Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Luxx

 

Είπαμε κάνει ένα ξεχωριστό είδος καπνού αλλά και πάλι σε τέτοιο λουλά (που βγαίνει σε 3 μεγέθη) αυτό που είδες είναι το μικρό ή το μεσαίο νομίζω, και εγώ έβαζα όσο καπνό είδες και με πίεση αλλά δεν έκανα τόσες τρύπες. Τίποτα δεν είναι λάθος as long as it works! (προσθέτω για άπιστους αναγνώστες ότι ο τύπος είναι πολύ γνωστός Αμερική μεριά για την δουλειά του, συνεπώς δεν θα έκανε κάτι λάθος, ούτε θα έκανα upload ότι βίντεο βρήκα εδώ πέρα...)

 

Εγώ έκανα κυρίως σε vortex λουλά και έκανα συμμετρικά γύρω στις 40 τρύπες.

 

Μην κάνεις μόνο 9...κάνε πιο μικρές τρυπούλες και κάνε πολλές...κάνε καμιά 50αριά και όχι μόνο στο κέντρο γύρω γύρω.

 

Η μάρκα καπνού δεν την έχω δοκιμάσει καν αλλά από reviews είναι ψιλο-μάπα. Ακόμα και σε καλή μάρκα μπορεί να σου κάτσει γεύση μάπα, δεν σημαίνει ότι κάνεις κάτι λάθος και καίγεσαι - νιώθεις κάτι περίεργο στο πίσω μέρος του λαιμού -κτλπ.

 

Επίσης μην σε ανησυχεί αν πέσουν κομματάκια καπνού στο νερό, δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Τον λουλά μπορείς να τον τρίψεις με σύρμα κουζίνας και θα φύγουν όλα...τα σαπούνια είναι επικίνδυνα.

 

Το hose σου δεν πλένεται αλλιώς θα το ήξερες ήδη. Ελλάδα δεν υπάρχει hose που να πλένεται. Για να πλένεται φαντάσου πρέπει να είναι σαν το καλώδιο που συνδέεις με ένα φουσκωτό και το φουσκώνεις με το πόδι, κάτι τέτοιο όλο πλαστικό.

 

Εγώ έκανα γύρω στην 1 - 1μιση ώρα με 3 κάρβουνα καρύδας. Το ταχείας καύσης κρατάνε 30λεπτά, οπότε είναι λογικό, παρόλα αυτά έχω κάνει και 1μιση ώρα με ταχείας καύσης (1-3 κάθε 30-40 λεπτά). Όσο θες εσύ καπνίζεις, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να αλλάζεις τον καπνό κάθε (πχ. 45λεπτά) και να βάζεις άλλον κάντο.

 

Γενικά δες στο youtube βιντεάκια "how to pack an egyptian bowl".

 

Είπαμε πάντως, η προετοιμασία λουλά και το heat management είναι καθαρά προσωπικό θέμα....κάνεις καιρό να το προσαρμόσεις στα μέτρα σου αλλά στο τέλος ο καθένας έχει και διαφορετικό τρόπο.

 

 

 

 

 

@ideal10

 

Όχι αθήνα από όσο ξέρω δεν θα βρεις. (μπορεί να βρείς κάποιο πιο χοντρό με μεγάλη λαβή (αν βρεις τούρκικους ναργιλέδες κάπου (γιατί δεν έχω γυρίσει και όλη την αθήνα (μάλλον όχι όλα τα στενά της! χαχα)))).

Όποια μαγαζιά είπα πριν μόνο αυτά ξέρω, δεν θα βρεις σύγχρονους ναργιλές τύπου Magdy-Zidan και Khalil Mammon που είναι και επαγγελματικές σειρές. Θα είναι πολύ δευτεράντζα με μικροψευγάδια και κακή ποιότητα.

 

Ωραίο το hose που δείχνεις (υπάρχουν και μεγαλύτερα). Μόνο από έξω.

