Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνωρίζει κάποιος σημεία στην Αθήνα που να υπάρχει bazaar μεταχειρισμένων βιβλιών; Δεν αναφέρομαι σε φυσικά καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς απο που αλλού μπορώ να βρω/αγοράσω Link.png Site: αυτό το βιβλίο ; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .

 

Υ.Γ. Δεν με ενδιαφέρει το pdf από Link.png Site: εδώ το θέλω σε βιβλίο .

Αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε και κάποιο παρόμοιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Between Two Ages by Zbigniew Brzeziński

 

 

 

Between Two Ages Quotes

 

“The technotronic era involves the gradual appearance of a more controlled society. Such a society would be dominated by an elite, unrestrained by traditional values. Soon it will be possible to assert almost continuous surveillance over every citizen and maintain up-to-date complete files containing even the most personal information about the citizen. These files will be subject to instantaneous retrieval by the authorities. ” 

 

“In the technotronic society the trend would seem to be towards the aggregation of the individual support of millions of uncoordinated citizens, easily within the reach of magnetic and attractive personalities exploiting the latest communications techniques to manipulate emotions and control reason.” 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Astrophysics for People in a Hurry Hardcover – May 2, 2017

by Neil deGrasse Tyson

Πολύ καλό, καλύπτει γενικές ιδέες

 

Θα ήθελα κάτι στα ελληνικά επειδή το επίπεδο των αγγλικών μου είναι μέτριο . 

Υπάρχει περίπτωση να επανακυκλοφορήσει στο Public ;

Επεξ/σία από greekmanael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Eννοείς αυτό ή κάτι παρόμοιο;

 

O σύνδεσμος που δίνεις παραπέμπει σε βιβλίο με έτος έκδοσης 1999. Αν δεν έχει ενημερωθεί, θα έχει αποσυρθεί.

 

Γενικά, όταν σε ενδιαφέρει ένα βιβλίο, για να δεις αν κυκλοφορεί, αν έχει εξαντληθεί κτλ., μπορείς να συμβουλεύσαι μία από τις δύο μεγάλες βάσεις δεδομένων για το βιβλίο (biblionet, osdelnet). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοείς αυτό ή κάτι παρόμοιο;

 

O σύνδεσμος που δίνεις παραπέμπει σε βιβλίο με έτος έκδοσης 1999. Αν δεν έχει ενημερωθεί, θα έχει αποσυρθεί.

 

Γενικά, όταν σε ενδιαφέρει ένα βιβλίο, για να δεις αν κυκλοφορεί, αν έχει εξαντληθεί κτλ., μπορείς να συμβουλεύσαι μία από τις δύο μεγάλες βάσεις δεδομένων για το βιβλίο (biblionet, osdelnet). 

Ναι κάτι παρόμοιο  , αλλά λίγο πιο συμπυκνωμένο , αυτό είναι με τεύχη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, όταν σε ενδιαφέρει ένα βιβλίο, για να δεις αν κυκλοφορεί, αν έχει εξαντληθεί κτλ., μπορείς να συμβουλεύσαι μία από τις δύο μεγάλες βάσεις δεδομένων για το βιβλίο (biblionet, osdelnet). 

Δυστυχώς το biblionet έχει μείνει στη δεκαετία του 90 και μακάρι να αποφασίσουν κάποια στιγμή να εκσυγχρονιστούν και να φτιάξουν τουλάχιστον μια σελίδα συμβατή με κινητά.

 

Το osdelnet παρότι θα το έλεγες mobile friendly η εμμονή τους με τα tags το κάνει δύσχρηστο από κινητό.

 

Αλήθεια το osdelnet έχει και τα βιβλία του biblionet ή μόνο όσα έχουν καταχωρήσει οι ίδιοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα! Επειδη με τα βιβλια δεν το πολυεχω, μια φιλη μου εχει γενεθλια και της αρεσει πολυ ο Nesbo. Σε μια αναζητηση που εκανα στο ιντερνετ γνωστη εταιρια, εχει  κασετινες που περιεχουν 2 βιβλια του συγγραφεα. Οι συνδυασμοι ειναι οι παρακατω:

 

Ο φαντομας και Οι κατσαριδες

Αστυνομια και Ο Υιος

Λεοπαρδαλη και Υιος

Αστυνομια και Νεμεσις

 

Η ερωτηση μου ειναι ποιος συνδυασμος πιστευετε οτι θα ηταν ο καλυτερος ? Εχει διαβασει κοκκινολαιμη,χιοναθρωπο και λυτρωτη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα! Επειδη με τα βιβλια δεν το πολυεχω, μια φιλη μου εχει γενεθλια και της αρεσει πολυ ο Nesbo. Σε μια αναζητηση που εκανα στο ιντερνετ γνωστη εταιρια, εχει  κασετινες που περιεχουν 2 βιβλια του συγγραφεα. Οι συνδυασμοι ειναι οι παρακατω:

 

Ο φαντομας και Οι κατσαριδες

Αστυνομια και Ο Υιος

Λεοπαρδαλη και Υιος

Αστυνομια και Νεμεσις

 

Η ερωτηση μου ειναι ποιος συνδυασμος πιστευετε οτι θα ηταν ο καλυτερος ? Εχει διαβασει κοκκινολαιμη,χιοναθρωπο και λυτρωτη! 

Αστυνομία και Υιός με κλειστά τα μάτια, είναι τα δύο καλύτερα βιβλία του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δυστυχώς το biblionet έχει μείνει στη δεκαετία του 90 και μακάρι να αποφασίσουν κάποια στιγμή να εκσυγχρονιστούν και να φτιάξουν τουλάχιστον μια σελίδα συμβατή με κινητά.

 

Το osdelnet παρότι θα το έλεγες mobile friendly η εμμονή τους με τα tags το κάνει δύσχρηστο από κινητό.

 

Αλήθεια το osdelnet έχει και τα βιβλία του biblionet ή μόνο όσα έχουν καταχωρήσει οι ίδιοι;

 

Προσωπικά, το θεωρώ πιο αξιόπιστο (και σύγχρονο) το osdelnet. Είναι πλήρως ενημερωμένο, από όσο έχω δει. Για χρήση από κινητό δεν έχω άποψη, αλλά μπορείς να τους στείλεις ένα μήνυμα με την παρατήρησή σου, γενικά τα λαμβάνουν υπόψη αυτά, γιατί είναι πλατφόρμα φτιαγμένη από τους ίδιους τους εκδότες και τους ενδιαφέρει η άποψη του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστυνομία και Υιός με κλειστά τα μάτια, είναι τα δύο καλύτερα βιβλία του!

Σε ευχαριστω παρα πολυ, θα σε ακουσω, ετσι και αλλιως δεν εχω ιδεα απο Νεσμπο, απλα σαν ονομα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι την Αστυνομία.....

Θα της χαλάσεις την σειρά, αφού τον διαβάζει που τον διαβάζει πάρε την Λεοπάρδαλη που είναι το επόμενο και αφού είναι με τον Γιο όλα καλά αφού είναι ανεξάρτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Too late, οχι μονο εκανα την παραγγελια εχθες το πρωι, αλλα ειχε ερθει απο το απογευμα κιολας.. Δε πειραζει τωρα, τον επομενο μηνα θα της παρω και το αλλο :P


Βεβαια θα παω τωρα να το παρω, θα κανω μια προσπαθεια, μηπως καταφερω και το αλλαξω, αλλα ειναι κατοπιν παραγγελιας οποτε δεν ξερω αν θα ειναι εφικτο αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...