Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι. εμένα είχε κάτσει τελωνείο ένα δέμα πριν κάποια χρόνια και τους είπα να το γυρίσουν δεν πλήρωσα τίποτα. και το κατάστημα μου γύρισε πίσω τα λεφτά - τα μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παρω πισω την τιμη των προιοντων και δεν πειραζει,εντωμεταξη μιλισα με μια θεια στο υεδ αστα να πανε ο αλεξης κουγιας του δημοσιου...μου ελεγε εγω δεν μπορω να κλεψω το κρατος και οτι το συστημα εβγαλε το ποσο που ειναι να πληρωσω και αλλες βλακειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι θα πάρεις πίσω εξαρτάται απο το κατάστημα. στείλε τους ένα mail να τους ενημερώσεις. η θειά το τελωνείο σουπε ακριβώς τι είναι η δουλειά της. ο καπνος εδώ είναι ακριβώς λόγο υψηλής φορολογίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι γιατι δεν περνάνε τελωνειακό έλεγχο. αλλα επειδή είναι παράνομο αρκετοί δεν στέλνουν εκτός χώρας, αλλα και πάλι δεν αξίζει καλύτερα να πάρεις απο εδώ απο shisha house ή κάποιον άλλον που τα πουλάει φτηνότερα ( άνεφ φόρου) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωωωω ρε γαμώτο τι ξενέρα έφαγες;;; Πέρα απ' τον καπνό είχε κ άλλα παρελκόμενα μέσα το δέμα;;; Περιμένω και γω αύριο μάλλον να μπει το δέμα μου ελλάδα αλλά στα 900γρ... Πιστεύω να γλιτώσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως παιδια για να ερθει ενα τετοιο δεμα απο Αμερικη πρεπει να "παρανομησει" ο πωλητης. Δηλαδη θα πρεπει να δηλωσει πολυ χαμηλοτερη τιμη απο αυτα που εχουμε πληρωσει και να δηλωσει δωρο με μια αλλη περιγραφη για να εχουμε λιγοτερες πιθανοτητες ελεγχου.

 

To Hookah-Shisha.com (Hookah Central) μου ειχε πει σε συζητηση μαζι τους οτι δεν ειναι διατεθειμενοι να δηλωσουν λιγοτερα χρηματα στο πακετο γιατι ειναι παρανομο, και εχουν δικιο!

 

Εγω ειχα παραγγειλει τον περασμενο φλεβαρη απο ultimatehookah.com ενα δεμα 1,500 γρ (6 καπνοι), περιπου 140$ με μεταφορικα και δηλωσε αν θυμαμαι καλα, δωρο, 15$ ενω στην περιγραφη ειχε βαλει Fruit Perserver (Συντηρητικα φρουτων) και περασε κανονικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα ο thehookah στο πρώτο δέμα που παρήγγειλα πριν κάνα 2μηνο έγραψε holiday candles 6$... Εγώ απλά του ζήτησα να το κάνει όσο το δυνατόν λιγότερο ύποπτο και τελικά ήξερε τι έκανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στα χερια μου την αναλυση του τελωνειου εχουμε και λεμε,φορολογητεα αξια 155 ευρω (τοσο πληρωσα στο hookah shisha μαζι με μεταφορικα)

Δασμος τριτης χωρας 74,9%!!δηλαδη 116 ευρω.

Φορος καταναλωσης στα τσιγαρα 156,7 ευρω ανα κιλο εμενα ηταν περιπου 1300γρ.

Φπα 18,7% δηλαδη 29ευρω

Και καπως ετσι βγαινουμε στα 300+ ευρω.

Να ρωτησω κατι ρε παιδια οταν κανω υπολογισμο στο dutycalculator.com το οποιο εχει κανονικα να επιλεξεις tobacco απο αμερικη ελλαδα μου βγαζει 40 ευρω για τελωνειο,πως γινετε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...