Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας που το θέμα τείνει να γίνει "Συζήτηση για low cost" και όχι μόνο RyanAir, να προσθέσω για την WizzAir, ότι μία ακόμη παγίδα είναι το 24ώρο δωρεάν online check in.

Είχα πάει για check in του καροτσιού και κάτι μεγαλοκοπελιές είχαν εκνευριστεί με την -μάλλον- υπεύθυνη που τους έλεγε ότι το check in στο αεροδρόμιο κοστίζει 40€ έκαστη, εφόσον δεν το προπλήρωσαν.
Να θυμάστε : Όλοι αυτοί/ές που την πατάνε με τις χαμηλού κόστους, παίζει να πληρώνουν μέρος των εισιτηρίων μας. Με πολλή προσοχή, θα συνεχίσουμε να πετάμε με 10-20€ (εμείς, οι άλλοι yolo).

6 hours ago, SabotazNic said:

Προσωπικα παντως δεν ειχα ποτε θεμα με aegean. Ισα ισα, που εχουν δεχθει και την χειραποσκευη εχω ή οχι checked βαλιτσα. Συνηθως ταξιδευω βεβαια χειμωνα, οποτε παω μονος και για να μην κουβαλαω, και με την δικαιολογια (αλλα πραγματικοτητα) οτι βαζουν ολοι τα παλτα τους και μετα δεν εχει χωρο. Ακομα και με εξτρα χειραποσκευες (σακουλες) εχουμε μπει. Μπονους νερα, καφες, σημαντικα πιο κοντα σε πρωτευουσες. Δεν παω διακοπες για να ειμαι στον δρομο 40-60 λεπτα. 

Αντιθετως εχω ακουσει μετρια ή και χειροτερα σχολια απο γνωστους για low cost.

Προσωπικά, και εγώ την aegean την έχω στις καλές (για Ελλάδα και τριγύρω χώρες). Αν και αγγίζουν τα όρια των low cost και ενίοτε μετράνε και το εκατοστό (ίσως γιατί παίρνουν bonus οι υπάληλλοι, ίσως γιατί είναι ψάρια στην θέση/εταιρεία, ποιος ξέρει), έχουν ακόμα την παλιά τους essence όπου ταξιδεύεις και ξέρεις ότι δεν θα σου την σπάσουν με το παραμικρό, αλλά χαίρονται να χαιρόμαστε που πετάμε μαζί τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Aegean αποφευγω σε καθε περιπτωση,τα νεα αεροπλανα της ειναι για νανους,και ειμαι 1.75

ryanair οταν πηγα Ιταλια προσφατα ηταν μια χαρα ο χωρος για τα ποδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, SabotazNic said:

Προσωπικα παντως δεν ειχα ποτε θεμα με aegean. Ισα ισα, που εχουν δεχθει και την χειραποσκευη εχω ή οχι checked βαλιτσα. Συνηθως ταξιδευω βεβαια χειμωνα, οποτε παω μονος και για να μην κουβαλαω, και με την δικαιολογια (αλλα πραγματικοτητα) οτι βαζουν ολοι τα παλτα τους και μετα δεν εχει χωρο. Ακομα και με εξτρα χειραποσκευες (σακουλες) εχουμε μπει. Μπονους νερα, καφες, σημαντικα πιο κοντα σε πρωτευουσες. Δεν παω διακοπες για να ειμαι στον δρομο 40-60 λεπτα. 

Αντιθετως εχω ακουσει μετρια ή και χειροτερα σχολια απο γνωστους για low cost.

εχω ταξιδεψει πιο παλια αρκετες φορες με aegean και εγω δεν ειχα θεμα αλλα συνηθως ειχα μεσα στην τιμη και εξτρα βαλιτσα.αντιθετα απο ατομο που ηταν με το απλο εισιτηριο τους εκαναν χαζη μανουρα. ειχαν αποσκευη 8 κιλα χ 3 ατομα. τα 2 ατομα ειχαν βαλει τα πραγματα τους σε μια τσαντα και ηταν παραπανω απο 8 κιλα.και τους την ειπαν. που θα πρεπε να τους πουν και ευχαριστω που αντι για 3 τσαντες ειχαν δυο.

