Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μετά απορείς γιατί είσαι άνεργος? Παργματικά τώρα...

 

 

Οχι , πλεον δεν απορώ....είναι άτομα σαν και σένα ικανά , που πήγανε την Ελλάδα και τις εταιρίες πολύ μπροστά , και εγώ είμαι ανάξιος να τους φτάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβάζετε τα τελευταία σας μηνύματα και δεν σας εχει πιάσει κατάθλιψη με αυτα που γράφετε,τοτε καλά να πάθετε,που παθαίνετε,οτι παθαίνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβάζετε τα τελευταία σας μηνύματα και δεν σας εχει πιάσει κατάθλιψη με αυτα που γράφετε,τοτε καλά να πάθετε,που παθαίνετε,οτι παθαίνετε

 

Μας πιάνει.....εμένα τουλάχιστον....που καταντήσαμε δηλαδή....σε ένα thread ανέργων , που ανοίχτηκε για να αλληλοβοηθηθούμε , ο άλλος έρχεται και μας λέει τεμπέληδες και άχρηστους , και ότι αυτός μαμει και δέρνει....

 

Υπηρχε ειδική πρόσκληση βλέπεις , τον καλέσαμε στην κουβέντα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας πιάνει.....εμένα τουλάχιστον....που καταντήσαμε δηλαδή....σε ένα thread ανέργων , που ανοίχτηκε για να αλληλοβοηθηθούμε , ο άλλος έρχεται και μας λέει τεμπέληδες και άχρηστους , και ότι αυτός μαμει και δέρνει....

 

Υπηρχε ειδική πρόσκληση βλέπεις , τον καλέσαμε στην κουβέντα μας.

 

Δεν είπα κάτι τέτοιο ρε zazik! Εσυ βγάζεις κόμπλεξ μαζί μου! Σήμερα ουτε προκάλεσα ούτε τίποτα!

 

καλά ρε Λεωνίδα πριν έλεγες για διαφορετικές απόψεις, τώρα γιατί σκαλώνεις?

 

Γιατι ο zazik το γυρνάει στο προσωπικό επίπεδο και σπάζομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα κάτι τέτοιο ρε zazik! Εσυ βγάζεις κόμπλεξ μαζί μου! Σήμερα ουτε προκάλεσα ούτε τίποτα!

 

 

 

Γιατι ο zazik το γυρνάει στο προσωπικό επίπεδο και σπάζομαι!

 

Νο my friend , όταν χλευάζεις τους ανέργους , εσύ το γυρνάς σε προσωπικό επίπεδο.

 

Να χαίρεσαι την δουλειά που έχεις και τα αγαθά , αλλά να μην λες τεμπέληδες όσους δεν έχουνε.

 

Εκεί σε λέω ναρκισιστή , και ψωνάρα .

 

Σε παρακαλώ θερμά , να μην ξαναγράψεις σε αυτό το thread , γιατί όπως καταλαβαίνεις τα νεύρα μας είναι ευθραυστα με την κατάσταση , και εσύ έρχεσαι και τα τσιγκλάς με τον χειρότερο τρόπο.

Θερμή παράκληση....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E οχι ρε man δεν είναι έτσι!

 

Δεν κοροιδεύω κανέναν!

Κοροιδεύω αυτούς που κάθονται όλη μέρα σπιτι και λένε γ@μω το κράτος μου και ψάχνουν για δουλειές διευθυντή! Μονο αυτούς! Και προσωπικά ξέρω 3 τετοια άτομα (συγγενείς και φίλους) και φαντάζομαι οτι έτσι κάνουν και αυτοι που κοροιδεύω στο insomnia!

 

Τον άνεργο που έχει ανάγκη για δουλειά και ψάχνει όλη μέρα δεν τον κοροιδεύω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

leonidas, καλό είναι να έχουμε απόψεις και τα συναφή ημισυνώνυμα, αλλά στα σωστά μέρη. Αν δεν έχεις κάτι να προσφέρεις πέραν από αναδρομική κριτική, θα σε παρακαλούσα να μη συνεχίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το προσωπικό υπάρχουν και τα πμ, υπάρχουν πολλές χρήσιμες πληροφοριές πιστεύω σε αυτό το thread είναι κρίμα να χαθούν

 

 

Α...και νόμιζα ότι είχα χάσει το νόημα του νήματος...Ευχαριστώ που μου το θύμισες....

 

Λούσι λούσι είσαι εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αμόρφωτοι στο φόρουμ κάνουν μπάμ απο μακρυά. Χαίρονται και παίρνουν το αίμα τους πίσω που οι μοναδικές εξετάσεις που πέρασαν ποτέ στη ζωή τους ήταν αυτές του lower. Και έχουν θράσσος και μιλάνε. Εγώ ειμαι άχρηστος που δεν μπορώ να δουλέψω σερβιτόρος άλλα οι τίτλοι μου γι αυτούς δεν παίζουν κανένα ρόλο λες και η επιτυχία της ζωής εξαρτάται απο το αν κουβαλάς ένα δίσκο και θυμάσαι 5 καφέδες. Μπορεί να είναι, γιατί αυτοί οι άνθρωποι το πιο σημαντικό πράγμα που έκαναν ποτέ τους ήταν να κρατάνε το δίσκο με τα ποτήρια. Και νομίζουν οτι απο αυτή τη θέση και εκείνη του τηλεφωνητή μπορούν να κρίνουν τους άλλους.

 

Η Ελλάδα δεν έχει θέση για εμάς έχει θέση για εσας και τους πακιστανούς απο τους οποίους διαφέρετε μόνο ως προς το χρώμα. Εδω θα μείνετε για πάντα με τους πακιστανούς και με 500€, και να πληρώνετε φόρους για τοκοχρεωλύσια μέχρι να πεθάνετε. Γιατί αυτό σας αξίζει. Εξυπνάκηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε το πώς βρίσκεις μια δουλειά είναι πραγματικά άσχετο.

