Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και απο ποτε το gaming ειναι ΜΟΝΟ αντρικη υποθεση? προσωπικα πιστεψε με και μπαλα μου αρεσει να βλεπω ΜΑΖΙ με τον αντρα μου και δεν ειχα ΠΟΤΕ προβλημα σε διαγωνισμους ρεψιματος με φιλους του/μας .....μαλλον μου φαινεται ομως πως καποιοι δεν εχουν βγει παραεξω απο το χωριουδακι τους και εχουν συνηθισει να βλεπουν σε αλλου ειδους ασχολιες τις γυναικες......:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και απο ποτε το gaming ειναι ΜΟΝΟ αντρικη υποθεση?

αυτο πολλες φορες εσεις οι ιδιες το λετε (δεν μιλαω για εσενα συγκεκριμενα αλλα για το γυναικειο πληθος που εχουν την εντυπωση οτι το Gaming και οι consoles ειναι για τα μικρα παιδακια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα αν δεν σας παραξενευει γυναικα να παιζει games και να βγαζει το vita στο μετρο ανηκετε στην κατηγορια nerd,geek κτλ...

Σαν να μου λετε οτι δεν σας παραξενευει μια γυναικα να βλεπει μπαλα,να κλανει,να πινει μπυρες με το κιλο και να κανει διαγωνισμο ρεψιματος με τα φιλαρακια του...

Καποια πραγματα ειναι αντρικα...αλλιως ξεκινηστε κι εσεις να βαφετε νυχια να δουμε πως θα σας βλεπουν

Αχα.. Ώστε η κοπέλα μου που παίζει μαζί μου Left4Dead στο Χ360, Uncharted co-op και άλλα διάφορα, και μόνη της στο PC/PSP είναι nerd (κι εγώ μαζί).. To ακούσαμε και αυτό..

 

Όντως, απο πότε το gaming ηταν αντρικό hobby? Είδες στην Ε3 τα μωρά που ηταν CS πρωταθλήτριες? Mάλλον όχι, διαφορετικά δεν θα το έλεγες αυτό.

Και όχι, δεν είμαι nerd, έχω και ζωή εκτός παιχνιδιών και forum. Απλα είμαι πιο open-minded και δέχομαι και άλλα πράγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα.. Ώστε η κοπέλα μου που παίζει μαζί μου Left4Dead στο Χ360, Uncharted co-op και άλλα διάφορα, και μόνη της στο PC/PSP είναι nerd (κι εγώ μαζί).. To ακούσαμε και αυτό..

 

Όντως, απο πότε το gaming ηταν αντρικό hobby? Είδες στην Ε3 τα μωρά που ηταν CS πρωταθλήτριες? Mάλλον όχι, διαφορετικά δεν θα το έλεγες αυτό.

Και όχι, δεν είμαι nerd, έχω και ζωή εκτός παιχνιδιών και forum. Απλα είμαι πιο open-minded και δέχομαι και άλλα πράγματα..

 

Α ρε john τι μας τις θύμησες τώρα αυτές :P

 

Πάντως άσχετα που δεν βλέπεις συχνά γυναίκα gamer δεν πάει να πει πως δεν υπάρχουν. Και αυτές που λένε ότι το gaming είναι για μωρά, απλά δεν έχει κάτσει κανείς να τους δείξει. Οι περισσότερες δεν γνωρίζουν καν τι είναι το Xbox 360. Εγώ όμως δεν θεωρώ ανδρικό χόμπι το gaming. Άσε που έχουν εμφανιστεί πολλές περιπτώσεις γυναικών gamers εδώ στο φόρουμ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα αν δεν σας παραξενευει γυναικα να παιζει games και να βγαζει το vita στο μετρο ανηκετε στην κατηγορια nerd,geek κτλ...

Σαν να μου λετε οτι δεν σας παραξενευει μια γυναικα να βλεπει μπαλα,να κλανει,να πινει μπυρες με το κιλο και να κανει διαγωνισμο ρεψιματος με τα φιλαρακια του...