 

Πρόταση: αν θες έτσι κάπως μεγάλο hose (χειρολαβή), εύκολο ρούφηγμα και πλύσιμο.....το nammor washable hose είναι μονόδρομος και το βρίσκεις με φυσιολογικά μεταφορικά από το shishabuzz.com (20€+ θα σου βγει) (αλλά αξίζει!)

Επίσης παίζει και έκπτωση σε κάθε αγορά 10% με ένα κωδικό που είτε με ρωτάς με πμ είτε βλέπεις πιο πίσω που τον βρίσκεις. Επίσης έχω κωδικού 15% που τον πουλάω :P

 

 

 

 

 

Πρόταση #2 (γενικά): Όποιος θέλει να έχει μια καλή εμπειρία ναργιλέ και έχει και κάποια χρήματα να ξοδέψει η καλύτερη λύση είναι να αγοράσει από έξω έναν φτηνό ναργιλέ μάρκας KM, ένα washable hose, μερικά κιλά φυσικά κάρβουνα και ίσως μερικά κιλά γεύσεις (εκτός αν βρίσκει εδώ). Όταν μάθεις να κάνεις σωστά το ναργιλέ (και δεν είναι και τόσο δύσκολο...λίγο προπόνηση θέλει) δεν θα υπάρχει μαγαζί στην ελλάδα που να προσφέρει καλύτερης ποιότητας κάπνισμα. Έχω πάει σε φημιστά μαγαζιά να δοκιμάσω και ήταν καλύτερα από τους διακοσμητικούς ναργιλέδες που κάναμε παλιά με κάρβουνα από θυμιατό...αυτοί όμως (τεχνολογικά) σταματάνε κάπου και ποιοτικά επίσης.

 

Είναι διαφορετικό το αίσθημα όταν μπορείς να ρουφήξεις χωρίς καθόλου κόπο από το λάστιχο, χωρίς να σου έρχονται κομματάκια σκουριασμένου σίδερου (που είτε πλένεις το λάστιχο σου είτε όχι θα γίνει), ούτε προηγούμενες γεύσεις, ούτε καπνούρα, ούτε μυρωδιά από κακής ποιότητας ταχείας καύσης κάρβουνα. Το hose είναι σαν να αλλάζεις τον κινητήρα του ναργιλέ. Το bowl μην ψαρώνετε με τα vortex, phunnel κτλπ... όλοι οι ψαγμένοι κρατάνε έναν παλιό πήλινο αιγυπτιακό λουλά (ειδικά με μάρκα nakhla). Μετά πάει το stem του ναργιλέ, που άμα είναι κανένα παλιοσίδερο ότι και να κάνεις θα βρωμάει (ακόμα και αν δεν το καταλαβαίνεις), όταν δεις όμως το εσωτερικό του σωλήνα του ΚΜ (για πχ) που είναι καθρέπτης και δεν μυρίζει καθόλου (και btw έχει μεγαλύτερη διάμετρο) και κάνεις από αυτόν....you never go back...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, τέτοιον hole puncher παίζει να βρούμε Ελλάδα?

Γιατί κοιτάζω στα ευρωπαϊκά site που δώσατε πιο πάνω και δεν το βρίσκω available...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, τέτοιον hole puncher παίζει να βρούμε Ελλάδα?

Γιατί κοιτάζω στα ευρωπαϊκά site που δώσατε πιο πάνω και δεν το βρίσκω available...

 

δεν έχω δει πουθενά....το καλύτερο είναι να έχεις μια χοντρή βελόνα και να κάνεις ότι και όπου και όσες τρύπες θες....ειδικά σε vortex λουλά δεν θα δούλευε το hole puncher των 5ευρώ!

 

 

 

 

Γενικα, με το να βαζεις περισσοτερο καπνο, τι κερδιζεις; Διαρκεια;

 

αναλόγως...αν αυξήσεις και καπνό και κάρβουνα κερδίσεις σε ένταση και ποσότητα καπνού.

