Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αυτές είναι οι φυσιολογικές ομάδες. Μάλλον το πρόβλημα αρχίζει από τα 4 αστέρια και πάνω. Ο φίλος που ανέφερα μου είπε ότι έχει φτάσει 5η κατηγορία και η δυσκολότερη ομάδα που έχει αντιμετωπίσει ήταν η Ατλέτικο Μαδρίτης. Δεν θυμάμαι αν παίζει manual ή any, αλλά δεν νομίζω να έχει καμια σημασία.

 

Αντίθετα εγώ βγάζω τον καρκίνο κάθε φορά ακόμα και για να παραμείνω σε κάτι όγδοες και ένατες κατηγορίες. Δεν είναι δυνατόν να ανταγωνιστείς αυτές τις ομάδες των 5 αστεριών, μόνο μια φορά κατάφερα και έφερα ένα 0-0 εναντίον της Ρεάλ με 5-4-1 και 90' κατενάτσιο. Από δω και μπρος το έχω τάξει ότι θα κάνω disconnect.

 

Αυτή τη φορά όμως τα κατάφερα! Αφού είδα κι αποείδα πήρα Ρεάλ και ήθελα 7 βαθμούς σε 4 αγώνες για να ανέβω κατηγορία.

 

  1. Νίκησα στον πρώτο 3-1 τη Μίλαν σχετικά εύκολα (από 0-1 στο ημίχρονο),
  2. μετά κατόρθωσα και πήρα τρελό 0-0 με την United σε πολύ καλό παιχνίδι, πώς τη γλύτωσα ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει,
  3. μετά 0-0 με τη Μπάρτσα (που ο αντίπαλος χωρίς πλάκα πρέπει να έπαιζε με 8-9 αμυντικούς, έφτανα έξω από την περιοχή και δεν ήξερα τι να κάνω)
  4. και τέλος όλα για όλα εναντίον της Σίτυ, καθώς ήθελα μόνο νίκη. Ο τύπος πραγματικά ήξερε το παιχνίδι και έκανε πολύ ωραίους συνδυασμούς αλλά νίκησα 1-0 με Παπουτσέλειο πέναλτι από το πουθενά που δεν θα το χάριζε ούτε ο Κόκκαλης στον Τζόλε. Δεν έκανα ούτε μία φάση στον αγώνα. Έπαιξα το τελευταίο ημίωρο με 5-4-1 ultra defense και κατενάτσιο του ελέους και κατάφερα να πάρω την πολυπόθητη άνοδο!
  5. Από δω και μπρος θα δοκιμάζω ομάδες μόνο μέχρι 3-3,5 αστέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, αυτές είναι οι φυσιολογικές ομάδες. Μάλλον το πρόβλημα αρχίζει από τα 4 αστέρια και πάνω. Ο φίλος που ανέφερα μου είπε ότι έχει φτάσει 5η κατηγορία και η δυσκολότερη ομάδα που έχει αντιμετωπίσει ήταν η Ατλέτικο Μαδρίτης. Δεν θυμάμαι αν παίζει manual ή any, αλλά δεν νομίζω να έχει καμια σημασία.

 

Αντίθετα εγώ βγάζω τον καρκίνο κάθε φορά ακόμα και για να παραμείνω σε κάτι όγδοες και ένατες κατηγορίες. Δεν είναι δυνατόν να ανταγωνιστείς αυτές τις ομάδες των 5 αστεριών, μόνο μια φορά κατάφερα και έφερα ένα 0-0 εναντίον της Ρεάλ με 5-4-1 και 90' κατενάτσιο. Από δω και μπρος το έχω τάξει ότι θα κάνω disconnect.

 

Αυτή τη φορά όμως τα κατάφερα! Αφού είδα κι αποείδα πήρα Ρεάλ και ήθελα 7 βαθμούς σε 4 αγώνες για να ανέβω κατηγορία.

