Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε φίλε μου εννοώ αυτο που καταλαβαίνουμε όλοι μας!

Καφέ,Παραλία,Θάλασσα,Μπαράκια,Φαγητό,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ κτλ κτλ

 

Όσο ασήμαντα και να σου φαίνονται ξέρεις πόσο σημαντικά είναι??

 

Ας πούμε οτι πας π.χ Αγγλία. ( ήμουν όλο το πάσχα εκεί και γενικά την λατρεύω την Αγγλία)

 

καφέ : No Frappe, No milkshakes, Γενικά εκεί δεν έχουν μίξερ! :confused: Τέςπα παέι στο διάλο ο καφές. Συμβιβάζεσαι.

 

Παραλία- Θάλασσα: χμ...Ελλάδα είσαι ρε παιδί μου έχεις μάθει αλλιώς να περνάς το καλοκαίρι σου. Όλοι ξέρουμε πως..περιττό να συνεχίσω να αναλύω παραλία..

 

Μπαράκια: Ποτέ δεν ήμουν τρελός φαν της νυχτερινής διασκέδασεις, αλλα πήγα σε μια pub στο Λονδίνο,ωραία ατμόσφαιρα,ωραία μπύρα γενικά ωραίο κλίμα μου άρεσε πολύ! Μέχρι που πάει 23:00 και έρχεται ο barman και λέει "Guys 15 minutes. No more. Thank you! " 23:20 είχαν κλειδώσει το μαγαζί. Ε όχι και οτι καλύτερο..

 

Φαγητό: Πραγματικά μεγάλο κακό αυτο. Να μην εχει μια σαλάτα της προκοπής! ( καλα δεν αναφέρω μπιφτέκια,σουτζουκάκια,τηγανιτές πατάτες και τέτοια) Να μην έχει ενα τζατζίκι! Μια χωριάτικη ρε αδερφέ!

 

Φιλοξενία: Πραγματικά ωραίοι τύποι οι Άγγλοι και φιλόξενοι αρκετά! Αλλα ξέρεις τι είναι να πηγαίνεις σε καφετέρια , να παραγγέλνεις 2 καφέδες και να σου φέρνει 2 καφέδες? Ούτε κουλουράκι ούτε μπισκότο ουτε τίποτα( εννοείται αν θές πάς και αγοράζεις απο το μπάρ. Μπορείς να αγοράσεις 1-2-5 κουλουράκια.) Να παίρνεις 2 μπύρες 500ml και να σου φέρνει μόνο τις μπύρες! Ούτε ενα αγγουροκάροτο ή ενα ξηρό καρπό.

 

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ:Εδω παίζονται όλα. Περιττό οτι και να πω. Πώς θα νιώσεις που θα δείς το παιδι της αδερφής- αδερφού σου να είναι μια 2 χρονών και μια 12 ?πως θα νιώσεις που θα αφήσεις τον αδερφό σου π.χ 25 χρονών και θα τον ξαναδείς 40 ? Θα μου πείς θα έρχομαι Ελλάδα τακτικά..( οκ αφου το καταφέρεις αυτό που πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα το κάνεις γιατί όλοι νομίζουμε οτι στο εξωτερικό έχουν 2-3 μήνες άδεια )θα χάνεις στιγμές και αυτο θα το μετανιώνεις μια ζωή. Και να σου πω και το χειρότερο σενάριο. Πώς θα νιώσεις π.χ αν είσαι Αγγλία και μάθεις οτι πέθανε κάποιος καντινός σου άνθρωπος? οτι αρρώστησε βαριά και δεν μπορείς να τον δείς?? Απαίσια είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά αυτά που λες αλλά σαν "το κοιμάμαι ήσυχος" δεν έχει.

Αυτό για την οικογένεια ΟΚ. Εκεί είναι το αρνητικό της υπόθεσης.

Βέβαια εξαρτάτε και την οικογένεια γιατί μπορεί π.χ. η αδερφή σου που λες να σου ζητάει συνέχεια δανικά και η γυναίκα σου να σου τα κάνει τσουρέκια επειδή της έδωσες.

