Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον επειδη ειμαι να σκάσω και εχω τρελαθεί, πείτε μου αν συμβαίνει σε κανεναν άλλον, το εξής:

 

Ανοιγω το gmail να γραψω μνμ και τρωει κολλημα ολος ο firefox... Μιλάμε κρασαρει αρκετή ώρα

Οπως επίσης και με βαρυ περιεχομενο Java όπως παιχνιδια  στο φμπ, επίσης κολλάει!!!!

 

Κι εγώ έχω παρατηρήσει τρελό slowdown στο Gmail (κρασάρισμα όχι, πάντως). Από την έκδοση 23 ξεκίνησε και συνεχίζεται και στην 24... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες εκανα την αναβαθμιση στο σταθερό και σημερα πρωτη φορά το παρατηρησα.

Στη προηγούμενη πάντως δεν ειχε τετοιο θέμα σε μενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω παρατηρήσει τρελό slowdown στο Gmail (κρασάρισμα όχι, πάντως). Από την έκδοση 23 ξεκίνησε και συνεχίζεται και στην 24... :(

Κι εγώ είχα κάποια κολλήματα (όχι crash) με το gmail.

Τώρα που το κοιτάω πάντως (από εχθές είμαι με νέο προφίλ) δεν βλέπω κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες εκανα την αναβαθμιση στο σταθερό και σημερα πρωτη φορά το παρατηρησα.

Στη προηγούμενη πάντως δεν ειχε τετοιο θέμα σε μενα....

Σε ασφαλή λειτουργία δοκίμασες;

Κάνε ένα έλεγχο να δεις αν τα plugins είναι ενημερωμένα https://www.mozilla.org/en-US/plugincheck/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω παρατηρήσει τρελό slowdown στο Gmail (κρασάρισμα όχι, πάντως). Από την έκδοση 23 ξεκίνησε και συνεχίζεται και στην 24... :(

 

 

κανενα προβλημα εδω. χρησιμοποιω τις εκδοσεις 24,25,26.

για δοκιμασε ενα reset του profile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το GMail, ούτε και με σελίδες με flash περιεχόμενο, όλα λειτουργούν ομαλά. Έχω τον Firefox 24 και το ίδιο προφίλ από τότε που εγκατέστησα τον Firefox (2+ χρόνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο απογευμα.Εχω το εξης προβλημα απο το μεσημερι.Πατωντας για νεο tab,ανοιγει καινουργιο παραθυρο.Πως μπορω να το διορθωσω;

Στις επιλογές στην κατηγορία καρτέλες η επιλογή "άνοιγμα νέων παραθύρων σε νέα καρτέλα" είναι ενεργοποιημένη;

 

Για ο FF μου θωλόνει γράμματα και πρέπει να περάσω από πάνω τον κέρσορα ή να τα ''μπλεδιάσω'' για να φανούν κανονικά?

Ο driver της κάρτας γραφικών σου είναι ενημερωμένος; Αν όχι αναβαθμισέ τον και αν συνεχίσεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα κάνε αυτό που σου είπε ο jim_p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα στην παρεα, κατεβασα το mozzila εκδοση 24 διοτι οι τελευταιες ειναι beta, ειναι  στ αγγλικα και κατεβασα απο τα  προσθετα την ελληνικη γλωσσα, πως μπορω να την ενεργοποιησω ομως?

 

edit το βρηκα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εκάνα μια αναζήτηση στο thread σχετικά το πρόβλημά μου αλλά δεν βρήκα κάτι να με καλύπτει... Ψάχνω για μια εφαρμογή ή οποία να κάνει full backup τον firefox. Κυριολεκτικά fullbackup. Δηλαδή: γενικές ρυθμίσεις της τρέχουσας έκδοσης, αγαπημένα, rss feeds, personas (η τρέχουσα με ενδιαφέρει κυρίως), πρόσθετες λειτουργίες (π.χ. java), ΟΛΑ τα τρέχοντα πρόσθετα καθώς επίσης και τις ρυθμίσεις τους (αυτό είναι πολύ σημαντικό για μένα). Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει κάτι τέτοιο; Κάθε φορά μετά από format δεινοπαθώ να ξαναστήσω τον firefox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...