Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμία σχέση με το προηγούμενο. Είναι σίγουρα πολύ καλύτερο.

 

Αν μπορουσες να το συμπτύξεις καμία σειρά για να το κάνεις 2 σελίδες θα ήταν καλά. Αλλιώς νομίζω θα είναι εξίσου καλό αν βάλεις spacing 1,15 ή 1,2 σε όλο το CV οποτε και γίνεται πιο ευανάγνωστο και φαίνεται πιο μεγάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Better? Θα φάει στρώσιμο , έγινε με το europass...αλλά....better?

 

καλο αλλα αρκετα λαθη

φαινεσαι οτι εισαι ελληνας απο αυτα που γραφεις

The management of the sales department and relationship with particular customers

- planning and managing the full relationship between the company and its most important key customers.

 

transaction of sale sales transaction and goods? purchace

kai alla

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο αλλα αρκετα λαθη

φαινεσαι οτι εισαι ελληνας απο αυτα που γραφεις

The management of the sales department and relationship with particular customers

- planning and managing the full relationship between the company and its most important key customers.

 

transaction of sale sales transaction and goods? purchace

kai alla

 

Αχ αυτά τα Engreek μας....μας κοστίσανε grades ως φοιτητές....... :D :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολούμαι με τις 7 σελίδες συζήτησης παρά μόνο με το ΟΡ.

 

Το όλο θέμα είναι τι θέλει κανείς από την ζωή. Αυστραλία, Εμιράτα, Κατάρ, Κύπρος, Σιγκαπούρη, Hong Kong.

Αν θες να δουλέψεις σκληρά μέχρι τα 70, ζώντας για το σύστημα με ότι αυτό συνεπάγεται (οικογένεια, παιδιά λοιπές υποχρεώσεις)

 

Διαφορετικά μάζεψε 20-30 χιλιάρικα και κάντη για κανένα ψαροχώρι ή βουδιστικό μοναστήρι στην ΝΑ Ασία (Καμπότζη, Βιετνάμ, Λάος) σβήνωντας το παρελθόν και ζώντας απλοϊκά.

Ίσως βρεθούμε κάπου εκεί, σε μια διετία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρόντισε να έχεις ενα πιατο φαγητό και κάτσε στα αυγά σου.Ετσι κι αλλιώς σε 1-2-3 χρόνια θα σκάσει ο πλανήτης ολόκληρος και θελω να πιστεύω πως θα αλλάξουν πολλά πράγματα.Η κατάσταση οπως και εσύ ομολογείς εχει φτάσει στον Π-Α-Τ-Ο.Οχι αγχος κ.τ.λ πιές λίγο αλκοόλ να χαλαρώνεις και γραψε τα ολα στα αρχίδια σου!Κανονικά και με το νόμο.Επίσης φρόντισε μην κανεις κανένα λάθος και παντρευτείς τίποτα ή παρεις κανένα δανειο γιατί καταλαβαίνεις...Συνέχισε την αναζήτηση εργασίας και αν κάτσει έκατσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρόντισε να έχεις ενα πιατο φαγητό και κάτσε στα αυγά σου.Ετσι κι αλλιώς σε 1-2-3 χρόνια θα σκάσει ο πλανήτης ολόκληρος και θελω να πιστεύω πως θα αλλάξουν πολλά πράγματα.

 

Το λένε τα άστρα? :rolleyes:

 

Η κατάσταση οπως και εσύ ομολογείς εχει φτάσει στον Π-Α-Τ-Ο.Οχι αγχος κ.τ.λ πιές λίγο αλκοόλ να χαλαρώνεις και γραψε τα ολα στα αρχίδια σου!Κανονικά και με το νόμο.Επίσης φρόντισε μην κανεις κανένα λάθος και παντρευτείς τίποτα ή παρεις κανένα δανειο γιατί καταλαβαίνεις...Συνέχισε την αναζήτηση εργασίας και αν κάτσει έκατσε.

