Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Δε θα υπογράψεις τίποτα από αυτά που σου έδωσαν, πάνε να σου φορτώσουν χρέη άλλου

εντάξει , ενημερώθηκε ο άνθρωπος , το θέμα είναι οτι δε μπορεί με το ζόρι να κάνει αίτηση , ο χρόνος κυλά και πρέπει να κινηθεί νομικά

@kn784 επίσης βγάλε μια φωτό το ρολόι και στείλε την στον προηγούμενο (κατα προτίμηση email αλλά που να το βρεις) ή έστω σε SMS την ένδειξη και κράτα τη φωτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, korakios είπε

εντάξει , ενημερώθηκε ο άνθρωπος , το θέμα είναι οτι δε μπορεί με το ζόρι να κάνει αίτηση , ο χρόνος κυλά και πρέπει να κινηθεί νομικά

@kn784 επίσης βγάλε μια φωτό το ρολόι και στείλε την στον προηγούμενο (κατα προτίμηση email αλλά που να το βρεις) ή έστω σε SMS την ένδειξη και κράτα τη φωτό

Το έχω βγάλει το ρολόι ήδη φωτογραφία. Κάλεσα και τη ΔΕΗ αλλά είναι όλες οι γραμμες κατειλημενες.. Θα το προσπαθήσω μέχρι αύριο μήπως και καταφέρω να επικοινωνήσω και θα πω πως δεν υπογράφω τη συγκεκριμένη υπευθυνη δήλωση ή να μου στείλουν γραπτώς ότι δε μεταφέρεται το χρέος του προηγούμενου αλλιώς θα πάω σε άλλο πάροχο παρόλο που είναι πιο ακριβοί γιατί θεωρώ κοροιδια αυτό που πάνε να κάνουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kn784 είπε

Θα το προσπαθήσω μέχρι αύριο μήπως και καταφέρω να επικοινωνήσω και θα πω πως δεν υπογράφω τη συγκεκριμένη υπευθυνη δήλωση ή να μου στείλουν γραπτώς ότι δε μεταφέρεται το χρέος του προηγούμενου αλλιώς θα πάω σε άλλο πάροχο παρόλο που είναι πιο ακριβοί γιατί θεωρώ κοροιδια αυτό που πάνε να κάνουνε.

Μέσω ΡΑΕ, ΣτΚ ,ΣτΠ , έκανες λογαριασμό που έγραψα πριν ?

3 λεπτά πριν, kn784 είπε

Το έχω βγάλει το ρολόι ήδη φωτογραφία.

Στείλε και ένα κόσμιο SMS με το πρόβλημα που υπάρχει και την ένδειξη ,να υπάρχει αποδεικτικό οτι ενημερώθηκε

Κάτι άλλο δεν έχω να προσθέσω , καλή  επιτυχία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, korakios είπε

Μέσω ΡΑΕ, ΣτΚ ,ΣτΠ , έκανες λογαριασμό που έγραψα πριν ?

Στείλε και ένα κόσμιο SMS με το πρόβλημα που υπάρχει και την ένδειξη ,να υπάρχει αποδεικτικό οτι ενημερώθηκε

Κάτι άλλο δεν έχω να προσθέσω , καλή  επιτυχία :)

Θα στείλω αύριο και στη ΡΑΕ.. Έλεγα πρώτα να μιλήσω και με τη ΔΕΗ.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις και τη βοήθεια! 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kn784 είπε

Θα στείλω αύριο και στη ΡΑΕ.. Έλεγα πρώτα να μιλήσω και με τη ΔΕΗ.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις και τη βοήθεια! 🙂

Καλησπέρα σε όλους,

Επικοινώνησα με τη ΔΕΗ και η υπάλληλος μου ανέφερε ότι πιθανόν να έγινε εκ παραδρομής η συγκεκριμένη επισύναψη υπεύθυνης δήλωσης (κάτι που προφανώς δεν το πιστεύω). Μου είπε να γράψω μέσα στο απαντητικό mail όπου θα στείλω τα δικαιολογητικά ότι δεν αποδέχομαι το συγκεκριμένο και αφού επέμεινα ότι ουσιαστικά δε με καλύπτει αυτό γιατί στο κείμενο θα λεει άλλο και η υπεύθυνη δήλωση άλλο, της ζήτησα να αφαιρεθεί τελείως η συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση, κάτι το οποίο το αποδέχθηκε. Έτσι έστειλα τα δικαιολογητικά χωρίς τη συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση με email και τονίζοντας στο κείμενο ότι δεν το αποδέχομαι. Αναμένω απάντηση από τη ΔΕΗ (δεν είμαι σίγουρος ότι θα το δεχτούνε) και θα ενημερώσω για να γνωρίζουν και άλλοι χρήστες που πιθανόν το συναντήσουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kn784 είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Επικοινώνησα με τη ΔΕΗ και η υπάλληλος μου ανέφερε ότι πιθανόν να έγινε εκ παραδρομής η συγκεκριμένη επισύναψη υπεύθυνης δήλωσης (κάτι που προφανώς δεν το πιστεύω). Μου είπε να γράψω μέσα στο απαντητικό mail όπου θα στείλω τα δικαιολογητικά ότι δεν αποδέχομαι το συγκεκριμένο και αφού επέμεινα ότι ουσιαστικά δε με καλύπτει αυτό γιατί στο κείμενο θα λεει άλλο και η υπεύθυνη δήλωση άλλο, της ζήτησα να αφαιρεθεί τελείως η συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση, κάτι το οποίο το αποδέχθηκε. Έτσι έστειλα τα δικαιολογητικά χωρίς τη συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση με email και τονίζοντας στο κείμενο ότι δεν το αποδέχομαι. Αναμένω απάντηση από τη ΔΕΗ (δεν είμαι σίγουρος ότι θα το δεχτούνε) και θα ενημερώσω για να γνωρίζουν και άλλοι χρήστες που πιθανόν το συναντήσουν. 

