Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα και καλές γιορτές. Γνωρίζει κάποιος σάιτ που να στέλνει adalya καπνούς; Επίσης βρηκα κάποιους πωλητές στο AliExpress θα έχω θέμα με τελωνείο αν κάνω μικρές αγορές; 

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, siller13 είπε

Καλησπέρα και καλές γιορτές. Γνωρίζει κάποιος σάιτ που να στέλνει adalya καπνούς; Επίσης βρηκα κάποιους πωλητές στο AliExpress θα έχω θέμα με τελωνείο αν κάνω μικρές αγορές; 

Ευχαριστω!!

Οτιδήποτε εκτός Ευρώπης άνω των 22€ κινδυνεύει να φάει τελωνείο (όχι ότι τα ελέγχουν ένα-ένα). Προσωπικά χρόνια αγοράζω διάφορα από Κίνα και πρώτη φορά προ ημερών την έφαγα με ένα μικρό και ελαφρυ δέμα μόνο 28€ αντί να πιάσουν τόσα άλλα.. οπότε καταλαβαίνεις ότι πλέον βάζεις αναγκαστικά ανάλογα το site shipping απο Ευρωπαϊκή αποθήκη ή express μέσω εταιριών τύπου Dhl για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν και πολλές φορές είναι ασύμφορο. Αν θες μικροπράγματα σπάστα σε παραγγελίες συνολικού κόστους έως 20€ και δε θα έχεις θέμα με free international shipping ;)

Επεξ/σία από DrDrob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για αυτόν εδώ έχει κανείς άποψη? Για μέτρια χρήση και μέτριο προς αρχάριο χρήστη. Κάτι άλλο με εύκολη και ασφαλή μεταφορά προς Ελλάδα στα περίπου 100-120ε? 

 

https://amydeluxeshop.nl/en/product/amy-deluxe-amir-s-200/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

23 ώρες πριν, DrDrob είπε

Καλησπέρα στην παρέα, Χρόνια πολλά με υγεία και τύχη!! Είμαι νέος και παρότι έχω διαβάσει τα περισσότερα εδώ αλλά και στο λοιπό διαδίκτυο (βιντεο κλπ) θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη σας. Στην πράξη είμαι αρχάριος στο ναργιλέ και παίζω με Khalil mamoon (τον είχε πάρει η αδελφή μου παλιότερα και δεν είχα τότε άποψη στο θέμα) που μου έκαιγε τον καπνό λόγω κοντού bowl και με τα φώτα σας τσίμπησα χθες το Cascade με κλασική αντιγραφή kaloud εφόσον ήθελα για τις γιορτές και δεν είχαν το ignis

:( Επίσης πήρα μια πλενόμενη σωλήνα με επένδυση. Θα μπορούσατε να προτείνετε μελλοντική αναβάθμιση ναργιλέ low budget σε σύγκριση με hydrex h3 που μου έχει πάρει το μυαλό και κάποιο ιδιαίτερο καπνό γιατί ειμαι και εγώ παιδί και ζηλεύω? :P 

Φίλε Adalya αν επιτρέπεται από που και πόσο μεταφορικά? 

 

15 ώρες πριν, marikbane είπε

Οταν παραλαβεις ενημερωσε μας απο ποια εταιρια/site και εντυπωσεις απο την παραγγελια του ναργιλε και του καπνου. Για να μαθαινουν ολοι σε περιπτωση που ενδιαφερθουν και αυτοι! 

Καλα sessions μεγαλε!!!

Περι Al fakher: κρεμα μεντα κανουν ολοι, εγω επισης εχω αρρωστησει με το ροδακινο και το τριανταφυλλο! Μακρυα απο σοκολατα (δε βγαζει καθολου γευση) και φραουλα! Το πορτοκαλι ειναι επισης πολυ εντονο ενω και το κερασι μου αφηνει αναμεικτα συναισθηματα κυριως αρνητικα. Καρπουζι μη παρεις ποτε. 2 μηλα εξαιρετικα. Επισης εχω παρει λεμονι (αρκετα καλο αλλα αδιαφορο θα ελεγα), πεπονι (δε μου αρεσε). Σε ολα αυτα που κανω σχεδον παντα βαζω μεντα που ειναι φοβερη (πολλοι περνουν και απο καποια αλλη εταιρια μεντα αλλα δε την βρισκω ηρακλειο κρητης). 
 

Τον ναργιλέ τον παρηγγειλα από shishalounge  στα 215 γτ είχε μια μικρή έκπτωση λόγω εορτών και αύριο θα τον παραλάβω,ελπίζω σε άριστη κατάσταση..adalya από φίλο που πηγε Ισπανία περιμενω όποτε δυστυχώς δεν έχω κάποιο κονε για μόνιμες παραγγελειες..

τωρα για τις γεύσεις al-fakher με ψήνει η κρέμα-μέντα που  ειπες η το διπλό μηλο..σκέτο ροδάκινο δεν ξερω αν θα έπαιρνα κιλό..

Επεξ/σία από manos_21_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, pados1002 είπε

@SkiLopSaRoφιλε μου μπορείς να μου πεις πόσο καιρό έκανε να φτάσει το skybowl και πως παραδόθηκε? ΕΛΤΑ ή κάτι άλλο?

