Προς το περιεχόμενο

Περί πειρατείας. Και πάλι.


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη οταν ο αλλος εχει ενα συστημα που στοιχιζει 2.000 ευρω δεν νομιζω πως δεν εχει 35 ευρω για να αγορασει ενα παιχνιδι!

Φυσικά και έχει. Για ποιο λόγο όμως να τα δώσει όταν μπορεί να τα κρατήσει για κάτι άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

gts 250 εχεις το παιχνιδι φταιει αν δεν μπορεις να το τρεξεις ; Οριστε τα Minimum Requirments. η καρτα γραφικων που εχεις δεν φτανει ουτε στα μισα των minimum 

  • MINIMUM:[/size]
    • OS: Windows 7 64bit 
    • Processor: Intel Core i3-2100 or AMD equivalent 
    • Memory: 6 GB RAM 
    • Graphics: NVIDIA GTX 650 2GB or AMD HD7770 2GB 
    • DirectX: Version 11 
    • Storage: 25 GB available space
    •  

Είχα δύο από δαύτες...

 

Ειναι ηλιθιες αλλες εταιριες που στις κουτατες εκδοσεις βλεπε Blizzard, witcher,GTA V σου δινουν μια αφορμη να τις αγορασεις μονο και μονο που εχει γινει λιγη παραπανω δουλεια απο αλλες εταιριες οπως πχ στην Konami που σου δινουν ενα κουτι λες και αγοραζεις αντιγραμμενο παιχνιδι.

Άστα... Ακριβώς έτσι.

 

Τελος οσον αφορα τον Heatspreader αν και συμφωνω τις περισσοτερες φορες με αυτα που γραφει,εδω ειναι τελειως λαθος και δυστηχως κακως κατηγορει τις εταιριες για αυτο.

Ναι, όταν έχεις SLI δεν είσαι έξυπνος έχοντας δώσει 150€ λιγότερα και πιάνεις την High End της σειράς και κάποιες φορές μάλιστα την ξεπερνάς (GTX 680). Έχεις περιορισμούς οι οποίοι είναι: 1) Δεν παίζουν όλοι οι τίτλοι σε SLI και μάλιστα αμέσως, 2) Σε περίπτωση βλάβης μπλέκεις.

 

Και για το Sli γνωριζεις εδω και καιρο την κατασταση(για τις 650ti που ειχες) και ποτε βγαινουν περιπου sli profiles απο τις εταιριες,και για την ολη κατασταση του gaming γνωριζεις τα χαλια που εχει παει. Και για να μιλησουμε και λιγο με βαση την λογικη και εντελως φιλικα παντα,οταν εχεις τοσο τουμπανο pc ακομα και σε περιφερειακα αλλα τοσο μετρια προς κακια καρτα,κοινως μπανανα,(και γνωριζεις οτι τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι gpu heavy)ε τοτε δεν σου φταιει καμια εταιρια .

Αν και ήθελα να ανοίξω ένα νέο Topic για να κουβεντιάσουμε σχετικά με την κατάσταση του Gaming, θα πω μερικά πράγματα εδώ.

Καταρχάς το SLI με τις 650Ti Boost, μόνο μέτριο προς κακό δεν το λες, όταν οι επιδόσεις φτάνουν και ορισμένες φορές ξεπερνούν την GTX 960.

Όταν παίζω Crysis 3, Dirt, Metal Gear, Shadow of Mordor, GTA V, Far Cry 3, Far Cry 4, Wolfenstein (ακόμα και χωρίς SLI), και άλλα πολλά Games σε ανάλυση 1080p με τα Settings στα περισσότερα Maxed ουτ, σημαίνει πως το Setup είναι παραπάνω από αξιοπρεπές.

 

Κάποια παιχνίδια όπως το Mortal Kombat X και το Rise of The Tomb Raider δεν μου έπαιζαν. Το Mortal Kombat X με αρκετό σκάλισμα στις ρυθμίσεις βρήκα τα Settings, αλλά δεν είναι Maxed Out.

