Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλουμε τίτλους.

 

Παίζω το RE Revelations στο 3DS αυτές τις μέρες και με κάνει να αναρωτιέμαι πως θα ήταν η MT Framework (πλην του UMVSC 3) στο Vita.

 

Επίσης εαν το iphone 4 είναι ικανό για γραφικά επιπέδου Infinity Blade με την UE3 φανταστείτε τι μπορεί να γίνει με το Vita.

 

 

Ελπίζω να δούμε νέες κυκλοφορίες από 3rd parties σύντομα.

 

 

 

PS:

Τελείωσα και το Golden Abyss, καλός και αρκετά μεγάλος τίτλος αλλά θα προτιμούσα τη Naughty Dog στο τιμόνι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα και εγώ χθες το ps vita (έκδοση 3g από vodafone). Ωστόσο δεν φαίνεται να είμαι και πολύ τυχερός. Το μηχάνημα δούλεψε κανονικά μέχρι σήμερα το μεσημέρι, έως ότου το εικονίδιο της μπαταρίας έγινε κόκκινο. Από εκείνο το σημείο ξεκίνησε το πρόβλημα. Παρά το γεγονός ότι συνέδεσα κανονικά τον φορτιστή, δεν εμφανίστηκε καμία ένδειξη στη συσκευή ότι φορτίζει. Λίγη ώρα αργότερα αυτή έσβησε... Το πορτοκαλί φως (που έπρεπε να εμφανίζεται στο κουμπί "ps" κατά τη διάρκεια της φόρτισης) δεν άναψε ποτέ με αποτέλεσμα η συσκευή να παραμένει κλειστή! Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ χθες το ps vita (έκδοση 3g από vodafone). Ωστόσο δεν φαίνεται να είμαι και πολύ τυχερός. Το μηχάνημα δούλεψε κανονικά μέχρι σήμερα το μεσημέρι, έως ότου το εικονίδιο της μπαταρίας έγινε κόκκινο. Από εκείνο το σημείο ξεκίνησε το πρόβλημα. Παρά το γεγονός ότι συνέδεσα κανονικά τον φορτιστή, δεν εμφανίστηκε καμία ένδειξη στη συσκευή ότι φορτίζει. Λίγη ώρα αργότερα αυτή έσβησε... Το πορτοκαλί φως (που έπρεπε να εμφανίζεται στο κουμπί "ps" κατά τη διάρκεια της φόρτισης) δεν άναψε ποτέ με αποτέλεσμα η συσκευή να παραμένει κλειστή! Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

 

Εγω ειχα παθει το ιδιο φιλε μου να το πας πισω εχει προβλημα η μπαταρια υπαρχει σε πολλα vita απο οτι ακουγετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ χθες το ps vita (έκδοση 3g από vodafone). Ωστόσο δεν φαίνεται να είμαι και πολύ τυχερός. Το μηχάνημα δούλεψε κανονικά μέχρι σήμερα το μεσημέρι, έως ότου το εικονίδιο της μπαταρίας έγινε κόκκινο. Από εκείνο το σημείο ξεκίνησε το πρόβλημα. Παρά το γεγονός ότι συνέδεσα κανονικά τον φορτιστή, δεν εμφανίστηκε καμία ένδειξη στη συσκευή ότι φορτίζει. Λίγη ώρα αργότερα αυτή έσβησε... Το πορτοκαλί φως (που έπρεπε να εμφανίζεται στο κουμπί "ps" κατά τη διάρκεια της φόρτισης) δεν άναψε ποτέ με αποτέλεσμα η συσκευή να παραμένει κλειστή! Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

 

Πήγαινε το για αντικατάσταση. Νομίζω έχει DOA έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και η δικιά μου σειρά παιδιά. Σε 2-3 βδομαδες και όταν πλησιάσουν με το καλό και οι γιορτές λέω να αρχίσω το ψάξιμο για να τσιμπήσω το vita. Βρήκα μερικές καλές προσφορές αλλά βεβαίως θα περιμένω και τις γιορτές. Αλλά το δίλημμα μου είναι εδώ.

Βρήκα από site του εξωτερικού μια τρελή bundle προσφορά καθώς εδώ είναι πανάκριβα. Απλώς διαβάζω τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν πολλοί με το vita και την μπαταρία κ.τ.λ. Θα με καλύψει η εγγύηση από ενα site στο εξωτερικό;

Ή καλύτερα να το πάρω απο εδώ ώστε να έχω το κεφάλι μου σχετικά ήσυχο;

Είναι και το θεμά των λεφτών όμως... Αν το πάρω από εδώ θα θέλω σίγουρα 400+ :fear: .

Τι μου προτείνετε;

Υ.Γ

Σίγουρα πρώτα θα στείλω email στην game.co.uk για να μάθω αν μου αλλάζουν το σπασμένο vita και αν είναι στην εγγύηση( θεωρητικά πάντα, μπορεί να είναι και οκ η συσκευή )

-Ποιά η διαφορά του 3G στο vita;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα από site του εξωτερικού μια τρελή bundle προσφορά καθώς εδώ είναι πανάκριβα. Απλώς διαβάζω τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν πολλοί με το vita και την μπαταρία κ.τ.λ. Θα με καλύψει η εγγύηση από ενα site στο εξωτερικό;

 

Απο που και ως που ειναι τρελη bubdle προσφορα στις 280 λιρες δηλαδη 335 EUR? και χωρις καρτα μνημης !!!

