Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ProponitisTouKanape είπε

Στενες ή με λιγο legroom? 

legroom, αν και οι narrow body seats κερδίζουν έδαφος σε πολλές εταιρείες. Σου δίνουν λίγο χώρο στα γόνατα αλλά δεν είναι για μεγάλα ταξίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

44 λεπτά πριν, opcorsa είπε

τυπε σοβαρα ειμαι 1,98 και πλεον 105 κιλα ψυλογυμνασμενος... πραγματικα χωραω ισα ισα χωρις να ακουμπανε τα ποδια μου την μπροστινη θεση... και επειδη ειμαι και γκαντεμης καθομαι πολυ συχνα στις θεσεις 33 που ειναι οι τελευταιες και χωρις χωρο πανω για βαλιτσες γιατι εχει τα οξυγονα... ακομα κι εκει χωραω...

επισης ακομα και με την αλλαγη παλι φθηνη ειναι η ryan και παλι γλενταει ολη την ευρωπη μαζι με την laudamotion που κι αυτη επεκτεινεται... (η πρωην nikki , του φιλου μας του λαουντα)

δεν εχω μπει ποτε και ουτε προκειται να στηριξω εταιρειες -απατη- που μου θυμιζουν παλιο δημοσιο επι εποχες βαθεως πασοκ

συνεπως δεν ασχολουμαι με aegean

Χωρις να ακουμπανε τα ποδια σου, 1,98, στη Ryan, ουτε κορδωμενος δεν χωρας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Χωρις να ακουμπανε τα ποδια σου, 1,98, στη Ryan, ουτε κορδωμενος δεν χωρας. 

κι ομως χωραω... και στου κολλητου μου το 106 παλι χωραω να οδηγησω μια χαρα...οχι ανετα αλλα οδηγαω no problem

 

μαλλον απο το 1,98 το 1.70 ειναι ο κορμος μου και το 0,28 τα ποδια μου? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Speculoos είπε

legroom, αν και οι narrow body seats κερδίζουν έδαφος σε πολλές εταιρείες. Σου δίνουν λίγο χώρο στα γόνατα αλλά δεν είναι για μεγάλα ταξίδια

legroom σε κανονικες θεσεις, οχι εξοδοι κινδυνου ή τελευταια σειρα, η Lufthansa εχει αρκετο ωστε να μη βρισκουν τα ποδια σου. Τελευταια σειρα εκατσα πριν κανα δυο εβδομαδες επειδη αργησα να κανω τσεκ-ιν και μετρησα καθε λεπτο της πτησης, παλι καλα που ηταν μονο 1 ωρα...

2 λεπτά πριν, opcorsa είπε

κι ομως χωραω... και στου κολλητου μου το 106 παλι χωραω να οδηγησω μια χαρα...οχι ανετα αλλα οδηγαω no problem

μαλλον απο το 1,98 το 1.70 ειναι ο κορμος μου και το 0,28 τα ποδια μου? :P

Ή τα μπουτια σου ειναι σαν παιδιου δημοτικου. πολλα πιθανα σεναρια παιζουν 

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι λίγο άκυρος ωστόσο θα ήθελα τα φώτα σας. Θα ταξιδέψει η κοπέλα μου αύριο με ryanair και θέλει να πάρει μαζί της αμπούλες φυσιολογικού ορού, είναι ένα πακέτο με 60 αμπούλες των 5ml. Μπορεί να τις πάρει μαζί της ή θα πρέπει να αγοράσει άλλες; Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

legroom σε κανονικες θεσεις, οχι εξοδοι κινδυνου ή τελευταια σειρα, η Lufthansa εχει αρκετο ωστε να μη βρισκουν τα ποδια σου. Τελευταια σειρα εκατσα πριν κανα δυο εβδομαδες επειδη αργησα να κανω τσεκ-ιν και μετρησα καθε λεπτο της πτησης, παλι καλα που ηταν μονο 1 ωρα...

Ή τα μπουτια σου ειναι σαν παιδιου δημοτικου. πολλα πιθανα σεναρια παιζουν 

εχω χοντρα μπουτια τυπε... και Love handles πλεον απο το συνεχες σαβουριασμα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ola150 είπε

Παιδιά είμαι λίγο άκυρος ωστόσο θα ήθελα τα φώτα σας. Θα ταξιδέψει η κοπέλα μου αύριο με ryanair και θέλει να πάρει μαζί της αμπούλες φυσιολογικού ορού, είναι ένα πακέτο με 60 αμπούλες των 5ml. Μπορεί να τις πάρει μαζί της ή θα πρέπει να αγοράσει άλλες; Σας ευχαριστώ!

Κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ola150 είπε

Παιδιά είμαι λίγο άκυρος ωστόσο θα ήθελα τα φώτα σας. Θα ταξιδέψει η κοπέλα μου αύριο με ryanair και θέλει να πάρει μαζί της αμπούλες φυσιολογικού ορού, είναι ένα πακέτο με 60 αμπούλες των 5ml. Μπορεί να τις πάρει μαζί της ή θα πρέπει να αγοράσει άλλες; Σας ευχαριστώ!

5x60=300ml.

Λογικά όλα αυτά θα χωράνε μέσα στο διάφανο σακουλάκι που θα της δώσουν στο αεροδρόμιο (εάν είναι οι όροι που θυμάμαι από τα παιδιά μου) οπότε μια χαρά.  Στην χειρότερη τα σπάει από τις κολλημένες δεσμίδες που είναι για να χωρέσουν.

Και εάν διψάσει να ανοίγει έναν έναν τους όρους και να πίνει σφηνάκια (πλάκα  κάνω) αλλα να μην αφήσει ούτε λεπτό στο νερό 3ευρω που ζητάνε (εδώ μιλάω σοβαρά).

 

Για τους άλλους, είμαι 170 και δεν σας νιώθω τι λέτε για τα καθίσματα. Είδες που όταν δεν έτρωγα όλο το φαγητό μου και τελικά ούτε ο μπαμπούλας ήρθε και χωράω και πιο άνετα στην τσιπο-ryanair

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλη μεγαλη αλλαγη απο την ακατανομαστη.
Νεο τελος θεασης θεας απο τα παραθυρα, 1ευρω. Δεν ξερω ποση ωρα θα σε αφηνει να δεις.
Επιτελους, κατι επρεπε να γινει και με αυτη την αδικια.
Ειμαι πολυ ευχαριστημενος που διορθωθηκε αλλο ενα προβλημα.

ryanairwindow.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ταξιδέψει με Ryanair, Aegean, Lufthansa, Swiss, Brussels Airlines, EasyJet, Austrian, SerbiaAir, AirFrance, KLM, 

Η Aegean ηταν παρα πολύ καλή οταν ειχε λογικες τιμές δεν ηταν τιμες χώμα αλλα ουτε πρεμιουμ καλα αεροπλανα καθαρα εξυπηρέτηση καλη χαλαρή πολιτική για της αποσκευες... Τωρα η τιμες γενικα ειναι ον φαιαρ πρεπει να εισαι τυχερός να βρεις φτηνό εισιτήριο και να εχεις ελευερες ημερομηνίες για να κανεις ταξίδι μπας και βρεις προσφορά.... 

Lufthansa ακριβή αλλα μια φορα που ταξίδευα για Βαρκελώνη απο την Αθηνα απογευμα και ειχε θεμα το αεροπλάνο απλα πηγα γκισέ και μου ειπαν πηγενε Sofitel μέχρι να παρεις το πρωί αλλη πτήση... 

Ryanair μια χαρα ολα ειδικα εγω που λατρευα να ταξιδεύω με αεροπλάνο και ειχα φετίχ με τα αεροδρόμια τωρα θελω να ανέβω να πετάξω και να βγω απλα πραγματα και με την RyanAir το κανεις μια χαρα λογου κοστους φυσικα ταξίδι Βερολίνο Αθήνα 10,30 ευρω.... 6 ευρώ αεροδρόμιο σύνταγμα...

Καλη ειναι η AirSerbia σχετικα καλες τιμες αλλα σε πανε απο Βελιγράδι και γενικα τρως αρκετες ωρες..... 

Η EasyJet μου αρεσει αλλα δεν βολεύουν πολύ η πτήσεις για μενα.... 

Αν η Aegean δεν εκανε τοσο αυξήσεις στα εισιτήρια την θεωρώ τοπ αλλα εχει ξεφύγει Ντίσελντορφ Αθηνα ηθελα 550 ευρω πηγενε ελα με Ryan απο Frankfurti 260 μαζι με τα εισιτήρια του τραίνου.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mobile_32 είπε

Βάλε το σαν εικονα ρε, απο εκει που λεει eΕισαγωγη Αλλων μεσων

40104450_1088761567956746_39794900510493

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για spam αλλά μπορεί κάποιος να συνοψίσει την ισχύει πια με τις αποσκευές;

Επειδή θα χρειαστεί να κλείσω το πήγαινε με ryanair και το έλα με wizair δεν θέλω να βρεθώ εξ απροόπτου σε μία από τις δύο. 

Έχω δικαίωμα 10kg αποσκευής + backpack και ας την πάνε στο αμπάρι ή πρέπει να κλείσω priority; 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...