Το Tomb Raider ωστόσο, παρόλο που έλεγε πως χρειάζεται μία GTX 650Ti Boost στα Minimum Requirments, δεν μου έπαιζε ούτε στα Very Low, ούτε σε ανάλυση 1680x1050, όταν είχα δύο από τις κάρτες που αναφέρει στις ελάχιστες απαιτήσεις μιλώντας για nvidia τίτλο. Εκεί βλέπεις το πρόβλημα.

Όταν μία GTX 680 δεν έχει καλό Frame Rate ούτε στα Very Low, αρχίζεις να σκέφτεσαι θεωρίες συνωμοσίας, την ίδια στιγμή που μία GTX 970 παίζει 60άρι με όλα στο Full πέφτοντας βέβαια και στα 40 κάποιες φορές.

 

Θέλω να καταλήξω και να το τονίσω πως δεν παίζει ρόλο η δύναμη της κάρτας γραφικών, αλλά το πόσο καινούρια είναι.

Δεν θα πω πως αυτό γίνεται πάντα επίτηδες για να κάνει ο κόσμος αναβαθμίσεις και να παίρνει κάρτες γραφικών. Σίγουρα είναι δύσκολο να υπολογίσεις στο Development τόσα πολλά διαφορετικά Setups, ή για να μην το πάω μακριά, τόσες πολλές διαφορετικές κάρτες γραφικών ανάμεσα σε διαφορετικές γενιές. Αν μάλιστα το παιχνίδι χρησιμοποιεί κάποια πραγματάκια από DX12 (Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι τέτοιο με το Rising of The Tomb Raider, υπόθεση είναι), αντιλαμβάνεται κανείς ότι οι παλιές γενιές όσο δυνατές και να είναι, δεν μπορούν να αντεπεξέλθουν.

 

Είναι τελικά φθηνό το PC Gaming; Υπάρχουν Budget PCs; Αν ναι κάθε πότε πρέπει να αλλάζεις κάρτα γραφικών για να είσαι Up to date;

 

Πες μου οτι δεν εχεις την συγκεκριμενη καρτα ρε αδερφε.

Διαβάστε τι γράφουν και οι υπόλοιποι συνομιλητές σας. 

 

Το gaming είναι από τις φτηνότερες ασχολίες που υπάρχουν. Αν κάποιος δε μπορεί να χρηματοδοτήσει καν το gaming σημαίνει ότι δεν έχει στον ήλιο μοίρα. Αντί να τον σεβαστούμε εμείς καλό θα ήταν να σεβαστεί αυτός τον εαυτό του και να βρει κάτι καλύτερο να κάνει από το να παίζει παιχνίδια.

 

Το gaming είναι αγαθό και έχει συγκεκριμένο κόστος. Δεν είναι δικαίωμα/προνόμιο. Και γω δε μπορώ να αγοράσω Lamborgini οπότε αν κλέψω καμία μάλλον δικαιολογούμαι σύμφωνα με αυτά που διαβάζω.

 

Γενικά όποιος θέλει ας αγοράσει παιχνίδια όποιος θέλει ας τα κατεβάσει. Δε νοιάζεται κανείς. Αυτή η προσπάθεια όμως δικαιολόγησης της κλοπής με ξεπερνάει.

Το Gaming ήταν πάντα ακριβό. Θυμάμαι παλιότερα κασέτες Super Nintedo κόστιζαν 30.000 δρχ.

Επίσης δεν είναι κλοπή. Το αρχικό προϊόν μένει στη θέση του, δεν χάνεται.

 

Το να κάνουμε συγκρίσεις με γκόμενες, αυτοκίνητα και εγώ δεν ξέρω τι είναι άτοπο. Ο καθένας έχει τη δική του ηθική ή συλλογισμό ή όπως θέλετε πέστε το σχετικά με τη πειρατεία.