Καποια πραγματα ειναι αντρικα...αλλιως ξεκινηστε κι εσεις να βαφετε νυχια να δουμε πως θα σας βλεπουν

 

 

Εδώ μερικές άρχισαν να πιάνουν και τιμόνι.

Σε λίγο θα θέλουν και να ψηφίσουν. Μα που πάμε τέλος πάντων....

 

(τώρα τι σχέση έχουν τα παιχνίδια με το ρέψιμο και το κλάσιμο μόνο εσύ ξέρεις :confused: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μερικές άρχισαν να πιάνουν και τιμόνι.

Σε λίγο θα θέλουν και να ψηφίσουν. Μα που πάμε τέλος πάντων....

 

(τώρα τι σχέση έχουν τα παιχνίδια με το ρέψιμο και το κλάσιμο μόνο εσύ ξέρεις :confused: )

 

Χαχαχαχαχ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια είναι για μικρά παιδιά ε?

http://www.gameover.gr/articles/Gamer-%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD-75.19520.html

:D

 

υγ γτ να μην παιζουν οι γυναικες παιχνιδια δεν το καταλαβαινω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια είναι για μικρά παιδιά ε?

http://www.gameover.gr/articles/Gamer-%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD-75.19520.html

:D

 

υγ γτ να μην παιζουν οι γυναικες παιχνιδια δεν το καταλαβαινω...

 

Όλοι αυτό λέμε. Τα παιχνίδια είναι για όλους ανεξαρτήτως φύλου και ηλικίας. btw φοβερός ο 75χρονος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Το gaming οπως και οι καφριλες ειναι ΑΝΤΡΙΚΑ πραγματα...εαν εσυ με τιε φιλες σου κλανετε ανελεητα και μετα πινετε μπυρες και βλεπετε μπαλα να το προσεξεις

2)Ρωτηστε 100 ατομα τα 99 θα σας πουν οτι ολα τα παραπανω ειναι αντιερεθιστικα στα ματια ενος ανδρα

3)Το gaming ειναι τοσο lobby οσο ειναι το κομμωτηριο για τους ανδρες

4)Τα κοριτσακια που παιζουν games ειναι ψιλοαγοροκοριτσα και nerd...εσεις βγειτε και πειτε οτι δεν ειναι :) ακουγεστε :)

 

Σταματαω εδω γιατι ειμαστε και off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Το gaming οπως και οι καφριλες ειναι ΑΝΤΡΙΚΑ πραγματα...εαν εσυ με τιε φιλες σου κλανετε ανελεητα και μετα πινετε μπυρες και βλεπετε μπαλα να το προσεξεις

2)Ρωτηστε 100 ατομα τα 99 θα σας πουν οτι ολα τα παραπανω ειναι αντιερεθιστικα στα ματια ενος ανδρα

3)Το gaming ειναι τοσο lobby οσο ειναι το κομμωτηριο για τους ανδρες

4)Τα κοριτσακια που παιζουν games ειναι ψιλοαγοροκοριτσα και nerd...εσεις βγειτε και πειτε οτι δεν ειναι :) ακουγεστε :)

 

Σταματαω εδω γιατι ειμαστε και off

να ροτισω 100 μεσα απο το forum για να δουμε τι θα πουν? (e3 ειδες?)

δεν ειναι κολλημενοι ολοι σε αποψεις που υπηρχαν πριν απο πολλα χρονια (ασχετο αν τα παιχνιδια δημιουργηθηκαν σχετικα προσφατα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα αν δεν σας παραξενευει γυναικα να παιζει games και να βγαζει το vita στο μετρο ανηκετε στην κατηγορια nerd,geek κτλ...

Σαν να μου λετε οτι δεν σας παραξενευει μια γυναικα να βλεπει μπαλα,να κλανει,να πινει μπυρες με το κιλο και να κανει διαγωνισμο ρεψιματος με τα φιλαρακια του...

