Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους διαβάζουν Marvel η εταιρία δίνει 1 μήνα δωρεάν στην Unlimited υπηρεσία της με τον κωδικό PUNISHER .

Marvel-Unlimited.jpg

Ισχύει μέχρι 1η Δεκεμβρίου και μόνο γι αυτούς που είτε δεν έχουν εγγραφεί ποτέ στην υπηρεσία είτε έχουν διακόψει την συνδρομή τους. Με άλλα λόγια δεν ισχύει για όσους έχουν ενεργή συνδρομή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ψάχνω βιβλίο ανθρωπολογίας. Κυρίως με θέμα την ιστορία του ανθρώπινου είδους και πως αυτή σχετίζεται - συνδέεται  με την σημερινή κοινωνία. Κυρίως σχετικά με κοινωνικές δομές, θρησκείες, σεξ/γάμος, πολιτισμός κουλτούρα. Δεν ψάχνω επιστημονικό απαραίτητα σύγγραμα μιας και είναι από προσωπικό ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω βιβλίο ανθρωπολογίας. Κυρίως με θέμα την ιστορία του ανθρώπινου είδους και πως αυτή σχετίζεται - συνδέεται  με την σημερινή κοινωνία. Κυρίως σχετικά με κοινωνικές δομές, θρησκείες, σεξ/γάμος, πολιτισμός κουλτούρα. Δεν ψάχνω επιστημονικό απαραίτητα σύγγραμα μιας και είναι από προσωπικό ενδιαφέρον.

κι εγω απο ενδιαφερον δικο μου αρχισα να διαβαζω λιγη ανθρωπολογια και μου αρεσε πολυ αυτο:

https://www.protoporia.gr/i-anthropologia-kai-ta-provlimata-toy-sygchronoy-kosmoy-p-375740.html

καπως "εισαγωγικο" θα το ελεγες, διαλεξεις ειναι του κλωντ λεβι στρος-δεν απευθυνεται σε εξειδικευμενο κοινο και θετει πολλα θεματα με πολυ ενδιαφεροντα νομιζω τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω βιβλίο ανθρωπολογίας. Κυρίως με θέμα την ιστορία του ανθρώπινου είδους και πως αυτή σχετίζεται - συνδέεται  με την σημερινή κοινωνία. Κυρίως σχετικά με κοινωνικές δομές, θρησκείες, σεξ/γάμος, πολιτισμός κουλτούρα. Δεν ψάχνω επιστημονικό απαραίτητα σύγγραμα μιας και είναι από προσωπικό ενδιαφέρον.

 

 

 

 

Collapse: How Societies Choose to Fail or Succeed

 
 
 
Έδιτ: Τα παραπάνω τα έχω διαβάσει και πιστεύω ότι είναι τουλάχιστον πολύ άνω του μετρίου, αν και δεν συμφωνώ πάντα με τον Διαμαντή...
 
Έδιτ 2:
Ξέχασα να προσθέσω τα παρακάτω.
 
 
 

κι εγω απο ενδιαφερον δικο μου αρχισα να διαβαζω λιγη ανθρωπολογια και μου αρεσε πολυ αυτο:

https://www.protoporia.gr/i-anthropologia-kai-ta-provlimata-toy-sygchronoy-kosmoy-p-375740.html

καπως "εισαγωγικο" θα το ελεγες, διαλεξεις ειναι του κλωντ λεβι στρος-δεν απευθυνεται σε εξειδικευμενο κοινο και θετει πολλα θεματα με πολυ ενδιαφεροντα νομιζω τροπο.

Ο σχεδιασμός του εν λόγω σάιτ μοιάζει σαν έργο πρωτοετούς φοιτητού πληροφορικής εν έτη 2001...

Δεν ξέρω εάν είναι απλά χάλια ή κάποιο retrofuturist έργο τέχνης που δεν καταλαβαίνω. :lol:

Επεξ/σία από LongTom
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

...
 

Ο σχεδιασμός του εν λόγω σάιτ μοιάζει σαν έργο πρωτοετούς φοιτητού πληροφορικής εν έτη 2001...

Δεν ξέρω εάν είναι απλά χάλια ή κάποιο retrofuturist έργο τέχνης που δεν καταλαβαίνω. :lol:

 

 

Ευχαριστώ. Θα τα ψάξω όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

"Ο σχεδιασμός του εν λόγω σάιτ μοιάζει σαν έργο πρωτοετούς φοιτητού πληροφορικής εν έτη 2001...

Δεν ξέρω εάν είναι απλά χάλια ή κάποιο retrofuturist έργο τέχνης που δεν καταλαβαίνω. :lol:"

 

εχεις δικιο, δεν υπαρχει το σαιτ τους...

και μιλαμε για ενα, κατα τη γνωμη μου, απο τα κορυφαια βιβλιοπωλεια του κεντρου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να προτείνω το 1793 του Βίκτορ Ουγκώ. Ειναί από τα λίγα βιβλία που έχουν καταφερει να με κάνουν να νιώσω και εγώ μέρος της πλοκής. ΠΟλύ παραστατικό το γράψιμο του Ουγκώ, ίσως σε κάποια σημεία γίνεται κουραστικός (ειδικά εκεί που γράφει ενα κατεβα΄το από ονόματα) αλλά είναι υπέροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αυτό θα ξεκινησω σιγα σιγα

Είναι πολύ καλό, αλλά διάβασε στο ίντερνετς για τα πράγματα που ο Διαμαντής δεν ήξερε-κατάλαβε καλά όταν το έγραφε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη βοήθειά σας, παρακαλώ.

Θέλω να πάρω ένα βιβλίο, στα ελληνικά, σε μια φίλη μου. Αυτή είναι χορεύτρια λάτιν και θα ήθελα να βρω ένα μυθιστόρημα με πρωταγωνίστρια μια χορεύτρια ή ένα μυθιστόρημα που να έχει ως κύριο θέμα του το χορό.

Έχετε τίποτα υπόψη σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θέλω και εγώ ένα βιβλίο για δώρο για κοπέλα 25χρονων ... κάτι ωραίο ένα ωραίο love story ίσως που να σου φτιάχνει oμορφες εικόνες από ωραία μέρη στο μυαλό κτλ κτλ
Ακούω ιδέες
Ευχαριστω

Επεξ/σία από Hamurabi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω και εγώ ένα βιβλίο για δώρο για κοπέλα 25χρονων ... κάτι ωραίο ένα ωραίο love story ίσως που να σου φτιάχνει oμορφες εικόνες από ωραία μέρη στο μυαλό κτλ κτλ

Ακούω ιδέες

Ευχαριστω

 

kανεις...;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...