 

Εγώ ψηφίζω σιγουριά αντί για τζιγεροσαρμά. Αν τον γουστάρω πολύ στη τελική θα κάτσω να τον φτιάξω σπίτι μου στην Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σεβαστα ολα οσα ειπες

αλλα υπαρχουν και counterarguments

φυσικα βαριεμαι να τα γραψω ολα

αλλα here goes

η αλαβαστρινη επιδερμιδα μου δεν μου επιτρεπει να ψηνωμαι στον ηλιο

αλλα επισης βαριεμαι να καθομαι στην παραλια

 

υποθετω οτι καφε μπορεις να φτιαξεις και μονο σου

και αν δεν εχουν fuck them πηγαινε σε αλλη χωρα

 

τα εχτρα κουλουρακια ειναι το τσαμπα που εχεις ηδη πληρωσει

 

κατι θα βρεις απο τηγανιτο στην αγγλια δεν σε φοβαμαι

 

εχεις εμπειρια απο θανατο γενικα και αοριστα? περιμενες ποτε απεξω απο το δωματιο του νοσοκομειου για να σου πουν οτι πεθανε? εχεις πει ποτε καλυνυχτα σε κανεναν και το επομενο πρωι να ακους την μανα του να ουρλιαζει επειδη πηγε στην αναγνωριση πτωματος του παιδιου της? εχεις συμμετεχει ποτε στα πρακτικα της κηδειας [ανοιγμα σπιτιων etc]επειδη εσυ ησουν ποιο κοντα η επειδη σε εσενα ετυχε ο κληρος?

 

και ολα αυτα να μην ισχυουν

σκεψου κατι αλλο που ειναι το ποιο σημαντικο

με το να σπουδασεις αυτο που σου εκανε "κλικ" διαλεξες την εξελιξη? σωστα?

αν ναι τοτε γιατι να παραμεινεις σε μια κοινωνια που ειναι βαθια συντηριτικη...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ:Εδω παίζονται όλα. Περιττό οτι και να πω. Πώς θα νιώσεις που θα δείς το παιδι της αδερφής- αδερφού σου να είναι μια 2 χρονών και μια 12 ?πως θα νιώσεις που θα αφήσεις τον αδερφό σου π.χ 25 χρονών και θα τον ξαναδείς 40 ? Θα μου πείς θα έρχομαι Ελλάδα τακτικά..( οκ αφου το καταφέρεις αυτό που πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα το κάνεις γιατί όλοι νομίζουμε οτι στο εξωτερικό έχουν 2-3 μήνες άδεια )θα χάνεις στιγμές και αυτο θα το μετανιώνεις μια ζωή. Και να σου πω και το χειρότερο σενάριο. Πώς θα νιώσεις π.χ αν είσαι Αγγλία και μάθεις οτι πέθανε κάποιος καντινός σου άνθρωπος? οτι αρρώστησε βαριά και δεν μπορείς να τον δείς?? Απαίσια είμαι σίγουρος.

 

Στα άλλα δε συμφωνώ γιατί όλα είναι θέμα καθαρά συνήθειας και είναι κάτι που αλλάζεται, αλλά στο τελευταίο συμφωνώ απόλυτα, και ήταν ένας απο τους λόγους (πέραν των αντι-Αμερικανικών μου αντιλήψεων) που δεν έκατσα στις ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχεις εμπειρια απο θανατο γενικα και αοριστα? περιμενες ποτε απεξω απο το δωματιο του νοσοκομειου για να σου πουν οτι πεθανε? εχεις πει ποτε καλυνυχτα σε κανεναν και το επομενο πρωι να ακους την μανα του να ουρλιαζει επειδη πηγε στην αναγνωριση πτωματος του παιδιου της? εχεις συμμετεχει ποτε στα πρακτικα της κηδειας [ανοιγμα σπιτιων etc]επειδη εσυ ησουν ποιο κοντα η επειδη σε εσενα ετυχε ο κληρος?

