Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα στην παρέα...

 

ΜΕΡΟΣ 1ο (για όλους και για επισκέπτες της Πόλης)

Βρίσκομαι στην Πόλη από την προηγούμενη Δευτέρα και θα κάτσω μέχρι την Κυριακή.

Θέλω να φέρω ένα ναργιλέ, πίσω στην πατρίδα, οπότε, χρειάζομαι τα φώτα σας:

1) Από πού να τον αγοράσω;

2) Τί πρέπει να προσέξω;

3) Μπορείτε να μου συστήσετε κάτι; (υλικό και ποιότητα κατασκευής, τύπος, μέγεθος, κλπ.)

Τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω είναι (συν-πλην) €50 - κάπου TL 200, δηλ.

 

ΜΕΡΟΣ 2ο (για πιο "χάρντκορ" / "εξτρίμ" καταστάσεις και γνώστες)

Αύριο κάνω μια μονοήμερη εκδρομή στην Προύσα.

Φημίζεται για το ισκεντέρ κεμπάπ της...

...Έλα, όμως, που έχει και το προυσαλιό!!!

1) Υπάρχει περίπτωση να βρω φτηνότερα, εδώ, ναργιλέ, απ' ότι στην Πόλη; Ή, μήπως, να βρω καλύτερης ποιότητας, με τα ίδια λεφτά που θα έδινα για να πάρω κάποιον όχι τόσο καλό από την Πόλη;

2) Πού μπορώ να βρω "το καμάρι" της Προύσας; (Όχι για κεμπάπ. Για αυτό ξέρω πού θα πάω... Για το "άλλο"!)

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

pankaixilaren

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O gaurorakomelas ξέρει από πόλη και σίγουρα θα σε βοηθήσει. Θα σου πω τι ξέρω εγώ.

Μακριά από αλουμινενιους ναργιλέδες η κάτι παρόμοιο. Είναι ψεύτικοι. Οι αυθεντικοί είναι μασιφ μπρούτζος με το κάτω μέρος να είναι χάλκινο. Δεν έχει βαλβίδα που βγάζεις το καπνό και εκεί που μπαίνει το πήλινο είναι τρύπα δηλαδή θηλυκό αντί για αρσενικό και ποίο βαρύς από τους συνηθισμένους. http://5starhookah.com/images/gold%20small.jpg

Κάπως έτσι. Επίσης όπου και να πας κάνε παζάρια. Αν σου φανεί κάτι ακριβό μην κωλωσεις κάνε παζάρι φουλ το θέλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω, ρε φιλαράκι, είσαι ωραίος! Νά'σαι καλά, μιλάμε!

Ξέρω ότι ο ναργιλές πρέπει να πατάει γη - οπότε, πρέπει να είναι επαγγελματικός, καφενείου, δηλ. - αλλά έχω ένα θεματάκι και με τις αποσκευές. Βασικά, με μια βαλιτσούλα καμπίνας είμαι, στο χέρι, και με την τσάντα του λάπτοπ. Εάν, λοιπόν, πάρω καναν ογκώδη, θα πρέπει να τον βάλω στην βαλίτσα και να τη στείλω σαν αποσκευή (πράγμα που σημαίνει 27 ευρουλάκια χαράτσι από την Aegean.

Ελπίζω το παιδί που λες, ο gaurorakomelas να μπει κάποια στιγμή εδώ, και να μου πει κι αυτός τη γνώμη του.

Και πάλι, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα (τουλάχιστον) μαγαζί το οποίο σου στέλνει τα ψώνια σπίτι! Το σκέφτηκα, να σου πω την αλήθεια... Αλλά το γαμώτο είναι ότι το μαγαζί αυτό δεν είναι στο Παζάρι - πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα σηκώνει παζάρια.

Δε μου λες: Θες να ρίξεις μια ματιά στο λινκ που θα σε παραθέσω, να μου πεις, κατά τη γνώμη σου τι θα μπορούσα να πάρω; (Είναι online κατάστημα, αλλά είναι και μαγαζί που πουλάει κανονικά.