Καποια πραγματα ειναι αντρικα...αλλιως ξεκινηστε κι εσεις να βαφετε νυχια να δουμε πως θα σας βλεπουν

Αααα και επειδη εισαι μικρος (συμφωνα τουλαχιστον με το προφίλ σου) σε ηλικία και μάλλον έχεις γαλουχηθεί με φαλλοκρατικες απόψεις πίστεψε με ο κόσμος εχει παει μπροστά και δυστυχώς ή ευτυχώς και εμείς οι γυναίκες μπορουμε και ξερουμε να παιζουμε......θα σε ρωτησω κατι απλο...δεν εχεις φιλες που παιζουν παιχνιδια στο κινητο τους? ή οι δικες σου φιλες ξερουν μονο να κεντανε και να πλεκουν.....μου θυμιζεις κατι κομπλεξικα στο gears of war που οταν τα σκοτωνω και καταλαβουν οτι ειμαι γυναικα αρχιζουν τις αρνητικες στο προφίλ μου.......ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!

 

1)Το gaming οπως και οι καφριλες ειναι ΑΝΤΡΙΚΑ πραγματα...εαν εσυ με τιε φιλες σου κλανετε ανελεητα και μετα πινετε μπυρες και βλεπετε μπαλα να το προσεξεις

2)Ρωτηστε 100 ατομα τα 99 θα σας πουν οτι ολα τα παραπανω ειναι αντιερεθιστικα στα ματια ενος ανδρα

3)Το gaming ειναι τοσο lobby οσο ειναι το κομμωτηριο για τους ανδρες

4)Τα κοριτσακια που παιζουν games ειναι ψιλοαγοροκοριτσα και nerd...εσεις βγειτε και πειτε οτι δεν ειναι :) ακουγεστε :)

 

Σταματαω εδω γιατι ειμαστε και off

 

Διαβασες πουθενά να γράφω οτι αυτα τα κανω? Ή οτι τα κανωμε τις φίλες μου? Μαθε να διαβαζεις......

ΕΣΥ μονο να κλανεις και να ρευεσαι ξέρεις.?? Γιατι και αυτο ειναι αντιερεθιστικο ξέρεις για τις περισσοτερες γυναικες....οσο για το αγοροκοριτσα....μου θυμιζεις παιδακια στο νηπιοαγωγειο και οχι εναν σκεπτομενο 23χρονο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Το gaming οπως και οι καφριλες ειναι ΑΝΤΡΙΚΑ πραγματα...εαν εσυ με τιε φιλες σου κλανετε ανελεητα και μετα πινετε μπυρες και βλεπετε μπαλα να το προσεξεις

2)Ρωτηστε 100 ατομα τα 99 θα σας πουν οτι ολα τα παραπανω ειναι αντιερεθιστικα στα ματια ενος ανδρα

3)Το gaming ειναι τοσο lobby οσο ειναι το κομμωτηριο για τους ανδρες

4)Τα κοριτσακια που παιζουν games ειναι ψιλοαγοροκοριτσα και nerd...εσεις βγειτε και πειτε οτι δεν ειναι :) ακουγεστε :)

 

Σταματαω εδω γιατι ειμαστε και off

 

Όλα αυτά μπορεί να ισχύουν στην πλειοψηφία των περιπτώσεων αλλά πρέπει να αλλάξουν κατά την γνώμη μου. Που είναι το αρνητικό να παίζουν οι γυναίκες video games? Από πότε αυτό το hobby είναι ανδρικό? Στην Ε3 είδες αυτές που παίζαν shootmania? Η παρουσιάστρια της ubisoft δεν ήταν γυναίκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι σχεση εχει ρε παιδια το gaming με το φυλο?

Μπορω μονο να δεχτω οτι παιζουν διαφορετικα παιχνιδια καποιες γυναικες.

Μακαρι να επαιζαν ολες οι γυναικες παιχνιδια.

 

Μεχρι στιγμης εχω σταθει τυχερος παντως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...