 

και ολα αυτα να μην ισχυουν

σκεψου κατι αλλο που ειναι το ποιο σημαντικο

με το να σπουδασεις αυτο που σου εκανε "κλικ" διαλεξες την εξελιξη? σωστα?

αν ναι τοτε γιατι να παραμεινεις σε μια κοινωνια που ειναι βαθια συντηριτικη...?

 

Τα άλλα με το φαγητό και τις παραλίες είναι καθαρά προσωπικό θέμα του καθένα. ούτε εμενα με πειράζουν τρελά αλλα θα με ενοχλούσαν λίγο και τα αναφέρω!

 

Οχι σε τέτοια περίπτωση τόσο extreme περι θανάτου δεν έτυχε να ήμουν ποτέ. Αλλα σίγουρα θα είχα δεί τον "μακαρίτη" πιο πολλές φορές απο το αν ήμουν στο εξωτερικό.

 

Άλλο να κάνεις να δείς τον παππού σου π.χ 2 βδομάδες και άλλο 2 χρόνια. στην δεύτερη περίπτωση σίγουρα θα πείς " Ρε γαμώτο δεν πρόλαβα να τον χορτάσω! " ή κατι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε φίλε μου εννοώ αυτο που καταλαβαίνουμε όλοι μας!

Καφέ,Παραλία,Θάλασσα,Μπαράκια,Φαγητό,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ κτλ κτλ

 

Όσο ασήμαντα και να σου φαίνονται ξέρεις πόσο σημαντικά είναι??

 

Ας πούμε οτι πας π.χ Αγγλία. ( ήμουν όλο το πάσχα εκεί και γενικά την λατρεύω την Αγγλία)

 

 

 

Συγνώμη αγορίνα , αλλά όλα αυτά που τα επιχειρήματα είναι γλυκανάλατα , άσε που μπορώ να στα αναιρέσω όλα....

Πχ. Με 500-800 Ευρω , πως θα πας στην παραλία? Θέλεις 20 ευρώ βενζίνη(και παραπάνω) , καφέδες , τίποτε ξαπλώστρες , σκατουλακια φαγητακια....μια 60αρα στο νερό.

 

Για να πας μια εκδρομη , Σ/Κ στο Ναύπλιο πχ , θέλεις...150 Ευρώ για βενζίνη πάνε-έλα ,διόδια 30 Ευρω πανε έλα 60-80 Ευρώ το βράδυ διαμονη , φαγητά-ποτα , μαλακιουλες...για ένα Σ/Κ μια 400αρα δεν σου φτάνει.

Για διακοπές σε Σαντορίνες κκαι λοιπα....κάνε λογαριασμό..

 

Επίσης , το ανήψι σου δεν θέλεις να του κάνεις ένα δώρο? With what? Με κουκιά?

Ποιος είπε ότι θέλει να κάνει οικογένεια? Να τον στείλω σε έναν καλό ψυχίατρο....

 

Μήπως κοινωνικά είμαστε καλά? Βλέπεις μια γενικότερη κατάθλιψη , ακόμα και στο TRENDY - Club , in the mix να πας...άδεια μαγαζια , πεσμένα πράγματα , φλερτ τπτ , γτπ όλα....

 

Λίγο κρασί λίγο θάλλασσα και το αγόρι μου , έχουνε τελειώσει για αυτή την χώρα ανεπιστρεπτί......

 

Τσίμπα και ένα βίντεο για να δεις πόσο κάφροι ημαστε οι Έλληνες :-D

 

http://www.youtube.com/watch?v=sa7hvJCa864

 

Ps : όσοι υπήρξαμε φοιτητές στο εξωτερικό δεν πάθαμε τίποτε...αλήθεια στο λέω..οι ελληνάρες γκρινιάζανε για το σουβλάκι και τον φραπέ , ακριβώς όπως εσύ...δεν κοιτάζανε να προσαρμοστουνε και να περάσουνε καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία φίλε μου τότε αφού εξω περνούσες τέλεια γιατι γύρισες?