 

  1. Νίκησα στον πρώτο 3-1 τη Μίλαν σχετικά εύκολα (από 0-1 στο ημίχρονο),
  2. μετά κατόρθωσα και πήρα τρελό 0-0 με την United σε πολύ καλό παιχνίδι, πώς τη γλύτωσα ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει,
  3. μετά 0-0 με τη Μπάρτσα (που ο αντίπαλος χωρίς πλάκα πρέπει να έπαιζε με 8-9 αμυντικούς, έφτανα έξω από την περιοχή και δεν ήξερα τι να κάνω)
  4. και τέλος όλα για όλα εναντίον της Σίτυ, καθώς ήθελα μόνο νίκη. Ο τύπος πραγματικά ήξερε το παιχνίδι και έκανε πολύ ωραίους συνδυασμούς αλλά νίκησα 1-0 με Παπουτσέλειο πέναλτι από το πουθενά που δεν θα το χάριζε ούτε ο Κόκκαλης στον Τζόλε. Δεν έκανα ούτε μία φάση στον αγώνα. Έπαιξα το τελευταίο ημίωρο με 5-4-1 ultra defense και κατενάτσιο του ελέους και κατάφερα να πάρω την πολυπόθητη άνοδο!
  5. Από δω και μπρος θα δοκιμάζω ομάδες μόνο μέχρι 3-3,5 αστέρια.

 

Χαχαχ ωραιος φιλε nzeppo!Και εγω για να ανεβω κατηγορια (απο 6 στην 5) τελευταιο ματς ηθλα νικη οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ και καταλαβαινω τι αγχος θα ειχες!οφειλω να ομολογησω παντως οτι επαιξα πιο ανοιχτα!!

 

παντως ρε παιδια μια ερωτηση.οτan εισαι σε μια κατηγορια σου πεφτουν αντιπαλοι μονο απο αυτη την κατηγορια (παντα ενοειτε με εφαμιλα αστερια) η ειναι τελειως random δηλαδη εγω που ειμαι τωρα 5 μπορει να μου πεσουν και απο την πρωτη κατηγορια ή και απο την τελευταια?Η μηπως θα μου πεφτουν απο την 3 εως 5 ?¨η μηπως παλι μονο απο την 5??? :rolleyes:

 

Υ.Γ cant wait για το επομενο τουρνουα (κυπελακι) πηρα ενα στην τελευταια κατηγορια (Ea shield) και τωρα η 5η (3-5 Continetal cup) μου φωναζει σηκωσε το το τιμημενo δεν μπορω να περιμενω!!! :P :lol: :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Sheik.

 

Ειδικά γιατί δεν είχα ιδέα για το κουμπί Jockey.

 

Το είχα δει αλλά επειδή δεν μπορούσα να καταλάβω τι κάνει στις αρχές το παράτησα και το ξέχασα μετά ότι υπάρχει.

 

Μετά από 3-4 παιχνίδια λοιπόν κατάλαβα ότι απέναντι στο Legendary ο τρόπος άμυνας που με βολέυει είναι Teammate Contain, και κάλυψη με έναν παίκτη από πίσω με Jockey μόνιμα πατημένο και όταν χρειάζεται και τρέξιμο!

 

Μια άλλη ερώτηση τώρα.

 

Επειδή το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πολύ, τελικά αξίζει το online ή όχι;

 

Από τη μία διαβάζω κάτι τέτοια...

 

 

μόνο μια φορά κατάφερα και έφερα ένα 0-0 εναντίον της Ρεάλ με 5-4-1 και 90' κατενάτσιο. Από δω και μπρος το έχω τάξει ότι θα κάνω disconnect.

 

Αυτή τη φορά όμως τα κατάφερα! Αφού είδα κι αποείδα πήρα Ρεάλ και ήθελα 7 βαθμούς σε 4 αγώνες για να ανέβω κατηγορία.

