Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω κάποια στιγμή οφείλεις να ασχοληθείς με Nintendo.

Να δεις ορισμένα από τα franchises της, να δεις το όραμα της εταιρείας, γενικά ως εταιρεία είναι πολύ μπροστά, είναι το underdog του χώρου και η μικρότερη και βγάζει παιχνίδια πρώτιστα για το φαν και τη διασκέδαση. Κάθε κονσόλα της ανεξαρτήτως είναι must για παρέα και για οικογένεια και επειδή βγάζει χαριτωμένα παιχνίδια (που στα περισσότερα όμως δεν τους λείπει το challenge), εσένα ειδικά νομίζω θα σου αρέσουν πολύ. Ταυτόχρονα, κάθε κονσόλα έχει αρκετά hardcore παιχνίδια και εν γένει πολλή υποστήριξη 1st party. Η πληγή της Nintendo στις 3 τελευταίες κονσόλες της (N64, GC, Wii) είναι δυστυχώς η ελλειπής υποστήριξη 3rd party παιχνιδιών.

Αλλά εκεί υπάρχει και το PC gaming.

 

Όταν λες δε σου άρεσαν τα Mario? Δηλαδή δε σου αρέσει το Super Mario Bros? Ή το Super Mario 64? Η ιδέα απλή, η υλοποίηση εκπληκτική. Πρώτη φορά νομίζω ακούω κάποιον να μη του αρέσουν τα Mario! Χαχά! Ίσως επειδή σου φαίνονται παιδικά ή μπορεί να μην είσαι φαν των πλατφορμ γενικότερα. Εγώ τα πρώτα παιχνίδια που έπαιξα ήταν πλατφορμ ή πολύ απλοικά arcade games, γι αυτό και είμαι πολύ φαν των πλατφορμ. Mario, Sonic, Donkey, Banjo κτλ. Δύο καλά τελευταία πλατφορμς που υπάρχουν και στο ps3 και μπορείς να δεις είναι τα Sonic Generations και το Rayman: Origins.

 

Ναι έτσι είναι δεν μου αρέσουν τόσο τα platforms. Αλλά και βίντεο που έχω δει με Mario δεν μου αρέσουν. Γούστα είναι αυτα :P

 

Γενικά από τότε που άρχισα να ασχολούμαι σοβαρά με το gaming και να παίζω πολλά παιχνίδια, τα χαριτωμένα τα έχω μόνο για πλάκα να παίξω με την αδερφή μου ή τον αδερφό μου. Αν και με αυτόν συνήθως παίζω πιο hardcore τίτλους αν και είναι 10 χρονών :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ αν και νομίζω πως πρέπει να ανακοινώσουν περισσότερες αξιοπρεπείς τίτλους. Μόνο με Mario και κάνα 2-3 τίτλους ακόμα δεν πάει πουθενά το Wii U.

 

 

Λίστα παιχνιδιών που έχουν ανακοινωθεί μέχρι τώρα για Wii U:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Wii_U_games

 

Εγώ μια χαρά τα βλέπω.

 

Γενικά από τότε που άρχισα να ασχολούμαι σοβαρά με το gaming και να παίζω πολλά παιχνίδια, τα χαριτωμένα τα έχω μόνο για πλάκα να παίξω με την αδερφή μου ή τον αδερφό μου. Αν και με αυτόν συνήθως παίζω πιο hardcore τίτλους αν και είναι 10 χρονών :P

 

 

Δηλαδή τα hardcore τα κρίνεις από τα γραφικά και τη βία υποθέτω.

Ντάξει της ηλικίας είναι. Λογικά θα περάσει.

Θα μάθεις και τι σημαίνει hardcore και θα τα χωρίζεις καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναρούτο, προσπάθησε να ξεπεράσεις το αισθητικό κώλυμα και δώσε μια ευκαιρία στον Μάριο. Θα σου έλεγα να το κάνεις έστω κι εγκυκλοπαιδικά, αλλά νομίζω ότι κάτι θα σου αρέσει τελικά. Και σ' το λέω εγώ, που αισθητικά τα αντιπαθώ τίγκα όλα (όχι επειδή δεν είναι καφέ και βίαιο, απλώς έχω κουραστεί να βλέπω τη φάτσα του τόσα χρόνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίστα παιχνιδιών που έχουν ανακοινωθεί μέχρι τώρα για Wii U:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Wii_U_games

 

Εγώ μια χαρά τα βλέπω.

