Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά εγώ έχω 950, που έχει και ssd μέσα στην ουσία..

φίλε εσύ έχεις τέρας συσκευή ίσως γι αυτό να είναι όλα ποιο ομαλά σε εσένα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρει αρκετά σε αυτές τις τέσσερις μέρες π.χ ακούω μουσική με κλειδωμένο το τηλ πατάω να το αλλάξω και γίνετε ο χαμός πάει όπου θέλει σε οποιο τραγούδι νάνε (όταν είναι ακόμα κλειδωμένο το κινητό όχι από το προγραμμμα )

καλά ναι αυτό είναι γενικό θέμα του groove.

2 λύσεις

1)αλλάζει κομμάτι απ ευθείας μέσα απ το πρόγραμμα όχι όμως με τα βελάκια

2)κατεβάζεις το foobar2000 και κατα πάσα πιθανότητα θα δουλευει οκ.

 

έχω παρατηρήσει ότι αν παίξουν 1-2 φορές τα κομμάτια που είναι με τη σειρά(έστω πέρασες 4 νέα κομμάτια,θα δεις αν πας με τα βελάκια θα κάνει λάθος,αν τα επιλέξεις 1-1 έχει μια μικρή καθυστέρηση να τα βρει κλπ)μετά θα τα βρίσκει κανονικά.

 

επίσης ο snap 212 που έχει,δεν είναι και κανένα τέρας επιδόσεων,αλλα τουλάχιστον θα πρέπει να κάνεις άνετα αυτά που θες.

εμένα ο snap 200 δεν με ενοχλεί στο παραμικρό,έχει αντέξει να παίζει μουσική σε Bluetooth αυτοκινήτου και παράλληλα οι χάρτες να κάνουν καθοδήγηση με ενα μικρό lag(ίσως επειδή ηταν κατεβασμένος ο χάρτης και τον διάβαζε απο καρτα μνήμης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ναι αυτό είναι γενικό θέμα του groove.

2 λύσεις

1)αλλάζει κομμάτι απ ευθείας μέσα απ το πρόγραμμα όχι όμως με τα βελάκια

2)κατεβάζεις το foobar2000 και κατα πάσα πιθανότητα θα δουλευει οκ.

 

έχω παρατηρήσει ότι αν παίξουν 1-2 φορές τα κομμάτια που είναι με τη σειρά(έστω πέρασες 4 νέα κομμάτια,θα δεις αν πας με τα βελάκια θα κάνει λάθος,αν τα επιλέξεις 1-1 έχει μια μικρή καθυστέρηση να τα βρει κλπ)μετά θα τα βρίσκει κανονικά.

 

επίσης ο snap 212 που έχει,δεν είναι και κανένα τέρας επιδόσεων,αλλα τουλάχιστον θα πρέπει να κάνεις άνετα αυτά που θες.

εμένα ο snap 200 δεν με ενοχλεί στο παραμικρό,έχει αντέξει να παίζει μουσική σε Bluetooth αυτοκινήτου και παράλληλα οι χάρτες να κάνουν καθοδήγηση με ενα μικρό lag(ίσως επειδή ηταν κατεβασμένος ο χάρτης και τον διάβαζε απο καρτα μνήμης)

ρε σι εγώ το βρεισκω πολύ παιδικο πρόβλημα αυτό ούτε με symbian δεν μου συνέβαινε αυτό δεν ξέρω η γνώμη μου ίσως να μην είναι αντικημενικη αλλα το κινητό δεν βλέπω να δουλεύει σωστά, σήμερα το πρωί έτσι όπως ξύπνησα πατισα το lock button για να δω την ώρα και δεν μου την έβγαζε ,αυτό δεν είναι ότι φτεει ο επεξεργαστής είναι ότι υπάρχει θέμα στο λειτουργικό ούτε σε ένα xperia tipο που είχα παλιά δεν συνέβαινε αυτο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σι εγώ το βρεισκω πολύ παιδικο πρόβλημα αυτό ούτε με symbian δεν μου συνέβαινε αυτό δεν ξέρω η γνώμη μου ίσως να μην είναι αντικημενικη αλλα το κινητό δεν βλέπω να δουλεύει σωστά, σήμερα το πρωί έτσι όπως ξύπνησα πατισα το lock button για να δω την ώρα και δεν μου την έβγαζε ,αυτό δεν είναι ότι φτεει ο επεξεργαστής είναι ότι υπάρχει θέμα στο λειτουργικό ούτε σε ένα xperia tipο που είχα παλιά δεν συνέβαινε αυτο

αυτά ειναι παιδικά θέματα των 10.

