Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ στο δικό μ πάντα τις κλείνω όλες ... Συνήθεια ... Γ αυτο μπορεί και να μην έχω θέματα ... Στο φτωχο 730 της κοπέλας κάθε φορα που το πιάνω στα χέρια μ οι ανοιχτές εφαρμογές ειναι πάντα 2-3 σελίδες τουλάχιστον 7-8 κάθε φορα ... Γ αυγο υπέθεσα ότι ίσως φταίει η μικρή ραμ αλλα και πάλι δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς . Επίσημη εφαρμογή πάντως της Microsoft δεν έχει κρασαρειβποτε . Viber Facebook ειναι οι τοπ που κρασαρουν χαλαρα αν τις ζορίσεις χαχχα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όταν μου κλείνουν οι εφαρμογές αυτόματα εξαιτίας του bug αυτού η ραμ δεν τερματίζει, είναι στο μισό περίπου. Γενικά και εγώ οποιαδήποτε εφαρμογή ανοίγω έπειτα την κλείνω, δεν αφήνω να τρέχουν πράγματα background. Κατέβασα να δω τι είναι το anti theft alarm, τι παίζει ακριβώς με αυτό, το έχει δοκιμάσει κανείς ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο δικό μ πάντα τις κλείνω όλες ... Συνήθεια ... Γ αυτο μπορεί και να μην έχω θέματα ... Στο φτωχο 730 της κοπέλας κάθε φορα που το πιάνω στα χέρια μ οι ανοιχτές εφαρμογές ειναι πάντα 2-3 σελίδες τουλάχιστον 7-8 κάθε φορα ... Γ αυγο υπέθεσα ότι ίσως φταίει η μικρή ραμ αλλα και πάλι δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς . Επίσημη εφαρμογή πάντως της Microsoft δεν έχει κρασαρειβποτε . Viber Facebook ειναι οι τοπ που κρασαρουν χαλαρα αν τις ζορίσεις χαχχα!

Εγώ γιατί με είχε τρελάνει το fb τώρα το ανοίγω από τον edge και είμαι ευχαριστημενος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viber Facebook ειναι οι τοπ που κρασαρουν χαλαρα αν τις ζορίσεις χαχχα!

Εμένα θα κρασάρουν μια στο άνοιγμα.

Αν ΔΕΝ κρασάρουν ξέρω οτι κάτι δεν πάει καλά :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι καθαρά από τις εφαρμογές παιδια και οι καθηστερισεις και όλα τα αλλα ,π.χ. Άμα δουλέψετε λίγο twitter τίποτα από αυτά δεν ισχύει όλα δουλεύουν τελεια και γρήγορα και στο άνοιγμα και στις εντολές ,απλα δεν ασχολουντε με τις εφαρμογές windows οι developers αυτό έχω καταλάβει μέχρι στιγμής

Ευτυχώς η ms έχει κάνει καλή δουλεια με τον edje της αυτό πρέπει να της το αναγνωρισω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίστοιχα θεματάκια και bugs υπάρχουν και στο android ή μόνο στα windows mobile ; Θέλω να πω μέχρι στιγμής μου φαίνεται πολύ γρήγορο και βολικό λειτουργικό τα windows mobile, παρόλα τα μικροθεματάκια που έχουν με κρασαρίσματα ή με τις εφαρμογές που κολλάνε στιγμιαία.

To android είναι διαφορετικό από συσκευή σε συσκευή και ο κάθε κατασκευαστής προσθέτει πράγματα που θεωρεί ότι θα κάνουν τη συσκευή πιό έυχρηστη.