 

υπάρχει και overpacking μέθοδος σε αιγυπτιακό λουλά (βέβαια καταναλώνεις πολύ καπνό και δεν την έχω δοκιμάσει). εκεί θέλει αυστηρά καλή ποιότητα καπνού αλλιώς καίγεται το πάνω και το κάτω ποτέ. (λέγοντας καλή ποιότητα εννοώ nakhla και al-fakher)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@santana99 η λυση που προτεινεις ειναι πολυ καλη και λιγο αργοτερα πιστευω αυτο θα κανω..ποσο πιστευεις πανω κατω να μου βγει ενας ωραιος Khalil Mamoon(απ'οτι βλεπω στα σαιτ ειναι σε καλες τιμες..δες αυτον http://www.shishabuzz.com/khalil-mamoon/dual-tone-khalil-mamoon-bullet-blue.html και περιεχει και καλο hose μεσα..αυτος θα βγαινει γυρω στα 45 ευρω αν δν κανω λαθος..) συν ενα Nammor washable hose(να'το ειναι σε καλη τιμουλα http://www.hookah-shisha.com/p-1574-nammor-hookah-hoses.html και εδω σε καλυτερη http://www.shishabuzz.com/special-offers/genuine-large-nammor-hose-green.html)και κανα δυο κιλα καρβουνα?

α και επισης τωρα το καλοκαιρι να βαλω στον κανονικο λουλα 2 η 3 καρβουνα για να εχω καλα συννεφα χωρις να καψω γευση(για καρυδας καρβουνα λεω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://alsultan.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=3# επισης λεω προς το παρον να παρω απ'τον δικο μας το hose με το ξυλινο στομιο που ειναι μαυρο..θα το βρεις στις φωτο που ποσταρα..καλο και χοντρο δεν φαινεται..τι λες?η πιστευεις οτι μπορω να βρω κατι καλυτερο ελλαδα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 2ο ποστ σου δεν είναι τίποτα σπουδαίο αυτά τα λάστιχα, σίγουρα είναι τα καλύτερα που έχει αυτός (και μάλλον δεν τα δίνει σκέτα αλλά μαζί με τον ναργιλέ μιας και είναι η καλύτερη σειρά του (από όσο λέει)), θα σου πρότεινα να μην τα πάρεις, δεν έχουν τόσο εύκολο ρούφηγμα.

 

@santana99 η λυση που προτεινεις ειναι πολυ καλη και λιγο αργοτερα πιστευω αυτο θα κανω..ποσο πιστευεις πανω κατω να μου βγει ενας ωραιος Khalil Mamoon(απ'οτι βλεπω στα σαιτ ειναι σε καλες τιμες..δες αυτον http://www.shishabuzz.com/khalil-mamoon/dual-tone-khalil-mamoon-bullet-blue.html και περιεχει και καλο hose μεσα..αυτος θα βγαινει γυρω στα 45 ευρω αν δν κανω λαθος..) συν ενα Nammor washable hose(να'το ειναι σε καλη τιμουλα http://www.hookah-shisha.com/p-1574-nammor-hookah-hoses.html και εδω σε καλυτερη http://www.shishabuzz.com/special-offers/genuine-large-nammor-hose-green.html)και κανα δυο κιλα καρβουνα?

α και επισης τωρα το καλοκαιρι να βαλω στον κανονικο λουλα 2 η 3 καρβουνα για να εχω καλα συννεφα χωρις να καψω γευση(για καρυδας καρβουνα λεω)

 

Καταρχήν η τιμή που είδες είναι σε pounds αυτό σημαίνει ότι σε ευρώ είναι παραπάνω και ξέχασες και τα μεταφορικά... 100ευρώ υπολόγιζε περίπου (δεν το είδα τώρα αλλά θυμάμαι από όταν κοίταζα)

 

Επίσης από Αμερική δεν παραγγέλνεις εύκολα γιατί με ups έχει 40δολάρια ταχυδρομικά σχεδόν σε ότι πάρεις.