 

Το να προσπαθούμε να αλλάξουμε την οπτική του αλλουνού, που είδη έχει καταλήξει το τι είναι σωστό και τι όχι, όπως καταλαβαίνεται είναι δύσκολο έως και ακατόρθωτο. Με το καιρό και με τις εμπειρίες του, πάνω στα games, θα καταλάβει κάποιος τι τον συμφέρει καλύτερα.

 

Γνώμη μου είναι πως εάν θέλανε οι εταιρείες, αυτή τη στιγμή δεν θα κυκλοφορούσε κανένα πειρατικό παιχνίδι στο διαδίκτυο. Μην ξεχνάμε πως όπως οι καπνοβιομηχανίες έχουν λόμπι έτσι έχουν και εκείνοι. Το κέρδος των εταιρειών δεν είναι μόνο από τις χιλιάδες ή εκατομμύρια κόπιες που θα πουλήσουν αλλά και από τις εταιρείες hardware που συνεργάζονται. Με τη σειρά τους ως χρηματοδότες έχουν κέρδος από τη πώληση των δικών τους προϊόντων. Που αναβαθμίζονται συνεχώς.

 

Το αποτέλεσμα είναι να έχουν όλοι κέρδος από τη πειρατεία. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις όπως είναι οι μικρομεσαίες εταιρείες που κατά καιρούς μας έχουν προσφέρει σπουδαία παιχνίδια (διαμάντια).

 

Προσωπικά σταμάτησα τη "πειρατεία" εδώ και δύο χρόνια και πραγματικά χαίρομαι για την απόφασή μου.

Γιατί άρχισα να αγοράζω; Διότι πλέον δεν παιδεύομαι με cracks, bugs και τα γνωστά προβλήματα. Υπάρχει αυτόματη ανανέωση των games μου, υποστήριξη κ.τ.λ. Δεν googlaro με τις ώρες να βρω λύσεις για προβλήματα που μπορεί να μου εμφανιστούν. Μην ξεχνάμε και το online κομμάτι των games. Με την αγορά υποστηρίζω/ούμε να αναπτυχθούν και να ωριμάσουν μικρές ομάδες προγραμματιστών.

 

Φυσικά και συναντάμε προβλήματα και στα μη πειρατικά παιχνίδια αλλά όλα διορθώνονται αργά ή γρήγορα με ελάχιστες εξαιρέσεις. Μετράει και το σύστημα φυσικά.

 

Άρα δεν υπάρχει άσπρο και μαύρο. Ούτε είναι η μέγιστη αμαρτία η πειρατεία αλλά και ούτε είναι και θεάρεστο έργο. Στη κρίση του καθενός είναι το τι είναι σωστό και τι λάθος.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Αυτά ακριβώς λέω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί εδώ μέσα δεν έχουν αγοράσει τίποτα από τίτλους pc πότε στη ζωή τους ακόμα και παιχνιδια που αξιζει η αγορά τους ούτε και προκειτε  . Άλλα μην ακούω και ιδεολογικές δικαιολογίες απλώς είμαστε τζαμπατζηδες . Οταν δεν μπορουμε να τα βαρουμε τζαμπα τα σκαμε μια χαρα , κοιτουσα τη Denuvo λίστα  και εχουν τις καλυτερες πωλησεις .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όταν μία GTX 680 δεν έχει καλό Frame Rate ούτε στα Very Low, αρχίζεις να σκέφτεσαι θεωρίες συνωμοσίας, την ίδια στιγμή που μία GTX 970 παίζει 60άρι με όλα στο Full πέφτοντας βέβαια και στα 40 κάποιες φορές.

 

Θέλω να καταλήξω και να το τονίσω πως δεν παίζει ρόλο η δύναμη της κάρτας γραφικών, αλλά το πόσο καινούρια είναι.

 

τώρα είπες μεγάλη κουβέντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί εδώ μέσα δεν έχουν αγοράσει τίποτα από τίτλους pc πότε στη ζωή τους ακόμα και παιχνιδια που αξιζει η αγορά τους ούτε και προκειτε  . Άλλα μην ακούω και ιδεολογικές δικαιολογίες απλώς είμαστε τζαμπατζηδες . Οταν δεν μπορουμε να τα βαρουμε τζαμπα τα σκαμε μια χαρα , κοιτουσα τη Denuvo λίστα  και εχουν τις καλυτερες πωλησεις .

