Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομιζω οτι και στο εξωτερικό θα σε περιμενουν με ανοιχτές αγκάλες.

Κατι φιλοι μου,που τη κάναν για Ευρωπες και αμερικες,γύρισαν πισω σα βρεγμενες γάτες,αφου σπατάλησαν κανα τάλιρο ο καθένας....

 

 

 

Αυστραλια......Τι γαματη χωρα,με γαματους ανθρωπους...

 

Ευρώπες και Αμερικές καταρρέουν .... ανατολικά μόνο έχει ψωμί , απο εμιράτα και πέρα , γύρνα την υφήλιο μέχρι αυστραλία. Εκεί κάνε στοπ !!!

 

μπορεί να σε παίρνει μέχρι την Χαβάη , να φορέσεις ένα λουλουδένιο στεφάνι και να γίνεις χορευτρια τοπικών χορών , αλλά μέχρι εκεί.

Την μεγάλη ηπειρο μήτε να την ακουμπήσεις , ούτε την γηραιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δε νομιζω οτι και στο εξωτερικό θα σε περιμενουν με ανοιχτές αγκάλες.

Κατι φιλοι μου,που τη κάναν για Ευρωπες και αμερικες,γύρισαν πισω σα βρεγμενες γάτες,αφου σπατάλησαν κανα τάλιρο ο καθένας....

Εγω δεν είπα οτι θα με περιμένουν με ανοιχτές αγκάλες, αλλα η Ελλάς είναι επισήμως νεκρή. Υπάρχει απόσταση απο την πιθανότητα και τη βεβαιότητα. Στην Ελλάδα η νοοτροπία του εξυπνάκια που βλέπουμε και στο φόρουμ ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό για το κατάντημα της χώρας.

 

Φανταστείτε μονο τον Λεωνίδα, εργοδότη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά έχουμε διαφορετικές απόψεις και το τελειώνω εδώ το θέμα.

 

Φίλε washcloud το καταλαβαίνω αυτό που λές αλλα δυστηχώς δεν υπάρχει πλέον η τέλεια δουλειά και το να κλαίγεσαι ( οχι εσυ, γενικά) δεν θα βγεί σε τίποτα.

 

Απλα τα πράματα.

 

Υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

 

1) Ή βρίσκεις οτι να'ναι για να βγάζεις κάποια χρήματα και παράλληλα ψάχνεις στον τομέα που θες.

 

2)Ή κάθεσαι χωρις να κάνεις τιποτα, βρίζεις το κράτος και αυτούς που έχουν δουλειά όλη μέρα και περιμένεις να βρείς καλή θέση, με καλά λεφτά , κοντά στο σπίτι σου, χωρίς πρήξιμο απο αφεντικό,με ασφάλεια,με Bonus, με εταιρικό αμάξι και κινητό.

 

Μάγκες αυτή είναι η πραγματικότητα!

Σταματήστε να κλαίτε και να βρίζετε τον leonidas_fs και οποιονδηποτε leonidas_fs και βγείτε έξω να δουλέψετε. 1+1=2.

Αυτή είναι η αποψή μου. Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα κάτι τέτοιο ρε zazik! Εσυ βγάζεις κόμπλεξ μαζί μου! Σήμερα ουτε προκάλεσα ούτε τίποτα!

 

 

 

Γιατι ο zazik το γυρνάει στο προσωπικό επίπεδο και σπάζομαι!

 

στην λενε ολοι επειδη ετσι μιλας

 

αμα δεν το καταλαβαινεις

και εχεις αμφιβολιες

δωσε σε καποιον αλλον τα κειμενα σου να τα διαβασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δυνατόν να ομολογεί οτι βρήκε τη δουλειά με μέσον και μετά να μας λέει "υπάρχουν δουλειές, είστε τεμπέληδες". Επιμένω... να παραιτηθεί απο τη δική του και να μας τη δώσει!

 

Και επειδή ένας με ρώτησε παραπάνω αν θα έλεγα όχι σε δουλειά με μέσον, φυσικά και δεν θα έλεγα όχι, άλλα δεν θα κορόιδευα και τους άλλους που είναι άνεργοι. Είναι εξωφρενικό αυτό. Ίχνος ντροπής ο κύριος.

 

Γιατί του έχει καρφωθεί οτι ψάχνουμε δουλειά διευθυντή; Να σας πω εγω. Γιατί ο ίδιος αυτό θα έκανε και νομίζει οτι όλοι είμαστε σαν και τα μούτρα του.