 

  1. Νίκησα στον πρώτο 3-1 τη Μίλαν σχετικά εύκολα (από 0-1 στο ημίχρονο),
  2. μετά κατόρθωσα και πήρα τρελό 0-0 με την United σε πολύ καλό παιχνίδι, πώς τη γλύτωσα ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει,
  3. μετά 0-0 με τη Μπάρτσα (που ο αντίπαλος χωρίς πλάκα πρέπει να έπαιζε με 8-9 αμυντικούς, έφτανα έξω από την περιοχή και δεν ήξερα τι να κάνω)
  4. και τέλος όλα για όλα εναντίον της Σίτυ, καθώς ήθελα μόνο νίκη. Ο τύπος πραγματικά ήξερε το παιχνίδι και έκανε πολύ ωραίους συνδυασμούς αλλά νίκησα 1-0 με Παπουτσέλειο πέναλτι από το πουθενά που δεν θα το χάριζε ούτε ο Κόκκαλης στον Τζόλε. Δεν έκανα ούτε μία φάση στον αγώνα. Έπαιξα το τελευταίο ημίωρο με 5-4-1 ultra defense και κατενάτσιο του ελέους και κατάφερα να πάρω την πολυπόθητη άνοδο!
  5. Από δω και μπρος θα δοκιμάζω ομάδες μόνο μέχρι 3-3,5 αστέρια.

 

...και γουστάρω τρελά, από την άλλη διαβάζω τα ένα σωρό προβλήματα που έχουν πολλοί είτε με bugs, ειτε με το να φαίνονται πιο αργές οι ομάδες σας από τον αντίπαλο λόγω lag, είτε με cheats και ξενερώνω.

 

Και άλλη μια ερώτηση. Στα πέναλντι το τέρμα πως το χειριζόμαστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδή το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πολύ, τελικά αξίζει το online ή όχι;

 

 

Για μένα σίγουρα ναι. Εγώ παίζω με Arsenal (πιστός και φέτος :wub:) οπότε δεν είχα θέμα ισσοροπίας με τις ομάδες. Ούτε προβλήματα με φανέλες καθώς κανείς σχεδόν δε παίζει Arsenal.

 

Στα 80 παιχνίδια που έχω παίξει online δεν έχω δει κάτι περίεργο (cheat)

 

Στα πέναλτυ πέφτεις με δεξί αναλογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Sheik.

 

Ειδικά γιατί δεν είχα ιδέα για το κουμπί Jockey.

 

Το είχα δει αλλά επειδή δεν μπορούσα να καταλάβω τι κάνει στις αρχές το παράτησα και το ξέχασα μετά ότι υπάρχει.

 

Μετά από 3-4 παιχνίδια λοιπόν κατάλαβα ότι απέναντι στο Legendary ο τρόπος άμυνας που με βολέυει είναι Teammate Contain, και κάλυψη με έναν παίκτη από πίσω με Jockey μόνιμα πατημένο και όταν χρειάζεται και τρέξιμο!

 

Μια άλλη ερώτηση τώρα.

 

Επειδή το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πολύ, τελικά αξίζει το online ή όχι;

 

Από τη μία διαβάζω κάτι τέτοια...

 

 

 

 

...και γουστάρω τρελά, από την άλλη διαβάζω τα ένα σωρό προβλήματα που έχουν πολλοί είτε με bugs, ειτε με το να φαίνονται πιο αργές οι ομάδες σας από τον αντίπαλο λόγω lag, είτε με cheats και ξενερώνω.

 

Και άλλη μια ερώτηση. Στα πέναλντι το τέρμα πως το χειριζόμαστε;

 

 

με βελακια και numpad 4 και 6 .Αν θες την γνωμη μου... ναι μωρε παρ το ...ποιο θα παρεις το αλλο το φλιπερακι του τσακατσουκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φλιπεράκι του τσακατσουκα το σέβομαι γιατί με αυτό μεγαλώσαμε! :)

Αλλά είναι όπως το λες! Φλιπεράκι.

 

Σε αντίθεση με το Φίφα που έχω πάθει την πλάκα μου.

Δεν ξέρω πόσο καλύτερο θα μπορούσε να γίνει ένα ποδοσφαιράκι από το 12.

 

Αλλά αυτός δεν είναι λόγος να παίξω online αν έχει ένα σωρό προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει τρελα το οnline φιλε μου παρα τα οποια προβληματα του(που σιγουρα καποια στιγμη με patch θα διορθωθουν). Εγω δεν εχω ασχοληθει με τιποτε αλλο, ουτε carreer ουτε τιποτα, μοναχα online και στην αρχη practice.