 

Και άλλοι πολλοί άμα ποστάρουν την λίστα από τα games τους (από steam μονο) θα εκπλαγείς...βασικά είχαμε ένα thread σχετικό what happen?! Επίσης η Denuvo λίστα που λες που είναι? γιατί μέχρι στιγμής όλα τα games δεν λένε τίποτα το ιδιαίτερο με εξαίρεση ίσως Mad Max.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει. Για ποιο λόγο όμως να τα δώσει όταν μπορεί να τα κρατήσει για κάτι άλλο; 

Αν θελει να τα κρατησει για να παει σε ενα κλαμπακι να το αγορασει τον αλλο μηνα!!Υπαρχουν καλες προσφορες σε πολλα γνωστα κλειδαδικα!Μετα παραπονιομαστε γιατι τα παιχνιδια ειναι για τον @@@@ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελει να τα κρατησει για να παει σε ενα κλαμπακι να το αγορασει τον αλλο μηνα!!Υπαρχουν καλες προσφορες σε πολλα γνωστα κλειδαδικα!Μετα παραπονιομαστε γιατι τα παιχνιδια ειναι για τον @@@@ 

Σου περνάει καθόλου σαν σκέψη ότι ίσως είναι καλύτερα να αποταμιεύσει κάποιος αυτά τα 35 ευρώ / μήνα για αργότερα, για μια δύσκολη στιγμή, από το να τα δίνει κάθε μήνα σε ένα game;

 

Και μην ανησυχείς. Όσα και να δώσουμε, τα παιχνίδια πάλι για τον @@@@ θα είναι.

Άλλωστε, από το πολύ δώσιμο κατάντησαν έτσι, με 10 DLCs κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δύο από δαύτες...

 

Άστα... Ακριβώς έτσι.

 

Ναι, όταν έχεις SLI δεν είσαι έξυπνος έχοντας δώσει 150€ λιγότερα και πιάνεις την High End της σειράς και κάποιες φορές μάλιστα την ξεπερνάς (GTX 680). Έχεις περιορισμούς οι οποίοι είναι: 1) Δεν παίζουν όλοι οι τίτλοι σε SLI και μάλιστα αμέσως, 2) Σε περίπτωση βλάβης μπλέκεις.

 

Αν και ήθελα να ανοίξω ένα νέο Topic για να κουβεντιάσουμε σχετικά με την κατάσταση του Gaming, θα πω μερικά πράγματα εδώ.

Καταρχάς το SLI με τις 650Ti Boost, μόνο μέτριο προς κακό δεν το λες, όταν οι επιδόσεις φτάνουν και ορισμένες φορές ξεπερνούν την GTX 960.

Όταν παίζω Crysis 3, Dirt, Metal Gear, Shadow of Mordor, GTA V, Far Cry 3, Far Cry 4, Wolfenstein (ακόμα και χωρίς SLI), και άλλα πολλά Games σε ανάλυση 1080p με τα Settings στα περισσότερα Maxed ουτ, σημαίνει πως το Setup είναι παραπάνω από αξιοπρεπές.

 

Κάποια παιχνίδια όπως το Mortal Kombat X και το Rise of The Tomb Raider δεν μου έπαιζαν. Το Mortal Kombat X με αρκετό σκάλισμα στις ρυθμίσεις βρήκα τα Settings, αλλά δεν είναι Maxed Out.

Το Tomb Raider ωστόσο, παρόλο που έλεγε πως χρειάζεται μία GTX 650Ti Boost στα Minimum Requirments, δεν μου έπαιζε ούτε στα Very Low, ούτε σε ανάλυση 1680x1050, όταν είχα δύο από τις κάρτες που αναφέρει στις ελάχιστες απαιτήσεις μιλώντας για nvidia τίτλο. Εκεί βλέπεις το πρόβλημα.