Εγώ προσωπικά δε σε φθονώ ούτε που έχεις δουλειά, ούτε που τη βρήκες μέσω γνωστού, ούτε μου τη δίνεις για τις προσωπικές σου απόψεις περί του θέματος, που πάνω-κάτω συνοψίζονται στο : Αισιοδοξία/ όρεξη για δουλειά/ τρέξιμο/ και όλα θα πάνε καλά. Το είχα γράψει και παλιότερα άλλωστε : αφού έτσι θες να τα βλέπεις, γούστο σου και καπέλο σου.

 

 

...αλλά βρε παληκάρι, έχεις κατά ποστ γράψει απίστευτες ατάκες όπως η παραπάνω, που ε, διαολίζουν.

 

Τη στιγμή που το ζήτημα "δουλειά" την σήμερον ημέρα, έχει ΤΟΣΕΣ και τόσες ισοβαρείς παραμέτρους, όπως ΑΝ θα έχει ένσημα, ΑΝ θα πληρώνει έστω τα νόμιμα, ΑΝ θα κρατηθεί η επιχείρηση, ΑΝ θα παραμείνεις για όσο τουλάχιστον καιρό εσύ χρειάζεσαι (ειδικα ΑΝ έχεις "ανοιχτεί σε υποχρεώσεις"), ΑΝ δε θα πέσουν τρικλοποδιές από συναδέλφους, ΑΝ δε θα είναι γενικώς κοπρόσκυλα και δε θ' αντέχεις να συνυπάρχετε, ΑΝ δε θα είσαι αναλώσιμη μονάδα, ΑΝ ο εργοδότης δε θα είναι ψυχάκιας, ΑΝ δεν θα είναι απατεώνας, ΑΝ δε θα είναι μια δουλειά στου διαόλου τη μάνα, και, ΠΡΩΤΟ ΑΠ' ΟΛΑ, πού στον μπούτζο να την βρεις, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΑ-ΔΥΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ...

 

Ειλικρινά, δεν αξίζει σε άτομα που τραβάνε ζόρι, να βλέπουν τα ματάκια τους "απόψεις" όπως αυτή στο κουόουτ. Είναι κρίμα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αμόρφωτοι στο φόρουμ κάνουν μπάμ απο μακρυά. Χαίρονται και παίρνουν το αίμα τους πίσω που οι μοναδικές εξετάσεις που πέρασαν ποτέ στη ζωή τους ήταν αυτές του lower. Και έχουν θράσσος και μιλάνε. Εγώ ειμαι άχρηστος που δεν μπορώ να δουλέψω σερβιτόρος άλλα οι τίτλοι μου γι αυτούς δεν παίζουν κανένα ρόλο λες και η επιτυχία της ζωής εξαρτάται απο το αν κουβαλάς ένα δίσκο και θυμάσαι 5 καφέδες. Μπορεί να είναι, γιατί αυτοί οι άνθρωποι το πιο σημαντικό πράγμα που έκαναν ποτέ τους ήταν να κρατάνε το δίσκο με τα ποτήρια. Και νομίζουν οτι απο αυτή τη θέση και εκείνη του τηλεφωνητή μπορούν να κρίνουν τους άλλους.

 

Η Ελλάδα δεν έχει θέση για εμάς έχει θέση για εσας και τους πακιστανούς απο τους οποίους διαφέρετε μόνο ως προς το χρώμα. Εδω θα μείνετε για πάντα με τους πακιστανούς και με 500€, και να πληρώνετε φόρους για τοκοχρεωλύσια μέχρι να πεθάνετε. Γιατί αυτό σας αξίζει. Εξυπνάκηδες.

Δε νομιζω οτι και στο εξωτερικό θα σε περιμενουν με ανοιχτές αγκάλες.

Κατι φιλοι μου,που τη κάναν για Ευρωπες και αμερικες,γύρισαν πισω σα βρεγμενες γάτες,αφου σπατάλησαν κανα τάλιρο ο καθένας....

 

 

 

(απο την άλλη,η)Αυστραλια......Τι γαματη χωρα,με γαματους ανθρωπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δυνατόν να ομολογεί οτι βρήκε τη δουλειά με μέσον και μετά να μας λέει "υπάρχουν δουλειές, είστε τεμπέληδες". Επιμένω... να παραιτηθεί απο τη δική του και να μας τη δώσει!

 

Και επειδή ένας με ρώτησε παραπάνω αν θα έλεγα όχι σε δουλειά με μέσον, φυσικά και δεν θα έλεγα όχι, άλλα δεν θα κορόιδευα και τους άλλους που είναι άνεργοι. Είναι εξωφρενικό αυτό. Ίχνος ντροπής ο κύριος.

 

Γιατί του έχει καρφωθεί οτι ψάχνουμε δουλειά διευθυντή; Να σας πω εγω. Γιατί ο ίδιος αυτό θα έκανε και νομίζει οτι όλοι είμαστε σαν και τα μούτρα του.

 

Τελικά περισσότερο ύφος έχουν πλέον οι αμόρφωτοι, απ οτι οι μορφωμένοι. Ειδικά όταν οι αμόρφωτοι πιάνουν λεφτά και γίνονται και εργοδότες... Απορείτε γιατί η Ελλάδα δεν ανακάμπτει; Κάτι ξέρουμε και εμείς που ερχόμαστε με σπουδές απο ανεπτυγμένες χώρες.... Κάτι πήρε το ματάκι μας, κάτι πήρε το αυτάκι μας και τα λέμε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...