με τις low cost το θεμα ειναι οτι ο κοσμος γκρινιαζει για βλακειες που θα αναφερω μερικες.

α.δεν μας δινουν ουτε νερο ουτε snack. αν θεωρεις οτι το να σου δωσουν snack αξιζει τα 30-40-50-60 ευρω παραπανω της πτησης οκ παω πασο.προτιμω να παρω νερο /φαγητο απο το αεροδρομιο ή και απο το σπιτι.

β. μεγαλυτερες τσαντες απο το κανονικο.αυτο ισχυει και στις Low cost και παντου. επειδη ειναι low cost ο αλλος θεωρει οτι πρεπει να φερει μαζι ολο το σπιτι του.

γ.το check in ανοιγει τελευταια στιγμη πχ 24 ωρες πριν οποτε αν το ξεχασεις και πας να το κανεις στο αεροδρομιο θα το πληρωσεις ακριβα. ενω σε αλλες εταιρειες ανοιγει πχ μια βδομαδα πριν. οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια.

δ.πληρωνεις για να διαλεξεις θεση ενω σε αλλες εταιρειες ειναι μεσα στην τιμη.ναι  αν θες να κατσεις με αλλο ατομο πληρωσε το.εγω που δεν θελω προτιμω να κατσω οπου τυχει και να εχω πιο φτηνο εισιτηριο.

και αλλα πολλα.

και το κορυφαιο : oi low cost δεν συντηρουν τα αεροπλανα και τα αεροπλανα ειναι παλια. αναξιο σχολιασμου καν

το μονο που με χαλαει στην ryan air ειναι οτι κανουν ανακοινωση μιση ωρα για τα αρωματα που πουλανε και μετα για τους λαχνους.με wizz πχ εχω πιο ηρεμη πτηση

On 07/08/2023 at 14:27, csontheline said:

Ή κλείνεις με σοβαρές εταιρείες, στους κανονικούς ναύλους και ησυχάζεις.

Αλλά δεν πετάς με 9,99 ή 19,99.

και αυτο γιατι σε πολλες εταιρειες περα απο το backpack μεσα στην τιμη έχει και Cabin baggage.που για μενα που δεν το θελω ειναι εξτρα λεφτα.

On 06/08/2023 at 19:28, kostasbm said:

έτσι είναι...

εκτός Ευρώπης εννοώ σε εσωτερικές πτήσεις Πχ Αμερική όχι παντού όμως ,Αυστραλία στις ώρες αιχμής το κανουν

το ζητούμενο είναι ότι πρέπει να είμαστε και λίγο μινιμαλιστές στο τι πράγματα παίρνουμε μαζί μας κυρίως στις διακοπές...και τέλος βαλίτσα καμπίνας η κανονική με το μικρότερο απόβαρο για να κερδίζουμε σε βάρος 