Όταν μία GTX 680 δεν έχει καλό Frame Rate ούτε στα Very Low, αρχίζεις να σκέφτεσαι θεωρίες συνωμοσίας, την ίδια στιγμή που μία GTX 970 παίζει 60άρι με όλα στο Full πέφτοντας βέβαια και στα 40 κάποιες φορές.

 

Θέλω να καταλήξω και να το τονίσω πως δεν παίζει ρόλο η δύναμη της κάρτας γραφικών, αλλά το πόσο καινούρια είναι.

Δεν θα πω πως αυτό γίνεται πάντα επίτηδες για να κάνει ο κόσμος αναβαθμίσεις και να παίρνει κάρτες γραφικών. Σίγουρα είναι δύσκολο να υπολογίσεις στο Development τόσα πολλά διαφορετικά Setups, ή για να μην το πάω μακριά, τόσες πολλές διαφορετικές κάρτες γραφικών ανάμεσα σε διαφορετικές γενιές. Αν μάλιστα το παιχνίδι χρησιμοποιεί κάποια πραγματάκια από DX12 (Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι τέτοιο με το Rising of The Tomb Raider, υπόθεση είναι), αντιλαμβάνεται κανείς ότι οι παλιές γενιές όσο δυνατές και να είναι, δεν μπορούν να αντεπεξέλθουν.

 

Είναι τελικά φθηνό το PC Gaming; Υπάρχουν Budget PCs; Αν ναι κάθε πότε πρέπει να αλλάζεις κάρτα γραφικών για να είσαι Up to date;

 

Διαβάστε τι γράφουν και οι υπόλοιποι συνομιλητές σας. 

 

Το Gaming ήταν πάντα ακριβό. Θυμάμαι παλιότερα κασέτες Super Nintedo κόστιζαν 30.000 δρχ.

Επίσης δεν είναι κλοπή. Το αρχικό προϊόν μένει στη θέση του, δεν χάνεται.

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Αυτά ακριβώς λέω και εγώ.

7970 με μια λεξη.Η καρτα πρεπει να βγηκε το 2011 ή 2012 και μεχρι και σημερα ειναι καρτα σπαθι για 1080p και την εβρισκες στις αγγελιες με μολις 150-160ευρω.Ε δεν το λες και πολλα χρηματα. Ακομα και την 280x στα 170 παλι δεν τα λες και λιγα.

 

Επισης για τις επιδοσεις του Sli/crossfire ολοι γνωριζουμε πανω κατω ποσο καλες ειναι,αλλα εχουν ενα μεγαλο προβλημα γιαυτο και οχι μονο οι περισσοτεροι τις αποφευγουμε για τους εαυτους μας αλλα και να προτεινουμε σε αλλους.Και αυτο ειναι η υποστηριξη που εχουν απο τις εταιριες δυστηχως.

 

Αν πχ ειχες αγορασει μια 7970/R9 280x τωρα θα ησουν αρχοντας σε ολα τα παιχνιδια.Ναι οι επιδοσεις των 650ti σε Sli εκει που λειτουργει ειναι αρκετα καλες αλλα παραμενει το γεγονος οτι βασιζεσαι στην εταιρια και τους drivers για να σου αξιοποιειται. Γιαυτο και εγραψα παραπανω οτι ενω ξερεις τι χαλια κατασταση ειναι(σιγουρα οχι οπως παλια αλλα και παλι εν μερη τα ιδια χαλια)εν μερη δεν δικαιολογεισαι. Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.

 

Γενικα η 7970 πρεπει να ειναι η πιο value for money καρτα που κυκλοφορησε ποτε ή σιγουρα τα τελευταια χρονια για 1080p.

 

Και η R9 290 ειχε αγγιξει τα 275ευρω(εκδοση Asus)στο Skroutz αλλα και τα 220 περιπου στο eshop αν θυμαμαι καλα,και μιλαμε για καρτα τερας για 1080p. Δεν ειπαμε να δωσει καποιος 500-600ευρω οπως κανανε/κανουνε καποιοι(κακως)για R9 390x,Gtx 980 κλπ αλλα αν εχει απαιτησεις υπαρχουν και φθηνοτερες λυσεις.

