Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα δε δουλευει το συγκεκριμενο "κολπακι". Το δοκιμασα αρκετες φορες αλλα η καμερα δεν αλλαξε..

Υπ' όψιν ότι το πρόβλημα της "χαλασμένης κάμερας" είναι ότι πάμε στις σχετικές ρυθμίσεις, αλλάζουμε την κάμερα αλλά αυτή παραμένει η ίδια μέσα στον αγώνα. Αν θυμάμαι καλά οι ρυθμίσεις έχουν 3 διαφορετικές περιπτώσεις: κάμερα offline, multiplayer και team online play (και φυσικά default/custom).

 

Οπότε κατ' αρχάς αυτό που κάνω είναι να βάλω τη ρύθμιση που θέλω. Πχ. αν παίζω Virtual Pro πάω στη ρύθμιση κάμερας "Team online play" και να την αλλάξω σε "Pro". Αυτό που γίνεται πολλές φορές είναι ότι η κάμερα δεν αλλάζει ή είναι σε reverse angle (δηλ. αντί να βλέπω το τέρμα του αντιπάλου, βλέπω το δικό μου). Τότε και μόνο τότε μου δουλεύει το κόλπο "μπες-βγες στο Origin με shift-f1".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

If you can't beat them, join them? :rolleyes:

 

Εγώ πάντως ούτε έβαλα, ούτε θα βάλω ποτέ cheat online για να νικήσω.

Κι ας έχουμε δεν ξέρω πόσους cheaters.

Το χειρότερο είναι να πέφτεις στο επίπεδο τους.

 

Δεν είναι "ξύπνημα" αυτό.

 

Μην ξεχνάμε ότι πολλοί θεωρούν cheating το κάθε τι.

Π.χ. να σε πετυχαίνει ο άλλος πίσω από γωνία στο BC2 και το BF3. Μόνο που εκεί φταίει το netcode. Γενικά online, αν παίζεις καλά, τότε κατά πολλούς είσαι ή exploiter ή cheater, ακριβώς γιατί έχει μπει το μικρόβιο του "δεν μπορεί να είναι τόσο καλός" σε αρκετούς.

 

 

 

Μπορεί να μην του έκατσαν οι cheaters. :P

 

 

 

Μαλλον καποιοι εδω μεσα δεν θελουν να παραδεχτουν καποια πραγματα που ειναι φως φαναρι...μαλλον γιατι δεν τους συμφερει, την εχουν δει μαγκες μπαλαδοφατσες :-D δεν μπορω να σκευτω κατι αλλο τωρα...ισως να ειναι νιανιαρα ακομα, παιζει!Επισης να πω για ακομη μια φορα οτι δεν νικας με cheating αν δεν κατεχεις το τοπι.Αλλα αν ο αντιπαλος ξερει μπαλα τοτε δεν εχεις καμια τυχη....η το κλεινεις και πας για ψαρεμα η παιζεις με τους νεους κανονες.Εκει παει το ξυπνημα και αν νομιζεις φιλε οτι ετσι πεφτεις σε επιπεδο(μαντεψε παλι γελαω :-D ) τοτε να σου πω οτι το επιπεδο μου το ξερω εγω και κανενας αλλος...επισης να σου πω οτι εσκασα 33 ευρω για το παιχνιδι και δεν επιτρεπω σε κανεναν να μου το χαλασει.Τurbo αυτοι turbo κι εγω και αντε γεια!Φιλικα παντα ^_^

 

Παιδιά εάν ίσχυε κάτι τέτοιο θα χε βουήξει ο τόπος , όπως είχε γίνει με το Back/Select και την άμυνα (ένα ποστ με 70+ σελίδες στο official forum)

 

 

 

Πολύ σωστός και από μένα.

 

 

Εχει βουηξει και μαλιστα χθες βραδυ διαβαζα σε ξενο φορουμ αντιδρασεις απο παιχτες, ζητουν να βγαλει η ΕΑ το edit stats.Αρκετοι ομως διαφωνουσαν...και καλα ειναι καινοτομια του παιχνιδιου και τετοια....Εγω δεν λεω να το βγαλουν τελειως αν και δεν ειμαι τοσο φανατικος να χανω τον χρονο μου να φτιαχνω παιχτες κλπ κλπ

Μπορουν ομως καπως αν εχεις κανει edit stats να απενεργοποιειται στο online.

ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΟΜΩΣ!!!!!!!!!!!!!! ΑΚΟΥΣ ΕΑ?????!!!!!! :X

Παιδια παιζει ενας με ρεαλ και ο Βenzema τρεχει μαρκαρει κοβει σουταρει απο του διαολου το κερατο και σκοραρει....ειναι παντου!!!!!χαχαχαχαχαχαχα ενα εχω να πω:μουφαααααααααααααααααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου άσχημη η ιδέα, οι cheaters οι οποιοι πιάνονται στα πράσα να τρώνε ωραιότατο ban από την EA Sports (όχι μόνο το serial του παιχνιδιού, αλλά γενικά ο λογαριασμός τους σε EA/Origin κλπ). Μου φαίνεται όμως ότι δεν έχουν γίνει πολλά βήματα προς αυτή την κατεύθυνση.

 

Θα μου πείτε βέβαια, μήπως έχει γίνει τίποτα και με τους cheaters σε Steam και CoD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες για τους αλλους τις λεξεις: νιανιαρα, μαγκες κλπ δεν μπορεις να λες μετα φιλικα. Κανε οτι νομιζεις. Οτι αρεσει στον καθενα αυτο κανει.

 

Προσωπικα, πανω σε αυτο που λεμε: ''Το χειρότερο είναι να πέφτεις στο επίπεδο τους'' για μενα ετσι ειναι. Στο 11 παραδειγμα, υπηρχε το cheat που αν πριν ληξη του παιχνιδιου ή ακομα και οταν εληγε αλλα πριν κατοχυρωθουν οι ποντοι στους νικητες - χαμενους κλπ, εβγαινες με alt tab και περιμενες, χωρις να ξαναμπεις, καποια στιγμη εβγαινε ο αλλος και επαιρνες εσυ το παιχνιδι. Ακομα λοιπον και σε παιχνιδια που μου εσπαγαν τα νευρα δεν το εκανα ποτε, αν και το ηξερα. Ξερεις ποτε το εκανα? Μονο οταν το εκανε ο αλλος....δηλαδη αν εκεινος εβγαινε και κολλαγε το game μεχρι να αποσυνδεθω για να παρει εκεινος τη νικη, τοτε δεν εβγαινα με τιποτα. Παταγα alt-tab και εβγαινα στην επιφανεια και εκανα αλλα πραγματα μεχρι που εβγαινε. Εγω ομως δεν το εκανα ποτε μου για να κερδισω. Για να μην χασω καποια νικη μου το εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαλλον καποιοι εδω μεσα δεν θελουν να παραδεχτουν καποια πραγματα που ειναι φως φαναρι...μαλλον γιατι δεν τους συμφερει, την εχουν δει μαγκες μπαλαδοφατσες :-D

Yup, είμαι γνωστή μπαλαδόφατσα στα FPSs, RTSs, RPGs κλπ που παίζω. :P Λες να υπάρχει τρελός ανταγωνισμός εκεί και να τα έχουμε δει όλα; Μπα...

 

δεν μπορω να σκευτω κατι αλλο τωρα...ισως να ειναι νιανιαρα ακομα, παιζει!

Yup, δεν βγήκαμε από το αβγό τόσα χρόνια και δεν παίζουμε competitive/να νικήσουμε πουθενά, oh wait!

 

Επισης να πω για ακομη μια φορα οτι δεν νικας με cheating αν δεν κατεχεις το τοπι.Αλλα αν ο αντιπαλος ξερει μπαλα τοτε δεν εχεις καμια τυχη....η το κλεινεις και πας για ψαρεμα η παιζεις με τους νεους κανονες.

Ή απλά βγαίνεις από τον αγώνα. Γιατί να χαλιέσαι;

 

Εκει παει το ξυπνημα και αν νομιζεις φιλε οτι ετσι πεφτεις σε επιπεδο(μαντεψε παλι γελαω :-D ) τοτε να σου πω οτι το επιπεδο μου το ξερω εγω και κανενας αλλος...επισης να σου πω οτι εσκασα 33 ευρω για το παιχνιδι και δεν επιτρεπω σε κανεναν να μου το χαλασει.Τurbo αυτοι turbo κι εγω και αντε γεια!Φιλικα παντα ^_^

Κι εγώ έχω δώσει πάνω από 330 ευρώ σε παιχνίδια που παίζω online κι έχω δει διάφορα cheats. Ειδικά σε FPSs που το aimbot και το βλέπεις και δεν μπορείς να το αποφύγεις. Αλλά όπως είπα αλλάζεις server και έχεις την ησυχία σου. Το να βάλεις κι εσύ cheat δεν σε κάνει ούτε έξυπνο, ούτε μάγκα και σίγουρα ούτε τα "γελάω, γελάω, γελάω" που γράφεις. Γιατί ως γνωστόν, βάζουμε :) αλλά την ώρα που γράφουμε η φάτσα μας είναι :|

 

 

Έκλεψα κι εγώ το κόκκινο για διαφορετικό χρώμα. ;) (όχι Ερώδιε, δεν γάβρεψα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ' όψιν ότι το πρόβλημα της "χαλασμένης κάμερας" είναι ότι πάμε στις σχετικές ρυθμίσεις, αλλάζουμε την κάμερα αλλά αυτή παραμένει η ίδια μέσα στον αγώνα. Αν θυμάμαι καλά οι ρυθμίσεις έχουν 3 διαφορετικές περιπτώσεις: κάμερα offline, multiplayer και team online play (και φυσικά default/custom).

