Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Windows 10 Mobile: Υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

- 2018-10 - Ενημέρωση για Windows 10 Version 1709 για συσκευές Phone που βασίζονται σε arm.

https://support.microsoft.com/el-gr/help/4464853/windows-10-mobile-update-kb4464853

Επεξ/σία από Jangos
Διόρθωση συνδέσμου Microsoft.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Jangos είπε

Windows 10 Mobile: Υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

- 2018-10 - Ενημέρωση για Windows 10 Version 1709 για συσκευές Phone που βασίζονται σε arm.

https://support.microsoft.com/el-gr/help/4464853/windows-10-mobile-update-kb4464853

To Link σου ειναι λαθος. Παραπεμπει στο insomnia. Το σωστο ειναι αυτο LINK

Επεξ/σία από GBorb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει σε κάποιον το εξής πρόβλημα με τους Χάρτες: Δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση καμία οδό. Ακόμη και αυτές που φαίνονται δίπλα απο εκεί που είμαι ή ακόμη και η ίδια οδός που βρίσκομαι. Πατάω Αντιγόνης, μου λέει δεν βρέθηκε, πατάω antigonis, πάλι το ίδιο. Έχει τύχει σε κάποιον; μου έχει σπάσει τα νεύρα. Το χρειάστηκα στη δουλειά προχθές τη νύχτα και ήταν αχρείαστο τελείως. Υπάρχει λύση, λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, caveneo είπε

Δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση καμία οδό.

Για να λειτουργήσει η αναζήτηση (για νέο προορισμό) χρειάζεται να είσαι οnline (είτε με cellular, είτε wifi). Ισχύει μόνο για την αναζήτηση εδώ και πολύ καιρό. Η δρομολόγηση λειτουργεί offline.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρά. Πρόσφατα αγόρασα ένα 640 καινούριο από ebay 😁 για να αντικαταστήσω το προηγούμενο 640  μου😂 που έπεσε στη θάλασσα.Από Hong Kong ινδικής καταγωγής.

Το θέμα είναι ότι αυτό που πήρα δεν παίρνει W10 από τον επίσημο Σύμβουλο Αναβάθμισης.(όπως δηλαδή είχε πάρει το ελληνικό)

Μου πετάει το εξής μήνυμα.

"Good news!your phone is eligible for upgrade to  Windows 10 .We are working with your mobile operator and phone manufacturer to make the upgrade available for your phone and you’ll see a notification when that’s ready."

που σημαίνει ότι από εκεί άκυρο.

Έπειτα κατέβασα το Insiders για να κατεβάσω από εκεί όπως πολλοί λένε. Και εκεί μου βγάζει το εξής 

"A connection error prevented us from downloading progrmas for you. Please check the date/time on your device and its network connection and try again"

Από ότι είδα υπάρχει σαν θέμα από το 2016 μερικοί προτείνουν να βάλεις Manual την ώρα , να την αλλάξεις μερικές μέρες ή μήνες πριν , soft reset , hard reset , φορμάτ με το Recovery Tool , uninstall το Insiders App και μετά Install πάλι κλπ. Επίσης άλλαξα και το region σε USA.

Κανένα από αυτά δε δούλεψε.Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ? Έχει κανείς καμιά ιδέα ?

 

 

Επεξ/σία από ryu_hadouken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ryu_hadouken είπε

Γεια χαρά. Πρόσφατα αγόρασα ένα 640 καινούριο από ebay 😁 για να αντικαταστήσω το προηγούμενο 640  μου😂 που έπεσε στη θάλασσα.Από Hong Kong ινδικής καταγωγής.

Το θέμα είναι ότι αυτό που πήρα δεν παίρνει W10 από τον επίσημο Σύμβουλο Αναβάθμισης.(όπως δηλαδή είχε πάρει το ελληνικό)

Μου πετάει το εξής μήνυμα.

"Good news!your phone is eligible for upgrade to  Windows 10 .We are working with your mobile operator and phone manufacturer to make the upgrade available for your phone and you’ll see a notification when that’s ready."

που σημαίνει ότι από εκεί άκυρο.

Έπειτα κατέβασα το Insiders για να κατεβάσω από εκεί όπως πολλοί λένε. Και εκεί μου βγάζει το εξής 

"A connection error prevented us from downloading progrmas for you. Please check the date/time on your device and its network connection and try again"

Από ότι είδα υπάρχει σαν θέμα από το 2016 μερικοί προτείνουν να βάλεις Manual την ώρα , να την αλλάξεις μερικές μέρες ή μήνες πριν , soft reset , hard reset , φορμάτ με το Recovery Tool , uninstall το Insiders App και μετά Install πάλι κλπ. Επίσης άλλαξα και το region σε USA.

Κανένα από αυτά δε δούλεψε.Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ? Έχει κανείς καμιά ιδέα ?

Πολύ παράξενο αυτό... Την Denim version των Win 8.1 την έχει περασμένη;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σίγουρη λύση είναι να περάσεις το Ελληνικό country variant firmware, πχ. της Cosmote, μεσω του NOKIA Firmware tool, αν δεν έχεις ιδέα πώς γίνεται αυτό θα μπορέσω να σε βοηθήσω αύριο πιο αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, ryu_hadouken είπε

Ναι την κατέβασε κανονικά.

Windows 8.1 Update 2

Έχω λιώσει το νετ να βρω κάτι αλλά δεν.

Ψάξε στο XDA... Μια από τις λύσεις που προτείνουν είναι από την ίδια τη Microsoft, εάν δεν δουλεύει το upgrade. Δοκίμασε αυτό το εργαλείο

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=56726

Εάν δεν δουλέψει αυτό, μια εναλλακτική είναι να φλασάρεις το στάνταρ επίσημο ffu για το 640, αν π.χ. είναι από κάποιον πάροχο ή κάποιο variant, ώστε να μπορέσει να προχωρήσει σε αναβάθμιση.

Αν δεν δουλέψει τίποτα από τα 2, η 3η λύση είναι να φλασάρεις με μη επίσημο τρόπο, πακέτο εκτός σύνδεσης με οδηγό από XDA (δεν προτείνεται όμως για μοντέλα που παίρνουν επίσημα αναβάθμιση). Δοκίμασε τις 2 πρώτες λύσεις και δες το αποτέλεσμα.

Επεξ/σία από Mivas (myphone)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ryu_hadouken είπε

Ναι την κατέβασε κανονικά.

Windows 8.1 Update 2

Έχω λιώσει το νετ να βρω κάτι αλλά δεν.

το  ελληνικό πακέτο πληκτρολογίου το κατέβασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελληνικό πληκτρολόγιο είναι μέσα από το αρχικό setup.

Μόλις δοκίμασα το εργαλείο της Microsoft over the cable update και μου γράφει το εξής.

Lumia 640 LTE (RM-1074_1004)8.10.15127.138 

No updates are available for this device.Please disconnect the device.

Λογικά θα έχει να κάνει ότι είναι για την ινδική αγορά ή του Hong Kong.

Δεν έχω χρόνο για φλασαρίσματα και XDA έχασα ήδη 2 απογεύματα κάμποσες ώρες  δοκιμάζοντας και ψάχνοντας.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...