θα εχω εσωτερικη πτηση αλλα εντος ευρωπης. δεν υπαρχει η λεξη μινιμαλιστης στην ελλαδα και σε αλλες χωρες βεβαια.αν μπορουσαν να φερουν και τροχοσπιτι με πραγματα να πεταει μαζι με το αεροπλανο θα το εκαναν. παιζει τα μισα να μην τα φορανε. anyway.ας μην γκρινιαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά, έχουμε κλείσει για βουδαπεστη με την κοπέλα μου για 14 του μήνα με Ryanair (ανάθεμα την ώρα.. ) τα εισιτήρια τα έκλεισα μέσα από την πλατφόρμα kiwi και ενώ έχω κανει τις απαραιτητες διαδικασίες για να το checkin και το boarding που λέει διαφορετικα σε χρεώνουν 55 ευρώ!   Ομως ενώ έκανα την διαδικασία μέσα από το kiwi έχουν περάσει περίπου 20 ώρες και δεν μου έχει σταλθεί κάτι στο email μου και γενικά φαίνεται ότι είναι ακόμη waiting το check in  μας.. Προσπάθησα να βάλω το booking number στο official site της Ryanair αλλά δεν το δέχεται,  εψαξα Ελληνικό support  φυσικα δεν υπάρχει πουθενά..  , αναγκάστηκα να πάρω στο kiwi και συνομιλησα με μάλλον μια κινεζα και δεν κατάλαβα τίποτα απόλυτος μόνο μου είπε ότι θα κάνει αυτή την διαδικασία για εμας και θα μου στηλει μαλλον το check in στο email αλλά δεν ήρθε ποτέ τίποτα εδώ και αρκετές ώρες και αναρωτιεμαι  τι να κάνω τώρα. ? 14 του μήνα πεταω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ZELDA είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχουμε κλείσει για βουδαπεστη με την κοπέλα μου για 14 του μήνα με Ryanair (ανάθεμα την ώρα.. ) τα εισιτήρια τα έκλεισα μέσα από την πλατφόρμα kiwi και ενώ έχω κανει τις απαραιτητες διαδικασίες για να το checkin και το boarding που λέει διαφορετικα σε χρεώνουν 55 ευρώ!   Ομως ενώ έκανα την διαδικασία μέσα από το kiwi έχουν περάσει περίπου 20 ώρες και δεν μου έχει σταλθεί κάτι στο email μου και γενικά φαίνεται ότι είναι ακόμη waiting το check in  μας.. Προσπάθησα να βάλω το booking number στο official site της Ryanair αλλά δεν το δέχεται,  εψαξα Ελληνικό support  φυσικα δεν υπάρχει πουθενά..  , αναγκάστηκα να πάρω στο kiwi και συνομιλησα με μάλλον μια κινεζα και δεν κατάλαβα τίποτα απόλυτος μόνο μου είπε ότι θα κάνει αυτή την διαδικασία για εμας και θα μου στηλει μαλλον το check in στο email αλλά δεν ήρθε ποτέ τίποτα εδώ και αρκετές ώρες και αναρωτιεμαι  τι να κάνω τώρα. ? 14 του μήνα πεταω!

Να μην ξανακλείσεις ξανά απο τέτοια  sites,κατευθείαν απο την αεροπορική ωστε να ξέρεις τι να κάνεις μέσα απο το site της.

Δεν έχει καμιά δουλειά η Ryanair ,μονο με την kiwi θα μιλάς .Ξανα πάρε την kiwi τηλέφωνο.Λογικά 24 ωρες πριν την πτήση θα ανοίξει το  check in για να στο κάνουν απο την kiwi.

Καλό ταξίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, ZELDA said:

Καλησπέρα παιδιά, έχουμε κλείσει για βουδαπεστη με την κοπέλα μου για 14 του μήνα με Ryanair (ανάθεμα την ώρα.. ) τα εισιτήρια τα έκλεισα μέσα από την πλατφόρμα kiwi και ενώ έχω κανει τις απαραιτητες διαδικασίες για να το checkin και το boarding που λέει διαφορετικα σε χρεώνουν 55 ευρώ!   Ομως ενώ έκανα την διαδικασία μέσα από το kiwi έχουν περάσει περίπου 20 ώρες και δεν μου έχει σταλθεί κάτι στο email μου και γενικά φαίνεται ότι είναι ακόμη waiting το check in  μας.. Προσπάθησα να βάλω το booking number στο official site της Ryanair αλλά δεν το δέχεται,  εψαξα Ελληνικό support  φυσικα δεν υπάρχει πουθενά..  , αναγκάστηκα να πάρω στο kiwi και συνομιλησα με μάλλον μια κινεζα και δεν κατάλαβα τίποτα απόλυτος μόνο μου είπε ότι θα κάνει αυτή την διαδικασία για εμας και θα μου στηλει μαλλον το check in στο email αλλά δεν ήρθε ποτέ τίποτα εδώ και αρκετές ώρες και αναρωτιεμαι  τι να κάνω τώρα. ? 14 του μήνα πεταω!

 

Μπορείς να διαβάσεις τους όρους της Kiwi για το check in

 

What happens when I give you the details?

When we have your details, we’ll wait for the airline to open their check-in. They usually open it one or two days before departure but it varies for each airline. 
 
We’ll then automatically start checking you in and get you your boarding pass. We’ll notify you when it’s ready.
Read more in How will I get my boarding pass?