Μπορείς, αν θες, να αλλάξεις γλώσσα σε αγγλικά, όπως και να βάλεις να δείχνει τις τιμές σε ευρώ;

Ε;... Τι λες;... Θα κάνεις τον κόπο;...

 

http://www.metsannargile.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος... Αυτό ήτανε. Θα σε ακούσω με κλειστά μάτια!

(Και θα σε δω με βουλωμένα αυτιά, μήπως;...)  :-D 

Τώρα, τι να σου πω... Το "ευχαριστώ" μου φαίνεται λίγο!

Σε ευχαριστώ θερμά! Σε υπερ-ευχαριστώ! Είσαι ένας μικρός θεούλης!!!  :-) 

 

Νά'σαι καλά, ρε φιλαράκι! Νά'σαι πάντα καλά να απολαμβάνεις το ναργιλέ σου και ότι αγαπάς!!!

pankaixilaren

 

ΥΓ. Δε μου λες: Αθήνα μένεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχά... Πρέπει να είναι βαρύς, δηλαδή, έτσι; Μασίφ... Να τον καταλαβαίνεις, να τον νιώθεις... Τό'πιασα!

Θα περάσω από το κατάστημα να τον δω κι από κοντά. Άμα τον αισθανθώ καλά, τον "χτυπάω"!...

...και σου φέρνω και σένα ένα πακέτο καπνό, σαν δώρο και σαν "ευχαριστώ" που ήσουν τόσο εξυπηρετικός!

Και θα συννενοηθούμε να στον στείλω σπίτι - όχι από δω... όταν έρθω Ελλάδα, βέβαια, έτσι; 

 

Να είσαι stand-by...

pankaixilaren

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχά... Πρέπει να είναι βαρύς, δηλαδή, έτσι; Μασίφ... Να τον καταλαβαίνεις, να τον νιώθεις... Τό'πιασα!

Θα περάσω από το κατάστημα να τον δω κι από κοντά. Άμα τον αισθανθώ καλά, τον "χτυπάω"!...

...και σου φέρνω και σένα ένα πακέτο καπνό, σαν δώρο και σαν "ευχαριστώ" που ήσουν τόσο εξυπηρετικός!

 

Ακόμα για ναργιλέ μιλάμε;;; Χαχαχα

Μαν μην.μου φέρεις τίποτα νασαι καλά. Και πρόσεχε με το.καπνο ρώτα αεροδρόμιο πόσο επιτρέπεται να φέρεις γιατί θα έχεις θέμα αν πάρεις παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς, το αεροδρόμιο της Τουρκίας είναι ευρωπαϊκό, οπότε υπάρχει περιθώριο - εξάλλου, όπως ερχόμουνα, έφερα μαζί μου 10 πακέτα καπνό στριφτού για να περάσω αυτές τις 15 μέρες, 300γρμ. δηλαδή, και δεν μου είπαν τίποτα...

Άλλωστε, εγώ, δεν σκοπεύω να πάρω, για μένα, καπνό από δω. Θα (ξεκινήσω να) παίρνω από την Ελλάδα...

...οπότε, ένα πακετάκι καπνό, μπορώ (και γουστάρω) να σου φέρω!

Τα υπόλοιπα θα τα πούμε με pm!

 

Καλά να περνάς!

pankaixilaren 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικη μου αποψη.... ελλαδα βρισκεις καλυτερο απο αυτα που ειδα στο σιτε τουλαχιστον, οποτε δες αν μπορεις να βρεις καπου oduman που και καλα τους εχουν πιο φτηνα απο οτι ελλαδα... αλλιως μην παρεις κατι unbranded σε αυτα τα λεφτα παιρνεις ελλαδα κατι εξισου ισως και κατι καλυτερο... αυτα και απο μενα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...