Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως έχεις αυτόματες ενημερώσεις και γιαυτό έγινε επανεκκίνηση;;

Υπάρχει επιλογή όταν μπει για εγκατάσταση(αφού κατέβει) update να κάνει μόνο του αυτόματα επανεκκίνηση!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως έχεις αυτόματες ενημερώσεις και γιαυτό έγινε επανεκκίνηση;;

Υπάρχει επιλογή όταν μπει για εγκατάσταση(αφού κατέβει) update να κάνει μόνο του αυτόματα επανεκκίνηση!!

Ναι έχω να κάνει αννενεωσεις μονο του άλλα δεν ήξερα ότι κάνει εππαν. Μετά από αυτο.

Που υπάρχει αυτήν η ρύθμιση να μην κάνει εποαν.;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε ρυθμίσεις, ενημέρωση και ασφάλεια,ενημέρωση τηλεφώνου, θα πατήσεις 'αλλαγή ωρών ενεργής χρήσης'

και 'ωρα εναρξης' θα βάλεις 5:00 και στο 'ωρα λήξης' 23:00...από κει και έπειτα θα σου ζητάει επανεκκίνηση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε ρυθμίσεις, ενημέρωση και ασφάλεια,ενημέρωση τηλεφώνου, θα πατήσεις 'αλλαγή ωρών ενεργής χρήσης'

και 'ωρα εναρξης' θα βάλεις 5:00 και στο 'ωρα λήξης' 23:00...από κει και έπειτα θα σου ζητάει επανεκκίνηση!

Έτσι είναι ρυθμισμένο και οι ώρες είναι έτσι όπως λες ,οστοσω λέει ότι ενημερώθηκε 10:15 οποτε τότε πρέπει να έγινε και η εππανακινηση ,δεν πειράζει αφού δεν κάνει εππανακινηση από πρόβλημα δεν πειράζει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένας τρόπος ή εφαρμογή να αυξήσω τις εφαρμογές που φαίνονται στην lock screen (choose apps to show quick status)?

 

Έχω ένα lumia 950 dual sim και τα δυο τηλέφωνα και μηνύματα πιάνουν 4 από τις 5 θέσεις...

 

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένας τρόπος ή εφαρμογή να αυξήσω τις εφαρμογές που φαίνονται στην lock screen (choose apps to show quick status)?

 

Έχω ένα lumia 950 dual sim και τα δυο τηλέφωνα και μηνύματα πιάνουν 4 από τις 5 θέσεις...

 

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη.

 

δε γνωρίζω να γίνεται προς το παρόν, το μόνο σίγουρο είναι ότι έχει αναφερθεί και ζητηθεί από πολλούς χρήστες στο feedback hub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω διαφορα για ενα «interop unlock». Γνωριζει κανεις αν μπορω να παρω backup και μετα να επαναφερω εφαρμογες μ' αυτο το εργαλειο; σκεφτομαι να κανω hard reset μηπως και μειωθει καπως ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης με τα αρχεια συστηματος γιατι εφτασε τα 3.3 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να κανω hard reset μηπως και μειωθει καπως ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης με τα αρχεια συστηματος γιατι εφτασε τα 3.3 gb

Δεν μειώνεται δυστυχώς, έχω δοκιμάσει πολλές φορές. Μόνο σε 532 και σε 435 Lumia τα αρχεία συστήματος είναι 2gb, σε όσα άλλα έχω δει είναι 3gb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε μένα όλα OK και σε αυτό το update. Όταν έβγαιναν τα builds της RS1 στο fast ring, αν θυμάστε υπήρχαν πολλαπλάσια προβλήματα ειδικά στο θέμα με τις επανεκκινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σήμερα μου ξανά έκανε εππανακινηση μονο του το κινητό μετά μπήκα στο store και είδα ότι είχε αννανεωθει μόνο του το ίδιο το store ,λετε γι αυτό να μου έκανε επαννακινηση ,και κοιτάξτε σας παρακαλώ άμα ήρθε και σε εσάς αννανεωση

ποια έκδοση του store έχεις; μου έκανε και μένα ενημέρωση χτες νομίζω αλλα δεν βλέπω κάποια διαφορά.

 

 

 

επίσης έχει βγει νεότερη έκδοση για stable; ακόμα στην 14393.67 ειμαι και δεν βλέπει αλλη ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια έκδοση του store έχεις; μου έκανε και μένα ενημέρωση χτες νομίζω αλλα δεν βλέπω κάποια διαφορά.

 

 

 

επίσης έχει βγει νεότερη έκδοση για stable; ακόμα στην 14393.67 ειμαι και δεν βλέπει αλλη ενημέρωση.

11608.1001.41.0 εμενα παντός εστρωσε αρκετά η συσκευή μετά το hard reset βέβαια τώρα δεν χρησιμοποιώ και card sd την έβγαλα τελείως από το κινητο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11608.1001.41.0 εμενα παντός εστρωσε αρκετά η συσκευή μετά το hard reset βέβαια τώρα δεν χρησιμοποιώ και card sd την έβγαλα τελείως από το κινητο

ναι και μένα αυτή έβαλε χτες και δεν άλλαξε κάτι στην εμφάνιση και επίσης δεν έκανε ριστάρτ.

κάτι άλλο έγινε στην συσκευή σου :-D :-D

 

 

ΕΠΙΣΗΣ βγήκε ενημέρωση στο viber,μ αρέσει που κατα τα άλλα το store χτυπάει για τις ενημερώσεις,απ την αλλαγή του εικονιδίου το πήρα χαμπάρι.

Βασικά όσες θέλει χτυπάει ιδιαίτερα αν είναι εφαρμογή συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και μένα αυτή έβαλε χτες και δεν άλλαξε κάτι στην εμφάνιση και επίσης δεν έκανε ριστάρτ.

κάτι άλλο έγινε στην συσκευή σου :-D :-D

 

 

ΕΠΙΣΗΣ βγήκε ενημέρωση στο viber,μ αρέσει που κατα τα άλλα το store χτυπάει για τις ενημερώσεις,απ την αλλαγή του εικονιδίου το πήρα χαμπάρι.

Βασικά όσες θέλει χτυπάει ιδιαίτερα αν είναι εφαρμογή συστήματος.

Εκείνη την στιγμή που έκανε την ενημέρωση πρέπει να μου έσβησε γιατί πειγα στις ενημερώσεις συστήματος και έλεγε τελευταία φορα ενημερωση λογισμικου 10:15 (την ώρα τις εππανακινησεις)σήμερα είναι η δεύτερη μέρα μετά το hard βλέπω δουλεύει αρκετά καλά μέχρι στιγμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...