Επισης, οχι οτι θελω να ευλογησω τα γενια μου, αλλα ειναι πολυ καλυτερα να περνει κανεις "μικρες" ομαδες, 3-4 αστερια παρα τις υπερδυναμεις. Αν περνεις τις 5αστερες, πολυ απλα 8/10 παιχνιδια θα ειναι απεναντι σε barca-real-manutd. Θα παιζεις τα ιδια και τα ιδια. Ενω με την ΠΑΟΚαρα, δεν εχω βαρεθει ποτε, υπαρχει μεγαλη ποικιλια στις ομαδες που συναντας :P.

@Rebellion συναντας μοναχα ομαδες ιδιας δυναμικοτητας, ιδιας κατηγοριας. Δηλαδη εφοσον εισαι ξερω γω 5η κατηγορια, θα σου βρει απο εκεινη την κατηγορια, καποια ομαδα παρομοιας δυναμικοτητας με τη δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φλιπεράκι του τσακατσουκα το σέβομαι γιατί με αυτό μεγαλώσαμε! :)

Αλλά είναι όπως το λες! Φλιπεράκι.

 

Σε αντίθεση με το Φίφα που έχω πάθει την πλάκα μου.

Δεν ξέρω πόσο καλύτερο θα μπορούσε να γίνει ένα ποδοσφαιράκι από το 12.

 

Αλλά αυτός δεν είναι λόγος να παίξω online αν έχει ένα σωρό προβλήματα.

 

κι εγω το σεβομαι αλλα μεχρι το 10 το οποιο ομως δεν μου αρεσε καθολου...απο εκει και περα αυτο δεν με σεβαστηκε και γι αυτο και φιφα11,φιφα12 και παει λεγοντας λογικα...παντως απο περυσι λιγο που επαιξα καλυτερεψε αλλα ακομα φλιπερακι... τι να το κανεις!!Κοιτα δεν μου αρεσει η προπαγανδα...εδω μεσα ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του ...θα σου προτεινα να διαβασεις ξενα sites και κριτικες για προβληματα κλπ κλπ θα βγαλεις συμπερασματα παρ ολα αυτα παρε το παιχνιδι θα πω εγω....

*Στο online καποια ματσακια θα τα ευχαριστηθεις...θα κανεις και πολλα disconnect ομως :-D Για τα αλλα προβληματα οπως σου ειπα διαβασε και αλλου...

 

Φιλε, δεν με νοιαζει να συζητησω μαζι σου και τελος. Λεγε οτι θες. Ειμαι με τους θιγμενους (οπως το θετεις) γιατι και εγω πιο πανω ειπα, πιστευω πως δεν υπαρχουν cheaters και ειπες οτι οποιος δν θελει να το δει, ή δεν τον βολευει ή ειναι νιανιαρο ή την εχει δει μαγκας κλπ.....

 

Δεν εχεις τροπο και ετσι δεν με απασχολεις...

 

Και αφου λες οτι και στο 11 ειχε cheat μεσα στο game περαν απο αυτο που λεω εγω με το alt-tab....απλα ελεος, φιλε μαθε να παιζεις.

 

 

alt tab e?cheat κι εσυ στρατηγε μου!χαχα ελεος ηρεμησε!οκ θα μαθω ντακς το ειπες?ξεθυμανες? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει τρελα το οnline φιλε μου παρα τα οποια προβληματα του(που σιγουρα καποια στιγμη με patch θα διορθωθουν). Εγω δεν εχω ασχοληθει με τιποτε αλλο, ουτε carreer ουτε τιποτα, μοναχα online και στην αρχη practice.

Επισης, οχι οτι θελω να ευλογησω τα γενια μου, αλλα ειναι πολυ καλυτερα να περνει κανεις "μικρες" ομαδες, 3-4 αστερια παρα τις υπερδυναμεις. Αν περνεις τις 5αστερες, πολυ απλα 8/10 παιχνιδια θα ειναι απεναντι σε barca-real-manutd. Θα παιζεις τα ιδια και τα ιδια. Ενω με την ΠΑΟΚαρα, δεν εχω βαρεθει ποτε, υπαρχει μεγαλη ποικιλια στις ομαδες που συναντας :P.