Η καρτα μνημης σιγουρα θα χρειαστει (8 GB τουλαχιστο πιστευω αν και δεν ειμαι κατοχος) η 4αρα μνημη εχει 20 ευρω και η 8αρα 30

Στον κωτσο εχει 279 με 4GB μνημης + Uncharted, και σε ενα αλλο εδω 305 με 8GB και Uncharted.

Για λογαριασε τα σωστα φιλε μου

Την τρελη προσφορα δεν καταλαβα !!!

Στο skroutz.gr εψαξες;

http://www.skroutz.gr/s/324650/Sony-PlayStation-Vita-Wifi-PSVita.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που και ως που ειναι τρελη bubdle προσφορα στις 280 λιρες δηλαδη 335 EUR? και χωρις καρτα μνημης !!!

Η καρτα μνημης σιγουρα θα χρειαστει (8 GB τουλαχιστο πιστευω αν και δεν ειμαι κατοχος) η 4αρα μνημη εχει 20 ευρω και η 8αρα 30

Στον κωτσο εχει 279 με 4GB μνημης + Uncharted, και σε ενα αλλο εδω 305 με 8GB και Uncharted.

Για λογαριασε τα σωστα φιλε μου

Την τρελη προσφορα δεν καταλαβα !!!

Στο skroutz.gr εψαξες;

http://www.skroutz.gr/s/324650/Sony-PlayStation-Vita-Wifi-PSVita.html

Ναι ίσως την παραφούσκωσα την προσφορά αλλά σε σχέση με τις τιμές εδώ είναι καλή προσφορά...

Εδώ είναι 260 μόνο το ps vita, 50 ευρώ τα παιχνίδια και σίγουρα για μια 8gb άλλα 40 ευρώ...

Άρα τα 335 ευρώ που λες είναι καλή τιμή αν σκεφτείς τα προηγούμενα.

Ίσως να μπερδεύτηκα λιγάκι γιατί πριν από την ημερομηνία κυκλοφορίας υπήρχαν preorders με τα δύο αυτά παιχνίδια και μια κάρτα 4gb στα 300 ευρώ.

Συγνώμη για την παρεξήγηση ^_^ .

Η διαφορά με το 3G τελικά ποιά είναι; ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εγινε καμια παρεξηγηση, για σενα το λεω :confused: :confused: με ολη την καλη διαθεση

πιθανως να μην τα εψαξες καλα η αναλυτικα

οπως και να εχει πιο φθηνα θα σου βγει απο δω.

ψαξε καλα τον σκρουτζ

παιρνεις το πακετο των 279 ευρω + το φιφα ξεχωριστα, ποσο θα βγει? 310-320? παλι πιο φθηνα ειναι και εχεις και σιγουρη εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εγινε καμια παρεξηγηση, για σενα το λεω :confused: :confused: με ολη την καλη διαθεση

πιθανως να μην τα εψαξες καλα η αναλυτικα

οπως και να εχει πιο φθηνα θα σου βγει απο δω.

ψαξε καλα τον σκρουτζ

παιρνεις το πακετο των 279 ευρω + το φιφα ξεχωριστα, ποσο θα βγει? 310-320? παλι πιο φθηνα ειναι και εχεις και σιγουρη εγγυηση

Σίγουρα θα ψάξω και σε ελληνικά μαγαζιά αλλά μένω Κύπρο και όσες φορές προσπάθησα να παραγγείλω πράγματα το ελάχιστο ποσό μεταφοράς είναι 20 ευρώ :fear: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα ψάξω και σε ελληνικά μαγαζιά αλλά μένω Κύπρο και όσες φορές προσπάθησα να παραγγείλω πράγματα το ελάχιστο ποσό μεταφοράς είναι 20 ευρώ :fear: .

 

Για δες τι σου χω για memory cards

http://www.skroutz.gr/c/109/gamepads.html?keyphrase=playstation+vita+memory

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες τι σου χω για memory cards

http://www.skroutz.gr/c/109/gamepads.html?keyphrase=playstation+vita+memory

Άρα το συμπέρασμα είναι να τα πάρω ξεχωριστά τα κομμάτια. Έχουμε καιρό ακόμη, θα βγουν και προσφορές για τις γιορτές και βλέπουμε :rolleyes: . Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά με το 3G τελικά ποιά είναι; ^_^

 

Η διαφορά με το 3G είναι ότι αυτή η έκδοση έχει 3G (δηλαδή να βάζεις την κάρτα sim μέσα και να μπαίνεις internet) και GPS.

 

Προσοχή!! Το 3G δεν θα σου κάνει για online gaming παρά μόνο για σερφάρισμα. Online gaming μόνο me wi-fi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...