 

 

 

 

Δηλαδή τα hardcore τα κρίνεις από τα γραφικά και τη βία υποθέτω.

Ντάξει της ηλικίας είναι. Λογικά θα περάσει.

Θα μάθεις και τι σημαίνει hardcore και θα τα χωρίζεις καλύτερα.

 

Τα περισσότερα παιχνίδια είναι μεταφορές από τις τωρινές κονσόλες. Αυτό το λες μια χαρά για launch τίτλους του Wii U? Εγώ περίμενα περισσότερα exclusives από την Nintendo πάντως.

 

Τα hardcore τα κρίνω και από αυτά. Απλά επειδή ήθελα να περιγράψω αυτά τα 2 δεν μου ερχόταν μια άλλη λέξη στο μυαλό.

 

Ναρούτο, προσπάθησε να ξεπεράσεις το αισθητικό κώλυμα και δώσε μια ευκαιρία στον Μάριο. Θα σου έλεγα να το κάνεις έστω κι εγκυκλοπαιδικά, αλλά νομίζω ότι κάτι θα σου αρέσει τελικά. Και σ' το λέω εγώ, που αισθητικά τα αντιπαθώ τίγκα όλα (όχι επειδή δεν είναι καφέ και βίαιο, απλώς έχω κουραστεί να βλέπω τη φάτσα του τόσα χρόνια).

 

Είχα παίξει πιο παλιά ένα Mario στο PC. Εντάξει δεν λέω ωραίο παιχνίδι, αλλά όχι να κάθεσαι να παίζεις και με τις ώρες. ΑΝ έχω ποτέ την ευκαιρία θα δοκιμάσω και αυτά του Wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν είδες τα Super Mario Galaxy.

 

Αν τα παίξεις θα αναθεωρήσεις πλήρως.

 

Τα συγκεκριμένα συγκαταλλέγονται στα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγεί ποτέ, ανεξαρτήτως συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν είδες τα Super Mario Galaxy.

 

Αν τα παίξεις θα αναθεωρήσεις πλήρως.

 

Τα συγκεκριμένα συγκαταλλέγονται στα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγεί ποτέ, ανεξαρτήτως συστήματος.

 

Αν πάρω Wii U θα ασχοληθώ σίγουρα. Αλλά μέχρι τώρα δεν με τραβάει από αυτά που έχω δει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα παιχνίδια είναι μεταφορές από τις τωρινές κονσόλες. Αυτό το λες μια χαρά για launch τίτλους του Wii U? Εγώ περίμενα περισσότερα exclusives από την Nintendo πάντως.

 

 

Έχεις δει ποτέ launch line-up από άλλες εταιρείες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικό να κρίνουμε μια κονσόλα από launch line up.

 

Από την άλλη, νομίζω ότι ο λόγος που υπάρχει αυτή η αίσθηση πως το WiiU δεν έχει πολλά πράγματα είναι πως ενώ, τυπικά, είναι next-gen, φαίνεται να παίζει σε παρόμοια κατηγορία με τις current-gen κονσόλες με τα περσινά τους παιχνιδιά (και κάποια φετινά), ενώ πλησιάζουν οι next-gen κονσόλες από τις άλλες εταιρείες.

Και, κυρίως, πρέπει να λάβουμε υπόψη πως δεν υπάρχουν τα μεγάλα Nintendo franchises ούτε καν στον ορίζοντα.

Αν η έλλειψη οφειλόταν σε παρουσίαση νέων ονομάτων θα ήταν ΟΚ. Αλλά εδώ λένε ότι ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει καν το σχεδιασμό νέου Ζέλντα.

Και σίγουρα rushed κυκλοφορία δεν τη λες, οπότε δεν υπάρχει η δικαιολογία ότι δεν πρόλαβαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Wii U’s Price Won’t Be Expensive Like the 3DS’s Was

 

 

Δε νομίζω ότι η Nintendo θα πάει για το όριο των 400 ευρώ. Νομίζω ότι θα είναι στα 300 ή στα 350 ευρώ.

 

Αντί για να μας μπλέκουν με τέτοιος "γρίφους" δεν μας λέει την τιμή να τελειώνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...