 

Επισης να αναφερω κατι που μερικοι δεν το ξερουν ή δεν θελουν να το καταλαβουν. Μπορει τα 1080p να ειναι η mainstream αναλυση των περισσοτερων και θα ειναι για αρκετο καιρο ακομα(κυριως λογω οικονομικου)αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχει και αυτη τις απαιτησεις της επειδη δεν ειναι 1440p ή 2160p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα γράψει σχετικό πόστ σε άλλο τόπικ. Από την 7970 που είχα για 3 χρόνια, πήγα στην 980Τi και τελικά διαπίστωσα ότι άνετα έβγαζα τουλάχιστον ακόμα μία χρονιά με την κάρτα.

 

Από τις καλύτερες αγορές που έκανα.

 

Την έδωσα 150 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου περνάει καθόλου σαν σκέψη ότι ίσως είναι καλύτερα να αποταμιεύσει κάποιος αυτά τα 35 ευρώ / μήνα για αργότερα, για μια δύσκολη στιγμή, από το να τα δίνει κάθε μήνα σε ένα game;

 

Και μην ανησυχείς. Όσα και να δώσουμε, τα παιχνίδια πάλι για τον @@@@ θα είναι.

Άλλωστε, από το πολύ δώσιμο κατάντησαν έτσι, με 10 DLCs κτλ

Αν θες να αποταμιεύσεις τα λεφτά και δεν σ αρέσουν και τα παιχνίδια άλλαξε χόμπι.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου περνάει καθόλου σαν σκέψη ότι ίσως είναι καλύτερα να αποταμιεύσει κάποιος αυτά τα 35 ευρώ / μήνα για αργότερα, για μια δύσκολη στιγμή, από το να τα δίνει κάθε μήνα σε ένα game;

 

Και μην ανησυχείς. Όσα και να δώσουμε, τα παιχνίδια πάλι για τον @@@@ θα είναι.

Άλλωστε, από το πολύ δώσιμο κατάντησαν έτσι, με 10 DLCs κτλ

Ρε φίλε, πραγματικά έχω ανάγκη από έναν υπάλληλο στο γραφείο, αλλά δε βγαίνω οικονομικά.Δεν είναι ότι δε θέλω να τον πληρώσω, αλλά να, δεν έχω 200 ευρώ το μήνα που θα του έδινα (επειδή τόσο κοστολογώ εγώ την εργασία του).Και ξέρεις, σου περνάει πιστεύω από το μυαλό ότι θέλω και να αποταμιεύσω όσα από τα 200€ μπορούσα να διαθέσω, ξέρεις, για μια δύσκολη στιγμή γι' αργότερα.Για τη σύνταξή μου ρε παιδί μου, ξέρεις, αυτή που μου κόβουν τώρα.Μιλάμε για σοβαρά πράγματα τώρα, όχι για χαζοπαίχνιδα και ιστορίες.Μιλάμε για δουλειά.Μπίζνα, πώς να το πώ.Γι αυτό και θεωρώ πως επιβάλλεται τώρα, εν μέσω της οικονομικής κρίσης, να μην το κλείσω το γραφειάκι.Θα πεινάσουν άτομα.Αλλά δε μπορώ να πληρώσω λέμε.Αδυναμία.Δεν υπάρχει δε θέλω εδώ πέρα, υπάρχει μόνο δε μπορώ.Έλα εσύ σε παρακαλώ στη δούλεψή μου.Δε θα σου λέω για το επίπεδο της δουλειάς σου καίτοι απλήρωτος, το υπόσχομαι.Ούτε θα σου λέω να πληρώνεις έξοδα του γραφείου.Απλά μόνο θα δουλεύεις εσύ και δε θα πληρώνεσαι και αυτό θα το γλιτώνω εγώ.Ε, τι λες;Έλα και θα σου δώσω και dumbphone, από αυτά που προτιμάς.Πρέπει να έχω κρατημένο το πρώτο μου alcatel.

