Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους!

Θα ηθελα να με βοηθησετε στην επιλογη ενος λογοτεχνικου βιβλιου που θελω να κανω δωρο στην κοπελα μου για Χριστουγεννα.

Της αρεσει να διαβαζει λογοτεχνικα βιβλια οταν εχει χρονο, ετσι προσφατα της αγορασα το "ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙΣ ΕΣΥ" με το οποιο ξετρελαθηκε.

Ολες οι αποψεις και γνωμες ειναι ευπροσδεκτες.

Ευχαριστω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αφου ξετρελαθηκε με το "Πριν Ερθεις Εσυ" καντης δωρο την συνεχεια του βιβλιου, το "Μετα που Ηρθες Εσυ".

 

Αλλιως εγω θα επαιρνα το καινουργιο βιβλιο του Dan Brown, "Origin".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους!

Θα ηθελα να με βοηθησετε στην επιλογη ενος λογοτεχνικου βιβλιου που θελω να κανω δωρο στην κοπελα μου για Χριστουγεννα.

Της αρεσει να διαβαζει λογοτεχνικα βιβλια οταν εχει χρονο, ετσι προσφατα της αγορασα το "ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙΣ ΕΣΥ" με το οποιο ξετρελαθηκε.

Ολες οι αποψεις και γνωμες ειναι ευπροσδεκτες.

Ευχαριστω!!!!

Προτείνω κάτι από Λιάν Μοριάρτι:

https://www.politeianet.gr/index.php?category_id=&page=shop.browse&option=com_virtuemart&Itemid=89&limitstart=0&advanced=1&keyword1=&keyword1method=0&keyword2=&keyword2method=0&writerid=86943&edWriter=MORIARTY+LIANE&epimid=-1&edEpimelitis=&metfid=-1&edMetafrastis=&illustratorid=-1&edIllustrator=&publisherid=-1&edPublisher=&isbn=&pcode=&langFilter=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.goodreads.com/book/show/20706317-the-first-fifteen-lives-of-harry-august

 

 

5/5

 

Το συστηνω ανεπιφυλακτα, ειναι λιγο μπερδεμενο και θελει να ειστε συγκεντρωμενοι αλλα αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.public.gr/product/books/greek-books/literature/translated-literature/tryferi-einai-i-nyhta/prod5113805pp/

 

Το ξαναδιάβασα ύστερα και εγώ δεν ξέρω από ποσά χρόνια.

Από τα καλύτερα έργα του Φιτζέραλντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχει κάποιος διαβάσει τα βιβλία μέτρο 2033 και 2034 του Γκλουκοφσκι? Τα έμαθα μέσα από τη σειρά παιχνίδιων του playstation που έχουν δημιουργηθεί βάση αυτών. Αν τα έχει διαβάσει κάποιος αξίζουν? Σκέφτομαι να τα πάρω αν και δεν είμαι του.βιβλιου, αλλά μου έκανε εντύπωση η γενική ιδέα που είχε το παιχνίδι και η φαντασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχει κάποιος διαβάσει τα βιβλία μέτρο 2033 και 2034 του Γκλουκοφσκι? Τα έμαθα μέσα από τη σειρά παιχνίδιων του playstation που έχουν δημιουργηθεί βάση αυτών. Αν τα έχει διαβάσει κάποιος αξίζουν? Σκέφτομαι να τα πάρω αν και δεν είμαι του.βιβλιου, αλλά μου έκανε εντύπωση η γενική ιδέα που είχε το παιχνίδι και η φαντασία

Διάβασα το 2033 και το μισό 2034.

Το πρώτο είναι πολύ καλό κλειστοφοβικό και χόρορ βιβλίο, με ωραίους χαρακτήρες.

Το δεύτερο δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με το πρώτο από άποψη σκηνικού και πιστεύω ότι ήταν, μέχρι εκεί που διάβασα, απλά καλό. Σίγουρα χειρότερο από το πρώτο.

Το εάν αξίζουν θα το κρίνεις εσύ. Προσωπικά το 2033 το θεωρώ από τα πολύ καλά βιβλία που έχω διαβάσει, αν και γενικά απεχθάνομαι τα τρομαχτικά βιβλία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο θεατρικό έργο σε κάποιον που δεν έχει ξαναδιαβάσει θέατρο? Θα ήθελα να ξεκινήσω με κάτι πολύ ενδιαφέρον ώστε να με παρακινήσει να διαβάσω και άλλα θεατρικά έργα μετά απ' αυτό. :) Θα προτιμούσα να μην είναι κωμωδία και να είναι σχετικά σύγχρονο (ας πούμε 20ού αιώνα και μετά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τι βιβλίο δώρο θα προτείνατε για τον πατέρα μου, 60 χρονών, διαβάζει ευχάριστα πολιτικά πχ κάποια του Ανδρουλάκη. Άλλοι που ξέρω ότι του άρεσαν Καζαντζάκης και Λιαντινης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού του αρέσει ο Καζαντζάκης, τότε προτείνω τον πορτογάλο Καζαντζάκη Ζοζέ Σαραμάγκου και το βιβλίο "Το Κατά Ιησούν Ευαγγέλιο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29.12.2017 στις 12:54 ΜΜ, Πιτούλιας είπε

Αφού του αρέσει ο Καζαντζάκης, τότε προτείνω τον πορτογάλο Καζαντζάκη Ζοζέ Σαραμάγκου και το βιβλίο "Το Κατά Ιησούν Ευαγγέλιο".

Δεν το πιστεύω. Σήμερα του πήρα ακριβώς αυτό το βιβλίο, και μόλις τώρα είδα το μήνυμα σου.

Επεξ/σία από ArisBat
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάπου, κάποτε είχε πάρει το μάτι μου ένα βιβλίο(?) του στυλ "ο γύρος του κόσμου στην Ελλάδα" ή κάτι τέτοιο, με φωτογραφίες από μέρη της Ελλάδα που μοιάζουν με αντίστοιχα του εξωτερικού

Έχω σκαλώσει και θέλω να το βρω, καμιά ιδέα κανείς?

Επεξ/σία από Pa0ki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...