Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως έχει πρόβλημα η συσκεύη σου; Δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει ποτέ...

Δεν ξέρω ρε συ retro τις τελευταιες μέρες έχω απηυδήσει με το ρημάδι,ούτε σε test mode μπαίνει για να το τεστάρω,πετάει ερρορ το τηλέφωνο,ίσως απο εκει να δημιουργήθηκε το πρόβλημα που δεν άνοιγαν οι εφαρμογές μετά.

Πιθανολογώ κάτι παίζει με το λογισμικό που έχουν για τα δικαρτα γιατι το αλλο νουμερο δουλευε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε συ retro τις τελευταιες μέρες έχω απηυδήσει με το ρημάδι,ούτε σε test mode μπαίνει για να το τεστάρω,πετάει ερρορ το τηλέφωνο,ίσως απο εκει να δημιουργήθηκε το πρόβλημα που δεν άνοιγαν οι εφαρμογές μετά.

Πιθανολογώ κάτι παίζει με το λογισμικό που έχουν για τα δικαρτα γιατι το αλλο νουμερο δουλευε κανονικα.

Έχω το μονοκαρτο εγώ 650 ,μου ετειχε να κολλάνε και να μην ανοίγουν καμια από τις εφαρμογές μου όπως εσένα εμπενε μέσα και κολλουσε με εππανακινηση έφτιαξε ,χτες το βράδυ πήγα για περπάτημα γύρισα σερφαρα κανονικά και άκουγα ράδιο μπουκουρας εντερνετικα σε μια στιγμή σταματάει λέω ωπα τι γίνετε βλέπω το κινητό αντίο ,βάρεσε μόνο του επαννακινηση ανοίγει και βλέπω να έχω μπαταρία 85% που έτσι όπως υπολογίζω εγώ έπρεπε να είχα κοντά 55-60% το βάζω για φορτίσει και ενώ φορτιζε αρχησε και έπεφτε η μπαταρία αντί να ανεβαίνει και αργά όχι Μπαμ ,τώρα βγάλε άκρη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το μονοκαρτο εγώ 650 ,μου ετειχε να κολλάνε και να μην ανοίγουν καμια από τις εφαρμογές μου όπως εσένα εμπενε μέσα και κολλουσε με εππανακινηση έφτιαξε ,χτες το βράδυ πήγα για περπάτημα γύρισα σερφαρα κανονικά και άκουγα ράδιο μπουκουρας εντερνετικα σε μια στιγμή σταματάει λέω ωπα τι γίνετε βλέπω το κινητό αντίο ,βάρεσε μόνο του επαννακινηση ανοίγει και βλέπω να έχω μπαταρία 85% που έτσι όπως υπολογίζω εγώ έπρεπε να είχα κοντά 55-60% το βάζω για φορτίσει και ενώ φορτιζε αρχησε και έπεφτε η μπαταρία αντί να ανεβαίνει και αργά όχι Μπαμ ,τώρα βγάλε άκρη

σε μένα οι εφαρμογες οχι απλά δεν άνοιγαν,τις πάταγες και εμενε σε μαυρη οθονη για 2" και μετά γυρνούσε στην έναρξη.

Αυτό με το ποσοστό μπαταρίας το έχω πάθε και γω,είμαι 75% και κανω ενα ρισταρτ και με βγάζει με 88%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μένα οι εφαρμογες οχι απλά δεν άνοιγαν,τις πάταγες και εμενε σε μαυρη οθονη για 2" και μετά γυρνούσε στην έναρξη.

Αυτό με το ποσοστό μπαταρίας το έχω πάθε και γω,είμαι 75% και κανω ενα ρισταρτ και με βγάζει με 88%

Θρυλικά πράγματα εμενα παγωναν δεν μπορούσα να κάνω τίποτα μόνο homebutton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξύ όλες αυτές οι παπαριές εχουν αρχίσει να γίνονται απ την 13493 (πως λέγεται) και μετά.

πριν με την 10856 δεν ειχα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε πότε περίπου περνούν αναβθμιση τα. Windows?

:lol: :lol:

τα νεα builds ειναι για insiders που κανουν τους beta testers,αν θες μπορείς να το ενεργοποιήσεις και να σε πάει σε δοκιμαστικές εκδόσεις.