 

Τελικά περισσότερο ύφος έχουν πλέον οι αμόρφωτοι, απ οτι οι μορφωμένοι. Ειδικά όταν οι αμόρφωτοι πιάνουν λεφτά και γίνονται και εργοδότες... Απορείτε γιατί η Ελλάδα δεν ανακάμπτει; Κάτι ξέρουμε και εμείς που ερχόμαστε με σπουδές απο ανεπτυγμένες χώρες.... Κάτι πήρε το ματάκι μας, κάτι πήρε το αυτάκι μας και τα λέμε αυτά.

ειναι σύνηθες,ενας άνθρωπος,οταν πετυχαίνει στη ζωη του,να τη βλέπει καπως.

Δεν εχει να κανει με το επιπεδο μόρφωσης.

Παντως κι εμενα εξω οταν ημουν,κατι πηρε το ματακι μου και καταλαβα οτι,εδω κάπου τους παρααγιοποιουμε...

Ειδικα οταν πετυχαίνουμε κατι,ενω εδω,δεν εχουμε κάνει τιποτα.

Γενικοτερα υπαρχει μια υπερβολή αλλα δε νομίζω οτι αυτος ειναι λογος να σκοτωνόμαστε,για το ποσο χάλια ή κορυφή είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά έχουμε διαφορετικές απόψεις και το τελειώνω εδώ το θέμα.

 

Φίλε washcloud το καταλαβαίνω αυτό που λές αλλα δυστηχώς δεν υπάρχει πλέον η τέλεια δουλειά και το να κλαίγεσαι ( οχι εσυ, γενικά) δεν θα βγεί σε τίποτα.

 

Απλα τα πράματα.

 

Υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

 

1) Ή βρίσκεις οτι να'ναι για να βγάζεις κάποια χρήματα και παράλληλα ψάχνεις στον τομέα που θες.

 

2)Ή κάθεσαι χωρις να κάνεις τιποτα, βρίζεις το κράτος και αυτούς που έχουν δουλειά όλη μέρα και περιμένεις να βρείς καλή θέση, με καλά λεφτά , κοντά στο σπίτι σου, χωρίς πρήξιμο απο αφεντικό,με ασφάλεια,με Bonus, με εταιρικό αμάξι και κινητό.

 

Μάγκες αυτή είναι η πραγματικότητα!

Σταματήστε να κλαίτε και να βρίζετε τον leonidas_fs και οποιονδηποτε leonidas_fs και βγείτε έξω να δουλέψετε. 1+1=2.

Αυτή είναι η αποψή μου. Τέλος.

 

 

σημερα έχει 30/08 ... Τα λέμε στις 30/09

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σύνηθες,ενας άνθρωπος,οταν πετυχαίνει στη ζωη του,να τη βλέπει καπως.

Δεν εχει να κανει με το επιπεδο μόρφωσης.

Παντως κι εμενα εξω οταν ημουν,κατι πηρε το ματακι μου και καταλαβα οτι,εδω κάπου τους παρααγιοποιουμε...

Ειδικα οταν πετυχαίνουμε κατι,ενω εδω,δεν εχουμε κάνει τιποτα.

Γενικοτερα υπαρχει μια υπερβολή αλλα δε νομίζω οτι αυτος ειναι λογος να σκοτωνόμαστε,για το ποσο χάλια ή κορυφή είμαστε.

 

 

Εμένα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί γύρισα? Δεν σκοτωθηκα με κανέναν , αλλά εαν εχεις ζήσει τους Ελληνες του εξωτερικου , που πηγανε να σπουδάσουνε κλπ κλπ , αυτό ήτανε καθημερινότητα.

 

Οταν είσουνα up , όλοι σε αγαπούσανε...Οταν ησουνα down , γελάγανε μαζί σου.

 

Καποιο DNA failure να φανταστώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί γύρισα? Δεν σκοτωθηκα με κανέναν , αλλά εαν εχεις ζήσει τους Ελληνες του εξωτερικου , που πηγανε να σπουδάσουνε κλπ κλπ , αυτό ήτανε καθημερινότητα.

 

Οταν είσουνα up , όλοι σε αγαπούσανε...Οταν ησουνα down , γελάγανε μαζί σου.

 

Καποιο DNA failure να φανταστώ?

ελειψη πραγματικού φιλου.

Καποτε,ημουν πιτσιρικι.

Ειχα μαζέψει λεφτά κι ειχα αγοράσει ενα αμαξάκι(peugeot 106)έκανα λοιπον μια χαζομάρα και καρφώθηκα σε μια γέφυρα με 150,δεν επαθα τιποτα περα απο το οτι, έσπασα τη μυτη μου,οταν πήγα λοιπον την άλλη μέρα σχολείο και ειδα τις αντιδράσεις των φίλων μου(ήμασταν γκρουπ θεριο),κατάλαβα οτι δεν παει το πράμα.Μιλαμε τους ηξερα απο δημοτικό.

