μπορεις να μας πεις πως εχεις γραψει το παιχνιδι και ποιο φλασαρισμα εχει η κονσολα σου?

 

Αν δεν το εχεις γραψει με καποιο liteon ihas ixtreme burner max fw τοτε το ποιο πιθανο ειναι να στο κανει γι' αυτο ακριβως το λογο ειδικα αν το εχεις γραψει με τη μεθοδο truncate και οχι σε δισκακια verbatim dvd+r dl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με liteon ihas ixtreme burner max fw και verbatim έχω απο τα παλιά xbox 2005 drive hitachi και το φλάσαρα πριν 1 με 2 μήνες...Με το τελευταίο firmware...

Πριν απο αυτό το πρόβλημα έπαιζα κανονικά όλα τα games (ssx,metal gear ktl).

Λες να έχει πρόβλημα πάλι ο σκληρός?Γιατι και πριν λιγο καιρό το έκανα format γιατι με πέταγε έξω το ssx.Θα βάλω το original σκληρό 20gb να δω μήπως είναι θέμα σκληρού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...