Στα 8.1 δεν είχα ποτέ θέμα να μην μου εμφανίσει ώρα πχ.

 

Φυσικά και δεν ειναι θέμα του επεξεργαστή,άλλωστε έγραψα οτι και γω με τον snap 200 μπορώ να κάνω αρκετά πράγματα χωρίς να κουραστεί σχετικά ευκολα το τηλέφωνο.Το λογισμικό δεν είναι ώριμο ακόμα.

Για μουσική πάντως,τα βελάκια ξέχνα τα :-(  Πριν μερικούς μήνες δούλευε σχετικά καλά,επειτα απο μια ενημέρωση δεν αλλαζε ο τίτλος του τραγουδιου πχ

ακουγες το Χ τραγούδι,τελείωνε έμπαινε στο Υ αλλά στην οθόνη κλειδώματος συνέχιζε να γράφει το Χ.

αν άλλαζες κομμάτι με τα βελάκια έφτιαχνε ο τιτλος κλπ αλλα μόνο για το συγκεκριμένο.

Το διορθώσανε τούτο και σε μένα δεν δουλευει σωστά η αναζήτηση επόμενου κομματιού με τα βελάκια πλέον.

 

Γενικότερα πάντως,θα συναντήσεις και άλλα κουλά θέματα,ακόμα νωρίς είναι. Το θεματάκι με την ώρα πάντως,απο την πρώτη στιγμή που πέρασα 10αρια έχει εμφανιστεί σε άκυρες στιγμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά ειναι παιδικά θέματα των 10.

Στα 8.1 δεν είχα ποτέ θέμα να μην μου εμφανίσει ώρα πχ.

 

Φυσικά και δεν ειναι θέμα του επεξεργαστή,άλλωστε έγραψα οτι και γω με τον snap 200 μπορώ να κάνω αρκετά πράγματα χωρίς να κουραστεί σχετικά ευκολα το τηλέφωνο.Το λογισμικό δεν είναι ώριμο ακόμα.

Για μουσική πάντως,τα βελάκια ξέχνα τα :-( Πριν μερικούς μήνες δούλευε σχετικά καλά,επειτα απο μια ενημέρωση δεν αλλαζε ο τίτλος του τραγουδιου πχ

ακουγες το Χ τραγούδι,τελείωνε έμπαινε στο Υ αλλά στην οθόνη κλειδώματος συνέχιζε να γράφει το Χ.

αν άλλαζες κομμάτι με τα βελάκια έφτιαχνε ο τιτλος κλπ αλλα μόνο για το συγκεκριμένο.

Το διορθώσανε τούτο και σε μένα δεν δουλευει σωστά η αναζήτηση επόμενου κομματιού με τα βελάκια πλέον.

 

Γενικότερα πάντως,θα συναντήσεις και άλλα κουλά θέματα,ακόμα νωρίς είναι. Το θεματάκι με την ώρα πάντως,απο την πρώτη στιγμή που πέρασα 10αρια έχει εμφανιστεί σε άκυρες στιγμές.

είμαι σίγουρος μου φαίνεται θα μεγαλώσω και εγώ μαζί με το λειτουργικό αν υπάρξει συνέχεια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσε το κινητό με usb στον υπολογιστή και άνοιξε το recovery tool!! Κάποια στιγμή θα σου δείξει το μοντέλο, κει κλασικά κατέβασε τα w8.1 ...

Είχα πάθει και εγώ bootloop, δλδ άνοιγε, μου εμφάνιζε τo logo έσβηνε και πάλι το ίδιο!! (κατά τη διάρκεια recovery σε 8.1 που γινότανε ήταν χωρίς καπάκι και είχε βγεί η μπαταρία!!) και έτσι το έσωσα!!

Ηταν το πρώτο πράγμα που έκανα και μάλιστα με 2 διαφορετικά καλώδια για να σιγουρευτώ οτι δεν οφείλεται εκεί η αποτύχία μου χαχα. Δεν το διαβάζει μιας και δεν ανοίγει ουσιαστικά το κινητό. Κάνει απλά μια επαναλαμβανόμενη δόνηση ανα 5-6 δευτερόλεπτα.

Πατάω το "δεν ανιχνεύτηκε το κινητό" επιλέγω μοντέλο και έκδοση και μετά απο λίγο μου γράφει οτι απέτυχε. Το έχω κάνει ίσα με 30 φορές και πάλι απο τα τρία το μακρύτερο πήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι συσκευές έχετε γιατί και εμενα αργη πολύ Lumia 650 έχω εγώ έχει γενικά θέματα

Lumia 930 κάνει 5 - 6 δευτερόλεπτα.... Και δεν εχω πάρει το update...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις εγγύηση; Γιατί αν δεν διορθώνετε ούτε καλώδιο πας σε εγγύηση.