 

Έτσι, λίγη γλαφυρή τροφή για σκέψη που φοβάμαι θα μείνει εκτός ψυγείου και θα μουχλιάσει.

 

 

κλείστε το το ρημάδι.Πέντε χρόνια μετά και 70 σελίδες, τι άλλο να συζητήσουμε;Σε τι πόρισμα να καταλήξουμε;Μπαίνουμε και αποτροπιάζουμε.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου περνάει καθόλου σαν σκέψη ότι ίσως είναι καλύτερα να αποταμιεύσει κάποιος αυτά τα 35 ευρώ / μήνα για αργότερα, για μια δύσκολη στιγμή, από το να τα δίνει κάθε μήνα σε ένα game;

 

Και μην ανησυχείς. Όσα και να δώσουμε, τα παιχνίδια πάλι για τον @@@@ θα είναι.

Άλλωστε, από το πολύ δώσιμο κατάντησαν έτσι, με 10 DLCs κτλ

Αν καποιος δεν μπορει να διαθετει 30ευρω το μηνα για ενα παιχνιδι(βλεπε σε κονσολες κιολας)τοτε πολυ απλα ας την βγαζει με Free to Play παιχνιδια οπως αναφερθηκε και ας αγορασει αργοτερα οταν πεσουν οι τιμες. Αλλωστε υπαρχουν και παιχνιδια οπως το Counter Strike σε steam sales στα 2.5-5ευρω που σου βγαζει παρα πολλες ωρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση το τελευταίο spoiler, επειδή το θέμα έχει εξαντληθεί, ας το αφήσουμε εδώ καλύτερα.

 

Απλά με αφορμή το πώς ξεκίνησε αυτός ο νέος κύκλος ηθικολογίας και συγκρίσεων, ο πραγματικός εχθρός της πειρατίας δεν είναι τα σπασμένα αντίτυπα αλλά τα online συστήματα και κυρίως οι χαμηλές τιμές. Το θέμα δεν είναι το κάθε Denuvo κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος δεν μπορει να διαθετει 30ευρω το μηνα για ενα παιχνιδι(βλεπε σε κονσολες κιολας)τοτε πολυ απλα ας την βγαζει με Free to Play παιχνιδια οπως αναφερθηκε και ας αγορασει αργοτερα οταν πεσουν οι τιμες. Αλλωστε υπαρχουν και παιχνιδια οπως το Counter Strike σε steam sales στα 2.5-5ευρω που σου βγαζει παρα πολλες ωρες.

Καλα ορισμενοι ουτε 5 ευρω δεν δινουν!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί εδώ μέσα δεν έχουν αγοράσει τίποτα από τίτλους pc πότε στη ζωή τους ακόμα και παιχνιδια που αξιζει η αγορά τους ούτε και προκειτε  . Άλλα μην ακούω και ιδεολογικές δικαιολογίες απλώς είμαστε τζαμπατζηδες . Οταν δεν μπορουμε να τα βαρουμε τζαμπα τα σκαμε μια χαρα , κοιτουσα τη Denuvo λίστα  και εχουν τις καλυτερες πωλησεις .

Ακριβως ετσι ειναι. Παρα πολλοι που ξεκινησαν απο περσι να αγοραζουν παιχνιδια που χρησιμοποιουν Denuvo δ εν ειχαν αγορασει ισως και ποτε. Τωρα ομως εχουν 2 επιλογες. Η δεν θα παιζουν καθολου τα νεα παιχνδιια απο εδω και περα . Η αναγκαστικα θα τα αγορασουν. Οι περισσοτεροι προκειμενου να μην μπορουν να παιξουν ξεκινησαν να αγοραζουν πλεον. Αν τωρα τα ιδια παιχνδια ειχαν βγει χωρις Denuvo οι ιδιοι που τα αγορασαν θα τα ειχαν κατεβασει ειδικα τα single player παιχνιδια οπως just cause 3 tomb raider. Αρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...