Γι αυτό το λόγο όποια θεματάκια και bugs υπάρχουν δεν αφορούν το android γενικά αλλά την κάθε υλοποίηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,εμενα προσωπικα το lumia 435 Που εχω περιπου ενα χρονο παει απο το κακο στο χειροτερο,του εχω βαλει εδω και ενα μηνα τα win10 και εχασα την ηρεμια μου.Το κινητο κρασαρει σε ακυρες στιγμες,viber whatsapp δεν το συζητω θελουν κανα λεπτο αφου τις ανοιξω για να σταθεροποιηθουν,η καμερα κολλαει πολυ-κανει σαν stuttering- ή στο ακυρο γινεται πρασινη η οθονη.Επισης καποιες φορες δεν μου αναγνωριζει την 2η σιμ και το χειροτερο απο ολα,το κινητο στανταρ καθε 2 μερες θα κολλησει και δεν θα μπορουν να με παρουν τηλεφωνο ουτε να παρω αν δεν το κανω ρισταρτ,τα περισσοτερα απο αυτα τα ειχα και σε 8.1 αλλα στα 10 γινανε καθημερινα,λετε να το παω πισω στο μαγαζι για αλλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,εμενα προσωπικα το lumia 435 Που εχω περιπου ενα χρονο παει απο το κακο στο χειροτερο,του εχω βαλει εδω και ενα μηνα τα win10 και εχασα την ηρεμια μου.Το κινητο κρασαρει σε ακυρες στιγμες,viber whatsapp δεν το συζητω θελουν κανα λεπτο αφου τις ανοιξω για να σταθεροποιηθουν,η καμερα κολλαει πολυ-κανει σαν stuttering- ή στο ακυρο γινεται πρασινη η οθονη.Επισης καποιες φορες δεν μου αναγνωριζει την 2η σιμ και το χειροτερο απο ολα,το κινητο στανταρ καθε 2 μερες θα κολλησει και δεν θα μπορουν να με παρουν τηλεφωνο ουτε να παρω αν δεν το κανω ρισταρτ,τα περισσοτερα απο αυτα τα ειχα και σε 8.1 αλλα στα 10 γινανε καθημερινα,λετε να το παω πισω στο μαγαζι για αλλαγη?

 

Έχεις κάνει hard reset;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιώνω οτι υπάρχει καλυτέρευση της μπαταριας στην .189 τουλάχιστον στην δική μου συσκευή.

οχι τοσο σε χρήση αλλα σε αναμονή δεν καίει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιώνω οτι υπάρχει καλυτέρευση της μπαταριας στην .189 τουλάχιστον στην δική μου συσκευή.

οχι τοσο σε χρήση αλλα σε αναμονή δεν καίει τίποτα.

Και στο δικό μου 532 είναι οκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώντας να περάσω το τελευταίο update μου φουλάρει ο αποθηκευτικός χώρος του lumia και βγαίνει μήνυμα να σβήσω κάποια πράγματα από εφαρμογές επειδή το update θέλει προσωρινό χώρο 1.24 gb. Έχω και μια 4αρα sd card που έχει κοντά 2.5 gb ελεύθερα, ωστόσο γίνεται να κατεβάσω τα updates στην sd ή πρέπει αναγκαστικά να τα κατεβάσω στην μνήμη του κινητού ; Έχω βάλει τα πάντα να γίνονται download στην sd, οι εφαρμογές και όλα κατεβαίνουν κανονικά στην sd, όμως τα updates μου φουλάρουν τα 8gb του κινητού. Είναι φυσιολογικό αυτό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώντας να περάσω το τελευταίο update μου φουλάρει ο αποθηκευτικός χώρος του lumia και βγαίνει μήνυμα να σβήσω κάποια πράγματα από εφαρμογές επειδή το update θέλει προσωρινό χώρο 1.24 gb. Έχω και μια 4αρα sd card που έχει κοντά 2.5 gb ελεύθερα, ωστόσο γίνεται να κατεβάσω τα updates στην sd ή πρέπει αναγκαστικά να τα κατεβάσω στην μνήμη του κινητού ; Έχω βάλει τα πάντα να γίνονται download στην sd, οι εφαρμογές και όλα κατεβαίνουν κανονικά στην sd, όμως τα updates μου φουλάρουν τα 8gb του κινητού. Είναι φυσιολογικό αυτό ; 

 

To update δεν μπορεί να βασιστεί στην αναξιόπιστη sd γιατί κάτι να γίνει και να μην μπορεί να διαβασθεί θα μπρικάρει το τηλέφωνο...

Καλύτερα να μεταφέρεις μερικά apps που δεν σε νοιάζει να ανοίγουν τόσο γρήγορα, στην sd....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...