Αλήθεια ποιο recovery tool χρησιμοποιείς; το Microsoft ή το nokia; δοκίμασε και τα 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις εγγύηση; Γιατί αν δεν διορθώνετε ούτε καλώδιο πας σε εγγύηση.

Αλήθεια ποιο recovery tool χρησιμοποιείς; το Microsoft ή το nokia; δοκίμασε και τα 2

Εχω εγγύηση αλλά σημεία να το πάω δεν βρίσκω στο site της microsoft! Θα πάρω τηλέφωνο αύριο να μάθω.

Δοκίμασα και το recovery tool της NOKIA. Τζίφος. Δεν μπουτάρει το κινητό με τίποτα. Δονείται ανα 5-6 δευτετόλεπτα. Στον υπολογιστή πχ το USB συνέχεια ανοίγει και κλείνει την θύρα. Θα πάει για service και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο arvato το πας. Είναι στην είσοδο ακριβώς του κτελ στον κιφησο στον τρίτο όροφο. Αυτοί το στέλνουν Microsoft Ουγγαρίας. Εδώ δεν έχει τεχνικούς η Microsoft. Εμενα έκανε γύρω στις 10 μέρες για καμένη usb. Ευτυχώς όλα καλά.

 

Btw αν έχεις την δυνατότητα δοκίμασε σε άλλο υπολογιστή, έτσι για να αποκλειστεί κάθε περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 640XL χθες στα καλά καθούμενα ενώ πάτησα να δω ενα βίντεο έκλεισε(με την μπαταρία στο 70% περίπου) και έκτοτε αρνείται να ανοίξει. Οταν πατάς το κουμπί να ξεκινήσει κάνει μια δόνηση και μετά μπαίνει σε ενα διαρκές bootloop χωρίς να ανοίγει οθόνη όμως /καθόλου, Απλά με την δόνηση καταλαβαίνεις οτι κάτι προσπαθεί να κάνει. Σε σύνδεση με καλώδιο υπολογιστή τα ίδια κάνει. Καμμία ιδέα? Να του κάνω τον επικήδιο και μιας και ηρθε η είδηση οτι το παρατάνε το θέμα να πάω σε Android? Αλήθεια σημεία service επίσημα υπάρχουν και αν ναι που στην Αττική?

Μέχρι τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το κινητό αλλά χθες με άφησε σε μια κρίσιμη στιγμή και με έβαλε σε σκέψεις ειδικά μετά τα τελευταία νέα.

Φιλε ξερεις τι να κανεις:

 

1.αφησε το κινητό να φορτίσει για αρκετές ώρες ετσι σβηστό όπως ειναι στην πρίζα με τον γνησίο φόρτιση, οχι στον υπολογιστή και μετα δοκίμασε να το ανοίξεις κανονικά.

 

2, Βρες εναν τρόπο και δοκίμασε μια άλλη μπαταρία απο ιδιο μοντέλο, συνάντησε κάποιο παιδί απο εδώ για λιγο να κάνεις δοκιμή.

 

3.Η συμπεριφορά αυτη διχνει οτι το κινητό για κάποιο λογο ειναι "bricked"¨. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι στο ίντερνετ, (οχι και τόσο εύκολοι) να το φτιάξεις μόνος σου, διαφορετικά θα το πας στο servise.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βγήκε ο torex pro για τορεντ που είναι universal εφαρμογή και κάνει και λήψη στο παρασκηνιο ... Πολύ δυνατή εφαρμογή ... Και πολύ καλή υλοποίηση ! Αξίζει κατεβαστε την

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3η φορά που παθαίνω το ίδιο σε διάστημα λίγων μηνών,δεν την γλυτώνω την αλλαγή τηλεφώνου μου φαίνεται.

Με πήρε συγγενής στο σπίτι έξαλλος γιατί λεει δεν σηκώνω το κινητό μου που δεν χτύπησε ποτέ(άντε να του εξηγήσεις κιόλας)

όπως παρατήρησα ενώ δείχνει κανονικά ότι έχει σήμα κλπ κλπ δεν έχει επικοινωνία με τον έξω κόσμο.

Τις 2 προηγούμενες φορές το πήρα χαμπάρι σήμερα γιατί δεν άνοιγαν τα δεδομένα οπότε και έκανα ρισταρτ και έφτιαξε.

 

υποψιν η συσκευή είναι μετά απο επαναφορά εργοστασιακών και θυμάμαι να μου έχει τύχει και στα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...