Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Pfff Μπορείς να απαντήσεις βλαστάρι μου?

Οχι, γιατί δεν μου αρέσει το ύφος σου. Στερείται σοβαρότητας και δείχνει προσβλητική διάθεση προς εμένα. Σε αυτό το υφάκι, να μιλάς στη γκόμενά σου, την αμόρφωτη. Οχι σε μένα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχατε δεν είχατε , το μαμήσατε το νήμα....ειχαμε τον άλλον , τώρα έχουμε εσάς.

 

Ον τοπικ παρακαλώ κύριοι.Υπάρχουνε και άνθρωποι που τους ενδιαφέρει και παίρνουνε πληροφορίες απο δω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα και το επαγγελμα παντα....

 

Αυστραλία έχει πολύ αράχνη , μα πάρα πολύ αράχνη

 

Καθε χώρα έχει τα + και τα - , απλά ΕΕ δεν χρειάζεσαι βίζα , αλλά μια γραφειοκρατεία για να δουλεψεις εκει.

 

Μα γιατί θέλετε να φύγετε? Λεφτά..υπάρχουν...Και δουλειές υπάρχουν.....κοπρίτες!!!!!

 

Αυτό το σχόλιο ήταν ο λόγος που ξεφύγε πάλι εκτός θέματος, γι αυτό και εσύ ίσως να έπρεπε να ήσουν λίγο πιο προσεκτικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν ανοίγετε ξέχωρο θέμα να πάτε να τις μετρήσετε εσείς οι επιτυχημένοι επιχειρηματίες και οι άλλοι του ανωτάτου πανεπιστημίου, να αφήσετε και μας τους αμόρφωτους εδώ να πάρουμε καμιά πληροφορία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός ότι έχετε σπαμάρει τον τόπο, μπερδεύεται την παιδεία ενός ανθρώπου, με την μόρφωση.

Eγω το ξεκαθαρησα οτι ειναι κατι διαφιρετικο και ο Ενρικ συμφωνησε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και τελείως άσχετες έννοιες μεταξύ τους, αλλά δεν είναι και ταυτόσημες.

Μην είμαστε απόλυτοι. Όλα είναι σχετικά όταν έχουμε να κάνουμε με την ανθρώπινη φύση.

 

Πάντως γεγονός είναι οτι αυτό το νήμα χρησιμοποιείται απο πολλούς που τρέφουν εμπάθεια προς τους πτυχιούχους. Ακούσαμε πολλές φορές εδω μέσα (απο μη πτυχιούχους) την προκατάληψη οτι ο πτυχιούχος είναι και άεργος και οτι ψάχνει θέση διευθυντή με πολλά λεφτά και δεν ψάχνει άλλου τύπου δουλειά.

 

Τελευταία κατάλαβα απο συμφραζόμενα, οτι αυτό το πράγμα πίστευε για μένα μια κοπέλα (μη πτυχιούχος) με την οποία έχω βγει μερικές φορές και που υποτίθεται οτι με γουστάρει. :confused: Φανταστείτε να μην με γούσταρε κιόλας τι θα έλεγε... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα θελα να συμμετασχω και πολυ στο θεμα αλλα enric με βαση αυτα που λες εδω και στο θεμα της Κυπρου εισαι, οχι λιγο, αλλά ΠΟΛΥ ρατσιστης. με τους μη-σπουδαγμενους, με τους πακιστανους, με τους γκευ, με τους αθεους, με ολους τελος παντων.

 

αυτο ακυρωνει ολα τα πτυχια που εχεις παρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα θελα να συμμετασχω και πολυ στο θεμα αλλα enric με βαση αυτα που λες εδω και στο θεμα της Κυπρου εισαι, οχι λιγο, αλλά ΠΟΛΥ ρατσιστης. με τους μη-σπουδαγμενους, με τους πακιστανους, με τους γκευ, με τους αθεους, με ολους τελος παντων.

 

αυτο ακυρωνει ολα τα πτυχια που εχεις παρει.

Άκυροι είσαστε όλοι εσείς που γράφετε εδω μέσα για να εκτονώσετε το κόμπλεξ σας προς τους πτυχιούχους. Επειδή δεν μπορέσατε πότε σας να περάσετε εξετάσεις, γιατί βαριόσασταν το διάβασμα και είστε και είσασταν πάντα φυγόπονοι και γιατί στο τέλος καταλάβατε οτι στην Ελληνική κοινωνία έχει περισσότερο κούτελο ένας άεργος πτυχιούχος που αρνείται δουλειές απ΄οτι ένας αμόρφωτος εργαζόμενος που δουλεύει οπουδήποτε. Και σας τσούζει αυτό, χρόνια τώρα. Έχω ακούσει πάρα πολλά απο την εποχή που ήμουν φοιτητής. Δεν τα ακούω αυτά τώρα.

 

Και έρχεστε εδω μέσα να βγάλετε το κόμπλεξ σας. Δεν φταίει κανείς άλλος απο εμάς που γράφουμε εδω μέσα για το χάλι μας και σας δίνουμε λαβή για να μας χλευάζετε. Μέγα λάθος μας. Κυρίως του zazik που άνοιξε αυτό το θέμα.

 

Και έρχεστε να ακυρώσετε με κάθε τρόπο απο κάθε λέξη ή πρόταση που γράφουμε, τους κόπους μας και για να δικαιωθείτε για την αμορφωσιά σας και την διανοητική αναπηρία ή τεμπελιά που είχατε στα 20 σας. Ναι, άεργος είμαι και δεν πάω να δουλέψω γιατί με εκνευρίζει το υφάκι των αμόρφωτων συναδέλφων και αφεντικών σαν εσάς που βγάζουν τα κόμπλεξ κατωτερότητας τους επάνω μου. Και όσο δεν σας ζητάω λεφτά για να ζήσω, δεν σας αφορά το αν εγώ θέλω να δουλέψω ή οχι.

 

Μεγαλύτερος ρατσισμός απο εκείνον του αμόρφωτου προς τον μορφωμένο, δεν υπάρχει στην ελληνική κοινωνία. Το βίωσα απο την εποχή που ήμουν πρωτοετής στο πανεπιστήμιο.

 

Αυτά και σταματάω να γράφω στο ινσομνια γιατί το επίπεδο εδώ είναι πολύ χαμηλό και βαρέθηκα να απολογούμαι σε αμόρφωτους που το παίζουν εξυπνάκηδες.

 

Επαναλαμβάνω, φταίμε εμείς που γράφουμε και καλώ zazik, black_widow και κάποιους άλλους που συμπάσχουν να εγκαταλείψουν το νήμα ώστε να περισώσουν την λίγη αξιοπρέπεια που έμεινε στο προφίλ του ινσόμνια που έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...