Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεσα στον ιουνιο θα πεταξω πρωτη φορα με ryanair (και γενικα) και θελω να ρωτησω 2 πραγματα:

α) Η μικρη τσαντα που λενε οτι επιτρεπεται με διαστασεις 35 x 20 x 20 εκ. μπορει να ειναι τυπου σχολικη τσαντα; http://external.webstorage.gr/Product-Images/1129828/tsanta-platis-coolbee-mob-1000-1129828.jpg

β) Αγορασαμε απο το jumbo μια βαλιτσα με διαστασεις 35χ18,5χ50,5 αλλα αργοτερα που την μετρησαμε μας βγαινει στο υψος 55-56 μπορεις και 57εκ. (μαλλον δεν μετραγαν ροδακια). Την εχει αγορασει μηπως καποιος αλλος να μας πει αν ειναι ενταξει? https://67.media.tumblr.com/8c32296b956e55379fd556339da8b328/tumblr_o7npcnRo281s9m5lho1_540.jpg

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.   :)

Συμφωνώ με τον Xroni, δεν θα έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1.Εγω πεταω με επαγγελματικη τσαντα αλλα εχω δει αρκετους με σχολικη.Δεν θα εχεις θεμα 99%

2.Το θεμα ειναι να μπαινει στην ειδικη υποδοχη που εχουν στα εισητηρια.Εχω δει που την βαζουν μεσα και εφοσον μπει,σου λενε οκ.Αρα πιστευω πως δεν παιζει τοσο πολυ ρολο το υψος.

Υποθέτω οτι μπορώ να πάω στο αεροδρομιο πριν την μέρα της πτήσης για να δοκιμάσω την βαλίτσα στο κουτί τους, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω οτι μπορώ να πάω στο αεροδρομιο πριν την μέρα της πτήσης για να δοκιμάσω την βαλίτσα στο κουτί τους, σωστα;

Φυσικα,απλα πηγαινε σε αυτα της ryanair(κιτρινο χρωμα).Θα τα βρεις,αν θυμαμαι καλα,στην πυλη 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.

 

Μέτρησα τώρα τις 2 "βαλίτσες" που θέλω να πάρω μαζί μου. Η μία είναι τσάντα POLO πλάτης (η κλασσική) και η άλλη είναι τσάντα laptop. Σύμφωνα με τις οδηγίες για τις διαστάσεις, δεν θα τις δεχτούν. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.

 

Μέτρησα τώρα τις 2 "βαλίτσες" που θέλω να πάρω μαζί μου. Η μία είναι τσάντα POLO πλάτης (η κλασσική) και η άλλη είναι τσάντα laptop. Σύμφωνα με τις οδηγίες για τις διαστάσεις, δεν θα τις δεχτούν. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

Τι διαστασεις εχουν ακριβως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στον ιουνιο θα πεταξω πρωτη φορα με ryanair (και γενικα) και θελω να ρωτησω 2 πραγματα:

α) Η μικρη τσαντα που λενε οτι επιτρεπεται με διαστασεις 35 x 20 x 20 εκ. μπορει να ειναι τυπου σχολικη τσαντα; http://external.webstorage.gr/Product-Images/1129828/tsanta-platis-coolbee-mob-1000-1129828.jpg

β) Αγορασαμε απο το jumbo μια βαλιτσα με διαστασεις 35χ18,5χ50,5 αλλα αργοτερα που την μετρησαμε μας βγαινει στο υψος 55-56 μπορεις και 57εκ. (μαλλον δεν μετραγαν ροδακια). Την εχει αγορασει μηπως καποιος αλλος να μας πει αν ειναι ενταξει? https://67.media.tumblr.com/8c32296b956e55379fd556339da8b328/tumblr_o7npcnRo281s9m5lho1_540.jpg

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.   :)

Πήγα σήμερα στο αεροδρόμιο και όλα καλά! Ρώτησα τις κοπέλες στα γραφεία και μου είπαν ότι όπως τα ειχα βάλει στο "κουτί" ήταν εντάξει και πως επιτρέπεται η μικρή τσάντα να είναι τύπου σχολική.