 

πάντως πλέον δεν εχω να ελπίζω σε τίποτα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάρεσε μόνο του επαννακινηση ανοίγει και βλέπω να έχω μπαταρία 85% που έτσι όπως υπολογίζω εγώ έπρεπε να είχα κοντά 55-60%

 

 

Αυτό με το ποσοστό μπαταρίας το έχω πάθε και γω,είμαι 75% και κανω ενα ρισταρτ και με βγάζει με 88%

 

Αυτό που περιγράφεται συμβαίνει με όλα τα smartphones.

Το τηλέφ. μετρά την κατανάλωση (αριθμός ενεργών ανοικτών εφαρμογών) και υπολογίζει την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Όταν κάνετε reboot το τηλέφωνο ξεκινάει μόνο με τις βασικές εφαρμογές ανοικτές οπότε και «δείχνει» παραπάνω ποσοστό για την μπαταρία.

Μόλις όμως αρχίσετε να ανοίγετε προγράμματα το ποσοστό αυτό πέφτει γρήγορα περίπου εκεί που ήταν πριν το reboot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που περιγράφεται συμβαίνει με όλα τα smartphones.

Το τηλέφ. μετρά την κατανάλωση (αριθμός ενεργών ανοικτών εφαρμογών) και υπολογίζει την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Όταν κάνετε reboot το τηλέφωνο ξεκινάει μόνο με τις βασικές εφαρμογές ανοικτές οπότε και «δείχνει» παραπάνω ποσοστό για την μπαταρία.

Μόλις όμως αρχίσετε να ανοίγετε προγράμματα το ποσοστό αυτό πέφτει γρήγορα περίπου εκεί που ήταν πριν το reboot.

Στο 99,9% των επανεκκινήσεων απο τότε που έχω κινητό και δείχνει ποσοστό μπαταρίας(Κ700i νομίζω) δείχνει λιγότερη μπαταρία.

το 0.01% ειναι αυτό που είδα στο lumia να συμβαίνει.

 

το ίδιο ισχύει και απο τότε που έχω την οποιαδήποτε φορητή συσκευή.Αυτό που γράφεις πρώτη φορά το διαβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που περιγράφεται συμβαίνει με όλα τα smartphones.

Το τηλέφ. μετρά την κατανάλωση (αριθμός ενεργών ανοικτών εφαρμογών) και υπολογίζει την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Όταν κάνετε reboot το τηλέφωνο ξεκινάει μόνο με τις βασικές εφαρμογές ανοικτές οπότε και «δείχνει» παραπάνω ποσοστό για την μπαταρία.

Μόλις όμως αρχίσετε να ανοίγετε προγράμματα το ποσοστό αυτό πέφτει γρήγορα περίπου εκεί που ήταν πριν το reboot.

Με όλα κιόλας? :lol:

 

Αυτό που λες δεν παίζει φίλε εκτός και αν είναι κάνα κινέζικο της κακιάς ώρας που εκεί τα πράγματα είναι λότο (αν σου κάτσει δηλαδή) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής έχω αλλάξει δεκάδες συσκευές απο σχεδόν όλες τις εταιρείες και μου συμβαίνει μόνο σε αυτήν την συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που περιγράφεται συμβαίνει με όλα τα smartphones.

Το τηλέφ. μετρά την κατανάλωση (αριθμός ενεργών ανοικτών εφαρμογών) και υπολογίζει την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Όταν κάνετε reboot το τηλέφωνο ξεκινάει μόνο με τις βασικές εφαρμογές ανοικτές οπότε και «δείχνει» παραπάνω ποσοστό για την μπαταρία.

Μόλις όμως αρχίσετε να ανοίγετε προγράμματα το ποσοστό αυτό πέφτει γρήγορα περίπου εκεί που ήταν πριν το reboot.

Αυτό που λες δεν ισχύει. Το ποσοστό δεν είναι διάρκεια αλλά πόση ενέργεια έχει μείνει μέσα στην μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω μήνες βρε :P

Έχεις την απλή έκδοση που είχα κ εγώ ... Αλλα τώρα βγήκε η universal που δουλεύει σε pc tablet mobile και στο continum και καυεβαζει και στο παρασκήνιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...