Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο πλακακι του ημερολογιου αλλαζει η ημερομηνια ?

μπες λίγο στα review του store ή στο feedback hub να πεθάνεις στα γέλια...

 

FYI κολλάει σχεδόν κάθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι στην τελευταια εκδοση το gps δεν κλειδωνει ευκολα. Εχει καποια αποκληση από την πραγματικη μας θεση για αυτό δεν ξεκιναει η φωνητικη πλοηγηση.

Απ ότι διαβαζω ειμαστε αρκετοι με αυτό το προβλημα

Ναι το πρόβλημα είναι όντως αυτό, Εχει κάποια μέτρα απόκλιση απο την πραγματική μας θέση και οταν ξεκινάς πλοήγηση σε προτρέπει να πας στο σημείο εκκίνησης ωστε να ξεκινήσει. Μετα σε καθοδηγεί κανονικά με φωνητική πλοήγηση! Αλλα ξέρουμε αν αυτο προκλήθηκε απο το aniversary η απο bug σε συγκεκριμένη έκδοση στους χάρτες? Στους χάρτες είναι τελικά το κάνει και στο 920 που δεν εχει aniversasy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το πρόβλημα είναι όντως αυτό, Εχει κάποια μέτρα απόκλιση απο την πραγματική μας θέση και οταν ξεκινάς πλοήγηση σε προτρέπει να πας στο σημείο εκκίνησης ωστε να ξεκινήσει. Μετα σε καθοδηγεί κανονικά με φωνητική πλοήγηση! Αλλα ξέρουμε αν αυτο προκλήθηκε απο το aniversary η απο bug σε συγκεκριμένη έκδοση στους χάρτες? Στους χάρτες είναι τελικά το κάνει και στο 920 που δεν εχει aniversasy.

 

Δεν είναι στους χαρτες .Χρησιμοποιώ και αλλα προγράμματα που θελουν gps και ουτε σε αυτά κλειδωνει ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος ρώτησε πίσω σχετικά με τις φωνητικές οδηγίες.

βγήκα το πρωί εξω σήμερα με τα πόδια και εβαλα να με πάει καπου.Μια χαρά μίλησε(σε 100 μετρά στριψτε κλπ)

 

το gps σε μένα με βρίσκει μετά απο 10-15 δευτερόλεπτα.Στην αρχή με βγάζει 1 στενό πιο μακρια και είμαι με γκρί τελίτσα αλλα μολις με κλειδώσει γίνεται πορτοκαλί(φαντάζομαι είναι πορτοκαλί επειδή τέτοιο χρώμα έχω στο θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος ρώτησε πίσω σχετικά με τις φωνητικές οδηγίες.

βγήκα το πρωί εξω σήμερα με τα πόδια και εβαλα να με πάει καπου.Μια χαρά μίλησε(σε 100 μετρά στριψτε κλπ)

 

το gps σε μένα με βρίσκει μετά απο 10-15 δευτερόλεπτα.Στην αρχή με βγάζει 1 στενό πιο μακρια και είμαι με γκρί τελίτσα αλλα μολις με κλειδώσει γίνεται πορτοκαλί(φαντάζομαι είναι πορτοκαλί επειδή τέτοιο χρώμα έχω στο θέμα)

 

Χωρις δεδομενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποίησα τις προάλλες σε ταξίδι 180 περίπου χιλιόμετρα και μέσα από πόλη και τα πήγε μια χαρά (640LTE με .82)

 

Ωστόσο στο εξωτερικό όταν είχα πάει ήταν σχεδόν άχρηστο, αργούσε άπειρα να κλειδώσει, δοκιμασμένο σε  χώρες.

 

Στην Γαλλία η μόνη εξαίρεση κλείδωνε μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις δεδομενα?

σωστά δεν το έγραψα τούτο.Με δεδομένα ενεργά πάντα,νόμιζα χωρίς δεδομένα δεν θα μου βγάλει την διαδρομή κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχει θέμα στο κλείδωμα σε 10 - 15 δευτερόλεπτα και έμενα κλειδώνει χωρίς δεδομένα χωρίς τπτ απλά κλειδώνει με μια διαφορα απο το σημείο εκκίνησης κ σου λεει πάνε στο σημείο κ μολις κουνηθείς και πας ξεκινάει.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στην 103 αλλα το πλακακι της ημερομηνίας δε λεει να ανανεωθει.

το έχουμε ξαναπεί αν κολλάει το πλακάκι επιβεβαιωνεις αν είναι ενεργοποιημενες οι υπηρεσίες παρασκηνίου στo "Αλληλογραφία και Ημερολόγιο" και μετά ανοίγεις το ημερολόγιό στην σημερινή ήμερα, θα πατήσεις να προσθέσεις "νέο συμβάν" βάλε ενα οποιοδήποτε όνομα κ αφού το προσθέσεις περίμενε περίπου 10 δευτερόλεπτα και διέγραψε το. μετά απο 10 περίπου πάλι δευτερόλεπτα κλείσε εντελώς το ημερολόγιο και θα εχει φτιάξει  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχουμε ξαναπεί αν κολλάει το πλακάκι επιβεβαιωνεις αν είναι ενεργοποιημενες οι υπηρεσίες παρασκηνίου στo "Αλληλογραφία και Ημερολόγιο" και μετά ανοίγεις το ημερολόγιό στην σημερινή ήμερα, θα πατήσεις να προσθέσεις "νέο συμβάν" βάλε ενα οποιοδήποτε όνομα κ αφού το προσθέσεις περίμενε περίπου 10 δευτερόλεπτα και διέγραψε το. μετά απο 10 περίπου πάλι δευτερόλεπτα κλείσε εντελώς το ημερολόγιο και θα εχει φτιάξει  :) 

 

Εγω λεω ότι δε μου ανανεωνει την ημερομηνια στο πλακακι

Μολις περασει το 24ωρο απλα εξαφανίζεται η παλια.

Για συμβαντα δεν το εχω δοκιμασει.

Αμα το διαγραψω και το ξανακαρφιτσωσω η ημερομηνια εμφανίζεται κανονικα.

Ενοειτε ότι όλα είναι ρυθμισμένα όπως πρεπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...