Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά βγήκε σήμερα!

 

Για subztv και xsubs νομίζω ότι είχε βγει βρώμα πως κάποιος έκλεβε απο κάποιον και απλά αλλαζε τα credits. Ελπίζω γενικά να μην ειναι αλήθεια για κανένα απο τα 2. Πραγματικά το ευχαριστώ ειναι λίγο απο τα παιδιά που αφιερώνουν προσωπικό τους χρόνο για να κανουν υπότιτλους

Δεν ξερω αν εχει παιχτεί κατι..αλλα θεωρω οτι ενας χρηστης..το τελευταιο που τον νοιαζει ειναι ποιος εχει κανει το srt ή ποιος το ανεβασε ..αυτο που τον ενδιαφερει..ειναι να την δει..(οχι να του βγουν τα ματια, ε; :Ρ) σε net δεν υπαρχουν πνευματικα δικαιωματα απ' αξ και βγει και το κατεβασει εστω και ενας χρηστης.. μπορει να κυκλοφορει παντου.. απο εμπειρια σε Subz (λιγη μεν) τους βγαινουν τα ματια των ανθρωπων γιατι πολλοι τα εχουν παρατησει..και τρεχουν να προλάβουν τοσες σειρες..και χωρις ευχαριστω..ακουνε και μακρυ και κοντό..η κεντρική ιδέα είναι ότι δεν πρεπει να κοιταμε το δεντρο αλλα το δάσος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Δεν ξερω αν εχει παιχτεί κατι..αλλα θεωρω οτι ενας χρηστης..το τελευταιο που τον νοιαζει ειναι ποιος εχει κανει το srt ή ποιος το ανεβασε ..αυτο που τον ενδιαφερει..ειναι να την δει..(οχι να του βγουν τα ματια, ε; :Ρ) σε net δεν υπαρχουν πνευματικα δικαιωματα απ' αξ και βγει και το κατεβασει εστω και ενας χρηστης.. μπορει να κυκλοφορει παντου.. απο εμπειρια σε Subz (λιγη μεν) τους βγαινουν τα ματια των ανθρωπων γιατι πολλοι τα εχουν παρατησει..και τρεχουν να προλάβουν τοσες σειρες..και χωρις ευχαριστω..ακουνε και μακρυ και κοντό..η κεντρική ιδέα είναι ότι δεν πρεπει να κοιταμε το δεντρο αλλα το δάσος..

 

Κανονικά έναν χρήστη θα πρέπει να τον νοιάζει ποιος έκανε τον κόπο να αφιερώσει προσωπικό χρόνο για να δει αυτός με την ησυχία του μια σειρά. Είναι ντροπή να κράζουν αυτά τα παιδιά γιατί αργούν κλπ ή να πηγαίνουν άλλοι και να τους κλέβουν την δουλειά σαν δική τους. Θεωρώ πως και αυτός είναι ίσως ένας λόγος που πολλοί τα παράτησαν και εκεί που μέχρι 2 χρόνια βρίσκαμε υπότιτλους και για την πιο ψαγμένη σειρά/ταινία, πλέον περιμένουμε μήνες να βγει κάτι. Ισχύει ότι στο νετ δεν υπάρχουν πνευματικά δικαιώματα κλπ, αλλά σαν ένα ελεύθερο πεδίο (ίσως το μόνο στην ζωή μας) και αυτοοργανωμένο ουσιαστικά, καλό θα ήταν να υπάρχει αλληλοσεβασμος του ενός στην δουλειά του άλλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απλή ερώτηση.

Τελευταία έβλεπα το better call saul απευθείας στην τηλεόραση,Σε 2-3 επεισόδια δεν μου διάβαζε τους υπότιτλους.Τα έβαλα 

και με media player μήπως είναι utf-8 αλλά το ίδιο.Κατέβασα από αλλού το ίδιο.Στον υπολογιστή τους διαβάζει κανονικά.

Κοίταξα καλά μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος στη μετονομασία αλλά δεν υπάρχει.Τελικά είδα τα επεισόδια στον υπολογιστή.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο και ξέρει να μας πει κανείς γιατί.

 

Edit. Τα βλέπω μέσω εξωτερικού σκληρού που είναι κατεβασμένα και όχι μέσω kodi κλπ.μέσων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απλή ερώτηση.

Τελευταία έβλεπα το better call saul απευθείας στην τηλεόραση,Σε 2-3 επεισόδια δεν μου διάβαζε τους υπότιτλους.Τα έβαλα

και με media player μήπως είναι utf-8 αλλά το ίδιο.Κατέβασα από αλλού το ίδιο.Στον υπολογιστή τους διαβάζει κανονικά.

Κοίταξα καλά μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος στη μετονομασία αλλά δεν υπάρχει.Τελικά είδα τα επεισόδια στον υπολογιστή.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο και ξέρει να μας πει κανείς γιατί.

 

Edit. Τα βλέπω μέσω εξωτερικού σκληρού που είναι κατεβασμένα και όχι μέσω kodi κλπ.μέσων.

Τι τηλεόραση έχεις? Δες στις ρυθμίσεις τηλεόρασης να είμαι ρυθμισμένο στα ελληνικά στους υπότιτλους. Με samsung ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα επεισόδια είναι από το ίδιο group ή από άλλο;

Οι υπότιτλοι δεν εμφανίζονται καθόλου ή εμφανίζονται με προβλήματα;

Δοκίμασες να πατήσεις στο τηλεκοντρόλ το κουμπί για επιλογή υπότιτλων (αν έχει); Βασικά μπορείς να το δεις και στον υπολογιστή, στο πρόγραμμα αναπαραγωγής αν έχεις επιλογή υποτίτλων.