What if I don’t add the details up to 24h before departure?

You’ll have to check in directly with the airlines. In some cases, you might have difficulties checking in with them, so we recommend you take advantage of our free online check-in service and add the details before our deadline.
⚠️ Some airlines might charge up to €55 per passenger when you check in at the airport.

What if you don’t check me in?

You’ll need to check in directly with the airlines. If we don’t offer a check-in service for your flights, you shouldn’t have any difficulties checking in with them.
 
If we offer to check you in and fail and you don’t manage to check in with the airline online, you might need to pay up to €55 per passenger for airport check-in.
If youre charged at the airport, keep the receipt. We can reimburse you for the fee. Check this article for more info.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το check-in της Ryanair ανοίγει 24 ώρες πριν την πτήση εάν έχει γίνει χωρίς κράτηση θέσης στο αεροπλάνο
Νωρίς είναι ακόμα 

https://help.ryanair.com/hc/el/sections/12488859020049-Check-in

Αναφορά σε κείμενο

Πότε μπορώ να κάνω check-in;

Εάν έχετε κάνει προκράτηση μίας θέσης, μπορείτε να κάνετε check-in ηλεκτρονικά έως και 60 ημέρες πριν από την προγραμματισμένη αναχώρηση. Ωστόσο, οι πτήσεις αναχώρησης και επιστροφής πρέπει να είναι εντός των 60 ημερών από την αναχώρηση. Εάν δεν έχετε κάνει κράτηση θέσης και σας έχει ανατεθεί μία τυχαία, το check-in ανοίγει 24 ώρες πριν από την πτήση σας και κλείνει 2 ώρες πριν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/10/2023 at 16:40, ZELDA said:

Καλησπέρα παιδιά, έχουμε κλείσει για βουδαπεστη με την κοπέλα μου για 14 του μήνα με Ryanair (ανάθεμα την ώρα.. ) τα εισιτήρια τα έκλεισα μέσα από την πλατφόρμα kiwi και ενώ έχω κανει τις απαραιτητες διαδικασίες για να το checkin και το boarding που λέει διαφορετικα σε χρεώνουν 55 ευρώ!   Ομως ενώ έκανα την διαδικασία μέσα από το kiwi έχουν περάσει περίπου 20 ώρες και δεν μου έχει σταλθεί κάτι στο email μου και γενικά φαίνεται ότι είναι ακόμη waiting το check in  μας.. Προσπάθησα να βάλω το booking number στο official site της Ryanair αλλά δεν το δέχεται,  εψαξα Ελληνικό support  φυσικα δεν υπάρχει πουθενά..  , αναγκάστηκα να πάρω στο kiwi και συνομιλησα με μάλλον μια κινεζα και δεν κατάλαβα τίποτα απόλυτος μόνο μου είπε ότι θα κάνει αυτή την διαδικασία για εμας και θα μου στηλει μαλλον το check in στο email αλλά δεν ήρθε ποτέ τίποτα εδώ και αρκετές ώρες και αναρωτιεμαι  τι να κάνω τώρα. ? 14 του μήνα πεταω!

δεν μας ειπες τελικα τι εγινε?λογικα πρεπει να ησουν οκ.απλα την επομενη φορα παρε τιμες αποτο skyscanner και μετα κλειστα ολα χειροκινητα απο τα sites των εταιρειων γιατι πολλες φορες διάφοροι εχουν αντιμετωπισει προβληματα .και επισης δεν εχεις καν κωδικο κρατησης που να ειναι valid  πχ στην ryanair για να κανεις εσυ το Check in. εισαι αιχμαλωτος δηλαδη της εταιρειας που εκλεισεις πχ kiwi.ακομα και αν βγει πιο ακριβα αν και δυσκολο ,ειναι προτιμοτερο 10 ευρω παραπανω παρα ταλαιπωρια.και γενικα η ryan air και η καθε εταιρεια δεν θα μιλησει μαζι σου.θα σου πουν να απευθυνθεις στον ταξιδιωτικο πρακτορα σου. και ακομα και με ελληνικα ταξιδιωτικα γραφεια εχουν υπαρξει προβληματα.απο γραφεια που βαρεσαν κανονι μεχρι σε περιπτωσεις ακυρωσεων που οσο θυμαμαι τα λεφτα πρεπει να τα ζητησεις απο τον ταξιδιωτικο πρακτορα και οχι απο την Πχ ryan air.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, poulinos είπε