Τώρα ελπίζω να είναι καλό και το ταξίδι. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας ταξιδέψει με αρκετές αεροπορικές, την χειρότερη εμπειρία πτήσης την είχα με Air France. Επίσης δεν μπόρεσα να δω διαφορά στην απόσταση των καθισμάτων από Ryanair σε Αθήνα-Πάφος με Aegean σε Αθήνα-Λάρνακα. Ειδικά κάτι σχόλια που διαβάζω στο fb σχετικά με την Ryanair που μιλάνε για βρώμικα (!) αεροπλάνα και ιπτάμενα κτελ πρέπει να προέρχονται από κάτι ψώνια που νομίζουν ότι με το να τους τα παίρνει η Aegean για να τους προσφέρει τζάμπα digestive ανήκουν σε καμια ελίτ. Τόσα χρόνια ταξιδεύαμε με την Aegean μην έχοντας άλλη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.

 

Μέτρησα τώρα τις 2 "βαλίτσες" που θέλω να πάρω μαζί μου. Η μία είναι τσάντα POLO πλάτης (η κλασσική) και η άλλη είναι τσάντα laptop. Σύμφωνα με τις οδηγίες για τις διαστάσεις, δεν θα τις δεχτούν. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

Οι μόνες σου αποσκευές θα είναι αυτές; Δεν θα έχεις θέμα.

 

Πως γίνεται όμως μια τσάντα πλάτης και μια τσάντα λάπτοπ να είναι μεγαλύτερες από τις διαστάσεις της βαλίτσας που επιτρέπουν;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

 

Πρόκειται να ταξιδέψω μαζι με την γυναικα μου την Ολλανδία και νομιζω ότι έκανα βλακεία στο check in.

Και οι δύο θα ταξιδέψουμε με ταυτότητες. Στο Αριθμός Δελτίου εβαλα πέρα από τον αριθμό της ταυτότητας

και τους χαρακτήρες (πχ ΑΒ 123456) ενώ νομίζω ότι ηθελε μόνο αριθμό.

Θα έχω πρόβλημα ή ειναι κάτι που πρέπει να αλλάξει και πόσο κοστίζει αν έχει ιδέα κάποιος.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα,

 

Πρόκειται να ταξιδέψω μαζι με την γυναικα μου την Ολλανδία και νομιζω ότι έκανα βλακεία στο check in.

Και οι δύο θα ταξιδέψουμε με ταυτότητες. Στο Αριθμός Δελτίου εβαλα πέρα από τον αριθμό της ταυτότητας

και τους χαρακτήρες (πχ ΑΒ 123456) ενώ νομίζω ότι ηθελε μόνο αριθμό.

Θα έχω πρόβλημα ή ειναι κάτι που πρέπει να αλλάξει και πόσο κοστίζει αν έχει ιδέα κάποιος.

 

Ευχαριστω

Θέλει και τα γράμματα, δεν θα έχετε πρόβλημα.

 

Δεν πρέπει να έχω βάλει ποτέ τον πραγματικό αριθμό ταυτότητας ή διαβατηρίου κατά τη διάρκεια του τσεκ ιν :mellow:

Για ποιο λόγο;! Δεν σου έχουν πει ποτέ τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για ποιο λόγο;! Δεν σου έχουν πει ποτέ τίποτα;

 

 

Kυρίως γιατί όταν κάνω τσεκ ιν δεν εχω συνήθως κοντά μου ταυτότητες και διαβατήρια. Εξάλλου ο αριθμός αυτός δεν εμφανίζεται πουθενά αλλού, ούτε στο boarding pass, ούτε στις οθόνες ελέγχου της ryan (στο bag drop και στην επιβίβαση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυρίως γιατί όταν κάνω τσεκ ιν δεν εχω συνήθως κοντά μου ταυτότητες και διαβατήρια. Εξάλλου ο αριθμός αυτός δεν εμφανίζεται πουθενά αλλού, ούτε στο boarding pass, ούτε στις οθόνες ελέγχου της ryan (στο bag drop και στην επιβίβαση).

Τεράστια εντύπωση μου κάνει αυτό! Μόνο όνομα τσεκάρουν δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...