Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 ώρα πριν, manos_21_ είπε

Ότι καπνό και αν βάλω..adalya και al fakher..ενώ με το cascade μια χαρα είναι..
τελευταιο σεσιον ενώ έβγαζε καπνό δεν μου έφερνε πολυ γεύση..και μετά ειδα ότι ο καπνός δεν κάηκε όπως τις άλλες φορές..παίζει ρόλο που εκανα μίξη adalya Hawaii με al fakher ροδάκινο??η παίζει να είναι φταίξιμο του μπολ?

Άμα έχεις θέμα ότι και να βάλεις μάλλον το μπολ έχει θέμα, χωρίς χαρτοπετσέτα μήπως εφαρμόζει καλύτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Άμα έχεις θέμα ότι και να βάλεις μάλλον το μπολ έχει θέμα, χωρίς χαρτοπετσέτα μήπως εφαρμόζει καλύτερα?

Στην αρχή χωρίς το είχα βάλει και έχανε..και μετά εβαλα χαρτοπετσέτα..άλλες φορές βγαίνει κανονικά η γεύση..μόνο χτες δεν κάηκε..αλλά πάντα έχω διαρροή αν τραβάω γεμάτα...σιγα σιγα δεν έχει τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, όπως σας είχα υποσχεθεί υπάρχει στοκ από αμερικανικά κάπνα.. Όποιος ενδιαφέρεται pm

 

Προς το παρόν υπάρχουν fumari, tangiers, azure, eternal smoke.. Σε λιγες μερες και trifecta!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο καπνός καίγεται πάνω αλλά από κάτω είναι ακόμη υγρός,παίζει ρόλο το μπολ??γτ δεν νομιζω ότι τον «έσφιξα» τόσο πολυ ώστε να μην περνούσε αέρας..τι να πω,απογοητεύτηκα από το alpaca predator..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, morfin είπε

Έχεις βάλει πολύ καπνό ή δυνατή φωτιά ή και τα δύο. Κάνε πειράματα. Μόλις μάθεις τα alpaca δε θα τα αλλάζεις 

2 καρβουνάκια βάζω στο ignis και καπνό νορμαλ..δεν το μπουκώνω..άσε που διάβασα ότι παίρνει γυρω στα 18-25gr..εγω παίζει να βάζω κ λιγότερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα πως με το μπολ είναι πιο δύσκολα να πετύχεις αυτό που θέλεις. Θα ανάψεις 2 κάρβουνα (ή και 3) θα βάλεις καπνό απο πάνω να στάζει ο καπνός και όπως κάτσει, μην το πειράζεις μετά. βάλε μέχρι να πάει πάνω απο το μισό και το κλείνεις, βάζεις τα 2 ή 3 κάρβουνα απο πάνω αρκετά αραιά (ίσα ίσα στης άκρες) και αναλόγως το ρυθμίζεις, αμα δεν βγάζει καπνό πλησιάζεις κανένα κάρβουνο προς την μέση. άμα καίει βγάζεις ένα κάρβουνο, περιμένεις 2 λεπτά να ηρεμήσει και καπνίζεις.

μόλις τα κάρβουνα γίνουν μικρά και χάσουν την απόδοση τους το κλείνεις με αλουμινόχαρτο όπως θα δείς παραπάνω να μην χάνει θερμότητα και συνεχίζεις ακόμα 15 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BoullyBoy είπε

Θα έλεγα πως με το μπολ είναι πιο δύσκολα να πετύχεις αυτό που θέλεις. Θα ανάψεις 2 κάρβουνα (ή και 3) θα βάλεις καπνό απο πάνω να στάζει ο καπνός και όπως κάτσει, μην το πειράζεις μετά. βάλε μέχρι να πάει πάνω απο το μισό και το κλείνεις, βάζεις τα 2 ή 3 κάρβουνα απο πάνω αρκετά αραιά (ίσα ίσα στης άκρες) και αναλόγως το ρυθμίζεις, αμα δεν βγάζει καπνό πλησιάζεις κανένα κάρβουνο προς την μέση. άμα καίει βγάζεις ένα κάρβουνο, περιμένεις 2 λεπτά να ηρεμήσει και καπνίζεις.

μόλις τα κάρβουνα γίνουν μικρά και χάσουν την απόδοση τους το κλείνεις με αλουμινόχαρτο όπως θα δείς παραπάνω να μην χάνει θερμότητα και συνεχίζεις ακόμα 15 λεπτά.

Έχω hmd το ιγκνις..δεν βάζω τα καρβουνάκια πάνω στο αλουμινόχαρτο αλλά το hmd  πάνω στο αλουμινόχαρτο..ενώ στο cascade δεν έχω θέμα,στο alpaca δεν βγαίνει σωστά ως τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε για αρχή να μην πιέζεις τον καπνό καθόλου. Επίσης αν βάλεις δεύτερη γύρα κάρβουνα θα σου δώσει σχεδόν άλλη τόση διάρκεια.

Εγώ στο ignis στο μισάωρο βάζω καινούρια κάρβουνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

Έχω hmd το ιγκνις..δεν βάζω τα καρβουνάκια πάνω στο αλουμινόχαρτο αλλά το hmd  πάνω στο αλουμινόχαρτο..ενώ στο cascade δεν έχω θέμα,στο alpaca δεν βγαίνει σωστά ως τωρα..

με το hm πιστεύω υπάρχει ένα πρόβλημα, επειδή είναι αρκετά στενό και παίρνει 2 κάρβουνα στριμωχτά, εαν το κάρβουνο είναι λίγο στεγνό ή οτιδήποτε άλλο θα σου έρθει κατευθείαν βαρύ. Πιστεύω πως δεν έχεις την δυνατότητα να το ρυθμίζεις με 2 κάρβουνα, μόνο αν βγάλεις το ένα και το κλείσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ιγκνις βάζεται ένα η δυο καρβουνάκια??ανεκαθεν έβαζα 2 αλλά τελευταία δεν νιώθω πολυ την γεύση..έρχεται καλό ντουμάνι,μυρίζει ο καπνός,αλλά δεν έχω πολυ γεύση..τον καθαρίζω τον ναργιλε κ τα μπολ...ενώ στην αρχή που ξεκίνησα (1μηνα πριν) ένιωθα καλά την γεύση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, manos_21_ said:

Στο ιγκνις βάζεται ένα η δυο καρβουνάκια??ανεκαθεν έβαζα 2 αλλά τελευταία δεν νιώθω πολυ την γεύση..έρχεται καλό ντουμάνι,μυρίζει ο καπνός,αλλά δεν έχω πολυ γεύση..τον καθαρίζω τον ναργιλε κ τα μπολ...ενώ στην αρχή που ξεκίνησα (1μηνα πριν) ένιωθα καλά την γεύση..

Εγώ βάζω συνήθως 2 κάρβουνα για ξανθό καπνό και 3 κάρβουνα για κόκκινο η μαυρο. Βέβαια, στη δεύτερη περίπτωση είτε δε βάζω καθόλου καπάκι και το 3ο κάρβουνο το έχω από πάνω (όχι πυραμίδα, το βάζω ώστε να πατάει στα 2 κάτω κάρβουνα και από την άλλη στο τοίχωμα του Ignis για να το ζεσταίνει) είτε μετά από λίγο βγάζω το 3ο κάρβουνο και βάζω το καπάκι. Όταν τα κάρβουνα αρχίζουν κ μικραίνουν μετά από κάνα 30λεπτο επαναφέρω το 3ο κάρβουνο και βάζω ξανά το καπάκι. 

Όσον αφορά τη γεύση, λογικά είναι ο καπνός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...