δεν μας ειπες τελικα τι εγινε?λογικα πρεπει να ησουν οκ.απλα την επομενη φορα παρε τιμες αποτο skyscanner και μετα κλειστα ολα χειροκινητα απο τα sites των εταιρειων γιατι πολλες φορες διάφοροι εχουν αντιμετωπισει προβληματα .και επισης δεν εχεις καν κωδικο κρατησης που να ειναι valid  πχ στην ryanair για να κανεις εσυ το Check in. εισαι αιχμαλωτος δηλαδη της εταιρειας που εκλεισεις πχ kiwi.ακομα και αν βγει πιο ακριβα αν και δυσκολο ,ειναι προτιμοτερο 10 ευρω παραπανω παρα ταλαιπωρια.και γενικα η ryan air και η καθε εταιρεια δεν θα μιλησει μαζι σου.θα σου πουν να απευθυνθεις στον ταξιδιωτικο πρακτορα σου. και ακομα και με ελληνικα ταξιδιωτικα γραφεια εχουν υπαρξει προβληματα.απο γραφεια που βαρεσαν κανονι μεχρι σε περιπτωσεις ακυρωσεων που οσο θυμαμαι τα λεφτα πρεπει να τα ζητησεις απο τον ταξιδιωτικο πρακτορα και οχι απο την Πχ ryan air.

Η ryanair κάποια στιγμή είχε βγάλει ως ψευτικα τα boarding passes για εισιτήρια  που είχαν πωληθεί μέσω kiwi.

https://www.cityam.com/ryanair-warns-passengers-against-using-kiwi-coms-fake-boarding-passes/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Ukforthemoment said:

Η ryanair κάποια στιγμή είχε βγάλει ως ψευτικα τα boarding passes για εισιτήρια  που είχαν πωληθεί μέσω kiwi.

https://www.cityam.com/ryanair-warns-passengers-against-using-kiwi-coms-fake-boarding-passes/

 

ναι κατι θυμαμαι για αυτο ανεφερα οτι ειχαν υπαρξει προβληματα. πρεπει να ειχα κλεισει και εγω καποια στιγμη με καποιον ενδιαμεσο (πρακτορειο Online) αλλα δεν το ξανακανα ποτε. και τοτε η Kiwi ειχε βγει και ειχε πει οτι θα το αντιμετωπισει το θεμα και οτι τοσο καιρο συνεργαζεται με εταιρειες κτλ. δεν θυμαμαι αν ειχα πετυχει αυτο το Case οταν ειχα κλεισει αλλα ειχα και εγω ανησυχιες. αλλα ευτυχως ολα οκ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια επειγον βοηθεια για την αυριανη μου πτηση. Ειχα κανει τον Αυγουστο κρατηση με το ονομα ΝΙΚΟΣ αλλα στην αστυνομικη μου ταυτοτητα γραφει ΝΙΚΟΛΑΟΣ. Σημερα προσπαθησα να το διορθωσω αλλα βγαζει σφαλμα και το site και η mobile εφαρμογη. Το live support δεν το προλαβα γιατι εκλεισε στις 23.00 και ουτε το προλαβαινω αυριο που ανοιγει 10 το πρωι. 

Τι λετε θα περασω στον ελεγχο ή θα μου βαλουν κανα προστιμο για το ονομα;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Παιδια μια επειγον βοηθεια για την αυριανη μου πτηση. Ειχα κανει τον Αυγουστο κρατηση με το ονομα ΝΙΚΟΣ αλλα στην αστυνομικη μου ταυτοτητα γραφει ΝΙΚΟΛΑΟΣ. Σημερα προσπαθησα να το διορθωσω αλλα βγαζει σφαλμα και το site και η mobile εφαρμογη. Το live support δεν το προλαβα γιατι εκλεισε στις 23.00 και ουτε το προλαβαινω αυριο που ανοιγει 10 το πρωι. 