 

Προτείνω αγορά από 1 μαγαζί (εντός Ευρώπης) και για λιγότερα μεταφορικά (όχι πάντα) και για όχι άγχοι για πιθανά τελωνεία.

 

Ο hookahshop.co.uk θα σου κάνει καλή τιμή (πολύ καλή) αν του το ζητήσεις (όμορφα). Δέχεται παζάρια και σου κάνει special offer.

 

Για κάρβουνα καταρχήν να σου απαντήσω, στο θέμα καλοκαιριού, σίγουρα θες λιγότερα τώρα εσύ θα δεις πόσο λιγότερα δεν μπορώ να σου πω, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Τώρα για τα 2 κιλά που λες. Κάθε κιλό καρύδα έχει μέσα 72κομμάτια (μιλάμε για cocobrico ή cococha κίτρινο). 72/3=24 φορές. Για εμένα 2 κιλά φεύγαν σε λιγότερο από 2 μήνες. Όσο νομίζεις εσύ.

 

Επίσης (καλή) επιλογή είναι (ήταν κυρίως γτ τώρα ακρίβυνε λίγο τα μεταφορικά) ο shisha-net.de έχει και KM, έχει και κάρβουνα, έχει και nammor. Απλά πας για 10κιλά+ κάρβουνα γιατί τα ταχυδρομικά θα σε σκοτώσουν όταν τα δεις (και καλό είναι να τα μοιράσεις στα κάρβουνα). Εγώ το βλέπω ως εξής, εδώ τα έχουν 9ευρώ το κιλό, εκεί 3,5ευρώ...παλιά είχα παραγγείλει 20κιλά και βγήκαν 4,6ευρώ το κιλό πες 5...τώρα θα σου βγουν (20 κιλά) γύρω στα 6, αλλά και πάλι σε συμφέρει. Επίσης αυτός δεν δέχεται paypal οπότε προμήθεια τράπεζας (από εθνική) είναι +8ευρώ.

 

Και τέλος ο shishabuzz.com (όταν φέρει διαθέσιμα).

 

Για φτηνή κατάσταση γενικά παίζει και ένας αμερικάνος που τον έχω ξανα αναφέρει hookahset.com, καλή τιμή στα προϊόντα του, πάρε όμως και κανα 5κιλο γεύσεις και δοκιμασμένος σου δηλώνει λίγα λεφτά στο δέμα. Και από κάρβουνα παίζει και ο shishaworld.de ο οποίος έχει ταχυδρομικά λογικά σαν τον shishabuzz.com (δλδ αναλόγως όγκο κτλπ) όχι όλα τα δέματα 40ευρώ για πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειναι καλος ναργιλες; http://www.shishabuzz.com/single-hose-shisha/khalil-mamoon-al-zia.html

 

Τα καρβουνα καρυδας και τα υπολοιπα που αναβουν δυσκολα, με ποιο τροπο τα αναβετε; Υπαρχει ειδικος εξοπλισμος;

 

Σκεφτομαι να αγορασω ενα ακομα ναργιλε απο αυτο το site μαζι με καρβουνακια, γευσεις, επιστομια και διαφορα αλλα αξεσουαρ. Θα μου βγει κανενα 150-200αρι ευρω, αλλα πιστευω οτι αξιζει το κοπο..

