Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Tribal21 είπε

Το check in ανοίγει 60 μέρες πριν. Από την στιγμή που έχεις regular κ ήδη έχεις επιλέξει θέση οποτε θες το κάνεις! Δεν αλλάζει κάτι είτε 50 μέρες πριν είτε 1 μέρα πριν.

Αυτό μπήκα να γράψω,60 μέρες είναι εφόσον αγοράζεις συγκεκριμένη θέση στην Ryanair ,30 μέρες στην wizz & easyjet,2 μέρες στην aegean. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 22/3/2023 στις 1:37 ΜΜ, Tribal21 είπε

Το check in ανοίγει 60 μέρες πριν. Από την στιγμή που έχεις regular κ ήδη έχεις επιλέξει θέση οποτε θες το κάνεις! Δεν αλλάζει κάτι είτε 50 μέρες πριν είτε 1 μέρα πριν.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Με βοήθησες πάρα πολύ, αυτό ακριβώς ήθελα για να καταλάβω ποιο είναι το επόμενο βήμα μου μετά την regular κράτηση!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Natashaky said:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Με βοήθησες πάρα πολύ, αυτό ακριβώς ήθελα για να καταλάβω ποιο είναι το επόμενο βήμα μου μετά την regular κράτηση!  

το να  βγαλεις το boarding pass. ειτε το αποθηκευεις ως pdf ειτε μεσα απο την εφαρμογη της ryan air

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, poulinos είπε

το να  βγαλεις το boarding pass. ειτε το αποθηκευεις ως pdf ειτε μεσα απο την εφαρμογη της ryan air

+ στο google wallet (φαντάζομαι και σε apple pay)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 31/03/2023 at 10:02, Ukforthemoment said:

+ στο google wallet (φαντάζομαι και σε apple pay)

δεν το εχω δοκιμασει να πω την αληθεια. μονο σε Pdf και εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν το εχω δοκιμασει να πω την αληθεια. μονο σε Pdf και εφαρμογη.

Εγω το βάζω ώστε να έχω ένα ακόμα αντίγραφο,δεν ξέρεις πότε μπορεί να κολλήσει η εφαρμογή ή να μην είναι διαθέσιμη.

Επισης το να κάνεις check in όσο πιο νωρίς γίνεται πάλι σε προφυλάσσει αν η σελίδα/εφαρμογή  της αεροπορικής δεν είναι διαθέσιμη,το  check in στο αεροδρόμιο για τις low cost είναι πανάκριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Ukforthemoment said:

Εγω το βάζω ώστε να έχω ένα ακόμα αντίγραφο,δεν ξέρεις πότε μπορεί να κολλήσει η εφαρμογή ή να μην είναι διαθέσιμη.

Επισης το να κάνεις check in όσο πιο νωρίς γίνεται πάλι σε προφυλάσσει αν η σελίδα/εφαρμογή  της αεροπορικής δεν είναι διαθέσιμη,το  check in στο αεροδρόμιο για τις low cost είναι πανάκριβο.

πολυ σωστος.οπως παρατηρησα και κατι ακομα το οποιο ειναι κουφο. σε wizz air ειχα κανει check in κανονικα.αλλα αν δεν ειχα κατεβασει το Pdf ή να κατεβασω το boarding pass στο app τοτε θα τον ειχα φαει.ο λογος? παροτι μπορει να εχεις κανει Check in δεν σε αφηνει να κατεβασεις το boarding pass 2 ωρες πριν την πτηση. σου λεει not available. οχι να κανεις check in αλλα να κατεβασεις το boarding pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, poulinos είπε

πολυ σωστος.οπως παρατηρησα και κατι ακομα το οποιο ειναι κουφο. σε wizz air ειχα κανει check in κανονικα.αλλα αν δεν ειχα κατεβασει το Pdf ή να κατεβασω το boarding pass στο app τοτε θα τον ειχα φαει.ο λογος? παροτι μπορει να εχεις κανει Check in δεν σε αφηνει να κατεβασεις το boarding pass 2 ωρες πριν την πτηση. σου λεει not available. οχι να κανεις check in αλλα να κατεβασεις το boarding pass.

