Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα μιλωντας, οι καμερες με καλο αισθητηρα φαινονται οταν τραβηξεις μια φωτο και μετα μεγενθυνεις σε αυτη την φωτο ενα αντικειμενο που βρισκεται πχ 30 μετρα μακρυα. Εκει πολλα κινητα που ισχυριζονται οτι εχουν καλο αισθητηρα χανουν καθε λεπτομερεια.

δεκτο μιας και δεν είμαι ειδικός σε καμία περίπτωση εδώ έβγαζα με δυσκολία φωτογραφίες με το G4 που είχα ,το περιστατικό ποιο πάνω και τα δυο κινητά ήταν ξένα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ουτε εγω ειμαι ειδικος. Αλλα βλεπω φωτος που δειχνουν σχετικα καλες σε οθονη κινητου που μολις τις συγκρινω με αλλα κινητα που εχουν καλυτερη φωτογραφικη μηχανη βλεπεις σημαντικες διαφορες στις λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Camera battle Lumia 950 vs Iphone7

https://mspoweruser.com/lumia-950-holds-iphone-7-day-light-comparison/

 

Low light

https://mspoweruser.com/iphone-7-vs-lumia-950-low-light-pictures-confirms-lumias-low-light-prowess/

IPhone 7plus vs Lumia 950-1020 camera zoom

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/21719_Camera_phone_zoom_test_Lumia_1.php

Όπως θα δείτε το 950 στις περισσότερες σκηνές ειναι καλύτερο σε ποιότητα και καθαρότητα εικόνας και Χρώματα από το iPhone 7. Σε low light συνθήκες η κάμερα του iPhone έχει κάνει τρελο αλμα προς το καλύτερο αλλα ειναι ακόμα πίσω από το 950 .

Το πλας με τις 2 κάμερες νικάει στο zoom και τα 2 Lumia .

Το οπτικό ζουμαρισμα νικάει όπως ήταν αναμενόμενο !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έσκασα για το 950 και όχι για το 640, ειδικά για την κάμερα. Δεν το μετάνοιωσα ποτέ...

Εχεις δει τι παπαδες κανει το 950 στο αντιστοιχο θεμα στο Myphone ε? Ειδικα με manual ρυθμισεις καποια ατομα που το κατεχουν εχουν βγαλει απιστευτα πραγματα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δει τι παπαδες κανει το 950 στο αντιστοιχο θεμα στο Myphone ε? Ειδικα με manual ρυθμισεις καποια ατομα που το κατεχουν εχουν βγαλει απιστευτα πραγματα..

 

Όχι, αλλά τώρα που το ανέφερες θα τσεκάρω σίγουρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος windows phone εδώ και ειδικότερα του 640xl και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του default browser από τον edge πχ σε uc browser σε windows 10 mobile ; Μέχρι στιγμής έχω αλλάξει το search engine από bing σε google στον edge, ωστόσο θα ήθελα να δω αν υπάρχει δυνατότητα όταν ανοίγω εφαρμογές που θέλουν browser αν μπορώ να αλλάξω τον edge. Έκατσα και έψαξα και δεν νομίζω ότι είμαι σίγουρος αν μπορώ να αλλάξω τον default browser, αλλά λέω ας το ρωτήσω μήπως μου διαφεύγει κάτι. So far υπέρ ευχαριστημένος από το 640xl, με κόστος στα 110 ευρώ στο skroutz απλά σκοτώνει τόσο σε εξοπλισμό όσο και σε ταχύτητα, δεν μετάνιωσα στιγμή την αγορά του και βλέπω πως για αυτά που προσφέρει είναι πολύ καλό vfm  ;).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν γίνεται νομίζω να αλλάξεις τον browser και να ειναι default άλλος . Αλλα τι το θες ; Ο edge ειναι κορυφή ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το whatsapp είπε ότι το 1/3 της κίνησης (όχι των χρηστών)΄είναι από windows mobile. Για αυτό και το υποστηρίζουν τόσο πολύ με συνεχή updates και αναβαθμίσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε αν γίνεται να γυρίσουμε σε έκδοση που γινόταν να περάσουμε εφαρμογές από αντροιντ ,και αν θα δουλεύει ;

Π.χ. Αυτήν που ήταν ενα χρόνο πρην και γινόταν να κάνουμε εγκατάσταση τις εφαρμογές μέσο υπολογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν γίνεται νομίζω να αλλάξεις τον browser και να ειναι default άλλος . Αλλα τι το θες ; Ο edge ειναι κορυφή ...

 

Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα, απλά με βολεύει λίγο παραπάνω ο uc browser, αλλά np ο edge είναι εξίσου γρήγορος. Στον edge βέβαια με ενοχλεί που δεν έχει home button, υπάρχει τρόπος να το διορθώσω ή έτσι είναι ; 

 

Και άλλη μια ερώτηση, είτε σε uc αλλά είτε και σε edge δεν μπορώ να κάνω log in στο insomnia από το lumia, μου λέει σφάλμα σύνδεσης. Σας έχει τύχει και εσάς και αν ναι πως το διορθώσατε ; Λάθος κωδικό ή όνομα δεν βάζω, τα έχω τσεκάρει άπειρες φορές και πάλι άκρη δεν βγάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε αν γίνεται να γυρίσουμε σε έκδοση που γινόταν να περάσουμε εφαρμογές από αντροιντ ,και αν θα δουλεύει ;

Π.χ. Αυτήν που ήταν ενα χρόνο πρην και γινόταν να κάνουμε εγκατάσταση τις εφαρμογές μέσο υπολογιστή

 

εμμ, δεν γινόταν ποτέ αυτό :P :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει μερικές μέρες που έχω βάλει το ACG Player. store link

 

φοβερή εφαρμογή UWP media player για όλα. δωρεάν και με άπειρες ρυθμίσεις και επιλογές. δοκιμάστε την

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμμ, δεν γινόταν ποτέ αυτό :P :)

Έχω δει αρκετά βίντεο στο youtube που το κκνουνε ,αλλα εχει ένα χρονο αυτό ,μήπως να γυρίσουμε σε παλιότερη έκδοση του λειτουργικού δεν γίνετε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...