 

 

 

Εκτος και εαν μου προτεινετε απλα να αγορασω καποια καλυτερα ανταλλακτικα. Αυτος εδω ειναι ο ναργιλες μου. 23082011404.th.jpg

 

Τον εκανε δωρο η κοπελα μου. Τον πηρε απο Κομοτηνη και ειναι χειροποιητος. Εκανε κοντα στα 60 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@santana99 ουτε που ειχα δει οτι ηταν σε λιρες..μπερδευτηκα με τα δολλαρια χαχαχ..παντως οπως και να εχει θα πρεπει να παραγγειλω με αλλον γιατι λογω ηλικιας δεν θα μου επιτραπει(απιτειται ανω των 18)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλός είναι απλά να ξέρεις ότι όσο πιο καινούργιο μοντέλο είναι τόσο πιο ευαίσθητος σε υψηλές τιμές από τους πωλητές. Όποιον ΚΜ και να πάρεις δεν θα μείνεις απογοητευμένος, όλοι καπνίζουν ακριβώς το ίδιο (άντε διαφορές τπτ 1% το πολύυυυ). Απλά διάλεξε έναν που να σου αρέσει. Αν είναι "κλασσικό" παλιό μοντέλο σίγουρα το βρίσκεις σε review στο youtube.

 

Εγώ με γκαζάκι τα άναβα, μπορείς και με ατομική εστία (ειδικά με αντίσταση (που δεν βρήκα αθήνα)). Και να το πω εδώ να υπάρχει το καλύτερο είναι να πάρεις και μια σχαρίτσα σαν αυτές που μπαίνουν στο φούρνο (πολύ μικρότερη όμως) ή να φτιάξεις εσύ για να ακουμπάς πάνω τα κάρβουνα γιατί θέλουν πολύ χρόνο, με τσιμπίδα δεν παίζει να περιμένεις.

 

Ο συγκεκριμένος δεν έχει καμία μάρκα γεύση της προκοπής. Καλύτερα από αμερικάνο για γεύσεις.

 

Ο ναργιλές σου φαίνεται ωραίος και αιγυπτιακός, με την κλασσική επίστρωση χρώματος στον πήλινο λουλά. (ο λουλάς βασικά είναι ο παραδοσιακός και είναι πολύ καλό κομμάτι). Απλός σχεδιασμός βέβαια και δεν μπορώ να δω λεπτομέρειες ποιότητας. Θα σου πρότεινα να αγοράσεις ένα nammor, φυσικά κάρβουνα και καμιά μάρκα-γεύση της προκοπής θα δεις τεράστια διαφορά.

 

Οι ΚΜ είναι επίσης χειροποίητοι και έχουν από εδώ και από εκεί μικρό ατέλειες και αυτό είναι που τους κάνει ξεχωριστούς. Θα σου πρότεινα τον άλλο Άγγλο για ναργιλέ, με μια καλή συνεννόηση θα σου κόψει από το ναργιλέ και θα σου κάνει δώρο τα μεταφορικά αν όχι και κανα nammor.

 

Αν πάρεις μόνο λάστιχο από το shishabuzz.com βγαίνει γύρω στα 20-25ευρώ αλλά αξίζει! Για κάρβουνα από τον shishaworld.com μια 3κιλη βγαίνει 19ευρώ δλδ 6μιση ευρώ το κιλό (με μεταφορικά μέσα) καλή τιμή.

 

Ξέχασα, και το theshishashop.com έχει πολλά αξεσουάρ και λογικές τιμές ταχυδρομικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει καποιο site που να μπορω να τα αγορασω ολα μαζι; Και hose και καρβουνα και γευσεις και επιστομια;

 

Επισης, ολα τα hose ταιριαζουν στον ναργιλε μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@santana99 ουτε που ειχα δει οτι ηταν σε λιρες..μπερδευτηκα με τα δολλαρια χαχαχ..παντως οπως και να εχει θα πρεπει να παραγγειλω με αλλον γιατι λογω ηλικιας δεν θα μου επιτραπει(απιτειται ανω των 18)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ευρωπαίοι έχουν πολύ τσιμπημένες τιμές στους καπνούς και δεν είναι τόσο pro όσο οι αμερικάνοι. Το καλύτερο μαγαζί είναι το hookah-shisha.com (από όσο ξέρω) αλλά ετοιμάσου να πληρώνεις μεταφορικά και πιθανά τελωνεία. Έχει τα πάντα πάντως...