 

Οπότε κατ' αρχάς αυτό που κάνω είναι να βάλω τη ρύθμιση που θέλω. Πχ. αν παίζω Virtual Pro πάω στη ρύθμιση κάμερας "Team online play" και να την αλλάξω σε "Pro". Αυτό που γίνεται πολλές φορές είναι ότι η κάμερα δεν αλλάζει ή είναι σε reverse angle (δηλ. αντί να βλέπω το τέρμα του αντιπάλου, βλέπω το δικό μου). Τότε και μόνο τότε μου δουλεύει το κόλπο "μπες-βγες στο Origin με shift-f1".

 

Το δικο μου θεμα με την καμερα ειναι οτι ενω εχω την default Tele Broadcast, στο head to head αλλες φορες ειναι οντως αυτη κι αλλες φορες μια αλλη, πολυ μακρινη και σχεδον καθετη στον αγωνιστικο χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες για τους αλλους τις λεξεις: νιανιαρα, μαγκες κλπ δεν μπορεις να λες μετα φιλικα. Κανε οτι νομιζεις. Οτι αρεσει στον καθενα αυτο κανει.

 

Προσωπικα, πανω σε αυτο που λεμε: ''Το χειρότερο είναι να πέφτεις στο επίπεδο τους'' για μενα ετσι ειναι. Στο 11 παραδειγμα, υπηρχε το cheat που αν πριν ληξη του παιχνιδιου ή ακομα και οταν εληγε αλλα πριν κατοχυρωθουν οι ποντοι στους νικητες - χαμενους κλπ, εβγαινες με alt tab και περιμενες, χωρις να ξαναμπεις, καποια στιγμη εβγαινε ο αλλος και επαιρνες εσυ το παιχνιδι. Ακομα λοιπον και σε παιχνιδια που μου εσπαγαν τα νευρα δεν το εκανα ποτε, αν και το ηξερα. Ξερεις ποτε το εκανα? Μονο οταν το εκανε ο αλλος....δηλαδη αν εκεινος εβγαινε και κολλαγε το game μεχρι να αποσυνδεθω για να παρει εκεινος τη νικη, τοτε δεν εβγαινα με τιποτα. Παταγα alt-tab και εβγαινα στην επιφανεια και εκανα αλλα πραγματα μεχρι που εβγαινε. Εγω ομως δεν το εκανα ποτε μου για να κερδισω. Για να μην χασω μια νικη μου το εκανα.

 

 

Εσυ δλδ τωρα τι επαθες?εισαι με τους θιγμενους?Οχι για να καταλαβω τον λογο...Οπως το ειπες περιπου... επειδη η ΕΑ επιτρεπει στον καθε παπαρουπα να κανει οτι του αρεσει γι αυτο μπαινουμε σε αυτο το τρυπακι ολοι.Σορρυ εκτος απο σενα και την παρεα σου εδω μεσα που εισαστε αδιαφθοροι...μονο εγω! :mrgreen: Για την ιστορια χθες επαιξα εναν αγωνα στο head to head seasons, εληξε 3-3!τρεχαμε ομως σαν μανιακοι και οι 22!Ο Smolling ειχε γινει τσιταχ !xaxaxaΓια οσους επιμενουν οτι δεν γινεται και δεν εχουν πετυχει στο online cheater xaxaxaxaxax(γελαω)...Εγω τουλαχιστον στρατηγε μου τα λεω, δεν κρυβομαι ...

 

Ασε τωρα θα μου πεις για το 11...επαιζα με εναν τουρκο και τον ειχα για πλακα και μου σκασε με chelsea μια μερα και ετρεχα και δεν εφτανα χαχαχαχα....ε αμεσως καταλαβα, την ψιλιαστηκα την δουλεια στρατηγε μου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου θεμα με την καμερα ειναι οτι ενω εχω την default Tele Broadcast, στο head to head αλλες φορες ειναι οντως αυτη κι αλλες φορες μια αλλη, πολυ μακρινη και σχεδον καθετη στον αγωνιστικο χωρο.