 

Η αδερφή μου σήμερα γέννησε το 2ο παιδί της ( ..ευχαριστώ...ευχαριστώ.... :mrgreen: )..Δυστυχώς τις το πήρανε με καισαρική = 4 χιλιάρικα + 3 χιλιάρικα για τις διαμονες + γιατρους +++ ....μαζεύουμε λεφτά οι συγγενείς να της τα δώσουμε σημερα μέχρι,και αν, τα πάρει απο το ΙΚΑ .....με 2.000 στο σπίτι , και με ένα παιδί , δεν τους φτάνανε τα λεφτά ούτε για ζήτω...δεν είχανε , ούτε να πιουνε έναν καφέ στην δουλειά τους , καλα για έξοδο ούτε συζήτηση...την βγάζανε με 10 ευρώ ολόκληρη εβδομάδα.

 

Όσο για αλκοολ , στην Αγγλία έζησα 5 χρόνια , και να επισυνάψω μια φωτό 12κιλης συλλεκτικής νταμιτζάνας που κατεβάσαμε 6 άτομα....

 

Ελπίδα....αυτό θέλω...ελπίδα.....και αξιοπρέπεια.....αυτό είναι το νόημα του νήματος....

post-61774-0-94450400-1303940734_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν είχα ακολουθήσει τον κλαδο σου θα έφευγα για Αυστραλία.

 

Απ ότι έχω δει ζητάνε αρκετούς πάνω στον τομέα σου

 

 

Πάντως για να έρθει κάποιος "down under" ε δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα, θέλει διαδικασία ειδικά άμα δεν έχεις υπηκοότητα.

Έγω βαρεθεί να απαντάω σε φίλους μου που με ρωτάνε "πως θα έρθω εδώ, etc, etc". Πρόσφατα μάλιστα διάβασα ότι απο ελλάδα έχουν κάνει περιπου 50.000 αιτήσεις για να έρθουν εδώ. Αλλά εδώ δεν είναι ξέφραγκο αμπέλι.

 

Έριξα μια ματιά στο cv του topic starter. οκ δε λέω παίζουν δουλειές εδώ, αλλά ξαναλέω είναι διαδικασία με τη βίζα, κλπ κλπ. βέβαια zazik αν ενδιαφέρεσαι για εδώ στείλε κανα π.μ. να σου στείλω τπτ links να ρίξεις μια ματιά. Είμαι κάτι παραπάνω από 2 χρόνια εδώ, και ενώ θα μπορούσα να έχω βιώσει αρκετό ρατσισμό (multicultural environment, "ήρθες να μας φας την θέση παλιο έλληνα"), μπορώ να πω με σιγουριά ότι οι άνθρωποι δεν έχουν κόμπλεξ, μου συμπεριφέρθηκαν πιο καλά από τους συμπατριώτες μου στην Ελλάδα, ("δεν έχω να σε πληρώσω πάρε τα @@ μου", "δούλευε 12ωρο αλλιώς το πούλο, έχω άτομα που με παρακαλάνε για τη θέση σου" καταστάσεις και όχι μόνο). Τι να λέμε, εδώ όταν πήγα εφορία την πρώτη φορά, αφού είχα κλείσει ραντεβού μου είχανε και έλληνα διερμηνέα μην τυχόν δεν καταλάβαινα κανέναν οικονομικό όρο (τσάμπα εννοείται). Αυτό ήταν που με κέρδισε από την πρώτη στιγμή. Ότι δεν έχει σημασία από που είσαι, είμαστε όλοι ίσοι. Όχι σαν κάτι παλικάρια που νομίζουνε ότι οι έλληνες είναι η άρια φυλή και όλοι οι άλλοι να πάνε να γ#$#$$#.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολούμαι με τις 7 σελίδες συζήτησης παρά μόνο με το ΟΡ.

 

Το όλο θέμα είναι τι θέλει κανείς από την ζωή. Αυστραλία, Εμιράτα, Κατάρ, Κύπρος, Σιγκαπούρη, Hong Kong.