Δες με το media info (αλλαγή την προβολή σε κείμενο) μήπως έχει υπότιτλους ενσωματωμένους στο αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά απλά πρέπει να ήταν διαφορετικά κωδικοποιημένοι γιατί ήταν διαφορετική ποιότητα εικόνας.

Με το media player που έχει επιλογές τους βρήκα.Η τηλεόραση δεν έχει επιλογή και πιθανώς δεν τους εμφανίζει.

 

Κάτι άλλο.Ξέρει κανείς αν υπάρχουν Ελληνικοί υπότιτλοι πουθενά για τα επεισόδια 20 kai 21 designated survivor γιατί

δε βρίσκω σε γνωστά σαιτ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μία απλή ερώτηση.

Τελευταία έβλεπα το better call saul απευθείας στην τηλεόραση,Σε 2-3 επεισόδια δεν μου διάβαζε τους υπότιτλους.Τα έβαλα

και με media player μήπως είναι utf-8 αλλά το ίδιο.Κατέβασα από αλλού το ίδιο.Στον υπολογιστή τους διαβάζει κανονικά.

Κοίταξα καλά μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος στη μετονομασία αλλά δεν υπάρχει.Τελικά είδα τα επεισόδια στον υπολογιστή.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο και ξέρει να μας πει κανείς γιατί.

 

Edit. Τα βλέπω μέσω εξωτερικού σκληρού που είναι κατεβασμένα και όχι μέσω kodi κλπ.μέσων.

Πρέπει να μετράτε εις το utf-8 σε unicode, αυτό γίνετε πάτοντας στο αρχείο τον υποτίτλων επάνω για να ανοίξουν και μετά πας κάτω έκει που βλέπεις ότι είναι utf-8 και το αλλάζεις unicode και μετά τους βλέπεις παντού.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά απλά πρέπει να ήταν διαφορετικά κωδικοποιημένοι γιατί ήταν διαφορετική ποιότητα εικόνας.

Με το media player που έχει επιλογές τους βρήκα.Η τηλεόραση δεν έχει επιλογή και πιθανώς δεν τους εμφανίζει.

 

Κάτι άλλο.Ξέρει κανείς αν υπάρχουν Ελληνικοί υπότιτλοι πουθενά για τα επεισόδια 20 kai 21 designated survivor γιατί

δε βρίσκω σε γνωστά σαιτ;;

Δηλαδή τους κατέβασες μέσω του media player. Παράδειγμα ο bsplayer δημιουργεί έναν φάκελο "Subs" και τους αποθηκεύει εκεί. Αν θες να τους δεις με δίσκο ή στικ πρέπει να τους πάρεις από εκεί και να τους βάλεις στον ίδιο φάκελο με το αρχείο βίντεο και με ίδιο όνομα. Ο player δεν τους περνάει μέσα στο αρχείο. Και καλό είναι εαν είναι utf να τους κάνεις ANSI. Με το "σημειωματάριο" γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για το "All Eyez On Me" υπάρχει τίποτα; Δεν έχω βρει κάτι μέχρι στιγμής και μου κάνει εντύπωση να μην υπάρχει κάτι για ταινία που αφορά την ζωή του 2Pac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα, δεν μπορώ να βρω υπότιτλους που να συνχρονιζονται για την σειρά του suits s07, (αφού βρω υπότιτλους τους περνάω σε σκληρό και βλέπω την σειρά, έτσι θέλω να το κάνω, άμα τους προχωρήσω για να τεριαξκυν με το bs player μετά δεν μπορώ να τους αποθηκεύσω, ώστε να παίζουν σωστά στο σκληρό μου. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα, δεν μπορώ να βρω υπότιτλους που να συνχρονιζονται για την σειρά του suits s07, (αφού βρω υπότιτλους τους περνάω σε σκληρό και βλέπω την σειρά, έτσι θέλω να το κάνω, άμα τους προχωρήσω για να τεριαξκυν με το bs player μετά δεν μπορώ να τους αποθηκεύσω, ώστε να παίζουν σωστά στο σκληρό μου. Ευχαριστώ.

Ο 7ος κύκλος έχει μέχρι τώρα 10 επεισόδια αλλά Ελληνικούς υπότιτλους μέχρι το 3ο, έτσι; Δεν βρίσκω για τα άλλα.

Δοκίμασες στο xsubs; Έχει διάφορες για εκδόσεις, δες αν ταιριάζει κάποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 7ος κύκλος έχει μέχρι τώρα 10 επεισόδια αλλά Ελληνικούς υπότιτλους μέχρι το 3ο, έτσι; Δεν βρίσκω για τα άλλα.

Δοκίμασες στο xsubs; Έχει διάφορες για εκδόσεις, δες αν ταιριάζει κάποια.

Ευχαριστώ θα το δω το απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει αν δεν υπάρχουν υπότιτλοι ούτε για την νέα σεζον του Suits που ειναι μέσα στο top 10 των σειρών που κατεβάζει κάποιος στην Ελλάδα, νομίζω ότι υπάρχει θέμα στην κοινότητα των παιδιών που φτιάχνουν υπότιτλους... Πραγματικά κρίμα...Μέχρι πριν 2-3 χρόνια μπορούσες να βρεις υπότιτλους σχεδόν για τα πάντα... Πλέον αν δεν είναι blockbuster ή τπτ Walking Dead, Game of Thrones, περιμένεις με το ντουφέκι μπας και βγει τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...