15 μέρες έκανε σε εμένα. Το κακό ήταν ότι δεν λειτουργούσε το tracking code, μου άφησαν χαρτί ειδοποίησης τα ΕΛΤΑ και πήγα το παρέλαβα απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, DrDrob είπε

Οτιδήποτε εκτός Ευρώπης άνω των 22€ κινδυνεύει να φάει τελωνείο (όχι ότι τα ελέγχουν ένα-ένα). Προσωπικά χρόνια αγοράζω διάφορα από Κίνα και πρώτη φορά προ ημερών την έφαγα με ένα μικρό και ελαφρυ δέμα μόνο 28€ αντί να πιάσουν τόσα άλλα.. οπότε καταλαβαίνεις ότι πλέον βάζεις αναγκαστικά ανάλογα το site shipping απο Ευρωπαϊκή αποθήκη ή express μέσω εταιριών τύπου Dhl για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν και πολλές φορές είναι ασύμφορο. Αν θες μικροπράγματα σπάστα σε παραγγελίες συνολικού κόστους έως 20€ και δε θα έχεις θέμα με free international shipping ;)

Καλησπέρα φίλε! Γνωρίζω σχετικά με το θέμα τελωνείου διότι παραγγέλνω και εγώ διαφορά πράγματα από Κίνα. Απλά θα ήθελα να μάθω συγκεκριμένα τι παίζει με καπνούς αν τους σταματήσουν στο τελωνείο. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος ευρωπαϊκό σάιτ που να στέλνει καπνούς της adalya θα ήμουν ευγνώμων διότι η μοναδική ακρη που έχω βγάλει είναι μάλλον με παραγγελία από AliExpress και να μου έρθουν από Κίνα και αν τους πιάσουν τους έπιασαν!! Καλές γιορτές!

Επεξ/σία από siller13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, greekboy είπε

Παιδιά για αυτόν εδώ έχει κανείς άποψη? Για μέτρια χρήση και μέτριο προς αρχάριο χρήστη. Κάτι άλλο με εύκολη και ασφαλή μεταφορά προς Ελλάδα στα περίπου 100-120ε? 

https://amydeluxeshop.nl/en/product/amy-deluxe-amir-s-200/

εδω γενικα φαινεται να εχει πολυ καλες τιμες. εμπιστευομαστε?

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/megaloi-nargiledes/amy-deluxe-diamond/

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/el-badia-c7/

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/aladin-alux-3/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

🤣Από το e-shisha.gr ότι έχω πάρει έχει βγει οκ. 

18 ώρες πριν, siller13 είπε

Καλησπέρα φίλε! Γνωρίζω σχετικά με το θέμα τελωνείου διότι παραγγέλνω και εγώ διαφορά πράγματα από Κίνα. Απλά θα ήθελα να μάθω συγκεκριμένα τι παίζει με καπνούς αν τους σταματήσουν στο τελωνείο. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος ευρωπαϊκό σάιτ που να στέλνει καπνούς της adalya θα ήμουν ευγνώμων διότι η μοναδική ακρη που έχω βγάλει είναι μάλλον με παραγγελία από AliExpress και να μου έρθουν από Κίνα και αν τους πιάσουν τους έπιασαν!! Καλές γιορτές!

Γενικά και από Ε.Ε. θα έχεις θέμα με τελωνείο αν τα πιάσουν μιας και το έχουν απαγορεύσει και αυτό (  καπνούς πούρα κτλ )

Επεξ/σία από zoudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις εγκαινιάστηκε παιδιά ο alpha hookah model x neon..

πρώτο σεσιον με tynky wynky από adalya..η συγκεκριμένη δεν με ενθουσίασε..

Ο ναργιλές από την άλλη μου άρεσε πολυ..πολυ καλό τράβηγμα,diffuser που είναι σχεδόν αθόρυβο,ο εξαερισμός τα σπάει έτσι όπως βγαίνει κ χτυπάει στο πιατάκι συν το ότι φωσφορίζει στο σκοτάδι..είναι λιγο εφετζίδικος για βράδυ 😛😛τεράστια διαφορά με αυτόν που είχα των 60ευρω..συσκευασία από το shishalounge καλή αν και λιγο χτυπημένο το κουτί του ναργιλέ λογικά από την κούριερ..

στην πορεία ίσως ξαναγράψω κατι αν διαπιστώσω τιποτα διαφορετικό..Καλή χρόνια σε ολους με υγεία κ καλά σεσιονς 😉👍🥳
και για να γράψω πλήρες setup—cascade bowl-ignis hmd...και αλουμινόχαρτο κάτω από το hmd στο μπολ..

Επεξ/σία από manos_21_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ψαχνω ποιοτικο καπνο στην Ελλαδα (starbuzz, adalya, al fakher fusion κλπ)
Ξερει κανεις που μπορω να βρω? Εχω απελπιστει με τις βλακειες που πουλανε εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2019 στις 5:58 ΜΜ, Kapparos87 είπε

Ξέρει κανείς αν κάνεις την παραγγελία για καπνό και το βρουνε στο τελωνείο αν θα έχει κάποιο θέμα αυτός που το παρήγγειλε ;

Μέχρι στιγμής δεν έχεις καμία επίπτωση, απλά τα πηγαίνουν προς καταστροφή. ( ανάλογα και το μέγεθος της παραγγελία βέβαια _

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...