Και πρόσφατα δεν λειτουργούσε η εφαρμογή τους.Και την ίδια μερα διαβασα για πρόβλημα στην εφαρμογή τους και άτομα που έκαναν check in στο αεροδρόμιο και τους είπαν ότι θα του επιστρέψουν τα έξοδα ακόμα περιμένουν.Σε αυτά τα θέματα η wizz είναι απαράδεκτη. Πχ https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-beds-bucks-herts-64999557

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Ukforthemoment said:

Και πρόσφατα δεν λειτουργούσε η εφαρμογή τους.Και την ίδια μερα διαβασα για πρόβλημα στην εφαρμογή τους και άτομα που έκαναν check in στο αεροδρόμιο και τους είπαν ότι θα του επιστρέψουν τα έξοδα ακόμα περιμένουν.Σε αυτά τα θέματα η wizz είναι απαράδεκτη. Πχ https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-beds-bucks-herts-64999557

πριν λιγο καιρο ημουν uk και ηταν να πεταξω μαροκο με wizz air. ακυρωθηκε η πτηση λογω χιονιου αν και σε αλλες εταιρειες δεν ακυρωθηκε.  πηρα πισω τα λεφτα μου αλλα περασαν σχεδον 2μηνες. η απαντηση η πρωτη ηρθε στις 30 μερες ακριβως και μετα απανταγαν ανα 15 ημερες.και το ατομο που μιλουσα ουτε bot να ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σας. Η αποσκευή στο priority, πρέπει να έχει διαστάσεις 55x40x20. Η δικιά μου αποσκευή, είναι 55x37x22.5

Υπάρχει μια διαφορά 2.5 εκατοστών. Είναι αυστηροί; Θα πληρώσω κάποιο πρόστιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, sotis185 said:

Καλησπέρα σας. Η αποσκευή στο priority, πρέπει να έχει διαστάσεις 55x40x20. Η δικιά μου αποσκευή, είναι 55x37x22.5

Υπάρχει μια διαφορά 2.5 εκατοστών. Είναι αυστηροί; Θα πληρώσω κάποιο πρόστιμο;

δεν θα ασχοληθουν καν.εχω ταξιδεψει απειρες φορες με ryan air .δεν μετρησαν ποτε την αποσκευη.αν ομως σκασεις με καμια μεγαλη τσαντα ναι θα σε τσεκαρουν.αν δουν backpack δεν δινουν καν σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, poulinos είπε

δεν θα ασχοληθουν καν.εχω ταξιδεψει απειρες φορες με ryan air .δεν μετρησαν ποτε την αποσκευη.αν ομως σκασεις με καμια μεγαλη τσαντα ναι θα σε τσεκαρουν.αν δουν backpack δεν δινουν καν σημασια

Μου έχει τύχει σε αεροδρόμιο στην Πολωνία που εξειχαν πράγματα από αποσκευή, να ζορίζουν πελάτη να την βάλει στο κουτί. Αυτή να μην χωράει και ο πελάτης να την κλωτσάει σε σημείο που μετά είχε σφηνωσει και δεν χωρούσε να βγει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, james01gr said:

Μου έχει τύχει σε αεροδρόμιο στην Πολωνία που εξειχαν πράγματα από αποσκευή, να ζορίζουν πελάτη να την βάλει στο κουτί. Αυτή να μην χωράει και ο πελάτης να την κλωτσάει σε σημείο που μετά είχε σφηνωσει και δεν χωρούσε να βγει... 

πολωνια που εχω παει 8 9 φορες δεν εχω δεχτει ελεγχο.αλλλα...

α.μπουφαν κτλ θα το φορεσω να μην πιασει χωρο στην τσαντα.β.παντα εχω ενα τσαντακι  σαν μεσης και δεν μου ειπαν ποτε τιποτα σε καμια αεροπορικη. δεν αφηνω πραγματα να εξεχουν απο τσαντα ή να κρεμονται.δινει στοχο.καλο πακεταρισμα. info στο  internet.απλα βηματα για να μην δωσεις στοχο.αν δει ο αλλος να κρεμονται παντοφλες  ή η τσαντα να εχει γινει σαν ανθρωπακι michelin εννοειται μπορει να πει βαλτην στο κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα, σχετικα με Ryanair. θελω να αγορασω την επιλογη για 10 κιλη βαλιτσα αλλα ΠΑΡΑΔΟΤΕΑ και οχι να την παρω στην καμπινα. Ισχυουν οι διαστασεις 10κιλης( 55x40x20) η απλα κοιτουν το βαρος? Δεν βγαζω ακρη απο το site..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Marga80 είπε

Καλημερα, σχετικα με Ryanair. θελω να αγορασω την επιλογη για 10 κιλη βαλιτσα αλλα ΠΑΡΑΔΟΤΕΑ και οχι να την παρω στην καμπινα. Ισχυουν οι διαστασεις 10κιλης( 55x40x20) η απλα κοιτουν το βαρος? Δεν βγαζω ακρη απο το site..

Πιστεύω είναι ξεκάθαρο απο τη φωτογραφία. θα πρέπει να είναι μέχρι 10 κιλά και στις διαστάσεις που έχουν ορίσει.

image.png.12aa3879613a727f45ad55a9f8fe0899.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...