ΟΚ κατάλαβα. Μου το κάνει κι εμένα μερικές φορές αυτό. Πχ. του βάζω την default tele broadcast αλλά αυτό δείχνει από την αντίστοιχη custom (που τη χρησιμοποιώ στο offline και είναι πολύ πιο κοντά στον αγωνιστικό χώρο). Εφόσον σιγουρευτώ ότι τα settings είναι τα σωστά, τότε κάνω το κόλπο με το Origin και μου πιάνει πάντα. Αφού όμως σε εσένα δεν δουλεύει, τότε ίσως είναι αλλού το πρόβλημα. Περιμένουμε το patch μπας και γίνει κανα θαύμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, δεν με νοιαζει να συζητησω μαζι σου και τελος. Λεγε οτι θες. Ειμαι με τους θιγμενους (οπως το θετεις) γιατι και εγω πιο πανω ειπα, πιστευω πως δεν υπαρχουν cheaters και ειπες οτι οποιος δν θελει να το δει, ή δεν τον βολευει ή ειναι νιανιαρο ή την εχει δει μαγκας κλπ.....

 

Δεν εχεις τροπο και ετσι δεν με απασχολεις...

 

Και αφου λες οτι και στο 11 ειχε cheat μεσα στο game περαν απο αυτο που λεω εγω με το alt-tab....απλα ελεος, φιλε μαθε να παιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τους χρειαζόμαστε τους cheaters, όταν το ίδιο το παιχνίδι μας κλέβει από μόνο του; Έχω σιχαθεί να παίρνω Ολυμπιακό στο H2H:Seasons και να με βάζει συνέχεια εναντίον Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Ίντερ, Άρσεναλ και το κακό συναπάντημα.

 

Κάθε φορά χάνω τζάμπα τη μισή σεζόν, μέχρι να το αποφασίσω να πάρω καμια Ρεάλ και να νικήσω τα τελευταία παιχνίδια ώστε να παραμείνω έστω στην κατηγορία...

 

:mad: :mad: :mad:

 

(ΥΓ θα δοκιμάσω σήμερα με ομάδες 3 αστεριών, μήπως και λυθεί το πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δλδ τωρα τι επαθες?εισαι με τους θιγμενους?

 

Και ακομα ενας τροπος σου απο τους καλους που εχεις....Της ειρωνιας, ενω δεν σε ειρωνευτηκε κανενας.

 

Θα μου πεις με το δικιο σου, που ειναι το δεν σε απασχολω και δεν ασχολεισαι?

 

Δικιο θα εχεις...ασχοληθηκα και τελος απο τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ακομα ενας τροπος σου απο τους καλους που εχεις....Της ειρωνιας, ενω δεν σε ειρωνευτηκε κανενας.

 

Θα μου πεις με το δικιο σου, που ειναι το δεν σε απασχολω και δεν ασχολεισαι?

 

Δικιο θα εχεις...ασχοληθηκα και τελος απο τωρα.

 

 

o fixer το φιλαρακι σου ειρωνευτηκε και ναι εχω δικιο αντε γεια!

 

Τι τους χρειαζόμαστε τους cheaters, όταν το ίδιο το παιχνίδι μας κλέβει από μόνο του; Έχω σιχαθεί να παίρνω Ολυμπιακό στο H2H:Seasons και να με βάζει συνέχεια εναντίον Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Ίντερ, Άρσεναλ και το κακό συναπάντημα.

 

Κάθε φορά χάνω τζάμπα τη μισή σεζόν, μέχρι να το αποφασίσω να πάρω καμια Ρεάλ και να νικήσω τα τελευταία παιχνίδια ώστε να παραμείνω έστω στην κατηγορία...

 

:mad: :mad: :mad:

 

(ΥΓ θα δοκιμάσω σήμερα με ομάδες 3 αστεριών, μήπως και λυθεί το πρόβλημα)

 

 

νομιζω παει με τα αστερια...κι ο γαυρος εχει 4 αν δεν κανω λαθος που σημαινει οτι ειναι καλη ομαδα(στο φιφα12)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γαύρος όντως έχει 4 και ενώ στην αρχή με έβαζε να παίζω μόνο με ισάξιες ομάδες, τώρα τελευταία έχω πήξει στη Ρεάλ και τη Μπαρτσελόνα. Αντίθετα φίλος μου που παίζει με τον Παναθηναϊκό (3,5 αστέρια) δεν έχει τέτοια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γαύρος όντως έχει 4 και ενώ στην αρχή με έβαζε να παίζω μόνο με ισάξιες ομάδες, τώρα τελευταία έχω πήξει στη Ρεάλ και τη Μπαρτσελόνα. Αντίθετα φίλος μου που παίζει με τον Παναθηναϊκό (3,5 αστέρια) δεν έχει τέτοια προβλήματα.

 

 

χμμμ θα το τσεκαρω απο περιεργεια ΤΩΡΑ...τυχαινει να ειμαι κι εγω Βαζελος :mrgreen:

 

Ok ετυχα με wolfsburg fc με Κυριακο!χαχαχα 1-2 ηττα για το τριφυλλι :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...