Την επομένη έκοψα καθε γεφυρα επικοινωνίας,σταθηκα ομως τυχερος γιατι βρηκα 3 άλλους,με τους οποιους φάγαμε και τρώμε ψωμί κι αλάτι.

ενταξει,μωρέ ειναι πως θα κάτσει.

 

Οι άνθρωποι δε γεννιούνται ουτε γίνονται αλλα και γεννιούνται και γίνονται.

Αυτοι που γεννιούνται,δε φταίνε και πρέπει να τους βοηθάμε,αυτους που γίνονται,πρεπει επισης να τους βοηθάμε γιατι,πάντα υπάρχουν περιθώρια αλλαγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φανταστείτε μονο τον Λεωνίδα, εργοδότη.

 

Φαντάσου εμένα στην φυλακή για φόνο εγοδότη ή στο ψυχιατρείο με βαριά ποσότητα ψυχοτρόπων στο αίμα μου

 

Την επομένη έκοψα καθε γεφυρα επικοινωνίας,σταθηκα ομως τυχερος γιατι βρηκα 3 άλλους,με τους οποιους φάγαμε και τρώμε ψωμί κι αλάτι.

ενταξει,μωρέ ειναι πως θα κάτσει.

 

Και εγώ τελευταία χρονιά , τους έγραψα όλους , βρήκα ένα κύπριο με τις ίδιες απόψεις για αυτούς , και περάσαμε μέλι , και αυτοί μιζεριάζανε ΑΑΑΑχ κουλα , να είχαμε ένα σουβλάκι τώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου εμένα στην φυλακή για φόνο εγοδότη ή στο ψυχιατρείο με βαριά ποσότητα ψυχοτρόπων στο αίμα μου

 

μονο το πρωτο μπορω να φανταστω :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευρώπες και Αμερικές καταρρέουν .... ανατολικά μόνο έχει ψωμί , απο εμιράτα και πέρα , γύρνα την υφήλιο μέχρι αυστραλία. Εκεί κάνε στοπ !!!

 

μπορεί να σε παίρνει μέχρι την Χαβάη , να φορέσεις ένα λουλουδένιο στεφάνι και να γίνεις χορευτρια τοπικών χορών , αλλά μέχρι εκεί.

Την μεγάλη ηπειρο μήτε να την ακουμπήσεις , ούτε την γηραιά.

 

 

εδώ zazik θα επιχειρήσω να επανέλθω κατά κάποιο τρόπο στο τοπικ.

 

συμβουλή μου, κυνηγήστε χώρες με πλούσιο ορυκτό πλούτο (Αυστραλία, Νορβηγία, Καναδάς ήταν πχ οι πρωταρχικοί μου στόχοι)

Απλά οι χώρες εκτός ΕΕ έχουν αυστηρό Immigration policy κάτι που διαπίστωσα στην έκδοση άδειας εργασίας, παρότι είχα ΗΔΗ job offer.

 

Αν και για να είμαι ειλικρινής, θα προτιμούσα Αυστραλία στην τελική λόγο και του ωραίου κλίματος, αλλά με ανησυχεί ότι εκεί τα έντομα έχουν HP bar. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ zazik θα επιχειρήσω να επανέλθω κατά κάποιο τρόπο στο τοπικ.

 

συμβουλή μου, κυνηγήστε χώρες με πλούσιο ορυκτό πλούτο (Αυστραλία, Νορβηγία, Καναδάς ήταν πχ οι πρωταρχικοί μου στόχοι)

Απλά οι χώρες εκτός ΕΕ έχουν αυστηρό Immigration policy κάτι που διαπίστωσα στην έκδοση άδειας εργασίας, παρότι είχα ΗΔΗ job offer.

 

Αν και για να είμαι ειλικρινής, θα προτιμούσα Αυστραλία στην τελική λόγο και του ωραίου κλίματος, αλλά με ανησυχεί ότι εκεί τα έντομα έχουν HP bar. :P

 

Αναλογα και το επαγγελμα παντα....

 

Αυστραλία έχει πολύ αράχνη , μα πάρα πολύ αράχνη

 

Καθε χώρα έχει τα + και τα - , απλά ΕΕ δεν χρειάζεσαι βίζα , αλλά μια γραφειοκρατεία για να δουλεψεις εκει.

 

Μα γιατί θέλετε να φύγετε? Λεφτά..υπάρχουν...Και δουλειές υπάρχουν.....κοπρίτες!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...