Πολυ καλα το πιστευεις οτι δεν εγινε ...κατα λαθος !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδιά, έκανα αίτηση τον περασμένο Νοέμβριο για να ηλςκτροδοτησο ένα ακίνητο που έχω στο κέντρο της Αθήνας και η υπάλληλος έγραψε λάθος έναν αριθμό από τα 9 νούμερα του αριθμού παροχής, τώρα μου έρχεται ένας λογαριασμός σε ένα ακίνητο που ουδέ μια σχέση έχω και βρίσκεται σε άγνωστη περιοχή της Αθήνας, έκανα αίτηση να διακοπεί το ρεύμα αλλά μου λένε το ποσό πρέπει να το πληρώσεις εφόσον υπέγραψες, τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση υπάρχει κάποια λύση να αποδείξω ότι δεν έχω καμία σχέση με αυτό το ακίνητο ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η άποψη μου είναι να μην το πληρώσεις. 

Το συμβόλαιο έχει σίγουρα και την διεύθηνση του ακινήτου, εκτός από τον αριθμό παροχής. 

Άρα καμμία ευθήνη δεν φέρεις. 

Έπρεπε να τσεκάρουν ότι η διεύθηνση δεν ανταποκρίνεται στον αριθμό παροχής. 

Εσύ δεν έχεις καμμία ευθήνη να αποδείξεις κάτι. Αυτοί έχουν την ευθήνη να αποδείξουν,  ότι πουλήσανε ρεύμα στην σωστή παροχή στην σωστή διεύθηνση. 

Μήν τους δίνεις το δικαίωμα να κάνουν αντιστροφή της υποχρέωσης απόδειξης .

 

Επεξ/σία από Vasileios-gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikosaek2121 είπε

τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση υπάρχει κάποια λύση να αποδείξω ότι δεν έχω καμία σχέση με αυτό το ακίνητο

https://my.rae.gr/

και αίτημα/παράπονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα εχει δυο μερες που βάλανε μετρητη και εχω ρευμα.

Μπηκα στην εφαρμογή που εδωσε ενας φιλος πιο πανω μου βγαζει μυνημα οτι αυτος ο αριθμός παροχής δεν υπάρχει. Μπηκα να κανω το ΚΟΤ Β και μου βγαζει μυνημα οτι η παροχή δεν ειναι οικιακη.

Τι κανουν εκει στην δεη απορω. 

Εφόσον ο δεδδηε ηρθε και εκανε την συνδεση για διαμέρισμα στο σύστημα γιατι δεν φαίνεται; Γιατι να μην φαίνεται στην εφαρμογή του κοινωνικού τιμολογίου το είδος της παροχής.

Μια υπάλληλος με είπε όταν σου έρθει ο πρώτος λογαριασμος θα κανεις τις αιτήσεις, εγω πρέπει να κανω τροποποιητική το μισθωτηριο να φαίνεται οτι ηλεκτροδοτείται πλεον, το κοτ β λήγει Νοέμβριο νομιζω και για το επίδομα πετρελαίου παλι θελει την παροχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Εμενα εχει δυο μερες που βάλανε μετρητη και εχω ρευμα.

Μπηκα στην εφαρμογή που εδωσε ενας φιλος πιο πανω μου βγαζει μυνημα οτι αυτος ο αριθμός παροχής δεν υπάρχει. Μπηκα να κανω το ΚΟΤ Β και μου βγαζει μυνημα οτι η παροχή δεν ειναι οικιακη.

Τι κανουν εκει στην δεη απορω. 

Εφόσον ο δεδδηε ηρθε και εκανε την συνδεση για διαμέρισμα στο σύστημα γιατι δεν φαίνεται; Γιατι να μην φαίνεται στην εφαρμογή του κοινωνικού τιμολογίου το είδος της παροχής.

Μια υπάλληλος με είπε όταν σου έρθει ο πρώτος λογαριασμος θα κανεις τις αιτήσεις, εγω πρέπει να κανω τροποποιητική το μισθωτηριο να φαίνεται οτι ηλεκτροδοτείται πλεον, το κοτ β λήγει Νοέμβριο νομιζω και για το επίδομα πετρελαίου παλι θελει την παροχη.

Καλησπέρα.. Δεν σημαίνει επειδή σου έδωσαν ρευμα από τον Δεδδηε ότι έχουν περασει όλα τα στοιχεία σου μέσα στο προγραμα τους.. Συνήθως αυτό λιγο καθυστερεί.. Υπομονή υπάρχει λιγο γραφειοκρατία... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδες, ερωτημα για οποιον τυχον γνωριζει

αν καποιος ζητησει διακοπη της γραμμης του, και μετα απο ενα διαστημα πχ. ενος χρονου θελησει να την ξανα ενεργοποιησει, τι κοστος υπαρχει? Αυτο της νεας γραμμμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόστος νέας γραμμής δεν υφίσταται σε γραμμή που ήδη υπάρχει.

Η ίδια η επανασύνδεση δεν έχει κάποιο κόστος, αν χρειάζεται πληρώνεις για νέα ΥΔΕ και εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα αν ζητησεις να διακοψεις το ρευμα σε ενα ακινητο, δλδ να μην εκδιδονται λογ/σμοι, και μετα απο ενα διαστημα θελησεις να ξαναχεις ρευμα, το μονο κοστος ειναι η εγγυηση (31ε εδωσα εγω πριν 15 χρονια) και ΥΔΕ αν εχει παρελθει η σχετικη περιοδος?

Το ρολοϊ παραμενει ιδιο?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...