Τι λετε θα περασω στον ελεγχο ή θα μου βαλουν κανα προστιμο για το ονομα;

rookie mistake .Τις πρώτες 24 ωρες της κράτησης είναι δωρεάν η αλλαγή αν δεν κάνω λάθος.

Πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα 

Αλλιώς

Name Change Fee
Per Passenger

 If you self-serve online, the fee amounts to €/£115. If you contact an agent to process the change, the fee amounts to €/£160.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/10/2023 στις 5:19 ΜΜ, poulinos είπε

δεν μας ειπες τελικα τι εγινε?λογικα πρεπει να ησουν οκ.απλα την επομενη φορα παρε τιμες αποτο skyscanner και μετα κλειστα ολα χειροκινητα απο τα sites των εταιρειων γιατι πολλες φορες διάφοροι εχουν αντιμετωπισει προβληματα .και επισης δεν εχεις καν κωδικο κρατησης που να ειναι valid  πχ στην ryanair για να κανεις εσυ το Check in. εισαι αιχμαλωτος δηλαδη της εταιρειας που εκλεισεις πχ kiwi.ακομα και αν βγει πιο ακριβα αν και δυσκολο ,ειναι προτιμοτερο 10 ευρω παραπανω παρα ταλαιπωρια.και γενικα η ryan air και η καθε εταιρεια δεν θα μιλησει μαζι σου.θα σου πουν να απευθυνθεις στον ταξιδιωτικο πρακτορα σου. και ακομα και με ελληνικα ταξιδιωτικα γραφεια εχουν υπαρξει προβληματα.απο γραφεια που βαρεσαν κανονι μεχρι σε περιπτωσεις ακυρωσεων που οσο θυμαμαι τα λεφτα πρεπει να τα ζητησεις απο τον ταξιδιωτικο πρακτορα και οχι απο την Πχ ryan air.

Καλημέρα πέρασα κανονικά γιατί δεν έδωσαν βάση στην χειραποσκευη της γυναίκας που ήταν τούμπανο  αλλά σήμερα μάλλον θα την φάμε χοντρα νομίζω αν ξεπεράσεις σε κιλά την χειραποσκευη είναι 25 ευρώ,  ελπίζω να μην ξεπεράσαμε και το όριο στις 20ακιλες με κάτι ψώνια που έκανε η γυναίκα και κλάψουμε.. Επισης από Βουδαπέστη βλέπω μέσα από το kiwi ότι δεν δίνει επιλογή για online checkin εδώ μάλλον θέλει γκισέ,  

Υ.π αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν αφήσεις την χειραποσκευη πχ λίγο ποιο πέρα από τα εκδοτήρια και την  πάρεις μετά το τσεκ ιν και αφού παραδώσεις τις μεγαλες για κατω έτσι δεν θα αποφύγεις να την βάλεις στο κουτί και θα περασεις λιγο μεγαλυτερη η θα παίξει μλκια και θα χάσουμε καμια πτήση?

Επεξ/σία από ZELDA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ZELDA said:

Καλημέρα πέρασα κανονικά γιατί δεν έδωσαν βάση στην χειραποσκευη της γυναίκας που ήταν τούμπανο  αλλά σήμερα μάλλον θα την φάμε χοντρα νομίζω αν ξεπεράσεις σε κιλά την χειραποσκευη είναι 25 ευρώ,  ελπίζω να μην ξεπεράσαμε και το όριο στις 20ακιλες με κάτι ψώνια που έκανε η γυναίκα και κλάψουμε.  ,επισης από Βουδαπέστη βλέπω μέσα από το kiwi ότι δεν δίνει επιλογή για online checkin εδώ μάλλον θέλει γκισέ,  

Υ.π μήπως ξέρει κανείς που κλείνω εισιτήρια για το Ε100 για αεροδρόμιο? Τα bkk offices είναι αρκετά μακρυά από εδώ.

Μπορείς απευθείας μέσα στο λεωφορείο με την πιστωτική/χρεωστική σου κάρτα ή στην αφετηρία πάλι έχει μηχάνημα που αγοράζεις με πιστωτική/χρεωστική ή από την εφαρμογή τους (BudapestGO).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...