@Rebellion συναντας μοναχα ομαδες ιδιας δυναμικοτητας, ιδιας κατηγοριας. Δηλαδη εφοσον εισαι ξερω γω 5η κατηγορια, θα σου βρει απο εκεινη την κατηγορια, καποια ομαδα παρομοιας δυναμικοτητας με τη δικη σου.

 

Δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί το σύστημα.

 

Δηλαδή αν πάρω Παναθηναϊκό και ανέβω κατηγορίες δε θα έχω μετά πρόβλημα που θα αντιμετωπίζω καλύτερες ομάδες;

 

Τέσπα ΟΚ τρείς γνώμες φτάνουν, θα το πάρω, και θα δω τι παίζει.

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Θα αντιμετωπιζεις παντοτε ομαδες ιδιας δυναμικοτητας με τη δικη σου. Το οτι ανεβαινεις κατηγορια στην ουσια σημαινει οτι απλα ανεβαινει το επιπεδο των παικτων και οχι απαραιτητα των ομαδων(αφου μπαρτσελονα θα συναντησεις και στην 10 κατηγορια, αρκει να παρεις 5αστερη ομαδα). Αλλο να παιξει εστω με τον Παναθηναικο ενας πρωταρης κι αλλο ενας που ασχολειται χρονια με το φιφα. Ο πρωταρης, θα μεινει στις τελευταιες κατηγοριες, ο αλλος θα φτασει ψηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Juventus θα παίρνω βασικά. :)

 

Και μια τελευταία ερώτηση!

 

Είναι αξιόπιστο αυτό το σάϊτ;

http://www.onlinekeystore.com/

Η παίζει να έχω πρόβλημα; (RELOADED) ;)

Είναι σχετικά γνωστό site αλλά κάποιοι άλλοι insomniacs είχαν πρόβλημα (όχι με το Fifa όμως). Πχ. http://www.insomnia.gr/topic/251825-star-wars-the-old-republic/page__pid__4338811__st__380#entry4338811

 

Εγώ ψώνισα 2 κλειδιά από εδώ, χωρίς προβλήματα: http://cdkeyshere.com/fifa-12-cd-key.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα χθες μερικά παιχνίδια online με πολλούς παίκτες 3χ3,4χ5 και έπαθα πλάκα με το παιχνίδι. Νόμιζες ότι και οι άλλοι παίκτες είναι στον ίδιο χώρο και όχι στο δίκτυο. Αλλά να κάνω και μια ερώτηση σε γνώστες του παιχνιδιού. Μπορούν να παίξουν 2 από το ίδιο pc με άλλουs από το δίκτυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Sheik.

 

 

 

Μια άλλη ερώτηση τώρα.

 

Επειδή το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πολύ, τελικά αξίζει το online ή όχι;

 

 

 

 

 

Αν δεν αξιζει ΑΥΤΟ το online του Fifa 12 ποιο αξιζει!!??!! κια το λεω γιατι μεχρι τωρα ειναι το καλυτερο online mode σε οποιοδηποιτε παιχνιδι για μενα..δεν μπορω να σκεφτω καποιο καλυτερο!! :-D

 

 

@Rebellion συναντας μοναχα ομαδες ιδιας δυναμικοτητας, ιδιας κατηγοριας. Δηλαδη εφοσον εισαι ξερω γω 5η κατηγορια, θα σου βρει απο εκεινη την κατηγορια, καποια ομαδα παρομοιας δυναμικοτητας με τη δικη σου.

 

Thanx ρε συ Sheik!!Τι λεει ποτε θα ξαναπαιξουμε κανα 2v2??Περιμενω να εισαι 100% βελτιωμενος απο την τελευταια φορα ε!!!!Παντως σημερα που επαιξα καποια ματς div 5 μου φανηκαν ψιλοnoobαδες οι αντιπαλοι εκτος απο εναν..Τωρα παιζει βεβαια να βελτιωθηκα και εγω :P B) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...