 

Από όσο είδα ο hookahset έχει και αυτός όσα πράγματα θες απλά από λάστιχα έχει το Disposable Hose και το Kanara που πλένονται αλλά δεν τα γνωρίζω ιδιαίτερα. Το 1ο είναι παραλλαγή (αν όχι το ίδιο) του nuhose και έχει εύκολο ρούφηγμα αλλά καθόλου design (εξου και η τιμή).

 

Τα κάρβουνα καρύδας coco (-brico, -cha, -java κτλπ κτλπ) πωλούνται μόνο Ευρώπη και είναι πιο φτηνά και ακριβώς το ίδιο κάρβουνο με το Coconara που πωλείται κυρίως αμερική και είναι αρκετά ακριβότερα χωρίς λόγο.

 

Πάρε σβάρνα όλα τα site που σου έδωσα, κάνε πρόχειρα καλάθια, δες τι σε συμφέρει και ρώτα απορίες.

 

ΥΓ. τα επιστόμια τι τα θες; (εκτός αν κάνετε πολλά άτομα μαζί...)

 

Τα στόμια να ξέρεις στο ναμμορ ειδικά του κόβουν λίγο τον αέρα. Στο δικό σου ναργιλέ κάνει το ναμμορ, απλά γενικά από όπου πάρεις ότι πάρεις πάρε και φλάτζες σιλικόνης μπόλικες για λουλά, λάστιχο και μερικές για την γυάλα γιατί ελλάδα δεν βρίσκεις τόσο εύκολα και φτηνά.

 

 

 

@santana99 ουτε που ειχα δει οτι ηταν σε λιρες..μπερδευτηκα με τα δολλαρια χαχαχ..παντως οπως και να εχει θα πρεπει να παραγγειλω με αλλον γιατι λογω ηλικιας δεν θα μου επιτραπει(απιτειται ανω των 18)

 

ναι το είδα την πρώτη φορά απλά δεν θεώρησα πως χρειαζόταν να σχολιάσω... τέλος πάντων να την κάνεις από κάποιον μεγαλύτερο... α και άλλη φορά να είσαι πιο προσεκτικός...

 

πλάκα κάνω έτσι; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν κάνω πλέον, ούτε ασχολούμαι με "τεχνολογικές" εξελίξεις στο θέμα, είτε αφορά κάποιο ναργιλέ, κάποια νέα σειρά, κάποιο λάστιχο, γεύση κτλπ

 

Που και που μπορεί να τα χαζέψω λίγο να δω τι γίνεται αλλά όχι τακτικά.

 

Πάντως πιστεύω ξέκοψα την καλύτερη χρονικά στιγμή, λόγω αύξησης τιμών είτε θες σε γεύσεις που πουλάνε στην ελλάδα είτε θες στα μεταφορικά του γερμανού.

 

Και γενικά από γνωστούς, φίλους και έτσι άντε να κάνω καμιά τζούρα αν τύχει (μέχρι τώρα δεν έχει τύχει) γιατί δεν ξέρουν να τον κάνουν και τόσο καλά και επιπλέον δεν έχουν το απαραίτητο hardware.

 

Βέβαια αν μου πει κάποιος ψήνεσαι για ένα βατόμουρο της Tangiers σε Phunnel και ΚΜ με φυσικό κάρβουνο λεμονιάς και ναμμορ, χωρίς δεύτερη σκέψη εννοείτε πως θα δοκιμάσω και θα κάνω λίγο.

 

Το να ξανα καπνίσω τακτικά δεν παίζει. Δοκίμασα με την οικονομική μου δυνατότητα ότι ήθελα και όσο μπορούσα, είδα τι είναι, είδα διαφορές στην ποιότητα κτλπ αλλά μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...