Αν θες να δουλέψεις σκληρά μέχρι τα 70, ζώντας για το σύστημα με ότι αυτό συνεπάγεται (οικογένεια, παιδιά λοιπές υποχρεώσεις)

 

Διαφορετικά μάζεψε 20-30 χιλιάρικα και κάντη για κανένα ψαροχώρι ή βουδιστικό μοναστήρι στην ΝΑ Ασία (Καμπότζη, Βιετνάμ, Λάος) σβήνωντας το παρελθόν και ζώντας απλοϊκά.

Ίσως βρεθούμε κάπου εκεί, σε μια διετία.

 

 

Άκρως ενδιαφέρουσα η ιδέα σου..Αλλά θα την βγάλεις με 30.000?? Και για πόσο καιρό θα την βγάλεις?

Το σκέφτεσαι σοβαρά αυτό δηλαδή? Όχι ότι μου φαίνεται παράλογο ή κάτι..Απλά θα θελα να δω πως το βλέπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά συγγνώμη για αυτούς που είναι σε δίλημμα να φύγουν εξωτερικό!

Εργασία ως Web Developer στο Manchester!

 

Και επειδή την έκανα την ζημιά..

 

Αντε βρε καλό ταξίδι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτή η χώρα δεν αξίζει κάστανο.

Πάνε και κάνε μάγκες τους Άγγλους όπως κάποτε έκαναν οι προηγούμενοι τους Γερμανούς.

 

Μη ξαναγυρίσεις ΠΟΤΕ όμως.

Μη φας τον παπά που έφαγαν οι παλιοί και γύρισαν.

Να είσαι σίγουρος πως δε θα έχει αλλάξει τίποτε προς το καλύτερο.

 

Τουλάχιστον να γίνει αποποινικοποίηση για να τη παλέψουμε και εμείς που θα μείνουμε πίσω σε καμιά παραλία.

http://www.youtube.com/watch?v=ktR3o0sLjZ4&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι πριν 2 μήνες ήμουν ακριβώς σε ίδια, μην πω και χειρότερη θέση ψυχολογικά. όχι τώρα με τα 500 ευρώ έπιασα τον παπά από τα @@ αλλά τουλάχιστον πληρώνω τον καφέ και το κινητό μου, γιατί ούτε λόγος για παραπάνω...

 

δεν έχω το δικό σου επίπεδο μόρφωσης, ούτε καν τι να λέμε τώρα, το έψαχνα συνεχώς για έξω αλλά λόγο φτωχού βιογραφικού(ΤΕΙ + proficiency = clain main) δεν είδα ανταπόκριση. Είναι και η μαύρη εργασία που δεν μπορείς να αποδείξεις, δεν είχα ξαναδουλέψει με ένσημα φαντάσου....

 

μια προτροπή, φύγε και μην ξαναγυρίσεις πίσω. Αν προσωπικά μου δωθεί η ευκαιρία την έχω κάνει για αλλού χωρίς 2η σκέψη. όπου γης και πατρίς άλλωστε. Παρακολουθώ τα νέα για τις βίζες στην Αυστραλία, άμα ανοίξουν θα είμαι από τους 1ους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν είναι τόσο εύκολο να φύγεις..Όποιος έχει φύγει καταλαβαίνει.

 

Ολοι λέμε να φύγω να πάω αλλού να βρώ την υγειά μου αλλα μετά απο 5 χρόνια παρακαλαμέ να γυρίσουμε.

Δυστηχώς όσοι εχουν μεγαλώσει στην Ελλάδα και εχουν μάθει με τον ελληνικό τρόπο ζωής ( δηλαδή όσοι είναι απο 20 + πάνω) δύσκολα θα τα καταφέρουν μόνιμα στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς όσοι εχουν μεγαλώσει στην Ελλάδα και εχουν μάθει με τον ελληνικό τρόπο ζωής ( δηλαδή όσοι είναι απο 20 + πάνω) δύσκολα θα τα καταφέρουν μόνιμα στο εξωτερικό.

 

παρακαλω ανεπτυξε το σκεπτικο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...