Και γιατί άνοιξες αυτό το θέμα?

 

Μπορούσες άνετα αφου δεν είδες προκοπή εδω να ξαναγυρνούσες εξω και οχι να ψάχνεις οτι είδους δουλειά! Σωστά?

 

Φίλε σε ΌΛΟΥΣ τους Έλληνες υπάρχει αυτό που αναφέρω πιο πάνω! Είτε σ'αρεσει είτε οχι!

 

Γι'αυτό είσαι στην Ελλάδα τώρα που μιλάμε και οχι στο UK!

Και στην τελική καλύτερα 100 € Σ/Κ για διακοπές τέλειες παρά Αγγλία και οπουδήποτε αλλού και ολο το καλοκαίρι να κάνεις 1 μπάνιο.

Φίλε μου δεν είναι κακό!

Ετσι έμαθες! ΈΛΛΗΝΑΣ είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αγορίνα , αλλά όλα αυτά που τα επιχειρήματα είναι γλυκανάλατα , άσε που μπορώ να στα αναιρέσω όλα....

Πχ. Με 500-800 Ευρω , πως θα πας στην παραλία? Θέλεις 20 ευρώ βενζίνη(και παραπάνω) , καφέδες , τίποτε ξαπλώστρες , σκατουλακια φαγητακια....μια 60αρα στο νερό.

 

Για να πας μια εκδρομη , Σ/Κ στο Ναύπλιο πχ , θέλεις...150 Ευρώ για βενζίνη πάνε-έλα ,διόδια 30 Ευρω πανε έλα 60-80 Ευρώ το βράδυ διαμονη , φαγητά-ποτα , μαλακιουλες...για ένα Σ/Κ μια 400αρα δεν σου φτάνει.

Για διακοπές σε Σαντορίνες κκαι λοιπα....κάνε λογαριασμό..

 

Επίσης , το ανήψι σου δεν θέλεις να του κάνεις ένα δώρο? With what? Με κουκιά?

Ποιος είπε ότι θέλει να κάνει οικογένεια? Να τον στείλω σε έναν καλό ψυχίατρο....

 

Μήπως κοινωνικά είμαστε καλά? Βλέπεις μια γενικότερη κατάθλιψη , ακόμα και στο TRENDY - Club , in the mix να πας...άδεια μαγαζια , πεσμένα πράγματα , φλερτ τπτ , γτπ όλα....

 

Λίγο κρασί λίγο θάλλασσα και το αγόρι μου , έχουνε τελειώσει για αυτή την χώρα ανεπιστρεπτί......

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..Το βλέπω από πρώτο χέρι-παρεπιπτόντως μένω ακόμα με τους δικούς μου και δεν έχω έξοδα που μπορεί να έχουν άλλοι-που δεν μου μένουν λεφτά ούτε για ζήτω..Και δεν κάνω καμιά τρελή ζωή..Ούτε κάθε μέρα βγαίνω..

Και οκ συμφωνώ ότι θα μου λείψουν οι δικοί μου άνθρωποι..Αλλά αν πας κάπου Ευρώπη, ε δεν μιλάμε και για τις τρελές αποστάσεις..Και εσύ θα έρχεσαι και οι δικοί σου..Δεν έχεις την καθημερινή επαφή, αλλά και η καθημερινή επαφή φθείρει πολύ τις σχέσεις..Ειδικά τις οικογενειακές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γι'αυτό είσαι στην Ελλάδα τώρα που μιλάμε και οχι στο UK!

Και στην τελική καλύτερα 100 € Σ/Κ για διακοπές τέλειες παρά Αγγλία και οπουδήποτε αλλού και ολο το καλοκαίρι να κάνεις 1 μπάνιο.

Φίλε μου δεν είναι κακό!

Ετσι έμαθες! ΈΛΛΗΝΑΣ είσαι!

 

ΔΕν με κατάλαβες....ΔΕΝ "ΒΓΑΙΝΕΙΣ" ΠΛΕΟΝ για να κανεις την "Εληνικη" ζωή......πάρτο χαμπάρι......μετρας μεχρι και το cent.....διαβασε καλύτερα......

 

Εντιτ : Εδώ το Πάσχα δεν έφυγε σχεδον κανείς απο Αθήνα , που παλια γινότανε της εκδιδόμενης.....Και φέτος με το πολύ,πολύ ζορι , οι πατεράδες μας βγάλανε τα έξοδα του αρνιου και του τραπεζιου...οι πατεράδες μας...ΟΧΙ εμείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..Το βλέπω από πρώτο χέρι-παρεπιπτόντως μένω ακόμα με τους δικούς μου και δεν έχω έξοδα που μπορεί να έχουν άλλοι-που δεν μου μένουν λεφτά ούτε για ζήτω..Και δεν κάνω καμιά τρελή ζωή..Ούτε κάθε μέρα βγαίνω..

Και οκ συμφωνώ ότι θα μου λείψουν οι δικοί μου άνθρωποι..Αλλά αν πας κάπου Ευρώπη, ε δεν μιλάμε και για τις τρελές αποστάσεις..Και εσύ θα έρχεσαι και οι δικοί σου..Δεν έχεις την καθημερινή επαφή, αλλά και η καθημερινή επαφή φθείρει πολύ τις σχέσεις..Ειδικά τις οικογενειακές..

Ε καλά δεν είναι ακριβώς έτσι για την απόσταση αλλα τεσπα!

Πόσα χρήματα βγάζεις τον μήνα και δεν σου φτάνουν??

έχεις έξοδα?

 

ΔΕν με κατάλαβες....ΔΕΝ "ΒΓΑΙΝΕΙΣ" ΠΛΕΟΝ για να κανεις την "Εληνικη" ζωή......πάρτο χαμπάρι......μετρας μεχρι και το cent.....διαβασε καλύτερα......

 

Καλύτερα μίση Ελληνική ζωή παρα καθόλου! Και δεν είπε κανείς να κάνεις την μοσχαρίσια Ελλήνική ζωή που είναι 24/7 σε μπαράκια - ταβέρνα!

 

ΥΓ: ΔΕΝ λεω οτι η Ελλάδα ειναι και γαμώ τις χώρες για να μείνει κάποιος. Απλά λέμε πως θα φανεί στο Έλληνα το εξωτερικό σε σχέση με την Ελλάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά δεν είναι ακριβώς έτσι για την απόσταση αλλα τεσπα!

Πόσα χρήματα βγάζεις τον μήνα και δεν σου φτάνουν??

έχεις έξοδα?

 

 

Καταρχήν να πω ότι είμαι κοπέλα..Οποτε μπορείς να καταλάβεις τη σχέση που έχω με τις πιστωτικές...Αυτό το λάθος έκανα χρόνια τώρα..Ε και αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να τις ξαποστείλω..Και αυτό βασικά κάνω..Ξεχρεώνω γιατί συν των άλλων,έτσι όπως είναι εδώ τα πράγματα,δεν ξέρεις τι θα γίνει σε έναν μήνα..Μπορεί να μην έχεις δουλειά ας πούμε..Γι'αυτό θέλω να μην χρωστάω τίποτα οπότε ότι και να γίνει δεν θα με κυνηγάει κανένας..Για να σου απαντήσω κιόλας, βγάζω 900 ευρώ το μήνα..

Αλλά να σου πω και κάτι? Και κάρτες να μην είχα, θα μου έφταναν αυτά για να πάω να ζήσω μόνη μου? Δεν νομίζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να πω ότι είμαι κοπέλα..Οποτε μπορείς να καταλάβεις τη σχέση που έχω με τις πιστωτικές...Αυτό το λάθος έκανα χρόνια τώρα..Ε και αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να τις ξαποστείλω..Και αυτό βασικά κάνω..Ξεχρεώνω γιατί συν των άλλων,έτσι όπως είναι εδώ τα πράγματα,δεν ξέρεις τι θα γίνει σε έναν μήνα..Μπορεί να μην έχεις δουλειά ας πούμε..Γι'αυτό θέλω να μην χρωστάω τίποτα οπότε ότι και να γίνει δεν θα με κυνηγάει κανένας..Για να σου απαντήσω κιόλας, βγάζω 900 ευρώ το μήνα..

Αλλά να σου πω και κάτι? Και κάρτες να μην είχα, θα μου έφταναν αυτά για να πάω να ζήσω μόνη μου? Δεν νομίζω..

 

Να πας να ζήσεις μόνη σου δεν νομίζω αλλα θα μπορούσες να μαζεύεις κάποια χρήματα απο το μηνιαίο σου εισόδημα και όταν μαζευτεί ενα καλό ποσό λογικά θα γινόταν. αν βρείς ενοίκιο με 200 € ( οσο καλό διαμέρισμα μπορεί να είναι αυτό ) πιστεύω οτι θα ψιλοέβγαινες οικονομικά!

( αλλα πάντα θα μετράς τα € )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας να ζήσεις μόνη σου δεν νομίζω αλλα θα μπορούσες να μαζεύεις κάποια χρήματα απο το μηνιαίο σου εισόδημα και όταν μαζευτεί ενα καλό ποσό λογικά θα γινόταν. αν βρείς ενοίκιο με 200 € ( οσο καλό διαμέρισμα μπορεί να είναι αυτό ) πιστεύω οτι θα ψιλοέβγαινες οικονομικά!

( αλλα πάντα θα μετράς τα € )

 

Το θέμα του νήματος είναι η αξιοπρέπεια και η ποιότητα ζωής.....

Παίρνεις 900. Πολύ καλά λεφτά για σήμερα.

 

Ας πούμε ότι πας να συζήσεις με το αγόρι σου ( με σκοπο να προχωρήσετε.Και ας πουμε ότι το αγόρι παίρνει άλλα 900. Για να ξεκινήσεις , να μπεις δηλαδή σε ένα σπίτι , θέλεις 4-5 χιλιάδες ευρώ.

Διότι ένα δυάρι-τριάρι , σεβαστό σπίτι...θέλει 3 νοικια μπροστά , θέλει τα έπιπλα ,,πλυντηρια,ψυγεια,κουζινες, θέλει το τουτο και το κείνο , και θέλει να χρεώσεις κάρτες.Και δεν πας στο ΙΚΕΑ να πάρεις πράγματα, πως να το κάνουμε....

450 Ευρώ + φαγητό + κάρτες + λογαριασμοι , + , + , +...

Αν έρθει και ένα παιδί....Ο ένας μισθός σε αυτό θα πηγαίνει....

 

Τα βλέπω απο την αδερφή μου και απο φίλους μου....ΟΥΤΕ 10 Ευρώ δεν τους μένουνε , και κάνουνε και τρομερή οικονομία.....Διακοπές= ουκ. Βόλτες= ουκ

 

Το σκεπτικο θέλω να καταλάβετε....και όχι μόνο όλα αυτά , αλλά φοβούνται τι θα γίνει σε περίπτωση που θα χάσει ένας απο αυτούς την δουλειά του......

 

Οσο αναφορά την "μιση Ελληνικη ζωή"....προσωπικά..δεν την δέχομαι....μου θυμίζει Βουγιουκλάκη με Μπιθικώτση να τραγουδάνε "Κάντε υπομονη" και όταν βρίσκει δουλεια να λέει "και ζαμπον κυριε Στέφανε , και ζαμπον....."

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=R4JjguTYVsA

 

 

 

Edit : Σόρρυ αν τα πήρα λιγάκι , αλλά βλέπω τριγύρω , τα βιώνω και όταν ακούω ονειροβασίες , λέω που ζει αυτός¨?Σορρυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...